Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 24-06-05, 11:20
Το avatar του χρήστη Vril
Vril Ο χρήστης Vril δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-06-2005
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Λύδια
Η ιστορία με την Πεντέλη έχει καταντήσει αρρώστια και δηλητήριο...
Όχι, δεν το βλέπω έτσι.
Απεναντίας είναι μια πάρα πολύ καλή ευκαιρία να αλλάξουν κάποια πράγματα και να κερδίσουμε όλοι.

Εγώ δεν ήρθα εδώ για να διαιωνίσω κάτι, το έδειξα με όλη τη συμπεριφορά μου μέχρι τώρα, δεν νομίζω οτι υπάρχει έστω και κάτι επιλήψιμο να μου βρεί κάποιος, οπότε αυτό με το δηλητήριο δεν αφορά εμένα.
Εγώ δεν χρειάζομαι ούτε κάτι για την δυσπεψία ούτε για το έλκος.

Λυπάμαι που με υποδέχτηκες με τόσο μένος, αλλά από την άλλη σκέφτομαι οτι μάλλον θα πρέπει να μάθω να ζήσω με αυτό.

Αυτά. Σου εύχομαι καλό καλοκαίρι και να μην σου το χαλάσει κανείς. Ούτε εγώ ούτε κανείς άλλος.
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 24-06-05, 11:24
Το avatar του χρήστη galadriel
galadriel Ο χρήστης galadriel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2004
Μηνύματα: 213
Προεπιλογή

βρε Βριλ, βρε Βριλ...

θα παίξουμε τώρα το παιχνίδι ποιος το είπε πρώτος?
σημασία έχει ποιος το αναπαράγει...

πως το έλεγε εκείνος ... Γκαίμπελς τον έλεγαν...?

πες πες... κάτι θα μείνει...

τέσπα...
θα διευκρινήσω κάτι εδώ, γιατί είναι λογικό να είσαι επηρεασμένος από το "εκεί" για το "εδώ"...

τακτικές του στυλ, βάλε τους τάδε και τάδε να τσακωθούνε να ανεβάσουμε την θεαματικότητα δεν ισχύουν "εδώ"...

έτσι για να μην πλανιούνται επιπλέον εντυπώσεις...

Παράθεση:
Θέλω να συμμετέχω και σε αυτό το φόρουμ στα της Πεντέλης, γιατί έχω φτάσει σε ένα αδιέξοδο. Με την μέχρι τώρα ενασχόλησή μου με αυτήν είδα κάποια πράγματα, κάποια άλλα δεν τα είδα, έχω κατασταλάξει κάπου, αυτό το κάπου δεν με ικανοποιεί και νοιώθω οτι στο άλλο φόρουμ γυρνάω συνέχεια στους ίδιους κύκλους.

Νέα άτομα, νέες αντιλήψεις και νέες γνωριμίες πιθανών να με βγάλουν από αυτό το γύρω-γύρω.
ας μείνουμε σ'αυτό...
να ευχηθώ ό,τι νέο καταρχήν για τους ίδιους μας τους εαυτούς...
(μην τα θέλουμε όλα απ' τους άλλους ε?)


αγαπητή Λυδία,

ένα Zantac θα το έπαιρνα...

Galadriel
__________________
Πολλές φορές το Φως
είναι πιο απειλητικό
από το σκοτάδι...
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 24-06-05, 11:30
Το avatar του χρήστη Λύδια
Λύδια Ο χρήστης Λύδια δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-03-2004
Περιοχή: Μία Θεσσαλονίκη...μία Αθήνα
Μηνύματα: 274
Προεπιλογή

Γλυκιά μου Γκαλάντριελ στη διάθεση σου αλλά εύχομαι ποτέ να μη σε κάνει κανένας να χρειαστείς κανένα φάρμακο. Την καλημέρα μου

Βριλ κανένα μένος....Δεν σε ξέρω ούτε μου έχεις κάνει κάτι προσωπικά για να τρέφω τόσο έντονα συναισθήματα για σένα. Παρακολουθώ πάρα πολύ καιρό αυτή την ιστορία και για κάποια άτομα εδώ είμαι αδιαπραγμάτευτη όταν τα θίγουν. Και όσο για το δηλητήριο, το χειρότερο είναι αυτό που δεν φαίνεται... Εαν πραγματικά εννοείς αυτό που μου λες, απόδειξε το και σταμάτα εδώ αυτή την άρρωστη ιστορία. Κατά τα άλλα βλέπεις πως μπορείς να συμμετέχεις φυσιολογικά σε αυτό το φόρουμ.

Δώσε τέλος λοιπόν...και καλό καλοκαίρι και σε σένα.
__________________
Ψάξε, και θα βρείς...ρώτα και θα μάθεις..σκέψου..αναρωτήσου...αμφισβήτησε...
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 24-06-05, 11:30
Το avatar του χρήστη Voel
Voel Ο χρήστης Voel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2004
Περιοχή: Queensland, Australia
Μηνύματα: 1.008
Προεπιλογή

Αγαπητη Λυδια. Ο Βριλ επανηλθε στο φορουμ με την θεληση να αφησει καποια πραγματα πισω του, και να προχωρησει παραπερα.

Προσωπικα αδιαφορω για το τι ειπωθηκε, η δεν ειπωθηκε μεταξυ ατομων που δεν ξερω καλα-καλα πριν απο καιρο σε καποιο αλλο φορουμ. Εαν καποιοι εχουν προσωπικες διενεξεις μεταξυ τους, να τις πανε σε ΠΜ και να μας αφησουν τους υπολοιπους ησυχους. Ειναι λαθος ομως να εμφανιζονται οποιοι εχουν προβληματα, η καποιες συσσωρευμενες εχθρες με τον εν λογω χρηστη η την παρεα του και να βαλλουν ομοβροντιες με συνεπεια η οποια διαφωνια να διαιωνιζεται.

Λοιπον ληχτε το ολοι σας, και ας συνεχισουμε προς το στοχο μας που δεν ειναι αλλος απο την προσεγγιση της αληθειας.

Αντε μας.....
__________________
"And you shall know the truth, and the truth shall make you free."
"καὶ γνώσεσθε τὴν ἀλήθειαν καὶ ἡ ἀλήθεια ἐλευθερώσει ὑμᾶς."
John 8:32
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 24-06-05, 11:33
Το avatar του χρήστη Λύδια
Λύδια Ο χρήστης Λύδια δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-03-2004
Περιοχή: Μία Θεσσαλονίκη...μία Αθήνα
Μηνύματα: 274
Προεπιλογή

Αυτή η ιστορία και λοιπές παρόμοιες τραβάνε αρκετό καιρό και πάνε πολύ βαθύτερα...Άστο να πάει....Και όποιος θέλει να αφήσει αυτή την ιστορία παραπέρα δεν λέει αυτά που λέει...Άσε, είναι πολύ βαθύτερο...

Δεν θα πω τίποτα άλλο επάνω στο ζήτημα αυτό....και επειδή απαντήσαμε ταυτόχρονα σε αυτό το θέμα απλά σε παραπέμπω άνωθεν.
__________________
Ψάξε, και θα βρείς...ρώτα και θα μάθεις..σκέψου..αναρωτήσου...αμφισβήτησε...
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 24-06-05, 11:36
G-pan Ο χρήστης G-pan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-07-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 129
Προεπιλογή

Η ουσία είναι πως το θέμα εξαρχής λειτούργησε με λάθος σκεπτικό.
Καλό θα είναι να ανοιχτή ένα καινούργιο που να αφορά αποκλειστικά και μόνο την Πεντέλη και τίποτα άλλο, χωρίς υπονοούμενα, χωρίς ειρωνείες...
__________________
"Κι οποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σαν λουκουμάς!" Νίκος Ρίζος στην ταινία "Της κακομοίρας"
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 24-06-05, 12:39
Το avatar του χρήστη Astral
Astral Ο χρήστης Astral δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-09-2003
Περιοχή: Planet Earth
Μηνύματα: 567
Talking Διαβασα όλο το θέμα και ειδού η απορρία μου...

Τελικά ποιός απο εσάς αγαπάει πιό πολύ αυτό το βουνό ;;;;;
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 24-06-05, 12:57
Το avatar του χρήστη Vril
Vril Ο χρήστης Vril δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-06-2005
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Astral
Τελικά ποιός απο εσάς αγαπάει πιό πολύ αυτό το βουνό ;;;;;
χμμμ !

δηλώνω παρουσία !
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 24-06-05, 13:02
Το avatar του χρήστη epimytheas
epimytheas Ο χρήστης epimytheas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-02-2004
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 466
Προεπιλογή

Θα ήθελα να ευχαριστήσω από καρδιάς όσους βρήκαν έναν καλό λόγο να πούν για μένα. Με τιμάει η φιλία τους, αλλά θα ήθελα να σταματήσει εδώ αυτό το θέμα. Φυσικά, σταματάει στο παρόν φόρουμ, γιατί δεν έχω καμία αμφιβολία πως θα συνεχιστεί κάπου αλλού...
Όσον αφορά τα ήδη διεμοιφθέντα, με την σύμφωνη γνώμη σας, θα ζητούσα είτε να διαγραφούν, είτε να μεταφερθούν κάπου αλλού, ώστε να μείνει ο χώρος ελεύθερος για τον πραγματικό σκοπό του τόπικ, την διερεύνηση των μυστηρίων της Πεντέλης. Και φυσικά, καλώ και τον Βρίλ και οποιονδήποτε άλλο έχει να συνεισφέρει στην έρευνα αυτή, να συμμετάσχει, πάντα μέσα στα όρια ευπρέπειας που έχουν καθοριστεί από την αδιαμφισβήτητη ποιότητα των μελών μας.
Περιμένω λοιπόν τις ερωτήσεις σας, τις παρατηρήσεις σας, τις θεωρίες σας και γενικότερα την ενεργητικότητα σας, όπως κι αν μεταφράζεται αυτή (επιτόπιες έρευνες, επιχειρηματολογία βάσει υπαρχόντων στοιχείων κλπ), ώστε να κάνουμε εδώ το κάτι παραπάνω.
Στις επάλξεις λοιπόν με περίσσιο θάρρος και αγνό ενδιαφέρον.
__________________
In circles, in circles we spin, neverending beginning the end...

Ιδρυτικό Μέλος της Κοινότητας Αναζήτησης Ιονίων Νήσων (Κ.Α.Ι.Ν.)
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 24-06-05, 13:17
Το avatar του χρήστη Vril
Vril Ο χρήστης Vril δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-06-2005
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από epimytheas
[font=Comic Sans MS]Θα ήθελα να ευχαριστήσω από καρδιάς όσους βρήκαν έναν καλό λόγο να πούν για μένα.
Και εγώ με τη σειρά μου θα πώ, οτι κάτω από αυτές τις συνθήκες ίσως και να έρθω στη συνάντηση που μου πρότεινες !

Παράθεση:
θα ήθελα να σταματήσει εδώ αυτό το θέμα. Φυσικά, σταματάει στο παρόν φόρουμ, γιατί δεν έχω καμία αμφιβολία πως θα συνεχιστεί κάπου αλλού...
Μην είσαι τόσο αρνητικός Επιμυθέα. Ξέρεις, οι άνθρωποι έχουν και τις καλές πλευρές τους, όσο ... κακοί και να είναι

Εξάλλου, το "κακός" εγώ για τον εαυτό μου δεν το είπα ποτέ εννοώντας τη σκοτεινή πλευρά ή κάτι τέτοιο ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vril : 24-06-05 στις 13:21
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.