Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 13-04-08, 21:54
Το avatar του χρήστη Αχαιός
Αχαιός Ο χρήστης Αχαιός δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-09-2007
Περιοχή: U.K
Μηνύματα: 93
Προεπιλογή

Δε σας κρύβω πως την περίπτωση Τιτορ την εμαθα προσφατα μεσα σε αυτο το φορουμ. Ουτε και που εχω ασχοληθεί με το θεμα.
Όντας λοιπον αντικειμενικός και χωρις να ειμαι επηρεασμένος απο τα κειμενα του μπορω με ειλικρίνεια να πω πως ολη αυτη η ιστορια μου εχει κεντρισει το ενδιαφερον.
Διαβαζω απο πολλους οτι οσα εχει προβλεψει για το μελλον εχουν ως τωρα βγει αληθινά.
π.χ Που ηξερε αυτος οτι καποτε θα βαλει υποψηφιότητα για την προεδρία της Αμερικης μια γυναίκα? και αν οντως τελικα εκλεγει η Χιλαρι τι θα πρεπει ολοι εμεις να υποθεσουμε?
...και αλλα πολλα τελος παντων! τα οποια εχει πει και τα οποια δεν στεκει να γνώριζε απο τοτε.

Πιστευω πως η ουσια του θεματος δεν είναι το αν οντως αυτος ο Τιτορ εχει ερθει απο το μελλον αλλα που γνωριζε τα οσα εχει πει. Τα οποια ως τωρα βγαίνουν περα ως περα αληθινα.
Καθολου εντυπωση δεν θα μου εκανε αν απλα ειναι καποιος ο οποιος βρίσκεται σε θεση τετοια ωστε να γνωριζει τα σχεδια καποιων για το μελλον του κοσμου και απλα να θελησε να τα μοιραστει γιατι δεν αντεχε το βαρος.
Ειναι και αυτο μια εκδοχη...

Οπως και να το κανουμε, το θεμα ειναι οτι πέφτει μεσα στα οσα εχει πει και αυτο ειναι το αντικείμενο με το οποιο θα πρεπει να ασχοληθουμε.
Τωρα αν ηρθε απο το μελλον ή οχι, λιγη διαφορα θα κανει.
__________________
"ΦΟΒΟΥ ΤΟΥΣ ΔΑΝΑΟΥΣ ΚΑΙ ΔΩΡΑ ΦΕΡΟΝΤΕΣ"

"Όταν τα όπλα είναι παράνομα, τοτε μονο οι παράνομοι εχουν όπλα"
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 14-04-08, 12:54
Το avatar του χρήστη LOBO1453
LOBO1453 Ο χρήστης LOBO1453 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-04-2008
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή

μια φορα εγω ξερω εναν επαγγελματια προγραμματιστη που ζει γραφοντας σε cobol. το οτι οι γλωσσες εξελισονται δεν λεει κατι. Παντα κοιταμε τι ζηταει ο πελατης. ο τιτορ ειχε πει για εναν ιο που λειτουργουσε σαν bug στο unix
__________________
"Some people say that I must be a terrible person, but it’s not true. I have the heart of a young boy.............. in a jar on my desk"


...and the Earth becomes my throne..
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 15-04-08, 00:56
Valtoxionokota Ο χρήστης Valtoxionokota δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2004
Μηνύματα: 238
Προεπιλογή

Βραβο ηξερες εναν σε cobol. Μονο που η cobol εχει περισσοτερες εφαρμογες αποτι η basic. Ασε που compilers για την basic εχουν σταματησει να βγαινουν απο το 1999-2000 η και πιο παλια. Προσωπικα την βρηκα λιγο αχρηστη σαν γλωσσα χωρις πολλες δυνατοτητες αν και ισως βοηθαει να κατανοησει καποιος την εννοια του προγραματισμου.


Τωρα αν οι ταξιδιωτες του μελλοντος πηγαινοερχονται στη γη για να φερνουν μηχανηματα που τρεχουν basic και το βρισκεις λογικο πασο...

Ο τιτορ ειπε για μια γνωστη υποθεση. To yk238 οπως το τοτε γνωστο yk2 bug που αποδειχτηκε μια φουσκα για να τα τσεπωσουν μερικες εταιριες. Εχει να κανει με την ημερομηνια
__________________
My mask of sanity is about to slip
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 21-04-08, 17:07
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς… Αλλά ο τρόπος που παρουσιάζουν την χιλαρι δείχνει να χάνει τις εκλογές. 2ον… 2008 έχουμε και ακόμη δεν έχει ξεκινήσει εμφύλιος (φανερός όπως λέει ο τιτ) Απορώ πώς πήγε στο 1975 αλά έγραψε στα φόρουμ το 2000???? Τέλος πάντων… (άρα δεν επέστρεψε πίσω? Η εγώ το κατάλαβα λάθος..?)
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 21-04-08, 17:49
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Κάνω edit για να επισημάνω κάτι… Από την στιγμή που ήταν στρατιώτης και είχε μια αποστολή
1ον γιατί βγήκε και συστήθηκε με το όνομα του και ποια ήταν η αποστολή του.
2ον αφού έκανε την αρχή στο να λέει διάφορα, γιατί τα άφησε στο φλου… τα λέει που τα λέει…
3ον ποιο το αποτέλεσμα στο όνομα του το 2036? Διότι και βιβλία έχουν γραφτή για αυτόν κτλ κτλ…
Άσε που ο μισός πληθυσμός θα προμηθευτή τον IBM για να τον πουλά στο eBay του 2036…
Δεν τον κόβω για στρατιώτη μετά από αυτό ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ άρα… ποτέ δεν ήρθε!!! Και… αλλάζουν ριζικά 5-6 πράγματα από τα λεγόμενα σκόπιμος για να καλύψουν τα λάθη του (αν στέκουν όλα αυτά..) αν ήμουν κυβέρνηση κάτι τέτοιο θα έκανα.
Το σίγουρο είναι ότι τον σκότωσαν στην γέννα ΧΑΧΑ αν όντος όλα αυτά είναι αλήθεια!.

Γενικά μου ακούγεται λίγο… γιατί χάθηκαν τα ίχνη του το 2001 και όχι μετά από μερικά λεπτά αφού έκανε τα ψώνια του …


Αλλά το παράδοξο στην θεωρία μου ότι τον ξέρουμε ακόμη χεχεχεχ
Προσπάθησα να κάνω edit αλά δεν επιτράπηκε…

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 21-04-08 στις 17:54
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 21-04-08, 18:37
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Θα το θεωρούσα ποιο λογικό να έρθει κάποιος και να προειδοποιήσει για μερικά γεγονότα και πιθανών λύσις… πχ αυτό που είπε 3 δις κόσμος νεκρός… και ότι το όριο ηλικίας στα 60.. δεν τους ένοιαζε καθόλου? Παρά ο IBM? Αν πάρει το αφτί σας κάτι παρόμοιο παρακαλείσθε να με ενημερώσετε… θέλω να δω το playstation and Xbox του 2036 … να δώσω δηλαδή λίστα με ψώνια…
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 01-05-08, 21:58
Το avatar του χρήστη Bluecode
Bluecode Ο χρήστης Bluecode δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-05-2008
Περιοχή: Εν Αθήναις
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

Δεν κρυβω πως έχω προβληματιστεί λίγο με την περίπτωση Titor.
Διαβαζα σήμερα τα μυνήματα που έστειλε τότε σε 'κείνο φόρουμ.
Δεν ξέρω τι να πιστέψω. Το ότι όμως δεν έχει γίνει ακόμη εμφύλιος στις ΗΠΑ με κάνει και ελπίζω. Μην ξεχνάμε όμως πως κι εκει η οικονομία έχει τα χάλια της. Ανθρωποι στην ουρά για συσσίτια. Και άλλοι φυσικά στην αποβλάκωση και στον κόσμο τους.
Πάντως λόγω Titor έχω κι άλλον ένα λόγο να μην υποστηρίζω Hillary. :-D
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 12-05-08, 21:19
vagoskid3 Ο χρήστης vagoskid3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-02-2008
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

παντως εμενα μου φαινεται πολυ τραβηγμενο να εχει ερθει ενας ανθρωπος απο το μελλον και να απανταει σε ερωτησεις μεσο καποιου σαιτ
πολυ καλη διαφημιση θα ελεγα
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 20-05-08, 23:32
Το avatar του χρήστη ENDLESS JOURNEY
ENDLESS JOURNEY Ο χρήστης ENDLESS JOURNEY δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-05-2008
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 96
Προεπιλογή

Χρησιμοποίησε κάποιο φόρουμ γιατί έτσι μπορούσαν όλο και περισσοτεροι άνθρωποι να διαβάσουν τα μηνύματα του.
Πάντως το ερώτημα σχετικά με την ύπαρξη χρονοταξιδιωτών το είχε θέσει και ο Φίλπ Ντικ στο VALIS , αν δεν κάνω λάθος.
Δεν πρέπει να κρίνουμε με τις γνώσεις του σήμερα , οι οποίες κατά πάσα πιθανότητα είναι ελεγχόμενες και κατευθυνόμενες , αλλά με μια τεχνογνωσία που προηγείται της δικής μας εποχής , αλλά και πραγματικότητας.
__________________
προσωπική ιστοσελίδα : http://www.academyofinnerlight.net
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 28-05-08, 20:06
Το avatar του χρήστη Dark Sun
Dark Sun Ο χρήστης Dark Sun δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2007
Περιοχή: Byron
Μηνύματα: 23
Unhappy

Για να μην βασανίζεστε με όλα αυτά θα σας πω τι συμβαίνει. Κατ΄ αρχάς έρχομαι απ΄το έτος 2050 και τίποτε απ΄ όλα αυτά δεν έχει συμβεί, οπότε μην ψάχνετε άδικα τι έχει συμβεί και τι θα γίνει. Άλλο είναι το θέμα μας πλέον. Ήρθα για να προμηθευτώ ΝΕΡΟ , διότι δεν υπάρχει αρκετό, οι περισσότεροι θάνατοι συμβαίνουν από λειψυδρία πλέον και όχι από τροχαία ή πολέμους, ο μέσος όρος ηλικίας έχει πέσει στα 40 και η έλλειψη ΝΕΡΟΥ μας έχει κάνει να φαινόμαστε γέροι. Εγώ είμαι στα τελευταία μου (είμαι 36) οπότε καταλαβαίνετε πόσο επείγομαι να βρώ μια λύση για το ΝΕΡΟ. Επίσης δεν υπάρχει καθόλου πράσινο, τα πάντα είναι ξερά και καμμένα, η Ελλάδα έχει μετατραπεί σε απέραντη έρημο και τα νησιά είναι ξερά σαν ηφαίστια. Γι΄ αυτά θα πρέπει ν΄ ανυσηχείτε περισσότερο και θα ήθελα να σας προτρέψω να βρείτε έναν τρόπο να γίνεται το νερό της θάλασσας πόσιμο, είναι η μοναδική ελπίδα σωτηρίας του είδους μας.
__________________
In the kingdom of the Blind, the One Eyed are Kings
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:09.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.