Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 29-04-08, 18:12
Το avatar του χρήστη haliaetus
haliaetus Ο χρήστης haliaetus δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2008
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DOA
Να προσεχεις μονο..
Υπαρχουν ζωα που θα προσπαθησουν να σε μπερδεψουν..
Δε μιλω για τους ανθρωπους!
Καποια ζωα μας θεωρουν πολυ νοστιμο φαϊ..
Και καποια αλλα μας θεωρουν εχθρους..
Οχι αδικα.
Τι εννοείς?
Καταλαβαίνω πως ένα ζώο μπορεί να μας δει σαν ένα πιθανό γεύμα, π.χ. μια τίγρης, είναι στη νοοτροπία της άλλωστε!
Και φυσικά κάποια θα μας θεωρούν εχθρούς, αφού τα εξοντώνουμε!

Αλλά, θα προσπαθήσουν να με μπερδέψουν? Δηλαδή να μου πουν ψέματα? Το είχα σκεφτεί μια φορά ότι μπορεί να μου είχε πει ψέματα ένα άλογο. Με είχε προειδοποιήσει να μείνω μακριά από έναν άνθρωπο και εγώ αμφέβαλλα για όσα μου είπε. Αργότερα τα λόγια του βγήκαν όλα αλήθεια. Μετά από αυτό πίστεψα πως τα ζώα δεν λένε ψέματα.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 29-04-08, 22:21
Το avatar του χρήστη DOA
DOA Ο χρήστης DOA δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-04-2008
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή

Κατα τα λεγομενα της φιλης μου,
καποια ζωα ειναι απο τη φυση τους "πονηρα".
Λενε ψεματα με σκοπο να σε παραπλανησουν.
Ο λογος δεν ειναι παντα συγκεκριμενος..
Ρωτα καποιο ζωακι που εχεις εμπιστοσυνη!
Αρκει το ζωακι αυτο να ζει στη φυση.
__________________
Isa loma ke tore koi sa..
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 30-04-08, 10:39
Το avatar του χρήστη haliaetus
haliaetus Ο χρήστης haliaetus δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2008
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DOA
Κατα τα λεγομενα της φιλης μου,
καποια ζωα ειναι απο τη φυση τους "πονηρα".
Λενε ψεματα με σκοπο να σε παραπλανησουν.
Ο λογος δεν ειναι παντα συγκεκριμενος..
Ρωτα καποιο ζωακι που εχεις εμπιστοσυνη!
Αρκει το ζωακι αυτο να ζει στη φυση.
Ομολογώ πως μένω κατάπληκτη! Δεν περίμενα ποτέ να μάθω κάτι τέτοιο! Πίστευα πως τα ζώα δεν λένε ψέματα! Σε ευχαριστώ για την πληροφορία, θα δοκιμάσω να ρωτήσω ένα φίδι που τριγυρνάει στο χωράφι μας και τρομάζουν οι γονείς μου κάθε φορά που το βλέπουν! Σε αντίθεση με τους περισσότερους ανθρώπους τρέφω μεγάλη αγάπη για τα φίδια, είναι πολύ ταπεινά πλάσματα, ή μήπως κάνω λάθος????
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 30-04-08, 11:28
Το avatar του χρήστη haliaetus
haliaetus Ο χρήστης haliaetus δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2008
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Daemonhook
Φιλη haliaetus ειλικρινα θα με ενδιεφερε να ακουσω και αλλες εμπειριες σου σχετικα με το θεμα.Θα ηθελα πολυ να μαθω το πως σκεφτονται και πως μας βλεπουν τα ζωα.Ειναι μια απο τις μεγαλες μου αγαπες...
Φιλικα Daemonhook
Daemonhook, αρχικά να σου ζητήσω συγγνώμη που άργησα να σου απαντήσω, θα επανορθώσω όμως αμέσως παραθέτοντας κι άλλες εμπειρίες μου επικοινωνίας με τα ζώα.

Όπως έχω αναφέρει και παραπάνω, δηλώνω εκ γενετής φιλόζωη και πιστεύω πως η μεγάλη μου αγάπη για αυτά τα πλάσματα με βοήθησε στην επικοινωνία μου με αυτά. Μέχρι σήμερα η πλειοψηφία των ζώων με τα οποία έχω επικοινωνησει μου έχουν δείξει μεγάλη αγάπη και ενδιαφέρον.

Θα γράψω αρχικά για τη μεγαλύτερή μου αγάπη, ένα άλογο. Με αυτόν έχω μιλήσει περισσότερο από κάθε άλλο ζώο.
Μια μέρα που ήμουν ανάμεσα σε άλογα, έννοιωσα κάποιον να με κοιτάει, γύρισα να δω ποιός είναι και με κοιτούσε αυτός. Από την πρώτη στιγμή δεθήκαμε με έναν ισχυρό δεσμό. Το πρώτο που μου είπε ήταν 'Σ'αγαπώ'. Λίγες μέρες αργότερα χωριστήκαμε, ήταν ένας χωρισμός που κράτησε 2 χρόνια, χωρίς την παραμικρή επαφή. Μετά το πέρας αυτού του διαστήματος τον αναζήτησα και με μεγάλη μου χαρά τον βρήκα ξανά, σώο, αλλά με κατάθλιψη...με το που άνοιξε η πόρτα του και με είδε έκανε σαν τρελός, έπεσε πάνω μου και με ρωτούσε 'Που ήσουν, που ήσουν?' Του εξήγησα το λόγο που έλειπα και έδειξε κατανόηση...Για 1,5 χρόνο βλεπόμασταν σχεδόν καθημερινά.
Να θυμηθώ κάποιες από τις φορές που μου μίλησε...(πάντα μου μιλάει, απλά εγώ τον ακούω όταν είμαι πιο δεκτική)

Μια φορά πάω στην πόρτα του και δεν ήρθε, όπως πάντα, προς το μέρος μου...'Τι έχεις?' τον ρώτησα και μου φωνάζει 'Πρόσεχε!' 'Να προσέχω τι?' Η πόρτα του ήρθε με δύναμη από τον δυνατό αέρα και με χτύπησε δυνατά στο κεφάλι...αυτό εννοούσε...Τότε με πλησίασε και με ρώτησε αν είμαι καλά...

Όταν ήμουν στεναχωρημένη έμπαινα στο στάβλο του, καθόμουν σε μια γωνιά και έκλαιγα...αυτός ερχόταν και έγλυφε τα δάκρυα από τα μάτια μου λέγοντάς μου να μη στεναχωριέμαι για πράγματα ανούσια, αν δεν σταματούσα να κλαίω με σκούνταγε στο μέτωπο με τη μουσούδα του και μου έλεγε 'Άντε, βρε κουτό'. Αυτό έπιανε πάντα, με έκανε να γελάω και τότε αυτός γύριζε πάλι στο φαί του, ανακουφισμένος που έννοιωθα καλύτερα.

Μια μέρα περνούσα από μπροστά του με έναν άνθρωπο και μου είπε 'Μακρυά του γιατί θα σε πληγώσει. Θα φύγεις, θα σε χάσουμε από εδώ'. Του είπα πως δε θα αφήσω εκείνον να με πληγώσει και όταν, μετά από καιρό φύγω από εκεί, θα πηγαίνω όσο πιο συχνά μπορώ, να τον βλέπω. 'Ναι, καλά', μου λέει. Πόσο δίκιο είχε! Μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα όλα έγιναν όπως τα είπε. Ελπίζω να με συγχωρέσει που τότε δεν τον πίστεψα. Τώρα έχω φύγει μακρυά από εκεί και μου λείπει πολύ.

Μια φορά τον έχω ακούσει να κάνει και ευχή, να ήταν κάπως διαφορετικά τα πράγματα...
Κι άλλες πολλές φορές τον έχω ακούσει, τόσο καιρό που περνούσαμε μαζί...
Και μου λέει η μητέρα μου να μη δένομαι με τα ζώα, πως είναι δυνατόν να μη δεθώ με αυτόν?Τον αγαπώ.

Αυτή ήταν η εμπειρία μου, με λίγα λόγια, με αυτό το άλογο.

Η τόση αγάπη που μου έχει δείξει αυτό το πλάσμα με έχει κάνει να πιστέψω πως όλα τα ζώα είναι τόσο καλά! Ίσως να κάνω λάθος, υπάρχουν και ζώα που δεν είναι τόσο καλά! Μου φαίνεται όμως τόσο περίεργο αυτό...

Έμαθα πως αυτό το καλοκαίρι ίσως έρθει μια animal communicator στην Ελλάδα για να κάνει σεμινάριο...μακάρι να έρθει, να με βοηθήσει να αναπτύξω ακόμη περισσότερο αυτή μου την ικανότητα και να μπορώ να βοηθάω όλα τα ζώα, ήμερα και άγρια, καλά και 'κακά'....
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 30-04-08, 11:33
Το avatar του χρήστη goldieB
goldieB Ο χρήστης goldieB δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-03-2008
Περιοχή: ATHEENS
Μηνύματα: 30
Προεπιλογή

πραγματικα ενα ατομο με τις δικες σου ικανοτητες ειναι θησαυρος για την βοηθεια και την παροχη υπηρεσιων στα ζωα...συνεχισε να εισαι κοντα τους και να τα βοηθας ,ειναι ευλογια πραγματικα...μπραβο!
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=_5Oi4R-jSoA
I've become so numb I can't feel you there Become so tired so much more aware I'm becoming this all I want to do Is be more like me and be less like you...
http://www.youtube.com/watch?v=YEmH2...eature=related
Never Ending Nightmare Always there instead of you Never Ending Nightmare No escape this time from you ...
http://www.youtube.com/watch?v=98i4s9iKBQo
fight club...
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 03-05-08, 01:49
Daemonhook Ο χρήστης Daemonhook δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-07-2007
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή

Σε ευχαριστω haliaetus.Οποτε μπορεις και θελεις,ειμαι προθυμος και φανταζομαι και αλλοι εδω μεσα, να ακουω τις εμπειριες σου...
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 03-05-08, 02:22
Το avatar του χρήστη ΙΝΤΙΓΚΟ
ΙΝΤΙΓΚΟ Ο χρήστης ΙΝΤΙΓΚΟ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-04-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη - Αθήνα
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή

Φίλε μου με συγκίνησαν οι εμπειρίες σου και οι ικανότητές σου.

Από μικρή παρομοίως είχα πολλά χαρίσματα όπως γράφεις και εσύ κάπου (πνεύματα, μαντική ενόραση, προφητείες, τηλεπάθεια, προμηνύματα κ.ο.κ.) και ακόμα τα διατηρώ. Από πολύ μικρή, είχα ιδιαίτερη σχέση με τα ζώα και τα έντομα. Νόμιζα όμως ότι όλα ήταν ιδέα μου (είμαι ορθολογιστής με παραφυσικες ικανότητες, φανταστείτε το βάσανό μου). Μιλούσα με τα ζώα. Μάλιστα κάποτε συνομίλησα με τον "αρχηγό" της αγέλης μερικών λυκόσκυλων που φυλούσαν ένα αγρόκτημα. Όλη η υπόθεση ήταν να μας αφήσουν να περάσουμε εκείνο το βράδυ από μπροστά τους, με τη μικρή μου αδελφή, μιας που είμασταν και μόνες μέσα στην ερημιά. Όπως και έγινε μετά από προτροπή του προς τα υπόλοιπα λυκόσκυλα (φθηνά τη γλιτώσαμε).
Σε φίλους με γάτες ή και σκύλους και πουλιά, "ακούω" τί ζητάνε από τα αφεντικά τους, σε βαθμό που οι φίλοι μου τρομάζουν, διότι επιβεβαιώνομαι ως συνήθως (λες και δεν έχουν αρκετά από εμένα "παλαβά" για να τρομάξουν...)
Όταν όμως κατάλαβα ότι "ακούω" και τις κατσαρίδες, εκεί ήταν που σιχάθηκα!!
Έχουν έντονο το αίσθημα του φόβου και της επιβίωσης. Το απαίσιο της υπόθεσης είναι ότι πάντα τις ξετρυπώνω και έχω την εντύπωση ότι τις ελκύω (σας παρακλώ, μην με κοροϊδέψετε, είναι η πρώτη φορά που πήρα το θάρρος να μοιραστώ κάτι τέτοιο). Μία φορά μάλιστα, πρωτού καν εμφανιστεί, είπα στη φίλη μου: "Νίκη, σε πέντε περίπου λεπτά, μία μαύρη (μπλιάχ!) θα εμφανιστεί να ανεβαίνει πίσω από την ηλεκτρική σου κουζίνα!" όπως και έγινε.
Οι φίλοι μου με κοροϊδεύουν όταν με βλέπουν να σώζω έναν σκόρο και να τον βγάζω από το παράθυρο. Τρέφω μεγάλο σεβασμό για τις μύγες, διότι βλέπουν και αντιλαμβάνονται πολλά... Όπως και για όλα τα έντομα τόσο πολύ που πάμπολλες φορές βρίσκομαι σε δείλημα: Να το αφήσω να ζήσει; Μα θα γεννήσει και θα γεμίσω αραχνάκια! (Έλεος, δεν ξέρω τί να κάνω... παίρνω πάντως μεγάλη αμαρτία επάνω μου όταν τα σκοτώνω.)
Η αγάπη μου για τα φίδια και τις σαύρες είναι ιδιαίτερα μεγάλη.

Όμως, νομίζω ότι ακούω και μία άλλη συνομοταξία (για να το πώ πλαγίως).
Δεν μπορώ όμως εδώ να πω με σιγουριά ότι αληθεύει... Μεγάλοι όμως ερευνητές επιστήμονες, ανακάλυψαν ότι τους επηρεάζουν τα μουσικά ακούσματα. Οπότε ποιός ξέρει... ίσως να μην είναι ιδέα μου.

Φίλοι μου, το θέμα είναι λεπτό και θερμή παράκληση σας κάνω, μην μας κάνετε να μετανοιώσουμε για την εμπιστοσύνη που σας δείξαμε.

Φιλικά και εγκάρδια σε όλους.
__________________
Όταν έδειχνα σε κάποιους τα αστέρια, εκείνοι κοιτούσαν το δάχτυλό μου.

ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ
http://nebesnyel1.getforum.org/srt-t1160.html
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 03-05-08, 04:09
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Πολύ όμορφα αυτά που λες Haliatus έχει περίεργα.. τρομερό ενδιαφέρων αν ισχύει κάτι τέτοιο… Πάντα πίστευα ότι και τα ζώα έχουν ψυχή μιας και απορρίπτετε από πλειοψηφία. Και το γράφω αυτό διότι από την στιγμή που επικοινωνούν νοήμων με μερικούς σημαίνει 2 πράγματα… Η την έχουν δει και καλά οι άνθρωποι Η τα ζώα (όπως και εμείς), άποψη έχουν και νοήμων είναι απλά εμείς ήμαστε τυφλοί και δεν το βλέπουμε.. Έχω δει ντοκιμαντέρ με τηλεπάθεια ζώων μεταξύ ανθρώπων αλλά αυτό πρώτη φορά το διαβάζω και θα έλεγα ότι μου αρέσει περισσότερο σαν ηδέα..σαν άκουσμα στο αφτί.
Πάντως εγώ πληροφοριακά ανήκω στην κατηγορία ανθρώπων που ούτε μυρμήγκι δεν βλάπτω…(αν τα δω φυσικά… και δεν είναι από ατύχημα)
Εκτός από μια φορά που κατά λάθος και σε μικρή ηλικία από απροσεξία μου σκοτώθηκε ένα γατάκι… κάτι που ακόμη θυμάμαι και πραγματικά λυπάμαι για αυτό.
Μου έχει τύχη άλογα να συμπεριφέροντε περίεργα όταν τα πλησιάζω.. πχ να βγάζουν δυνατό ήχο και να χτυπάμε το μπροστινό πόδι κάτω, καθώς σκύβουν το κεφάλι σαν χαιρετισμό!!… Η φύλακας πιτ μπουλ να έρθει κατά μένα πολύ αγριεμένο και πριν με αγγίξει απλά να κάνει περιστροφή και να φύγει !! χαχαχα Και Άλο ένα περιστατικό με ένα δικό μας λυκόσκυλο… Που εγώ ποτέ δεν χάιδευα, αλλά την ημέρα που πέθανε απλά αυτό ήρθε μπροστά μου και κλαίγοντας ακούμπησε πάνω μου ζητώντας χάδι… Όπως και του έδωσα.. Κάτι που δείχνει πεντακάθαρα ότι αν μπορούσαν να μιλήσουν αυτή τη στιγμή θα το έκαναν!! Ίσως το έκαναν απλά εγώ, εμείς δεν ακούμε.

Θα ήταν όμορφο κατά καιρούς όταν έχεις τέτοιες εμπειρίες να της γράφεις εδώ… γιατί απλά είναι ωραίες..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 03-05-08 στις 04:11
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 09-05-08, 15:46
Το avatar του χρήστη haliaetus
haliaetus Ο χρήστης haliaetus δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2008
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά και ενθαρρυντικά σας λόγια!
ΙΝΤΙΓΚΟ, πολύ χαίρομαι που έχουμε κοινές εμπειρίες! Επιτέλους, ένας ακόμη άνθρωπος σαν εμένα!

Αυτό με τις κατσαρίδες το έχω καταλάβει κι εγώ. Δεν έχω συνομιλήσει ακριβώς με κατσαρίδα, αλλά μερικές φορές αντί για ήχους, νοιώθω συναισθήματα, σαν να συνδέομαι με το ζώο και να νοιώθω ότι νοιώθει αυτό! Μια φορά που είδα μια κατσαρίδα και συνηθισμένη από την κοινωνία που ζούμε, πήρα θέση για να την σκοτώσω. Τι τρόμο και φόβο που έννοιωσε! Δεν είμαι σίγουρη, αλλά πολύ αμυδρά σαν να άκουσα ΄μη με σκοτώσεις΄. Από τότε όλες τις βγάζω έξω από το παράθυρο. Και ναι, κι εγώ γίνομαι ρεζίλι σε δημόσιους χώρους, σκαρφαλώνοντας σε καρέκλες και σκάλες για να πιάσω πεταλούδες που έχουν εγκλωβιστεί σε παράθυρα...

Μα τα φίδια και οι σαύρες δεν είναι υπέροχα πλάσματα? Πανέμορφα!

ΙΝΤΙΓΚΟ, δεν είναι ιδέα σου για την άλλη συνομοταξία ότι μιλάει (στα φυτά δεν αναφέρεσαι?)
Έβγαινα από ένα μοναστήρι πέρισυ το καλοκαίρι και βγαίνοντας μένω με ανοιχτό το στόμα! Το κυπαρίσσι που ήταν ακριβώς έξω από την πόρτα μου μίλησε! Δεν είμαι σίγουρη τι ακριβώς μου είπε, αφού δεν ήταν ανθρώπινη η γλώσσα αυτή που άκουσα, θα το περιέγραφα περισσότερο σαν ένα μήνυμα αγάπης. Αυτή τη γλώσσα όμως κάπου την έχω ξανακούσει, ίσως είναι η γλώσσα των αγγέλων, μελωδική και συνάμα απίστευτα δυνατή!

Αχ, έκοψα το κρέας, βλέπω να κόβω και τα φυτά, φρουτοφάγος θα γίνω, τέρμα οι μαρουλοσαλάτες!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 11-05-08, 12:44
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

Πράγματι η ικανότητά σου είναι πάρα πολύ...όμορφη! Τα ζώα όντος αντιλαμβάνονται κάποια πράγματα που εμείς, τα μεγαλύτερα ζώα δεν τα πιάνουμε...οι σκύλοι και οι γάτες αντιλαμβάνονται τους σεισμούς, και τα άλογα έχω ακούσει ότι μπορούν να έρχοντε σε επαφή με τον άλλον κόσμο! Άκουσα μια ιστορία για κάποιον που πήγαινε με το άλογό του κάπου σε μια ερημική περιοχή, και σε κάποια στιγμή το άλογο έγινε νευρικό και αρνούταν να περάσει από κάποιο σημείο... Επίσεις κάπου διάβασα (σε κάποιο φόκους νομίζω) για μια γάτα σε ένα νοσοκομείο η οποία πηγαινε και καθόταν δίπλα σε άτομα που μετά από λίγες ώρες ή μέρες πέθαιναν...
Ο Γέροντας Παίσιος είχε επικοινονία με την κτίση, μίλαγε σε όλα τα ζώα από αρκούδες ως και μυρμήγκια και αυτά τον άκουγαν και έκαναν ότι τους έλεγε, μόνο που για τον γέροντα δεν έχω διαβάσει κάτι που να λέει ότι του μιλούσαν...απλά έκαναν ότι τους έλεγε. Ο Γέροντα ςεπίσης έτρεφε μεγάλη αγάπη προς τα ζώα.
Οι προτόπλαστοι είχαν επίσεις το ίδιο χάρισμα...
Απλά σε συμβούλεύω να προσέχεις γιατί καμιά φορά η επικοινωνία που φαίνεται να γίνεται με τα ζώα μπορεί να έχει και άλλη πηγή, ίσως κάποιο πνέυμα, άγγελο ή και δαίμονιο.
Θα ήθελα να σου προτείνω αν έχειςαιρία να δοκιμάσεις το χάρισμά σου με...δελφίνια! Σε κάποιο θαλάσιο πάρκο ή ζωολογικό κήπο! Είμαι σίγουρος ότι αυτά τα θαυμάσια ζώο θα σε εντυπωσιάσουν! Εξ'άλλου πολύς κόσμος τα χρησημοποιεί σε αντικαταθλιπτηκές θεραπείες. Επίσης οι μελέτες στην συμπεριφορά και την βιολογία τους έχουν δείξει πως είναι τα ποιο ανεπτυγμένα ζώα!
Επίσης κατα την γνώμη μου, ενδιαφέρον θα ήταν και μια <κουβέντα> με τους εκεντρικούς πιθήκους...!
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Raistlin : 11-05-08 στις 12:45
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.