Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-09-11, 21:42
strangef Ο χρήστης strangef δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-03-2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 137
Προεπιλογή Aνάποδος Σταυρός

Γεία σας, εδώ στην περιοχή που μένω κοντά στη Χαλκίδα, καθώς πέρνουμε τον κεντρικό δρόμο από χαλκίδα προς την περιοχή μου, ανά τακτά χρονικά διαστήματα, σε διάφορες ταμπέλες είναι σχεδιασμένος με κόκκινο σπρέι ένας ανάποδος σταυρός, κάποιος μπορεί βέβαια να το θεωρήσει ως σπαθί αλλά δεν νομίζο κάποιος να κατεβένει και σε κάθε ταμπέλα που βλέπει να ζογραφίζει και από ένα, και κατέλειξα στο συμπέρασμα ότι είναι ανάποδος σταυρός, ότι κάποιοι δηλαδή είναι σατανιστές και ζωγράφησαν το σύμβολό τους... Θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας...

*η γραφή με κόκκινο χρώμα απαγορεύεται
__________________
administrator of www.strangefiles.gr

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Trithemius : 03-09-11 στις 09:11 Αιτία: αλλαγή χρώματος γραμματοσειράς
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 02-09-11, 22:17
Το avatar του χρήστη Ntinaki93:p
Ntinaki93:p Ο χρήστης Ntinaki93:p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-08-2011
Περιοχή: Patra
Μηνύματα: 115
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από strangef Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεία σας, εδώ στην περιοχή που μένω κοντά στη Χαλκίδα, καθώς πέρνουμε τον κεντρικό δρόμο από χαλκίδα προς την περιοχή μου, ανά τακτά χρονικά διαστήματα, σε διάφορες ταμπέλες είναι σχεδιασμένος με κόκκινο σπρέι ένας ανάποδος σταυρός, κάποιος μπορεί βέβαια να το θεωρήσει ως σπαθί αλλά δεν νομίζο κάποιος να κατεβένει και σε κάθε ταμπέλα που βλέπει να ζογραφίζει και από ένα, και κατέλειξα στο συμπέρασμα ότι είναι ανάποδος σταυρός, ότι κάποιοι δηλαδή είναι σατανιστές και ζωγράφησαν το σύμβολό τους... Θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας...
σατανιστες ειναι ή τιποτα φανατισμενοι με κατι και δεν εχουν αλλη δουλεια να κανουν και αφηνουν τα χναρια τους σε ταμπελες..και ομως το κανουν να κατεβαινουν σε ταμπελες ..εγω ειχα δει αποσταση 2-3 χλμ να εχουν γραψει Ζ+Ε σε κα8ε ταμπελα μεσα σε εθνικη που ουτε να κατεβεις δεν μπορουσες !8ελω να πω οτι οτι ειναι κολλημενοι με κατι και με αυτον τον τροπο εκδηλωνονται
__________________
alloi koitoun ton ourano kai xanontai..egw koitaw mprosta gia na mhn xa8w!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 03-09-11, 08:36
strangef Ο χρήστης strangef δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-03-2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 137
Προεπιλογή

Bασικά ούτε και εγώ το πιστεύω απλά στην περιοχή έχουμε κρούσματα και είπα μήπως το έχουν κάνει εκείνει....
__________________
administrator of www.strangefiles.gr
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 03-09-11, 20:16
Το avatar του χρήστη Ntinaki93:p
Ntinaki93:p Ο χρήστης Ntinaki93:p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-08-2011
Περιοχή: Patra
Μηνύματα: 115
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από strangef Εμφάνιση μηνυμάτων
Bασικά ούτε και εγώ το πιστεύω απλά στην περιοχή έχουμε κρούσματα και είπα μήπως το έχουν κάνει εκείνει....
μην ανησυχεις εδω βαφουν πανω σε σπιτια και 8α κωλοσουν σε ταμπελες!κ$#&@*παιδα ειναι !τι κρουσματα εχετε ?σατανιστες εννοεις?
__________________
alloi koitoun ton ourano kai xanontai..egw koitaw mprosta gia na mhn xa8w!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-09-11, 17:58
Το avatar του χρήστη Tsilier
Tsilier Ο χρήστης Tsilier δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-12-2010
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή

Ο ανάποδος σταυρός είναι και σύμβολο των Καθολικών, λογικά κανένας βαμμένος καθολικός ή σατανιστής θα τους ζωγράφισε
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 04-09-11, 20:47
strangef Ο χρήστης strangef δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-03-2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 137
Προεπιλογή

Nαι σατανιστές ενοώ....αποκλείω τους καθολικούς διότι δεν έχουμε εδώ καθολικούς, και βασικά δεν είναι σύμβολο των καθολικών, ο ανάποδος σταυρός....είναι σύμβολο του διαμαρτυρόμενων υποτυθέμενων οπαδών του πέτρου, οπότε ας μην το μπλέκουμε τόσο...σατανιστές είναι, ή απλά υποτυθέμενοι σατανιστές....αλλά αυτή η επαναλαμβανόμενη κίνηση δείχνει ότι κάτι κρίβετε πίσω από αυτό και δεν είναι τόσο απλό όσο φένετε, ελπίζω να βγώ ψέφτης....¨(
__________________
administrator of www.strangefiles.gr
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 05-09-11, 20:10
Το avatar του χρήστη Mirella_S
Mirella_S Ο χρήστης Mirella_S δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2008
Περιοχή: Athens-Greece
Μηνύματα: 559
Προεπιλογή

Πολλοι απο αυτους, δεν ξερουν καν τι ειναι ο σατανισμος, σχεδιαζουν αναποδους σταυρους, το 666, αναποδες πενταλφες κλπ, απλα και μονο γιατι ειναι κατ' αυτους πολυ στην "μοδα".
__________________
Ο κοσμος δεν ειναι μονο οσα ξερουμε.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 27-09-11, 20:11
Inspired Hand Ο χρήστης Inspired Hand δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-07-2010
Μηνύματα: 71
Προεπιλογή

Πιθανόν δεν είναι καν σατανιστές,αλλά απλά παιδιά που βλέποντας αυτά τα σύμβολα παντού ειδικά αν ακούνε και κάποια είδη μουσικής τα γράφουν όπου βρουν απλά για να τα γράψουν..
Οι πραγματικοί σατανιστές δε θα χρησιμοποιούσαν τον ανάποδο σταυρό καθώς αυτό το σύμβολο καθιερώθηκε απο τον Άγιο Πέτρο(αν θυμαμαι καλα),ο οποίος ζήτησε να σταυρωθεί έτσι για να δηλώσει την κατώτερώτητα του σε σχέση με το Χριστό..
Και δεν πιστεύω πως ο σατανισμός έχει σαν αρχή το κομπλεξ κατωτερώτητας σε σχέση με το Χριστο!..
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 29-09-11, 13:03
Το avatar του χρήστη Mirella_S
Mirella_S Ο χρήστης Mirella_S δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2008
Περιοχή: Athens-Greece
Μηνύματα: 559
Προεπιλογή

Ο αναποδος σταυρος και μαλιστα εκεινος ο οποιος εχει πανω τον Εσταυρωμενο, ειναι καθαρα σημαδι των σατανιστων.
Θεωρειται ως βεβηλωση του Εσταυρωμενου, ΔΕΝ εχει να κανει με τον Αγιο Πετρο ο οποιος προτιμησε να σταυρωθει ετσι στον λοφο του Βατικανου πιστευοντας οτι δεν ηταν αξιος να σταυρωθει οπως ο Χριστος.
Γενικα οι σατανιστες χρησιμοποιουν τα χριστιανικα συμβολα αναποδα, οχι ως κομπλεξ κατωτεροτητας απεναντι στον Θεο, αλλα ως ενδειξη εναντιωσης προς Αυτον.
Επισης διαβαζουν και τις Γραφες αναποδα τελειωνοντας τες με την χαρακτηριστικη φραση "Νημα" που πολυ απλα ειναι το "Αμην" διαβασμενο αναποδα.
__________________
Ο κοσμος δεν ειναι μονο οσα ξερουμε.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mirella_S : 29-09-11 στις 13:03
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 29-09-11, 16:39
Inspired Hand Ο χρήστης Inspired Hand δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-07-2010
Μηνύματα: 71
Προεπιλογή

Εγώ μιλούσα για τον ανάποδο σταυρό που δεν έχει επάνω τον εσταυρωμένο,καθώς και η ''καρέκλα'' του πάπα έχει επάνω τον ανάποδο σταυρό(όντας καθολικός και με βάση τον Άγιο Πέτρο)!
Γιάυτό είπα για τον σκέτο ανάποδο σταυρό μόνο!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:15.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.