Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-04-08, 01:37
Το avatar του χρήστη Σπυρακος
Σπυρακος Ο χρήστης Σπυρακος δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-04-2008
Περιοχή: Θεσαλλονικη
Μηνύματα: 68
Προεπιλογή Βραχνας

Η σκια του τρομου.Ειχα την τυχη(??)να με επισκεπτεται ανα τακτα χρονικα διαστηματα, ενα βραδυ ημουν στο κρεββατι με τη κοπελα μου ενοιωσα την παρουσια του και ειδα την κοπελα να υποφερει ανισχυρος να αντιδρασω.οταν απομακρυνθηκε ηταν μουσκεμα και με ρωτουσε με τρομο τι ηταν αυτο?ολα αυτα σταματησαν να συνβαινουν πριν 3 χρονια τοσο αποτομα οσο αρχισαν.αυτο που εχει μεινει ειναι το συναισθημα της αγωνιας η αισθηση του πιος με πνιγει ρε γ...το και ο τρομος οταν ανοιγα τα ματια και τον(η μηπως την )αντικριζα.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 10-04-08, 01:59
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Βραχνας για να καταλαβουμε ειναι ενα πολυ κακο πλασμα (σαν Gremlin) το οποιο μπορει και πεταει. Ενας μυθος που ετυχε να ακουσω απο τους παλαιοτερους στο χωριο μου παλιοτερα, λεει οτι ετσι μοιαζει αυτο το πλασμα και περπαταει σε αποσταση απο το πατωμα, δλδ στον αερα. Το ονομα του ειναι μια απο τις πολλες ονομασιες του διαβολου. Ετσι υπαρχει και στην ελληνικη λαογραφια απο οσο ξερω.
Δεν ειναι ομως κατι το ανησυχητικο. Στην ουσια ειναι η Μωρα (ετσι τουλαχιστον το λενε εδω). Τπτ παραπανω. Μονο μια Ονειροπαγιδα μπορει να σε προστατευσει απο τις επιθεσεις της.
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 10-04-08, 01:59
Oddb@llSoul Ο χρήστης Oddb@llSoul δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-11-2007
Περιοχή: Somewhere over the rainbow...
Μηνύματα: 220
Προεπιλογή

Μώρα. Είναι η σκιά που σου επιτήθεται ενώ είσαι ξαπλωμένος και σου αποροφά την ψυχική ενέργεια (τσάκρας). Η ταυτισή της με τους "παράφρονες" του Χάρι Πότερ ,καθώς και με τους "Ξενομορφιστές" και άλλες ιστορίες για "Σκιές τειμωρούς" και φτερωτές σκιές", ακόμα και με τους "Βολαδόρες" που περιγράφει ο Κάρλος Καστανέντα δεν θα ήταν καθόλου λανθασμένη. Πολλοί έχουν εξηγήσει το φαινόμενο σαν αποτέλεσμα βαρηστομαχιάς ή παράλλησης λόγω Φαινομένου που λαβάνει χώρα στον εγγέφαλο.

Η συγκεκρημένη ιστορία φυσικά δεν έχει καμία σχέση με το δεύτερο. Αρα, (λαμβάνοντας σαν αληθινό το γεγονός που περιγράφεις φίλε Σπυράκο,) έχεις να κάνεις με σκιά Εισβολέα που σας επιτέθηκε εν ώρα ύπνου...Ή κάτι άλλο που ακόμα μένει άγνωστο.

Σου συνηστώ να ρίξεις μία ματιά στο ανάλογο θέμα στο Φόρουμ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oddb@llSoul : 10-04-08 στις 02:02
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-04-08, 03:03
Το avatar του χρήστη Σπυρακος
Σπυρακος Ο χρήστης Σπυρακος δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-04-2008
Περιοχή: Θεσαλλονικη
Μηνύματα: 68
Προεπιλογή Βραχνασ

προφανως δεν υπηρξε αναλογη επισκεψη και σε σας μου αρκει λοιπον το ενημερωτικο ανδιαφερων αν και θα προτιμουσα ιδια πειρα για ανταλλαγη αποψεωνthanks any way
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 10-04-08, 03:16
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Φιλε Σπυρακο
εμενα προσωπικα μου εχει συμβει 2 φορες να εχω μια "επισκεψη" απο Μωρα που στην ουσια ειναι ο Βραχνας που αναφερεις εσυ. Τουλαχιστον ψαχνοντας αυτο βρηκα οτι ειναι το ιδιο πλασμα (ας το πουμε και ετσι). κατα αλλους ειναι σαν gremlin κατα αλλους ειναι σαν την Μωρα. Δεν ξερω αν αυτο πιανεται σαν εμπειρια αν και δρουν με τον ιδιο τροπο.
Φιλικα
Witch Shadow
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 10-04-08, 03:43
Το avatar του χρήστη Σπυρακος
Σπυρακος Ο χρήστης Σπυρακος δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-04-2008
Περιοχή: Θεσαλλονικη
Μηνύματα: 68
Προεπιλογή Βραχνας

Α ναι?για πες μου (αν θες) λεπτομεριες ειδες την μαυριλα? το διαβολικο προσωπο? ενοιωθες ανημπορος? προσπαθησες να αντιδρασεις? με ποιο τροπο? καταφερες κατι η τζαμπα κοπος?Εγω την πρωτη φορα πλακωθηκα στα "Κυριε Ιησου" και σε οτι αλλο μπορουσε να περασει απο το μυαλο μου αλλα δεν ειχα δυναμη να τα προφερω και τα ελεγα απο μεσα μου αυτο βεβαια συν το οτι δυσκολευομουν να αναπνευσω συν την φατσα που ειχα κολλημενη στα μουτρα μου με καναν και εκλασα μεντες. το ιδιο βιολι συνεχιστηκε και τις επομενες φορες αλλα πηρα το "κολλαι" και ηταν καπως μικροτερη η ενταση των συναισθηματων.Η ειρωνια ειναι οτι παραπονιομουν που δεν μου εχει συμβει κατι ανεξηγητο η υπερφυσικο αλλα παρα τον τρομο η εμπειρια ηταν ολα τα λεφτα
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 10-04-08, 09:13
aspirin Ο χρήστης aspirin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-10-2007
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή

Εγώ δεν έχω δεί πλασματάκια και τέτοια, απλά την ώρα που κοιμάμαι, ξαφνικά τινάζομαι σαν ελατήριο γιατί μου κόβεται η αναπνοή και πεθαίνω. Απίστευτο αίσθημα. Βέβαια μπορεί να έχει λογική εξήγηση και ακούει στο όνομα "υπνική άπνοια". Στη συγκεκριμένη κατάσταση αποφράσσονται οι αεραγωγοί και ο ύπνος είναι βασανιστικός με πολλά διαλείμματα.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 10-04-08, 12:09
Το avatar του χρήστη Σπυρακος
Σπυρακος Ο χρήστης Σπυρακος δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-04-2008
Περιοχή: Θεσαλλονικη
Μηνύματα: 68
Προεπιλογή

aspirin να δεχτω οτι επαθα υπνικη απνοια τις φορες που ειχα την εμπειρια ενω ημουν μονος μου και για ναμαι ειλικρινεις αμφισβητουσα και προσπαθουσα να την εκλογικευσω οταν ομως εγινε στη κοπελια μου και ημουν διπλα της νοιωθωντας τι συμβαινει και βλεποντας το "πλασμα" και την Ιωννα να υποφερει, ε δεν πιστευω οτι παθαμε δυο ατομα ταυτοχρονα υπνικη απνοια.Μιας και διακρινω σκεπτικισμο (και καλα κανεις) συμφωνα με τον νομο των πιθανοτητων κατι τετοιο εχει πολυ λιγες πιθανοτητες να συμβει σε δυο ατομα στο ιδιο δωματιο την ιδια στιγμη.
__________________
Ολα πανε υπεροχα οταν δεν τα κανω θαλασσα,
ομως ειναι καλυτερα να καεις παρα να σβυσεις
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 10-04-08, 12:19
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Σπυρακος
Α ναι?για πες μου (αν θες) λεπτομεριες ειδες την μαυριλα? το διαβολικο προσωπο? ενοιωθες ανημπορος? προσπαθησες να αντιδρασεις? με ποιο τροπο? καταφερες κατι η τζαμπα κοπος?Εγω την πρωτη φορα πλακωθηκα στα "Κυριε Ιησου" και σε οτι αλλο μπορουσε να περασει απο το μυαλο μου αλλα δεν ειχα δυναμη να τα προφερω και τα ελεγα απο μεσα μου αυτο βεβαια συν το οτι δυσκολευομουν να αναπνευσω συν την φατσα που ειχα κολλημενη στα μουτρα μου με καναν και εκλασα μεντες. το ιδιο βιολι συνεχιστηκε και τις επομενες φορες αλλα πηρα το "κολλαι" και ηταν καπως μικροτερη η ενταση των συναισθηματων.Η ειρωνια ειναι οτι παραπονιομουν που δεν μου εχει συμβει κατι ανεξηγητο η υπερφυσικο αλλα παρα τον τρομο η εμπειρια ηταν ολα τα λεφτα
Θα σου πω ευχαριστως. Αρχικα ενιωσα ενα κρυο και μια αισθηση οτι "κατι" με παρακολουθει. Την πρωτη φορα που μου συνεβη με επιασε απροετοιμαστο. Πλακωθηκα και γω στα Πατερ ημα. Το ειπα και γω απο μεσα μου και σκεφτομουν ποσο ηθελα να φυγει. Ενιωθα οτι θα εσκαγα απο την πιεση στο στηθος. Με σκοτωνε αργα αργα. Ηταν και ασχημη παναθεμα την. Ετσι εμφανιστηκε την πρωτη φορα σαν γρια μαγισσα Φουρκα. Την επομενη μερα μου ειπε η γιαγια μου τι ηταν και τι μπορουσε να κανει, μου εμαθε μια επωδη που την ειχε μαθει απο τη μανα της που το ειχε μα8ει απο τη δικια της κ.ο.κ. Μετα απο κανα μηνα περιπου που μου ξαναεκανε επισκεψη αντι για τα Πατερ ημα ειπα την ευχη και ως δια μαγειας την εκανε. Απο τοτε και κα8ε βραδυ πριν πεσω για υπνο λεω την ευχη.
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 10-04-08, 13:29
Το avatar του χρήστη Σπυρακος
Σπυρακος Ο χρήστης Σπυρακος δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-04-2008
Περιοχή: Θεσαλλονικη
Μηνύματα: 68
Προεπιλογή

Ok, συγνωμη για την αμφισβητηση αλλα αν δεν το εχεις ζησει δεν μπορεις να καταλαβεις περι τινος προκειται. Οταν συνειδητοποιουσα τη παρουσια της ηταν σαν να μαρμαρωνα δεν μπορουσα να κινησω τιποτα εκτος απο τα ματια μου λες και με ειχαν τυλιξει ολο το κορμι μου με μια αορατη ζελατινα. ανοιγα τα ματια και την εβλεπα να ερπει πανω στους τοιχους σαν εντομο αν και το κορμι της εμοιαζε περισσοτερο σε σαυρα.Δεν ξερω αν σταματησε να με "επισκεπτεται" γιατι πηρε απο μενα αυτο που ηθελε( αν ναι τι λες να ηταν αυτο?) η αν δουλεψαν οι προσευχες η αν με βαρεθηκε, :
__________________
Ολα πανε υπεροχα οταν δεν τα κανω θαλασσα,
ομως ειναι καλυτερα να καεις παρα να σβυσεις
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:26.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.