Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 05-09-16, 22:36
Το avatar του χρήστη Watercat
Watercat Ο χρήστης Watercat δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-08-2016
Περιοχή: No man's Land (Γη του κανενός)
Μηνύματα: 36
Question Offtopic - Nibiru / Planet X

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AVATARGR-1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλη Watercat επιμένεις πως ο πλανήτης Χ/nibiru κινείται ραγδαία προς τα
πάνω (πού πάνω) ώστε να κάνει μεγαλύτερη διαδρομή, γύρω από τον ήλιο.

Το έγραψα αλλά και πάλι θα το γράψω πως εάν πέρναγε ένας μεγάλος πλανήτης ανάμεσα απο τους Πλανήτες του Ηλιακού μας συστήματος θα είχε
διαλυθεί τελείως το Ηλιακός μας σύστημα....

Αλλά δεν έχει διαλυθεί...
Εσύ θέλεις σώνει και καλά πως έρχεται ο Χ/nibiru δεν υπάρχουν στοιχεία.....
Τους 2 τελευταίους πλανήτες του συστήματός μας του βρήκαν από την μην σωστή
(ανώμαλη) τροχιά τον άλλων πλανητών....
Όλα τα άλλα λόγια απλά να συζητάμε και να ανακυκλώνουμε τα ίδια και τα ίδια
χωρίς να προσθέτουμε στοιχεία....
Μέσα στο παρόν φόρουμ υπάρχουν πολλά σχετικά θέματα και δύνασαι να βρείς
στοιχεία και να μην τα ανακυκλώνουμε.....
Ζαχαρίας Σίτσιν (Zecharia Sitchin)
http://www.metafysiko.gr/forum/showt...ghlight=nibiru

Ο αινιγματικός Nibiru!
http://www.metafysiko.gr/forum/showt...ghlight=nibiru

Ελπίζω να σε κατατόπισα.....
Καλό θα είναι πρίν ανοίξεις ένα θέμα φίλη Watercat ψάξε να βρείς εάν υπάρχει κάτι αντίστοιχο.

Ευχαριστώ.
Το δικο μου θεμα έχει ερωτηματικο τιτλο με το συγκεκριμενο τιτλο: "Nibiru/ Planet X μεσα στο '16 η αλλαγη των πόλων?", οπως μπορεις να δεις & μονος σου Avatar, οχι απλά για τον Nibiru... Τα Αγγλικα ειπαμε δεν ειναι το δυνατο σας σημειο, τα ελληνικα ομως πιστευα το ειχατε... Το οτι η κουβεντα πηγε μονη της προς την θεωρια του Sitchin, τί σχεση εχει η αναφορα αυτη με το παλιο θεμα; Δεν ξερω πως λειτουργεις... προφανως οπως σε βολευει... Απαγορευται να αναφερομαστε σε ονοματα ερευνητων που υπαρχουν σε αλλα θεματα..; Εφοσον βρισκεις περιττο το θεμα, λαθος την θεωρια & εχουμε χασμα αποψεων με εσενα & ομοιο σου Heretic, καλυτερα θα ηταν ισως για ολους μας να μην συμμετειχατε περαιτερω στην ολη κουβεντα εδω, η αγενεια & η ειρωνια σας περισσευουν νομιζω... Δεν απανταω ξανα προσωπικα ουτε σε σενα απο εδω & περα... & θα προσπαθησω το "γιατι" να το θεσω οσο πιο ευγενικα μπορω...: Οταν προσπαθεις να χωρεσεις το νερο μιας κανατας σε ενα ποτηρι, ο,τι & να κανεις, το υπολοιπο θα χυνεται απ' εξω...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 06-09-16, 01:57
Το avatar του χρήστη Άπαν
Άπαν Ο χρήστης Άπαν δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 26-09-2003
Περιοχή: Utopia
Μηνύματα: 294
Προεπιλογή

Αφαιρέθηκε ένα μήνυμα μιας γραμμής, το οποίο ήταν αποκλειστικά ειρωνικό έναντι στο μέλος Watercat.

Το θέμα του νήματος είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον και έχει μυθολογικές, συνομωσιολογικές και επιστημονικές προεκτάσεις.

Όλες οι προσεγγίσεις είναι αποδεκτές, αρκεί να υπάρχει σεβασμός και προσπάθεια για διάλογο. Δυστυχώς αυτό δεν είναι ορατό.

Watercat, στην επόμενη βιτριολική ειρωνεία απέναντι σε ανθρώπους που δε γνωρίζεις και δεν έχουν χρησιμοποιήσει ανάλογα μέσα εναντίον σου, θα οδηγηθούμε σε προσωρινό αποκλεισμό.

Όπως και κάθε φορά, δε θα ήθελα να ασχοληθείτε με τη συντονιστικη παρέμβαση. ΠΜ για ο,τι θέλετε.
__________________
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
Παραγωγός της "Ραδιοφωνικής Αστρικής Πύλης"
Albedo14 web radio , www.albedo14.com
Podcast Αστρικής Πύλης .................. Αρχείο Εκπομπών
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 06-09-16, 09:37
Το avatar του χρήστη Watercat
Watercat Ο χρήστης Watercat δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-08-2016
Περιοχή: No man's Land (Γη του κανενός)
Μηνύματα: 36
Question

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Άπαν Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφαιρέθηκε ένα μήνυμα μιας γραμμής, το οποίο ήταν αποκλειστικά ειρωνικό έναντι στο μέλος Watercat.

Το θέμα του νήματος είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον και έχει μυθολογικές, συνομωσιολογικές και επιστημονικές προεκτάσεις.

Όλες οι προσεγγίσεις είναι αποδεκτές, αρκεί να υπάρχει σεβασμός και προσπάθεια για διάλογο. Δυστυχώς αυτό δεν είναι ορατό.

Watercat, στην επόμενη βιτριολική ειρωνεία απέναντι σε ανθρώπους που δε γνωρίζεις και δεν έχουν χρησιμοποιήσει ανάλογα μέσα εναντίον σου, θα οδηγηθούμε σε προσωρινό αποκλεισμό.

Όπως και κάθε φορά, δε θα ήθελα να ασχοληθείτε με τη συντονιστικη παρέμβαση. ΠΜ για ο,τι θέλετε.
Άπαν, με ολο τον σεβασμο, συγνωμη για την περαμβαση εδώ ενω δεν θελετε απαντηση, αλλά ηθελα να το δουν αυτο που γραφω οσοι διαβαζουν το θεμα. Δεν καταλαβα ποιο μηνυμα αφαιρεθηκε με ειρωνικο σχολιο, δικο τους ή δικο μου; Γιατι η βιτριολικη ειρωνια που λετε οτι χρησιμοποιησα ειναι ως απαντηση στην αντιστοιχη δικη τους, των Heretic & Avatar που απο την αρχη με γελιοποιουν οπως μπορουν με σχολια υποβιβασμου της νοητικης μου δυνατοτητας, τα οποια ΔΕΝ σβηστηκαν απο οτι βλεπω, αλλά & ουτε προκειται να σταματησουν παρ' ολη την 1η σας παρεμβαση πριν μερες, γι αυτο & απαντησα αναλογως στους ιδιους, τους προετρεψα αφου βρισκουν χαζο το ολο θεμα να μην γραφουν λοιπον. Πιστεψτε με, αν εβρισκα απο τον Πινακα Ελεγχου την επιλογη "διαγραφη προφιλ" θα την ειχα κανει απο μερες, γιατι βρισκω ψυχοφθορο να αντιμετωπιζω την ειρωνια των συγκεκριμενων απο την αρχη. Συνεχισα να απαντω πιο βιτριολικα ως αμυνα, κατι που προφανως δεν οδηγει & πουθενα. Το θεμα με τον Nibiru ειναι πολυ σοβαρο & επειγον για μενα το συζητουν παγκοσμιως παρα πολυ, ηθελα να του δωσω την αξια που του πρεπει, αλλά δεν γινεται απο οτι ειδα. Θεωρω πολυ αδικο να απειλουμαι εγω μονο με ban & οχι αντιστοιχα ο Heretic που ειπε τοοοοοοοσα πριν απο μενα, αλλά ισως επειδη ειμαι καινουριο μελος να υπαρχει ιεραρχια που θα πρεπει να τηρηθει. Επειδη λοιπον δεν προσγερετε στον χρηστη την δυνατοτητα διαγραφης προφιλ, παρακαλω διαγραψτε με οπως προειδοποιειτε, γιατι δεν νομιζω να μπορω να ανεχτω αλλη ειρωνια στο προσωπο μου, θα ανταπαντω. Φυσικα μπορει να σβηστει & το παρον μηνυμα με την διαγραφη μου, οποτε θα φαινεται οτι απλα με προειδοποιησατε & με διαγραψατε κιολας χωρις να προφερω δημοσια την αποψη μου πανω σε αυτο. Οπως & να εχει, ευχαριστω, καλη δυναμη σε ολους. Χαιρετω
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 06-09-16, 12:58
Το avatar του χρήστη Άπαν
Άπαν Ο χρήστης Άπαν δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 26-09-2003
Περιοχή: Utopia
Μηνύματα: 294
Προεπιλογή

Αγαπητή Watercat ,

μέχρι και λίγο καιρό πριν το forum ήταν ουσιαστικά χωρίς συντονισμό με αποτέλεσμα πολλά παράπονα προς τη διαχείριση.
Όταν ο συντονισμός γίνεται πιο έντονος και παρεμβατικός, αρχίζει η δυσαρέσκεια, οι επιθέσεις στους συντονιστές (δε σε αφορά) και οι απειλές για αποχωρήσεις.
Τα παραπάνω τα γράφω με αφορμή (και) όσα έχουν διαδραματιστεί στο παρόν νήμα.

Το θέμα που πραγματεύεται το νήμα είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον και έχει πολλές εκφάνσεις που δεν έχουν καλυφθεί . Έχει δίκιο ο Avatar ότι υπάρχει ανάλογο νήμα στο forum , ωστόσο έχει "κλείσει" από το 2012. Πολύ καλώς δίνει παραπομπή προς τα εκεί.
Δεν υπάρχει καμία παλαιότητα που να παίζει - άμεσα - ρόλο στις συντονιστικές παρεμβάσεις, περισσότερο δίνω βάση στη συνεισφορά και τις προθέσεις.
Ωστόσο, η απειρία στο πώς να σταθεί κάποιος σε ένα forum συζητήσεων και να προσαρμοστεί με τους γραπτούς και άγραπτους κανόνες του ("έθος") είναι ορισμένες φορές εμφανής.

Ο avatar δοκιμασμένα είναι κόσμιος στις συζητήσεις του και είναι αστείο να λες οτι σε γελοιοποιεί και υποβιβάζει τη νοητική σου δυνατότητα.
O heretic απο ένα σημείο και μετά έκανε μόνο flame ( όπως ουσιαστικά είχε προειδοποιήσει ) . Γι αυτό και σβήστηκαν δύο (πλέον) μηνύματά του απο το παρόν νήμα.

Θα δημιουργήσω μέσα στην ημέρα offtopic νήμα που θα "τρέξει" για λίγο καιρό ώστε να μείνει "καθαρό" το παρόν.

Όπως έγραψα και στο προηγούμενο post μου, το θέμα έχει μυθολογικές, συνωμοσιολογικές και επιστημονικές προεκτάσεις, προς το παρόν οι επιστημονικές προεκτάσεις φαίνεται να μη σε απασχολούν και τόσο. Ελπίζω να βρω κάποια στιγμή περισσότερο χρόνο και να συνεισφέρω προς αυτή την κατεύθυνση.
__________________
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
Παραγωγός της "Ραδιοφωνικής Αστρικής Πύλης"
Albedo14 web radio , www.albedo14.com
Podcast Αστρικής Πύλης .................. Αρχείο Εκπομπών
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 06-09-16, 14:47
Το avatar του χρήστη Watercat
Watercat Ο χρήστης Watercat δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-08-2016
Περιοχή: No man's Land (Γη του κανενός)
Μηνύματα: 36
Cool

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Άπαν Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητή Watercat ,

μέχρι και λίγο καιρό πριν το forum ήταν ουσιαστικά χωρίς συντονισμό με αποτέλεσμα πολλά παράπονα προς τη διαχείριση.
Όταν ο συντονισμός γίνεται πιο έντονος και παρεμβατικός, αρχίζει η δυσαρέσκεια, οι επιθέσεις στους συντονιστές (δε σε αφορά) και οι απειλές για αποχωρήσεις.
Τα παραπάνω τα γράφω με αφορμή (και) όσα έχουν διαδραματιστεί στο παρόν νήμα.

Το θέμα που πραγματεύεται το νήμα είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον και έχει πολλές εκφάνσεις που δεν έχουν καλυφθεί . Έχει δίκιο ο Avatar ότι υπάρχει ανάλογο νήμα στο forum , ωστόσο έχει "κλείσει" από το 2012. Πολύ καλώς δίνει παραπομπή προς τα εκεί.
Δεν υπάρχει καμία παλαιότητα που να παίζει - άμεσα - ρόλο στις συντονιστικές παρεμβάσεις, περισσότερο δίνω βάση στη συνεισφορά και τις προθέσεις.
Ωστόσο, η απειρία στο πώς να σταθεί κάποιος σε ένα forum συζητήσεων και να προσαρμοστεί με τους γραπτούς και άγραπτους κανόνες του ("έθος") είναι ορισμένες φορές εμφανής.

Ο avatar δοκιμασμένα είναι κόσμιος στις συζητήσεις του και είναι αστείο να λες οτι σε γελοιοποιεί και υποβιβάζει τη νοητική σου δυνατότητα.
O heretic απο ένα σημείο και μετά έκανε μόνο flame ( όπως ουσιαστικά είχε προειδοποιήσει ) . Γι αυτό και σβήστηκαν δύο (πλέον) μηνύματά του απο το παρόν νήμα.

Θα δημιουργήσω μέσα στην ημέρα offtopic νήμα που θα "τρέξει" για λίγο καιρό ώστε να μείνει "καθαρό" το παρόν.

Όπως έγραψα και στο προηγούμενο post μου, το θέμα έχει μυθολογικές, συνωμοσιολογικές και επιστημονικές προεκτάσεις, προς το παρόν οι επιστημονικές προεκτάσεις φαίνεται να μη σε απασχολούν και τόσο. Ελπίζω να βρω κάποια στιγμή περισσότερο χρόνο και να συνεισφέρω προς αυτή την κατεύθυνση.
Ας δεχτουμε οτι ο Avatar, που οντως φαινεται να εχει μια αξιολογη πορεια στο φορουμ τοσο καιρο, ειχε μονο μια ειρωνικη σταση απεναντι μου που πυροδοτησε & την δικη μου αντιστοιχα. Ο Heretic ομως, εχει ακομα καποια μηνυματα που παρ' οτι λετε οτι σβησατε 2 απο αυτα, παραμενουν τα παρακατω, που δειχνουν την προσθεση του να υπονοησει οτι στερουμαι νοητικα οπως ειπα & πριν, αλλά λετε οτι δεν παρατηρησατε κατι τετοιο:

"Johnkokk....Έχεις ευθύνη κι εσύ και εγώ και οποιοσδήποτε συνεχίζει μια συζήτηση που δεν έπρεπε να υπάρχει. Σε υποβαθμίζει σαν προσωπικότητα, αν συμμετέχεις σοβαρά. Καταλαβαίνεις τι υπονοώ, φαντάζομαι...." (Heretic)

"Όταν σπαταλάς πολύτιμο χρόνο και φαιά ουσία να πείσεις ανθρώπους που δεν μπορούν ή δεν είναι διατεθειμένοι να καταλάβουν (ή απλά τρολάρουν), κάνεις ζημιά στον εαυτό σου..." (Heretic)

Οσων αφορα το οτι περιορίστηκα σε ολα τα άλλα εκτος απο την επιστημονικη πλευρα του θεματος που ανοιξα, μπορει να παρασυρθηκα & να παρεκτραπηκα λογω των ειρωνικων σχολιων, αλλά με links ειχα παραπεμψει τους αναγνωστες τοσο στο αρθρο του Astrobiology περιοδικου της NASA, οσο & στις συνεντευξεις των αστρολογων της CalTech, θεματα που αγνοηθηκαν στην αρχη & επεμεναν να κοροϊδευουν τις φωτό τα υποτειθεμενα "sundogs" (οπως επιστημονικα αποφανθηκαν)

Επειδη ειμαι καινουρια στο φορουμ, δεν καταλαβαινω τί εννοειτε οταν λετε οτι ο Heretic εκανε "flame" οπως ειχε προειδοποιησει; & οταν λετε οτι θα τρεξει νημα "offtopic", αυτο σημαινει οτι το παρων θα ειναι κλειστό προς τον διαλογο για ΟΛΟΥΣ μας ή μονο για μενα; Τελικα θα με βοηθησετε να διαγραψω το προφιλ μου ή οχι;

Ευχαριστω για τον χρονο σας συντονιστικη ομαδα (Άπαν), δεν θα ξανα γραψω εδω πανω σε ειρωνιες & προσβολες, το κλεινω εδω το θεμα.

Με εκτιμηση,
Watercat
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 06-09-16, 15:55
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Watercar,

από αυτό που αντιλαμβάνομαι ότι προσπαθείς να κάνεις, είναι να δημιουργήσεις πανικό για κάποια επικείμενη καταστροφή, από αυτές που γράφουν αυτοί που εφευρίσκουν θέματα από το μηδέν για να να πουλάνε τα βιβλία τους. Αναφέρεις δυο άσχετα με την καταστροφολογία που σπέρνεις επιστημονικά θέματα. Σωστά σου ανέφεραν πως δεν έχουν σχέση με αυτά που έγραφε ο Sitchin, και οι επίδοξοι μιμητές του. Το άρθρο για τον υποτιθέμενο μεγάλο πλανήτη εντός του ηλιακού συστήματος, περιγράφει μια σταθερή τροχιά πολύ εκτός των ορίων των γνωστών πλανητών. Καμία σχέση δηλαδή με αυτά που αναφέρουν όλοι αυτοί:



Πλανήτης που βρίσκεται σε αυτή τη σταθερή τροχιά δεν μπορεί να επηρεάσει βαρυτικά τη Γη, ούτε κανένα άλλον πλανήτη, παρά μόνο σώματα της ζώνης του Kuiper, όπως γράφει το σχετικό άρθρο. Εσύ διάβασες κάτι ψευτοεπιστημονικές ιστορίες φαντασίας που έχουν φτιάξει μερικοί στο διαδίκτυο, ότι θα υπάρξει και καλά αναστροφή των πόλων του γήινου μαγνητικού πεδίου εξ' αιτίας αυτού του πλανήτη. Δεν υπάρχει καμία "μαγνητική" αλληλεπίδραση πλανητών παρά μόνο βαρυτική και αυτή μέχρι μια μια δεδομένη απόσταση.

Όταν σου γράφουν λοιπόν να σταματήσεις να τους διαβάζεις, πιστεύω πως μπορεί να ανησυχούν για σένα, γιατί δείχνεις να είσαι σε κατάσταση αμόκ. Δεν σε ειρωνεύονται ούτε θέλουν να σου την πέσουν. Αυτό κάνεις εσύ στη συνέχεια, δεν ξέρω αν το κάνεις σκόπιμα ή σου βγαίνει επιθετικότητα επειδή σε αμφισβήτησαν. Τουλάχιστον τώρα δίνεις ξεκάθαρα την εντύπωση ότι το έχεις γυρίσει στο δράμα για να πλήξεις με όποιον τρόπο μπορείς τον heretic, μιας και δεν σου έκαστε με τον avatargr-1. Προσπάθησε να ηρεμήσεις και να σταματήσεις να ζητάς τα ρέστα από τους άλλους, εκτός κι αν όντως ο σκοπός σου είναι να προκαλέσεις ποινές, όπως σου έγραψε ο heretic.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 06-09-16, 17:08
Το avatar του χρήστη Άπαν
Άπαν Ο χρήστης Άπαν δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 26-09-2003
Περιοχή: Utopia
Μηνύματα: 294
Προεπιλογή

Σε αυτό το νήμα , θα διαχωρίζονται οι εκτός θέματος δημοσιεύσεις από το κύριο, συνονόματο νήμα.

Καθώς για τα υπόλοιπα έχω τοποθετηθεί αναλυτικά και είναι κουραστικό να γράφουμε τα ίδια, δε θα συνεχισω το γαϊτανάκι ποιος την ειπε, σε ποιον κτλ.

Ως προς τη διαγραφή λογαριασμών, δεν υπάρχει/προβλέπεται κάποια διαδικασία στο forum του metafysiko.gr . Αν κάποιος κρίνει ότι δε θέλει να είναι μέλος, πολύ απλά μπορεί να μη γράφει. Είναι ένα - όχι και τόσο σπάνιο - αίτημα από ανθρώπους που κάποια στιγμή κρίνουν ότι δε θέλουν να συνεχίσουν εδώ. Το πόρισμά μου είναι ότι είναι ένα παιχνίδι εντυπώσεων.

Ίσως να έχουν επηρεαστεί από την αοιδό:

Τραβάω λοιπόν σ’ όλα μια κόκκινη γραμμή
σβήνω μια αγάπη που ‘χε λάθος διαδρομή
αφού το θες ας είν’ αυτή η πιο μεγάλη μας στιγμή


Η ειρωνία δε μας αρέσει, αλλά απο humor υπάρχει μπόλικο.
__________________
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
Παραγωγός της "Ραδιοφωνικής Αστρικής Πύλης"
Albedo14 web radio , www.albedo14.com
Podcast Αστρικής Πύλης .................. Αρχείο Εκπομπών
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 06-09-16, 17:20
Το avatar του χρήστη Watercat
Watercat Ο χρήστης Watercat δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-08-2016
Περιοχή: No man's Land (Γη του κανενός)
Μηνύματα: 36
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Watercar,

από αυτό που αντιλαμβάνομαι ότι προσπαθείς να κάνεις, είναι να δημιουργήσεις πανικό για κάποια επικείμενη καταστροφή, από αυτές που γράφουν αυτοί που εφευρίσκουν θέματα από το μηδέν για να να πουλάνε τα βιβλία τους. Αναφέρεις δυο άσχετα με την καταστροφολογία που σπέρνεις επιστημονικά θέματα. Σωστά σου ανέφεραν πως δεν έχουν σχέση με αυτά που έγραφε ο Sitchin, και οι επίδοξοι μιμητές του. Το άρθρο για τον υποτιθέμενο μεγάλο πλανήτη εντός του ηλιακού συστήματος, περιγράφει μια σταθερή τροχιά πολύ εκτός των ορίων των γνωστών πλανητών. Καμία σχέση δηλαδή με αυτά που αναφέρουν όλοι αυτοί:



Πλανήτης που βρίσκεται σε αυτή τη σταθερή τροχιά δεν μπορεί να επηρεάσει βαρυτικά τη Γη, ούτε κανένα άλλον πλανήτη, παρά μόνο σώματα της ζώνης του Kuiper, όπως γράφει το σχετικό άρθρο. Εσύ διάβασες κάτι ψευτοεπιστημονικές ιστορίες φαντασίας που έχουν φτιάξει μερικοί στο διαδίκτυο, ότι θα υπάρξει και καλά αναστροφή των πόλων του γήινου μαγνητικού πεδίου εξ' αιτίας αυτού του πλανήτη. Δεν υπάρχει καμία "μαγνητική" αλληλεπίδραση πλανητών παρά μόνο βαρυτική και αυτή μέχρι μια μια δεδομένη απόσταση.

Όταν σου γράφουν λοιπόν να σταματήσεις να τους διαβάζεις, πιστεύω πως μπορεί να ανησυχούν για σένα, γιατί δείχνεις να είσαι σε κατάσταση αμόκ. Δεν σε ειρωνεύονται ούτε θέλουν να σου την πέσουν. Αυτό κάνεις εσύ στη συνέχεια, δεν ξέρω αν το κάνεις σκόπιμα ή σου βγαίνει επιθετικότητα επειδή σε αμφισβήτησαν. Τουλάχιστον τώρα δίνεις ξεκάθαρα την εντύπωση ότι το έχεις γυρίσει στο δράμα για να πλήξεις με όποιον τρόπο μπορείς τον heretic, μιας και δεν σου έκαστε με τον avatargr-1. Προσπάθησε να ηρεμήσεις και να σταματήσεις να ζητάς τα ρέστα από τους άλλους, εκτός κι αν όντως ο σκοπός σου είναι να προκαλέσεις ποινές, όπως σου έγραψε ο heretic.
Αγαπητε μου Robespierre,
Κανεναν πανικο & κανενα δραμα δεν εχω σκοπο να δημιουργησω. Αν διαφωνεις με οσα στοιχεια εχω παραθεσει & δεν τα βρισκεις εγκυρα & αρκετα επιστημονικα, ειναι η αποψη σου, & ειναι σεβαστη. Το οτι ειμαι ανησυχη γι αυτο το θεμα, αληθευει, αλλά για να εχω μπει στην διαδικασια να συζητησω τις αποριες μου, παει να πει πως τιποτα δεν θεωρω σιγουρο, αλλιως, προς τί η ερωτηση & ολος ο διαλογος τοσες σελιδες. Δεν επιθυμω κανενος την ποινη, δεν ειμαστε δικαστηριο... απλως να μην με προκαλουν & να μην μου επιτειθονται. Καλη συνεχεια.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Watercat : 06-09-16 στις 17:21 Αιτία: ξεχασα λεξη
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 06-09-16, 17:33
Το avatar του χρήστη Watercat
Watercat Ο χρήστης Watercat δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-08-2016
Περιοχή: No man's Land (Γη του κανενός)
Μηνύματα: 36
Smile

Παράθεση:
Τραβάω λοιπόν σ’ όλα μια κόκκινη γραμμή
σβήνω μια αγάπη που ‘χε λάθος διαδρομή
αφού το θες ας είν’ αυτή η πιο μεγάλη μας στιγμή


Η ειρωνία δε μας αρέσει, αλλά απο humor υπάρχει μπόλικο.
))
εμπνευσμενο!

Να προσθεσω & εγω ενα τελευταιο στιχο εμπνευσμενο:
"Που ησουνα καλε εχτες που σε πηρα 8 φορες & δεν ησουνα εκει... Ειχα παει λαϊκηηηηηη..."

Ετσι για εντυπωσιακη εξοδο ολο νοημα & ποιοτητα

Γεια σου & σενα φιλε Άπαν :*

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Watercat : 06-09-16 στις 18:16 Αιτία: .
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.