Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 13-09-11, 19:55
aporimenos Ο χρήστης aporimenos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-03-2011
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή Περιοδικότητα στο θανατο

Γειά σας.
Ένας φίλος μου που μένει σε μικρη πόλη, παρατήρησε το εξής: Ότι υπάρχουν περίοδοι, που αυξάνεται η συχνότητα των θανάτων, απο φυσικά αίτια (γηρατειά, έμφραγμα, κλπ).
Δηλαδη σε μια εβδομάδα, μπορεί να ακουστούν τρείς θάνατοι, ενω για μήνες δεν ακούγεται σχεδόν τίποτα.

Μάλιστα χρησιμοποιεί την έκφραση ο 'Χάρος βγαίνει παγανιά' ή την έκφραση "άνοιξαν οι πόρτες των ουρανών"

Συμπληρώνω τέλος, ότι κάτι τέτοιο δεν μπορει ευκολα να παρατηρηθεί σε μεγαλη πολη, καθως στις πόλεις δεν γνωρίζουμε τους γείτονες μας. Αντίθετα στην μικρή πολη, ακουγονται αυτα τα γεγονότα (γαμοι, θάνατοι, κλπ) οποτε εμπειρικά μπορεί κάποιος να παρατηρήσει μια περιοδικότητα.

Εσείς έχετε κάνει παρόμοια παρατήρηση;
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 14-09-11, 12:39
Angelika28970 Ο χρήστης Angelika28970 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-02-2011
Μηνύματα: 88
Προεπιλογή

καλημερα!!οχι δεν εχω παρατηρησει ποτε κατι παρομοιο.μπορει να ειναι τυχαιο μπορει και οχι.αυτα,δεν ξερς κατι αλλο.ελπιζω να βοηθησα εστω και λιγο.
__________________
το οτι δεν βλεπουμε κατι,δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει!!!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 14-09-11, 12:56
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

ναι, το εχω παρατηρησει το φαινομενο και στους καλλιτεχνικους θανατους η στα δημοσια προσωπα γενικα....συνηθως φευγουν τρεις τρεις!! αν κατσεις να το ψαξεις θα το δεις...

μαλιστα στον καλλιτεχνικο χωρο υπαρχει αυτη η φημη της "καταρας" και οταν καποιος πεθαινει, παντα οι υπολοιποι ψαχνονται για τον επομενο!!

βλεπε jimmy hedrix, janis joplin, jim morrison...μαλιστα σε αυτους ειναι πιο περιεργο ακομα γιατι τα ονοματα τους αρχιζαν απο j!!
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 19-09-11, 12:26
Το avatar του χρήστη c.r
c.r Ο χρήστης c.r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-04-2008
Μηνύματα: 355
Προεπιλογή

Είναι κάτι που έχει τύχει να παρατηρήσω κι εγώ, σε μικρή πόλη επίσης, αλλά δεν του έδωσα μεγάλη σημασία καθώς σκέφτηκα πως εφόσον συνέβη σε περίοδο που συγγενικό μου πρόσωπο είχε πεθάνει, ούτως ή άλλως θα είχα επικεντρωθεί στους θανάτους και συνέπεσε, πιθανότατα, να μάθω και για ακόμη δυο-τρεις, εκείνες τις ημέρες. Θέλω να πω ότι, με αφορμή τον θάνατο ενός συγγενούς μου προσώπου, ενδιαφέρθηκα, τρόπον τινά, γενικότερα για θανάτους, και δη ηληκιωμένων ανθρώπων, οπότε έπεσαν στην αντίληψή μου ακόμη 2-3 περιπτώσεις και νόμισα για λίγο ότι... επισκέφτηκε την πόλη ο χάρος, όπως γράφεις κι εσύ. Φυσικά, δεν γνωρίζω τί συμβαίνει στις υπόλοιπες χρονικές περιόδους ενός έτους, εάν για παράδειγμα σε έναν συγκεκριμένο μήνα παρατηρείται μεγαλύτερη συχνότητα θανάτων απ' ότι στους υπόλοιπους, αφού ποτέ μέχρι τώρα δεν έχω εξετάσει αυτό το ενδεχόμενο, παρά μόνο ελάχιστες φορές σε θάνατο συγγενών μου.
__________________
Θέλουμε τα γεγονότα να ταιριάζουν στις προκαταλήψεις μας.
Όταν δεν ταιριάζουν, είναι ευκολότερο να τα αγνοήσουμε, παρά να αλλάξουμε τις προκαταλήψεις μας.


Jessamyn West
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 23-09-11, 10:35
ΚΑΘΗΡΑ Ο χρήστης ΚΑΘΗΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-05-2009
Μηνύματα: 357
Προεπιλογή

σχολιο 1

ΠΑΓΙΔΕΥΜΕΝΟΙ ΝΕΚΡΟΙ ΖΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ...

.. ναι πραγματι παιδια πιθανο ο θανατος και οχι μονο ο φυσικος αλλα και απο ατυχηματα η αλλες αιτιες na εχει μια καποια περιοδικοτητα δρασης ... δεστε το σνα μια καθαριοτητα του φυσικου χωρου απο τα υπολειματα ενσαρκων που ενα μερος της ψυχης τους εχει ηδη διαφθαρει ή φυγει ....

ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΜΑΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΕΚΒΙΑΣΤΙΚΟΙ ΘΑΝΑΤΟΙ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΚΑΚΟΒΟΥΛΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ....

ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΧΑΡΟΝΤΑΣ ΚΑΙ Ο ΚΥΡ ΘΑΝΑΤΟΣ ...Ο ΧΑΡΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΥΣΙΚΗ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΔΡΑ ΣΤΟ ΠΕΔΙΟ ΑΥΤΟ ΠΡΟΣ ΧΑΡΙΝ ΤΗΣ ΕΞΕΛΙΞΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΛΑΦΡΥΝΣΗΣ ΤΗΣ ΣΥΛΛΟΓΙΚΗΣ ΖΩΗΣ ΤΩΝ ΠΛΑΣΜΑΤΩΝ ..

ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΥΡ ΘΑΝΑΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΚΒΙΑΣΤΙΚΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΚΟΒΕΙ ΑΝΑΙΤΙΑ ΕΝΣΑΡΚΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΙΧΜΑΛΩΤΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΣΤΑ ΑΙΘΕΡΟΦΥΣΙΚΑ ΠΕΔΙΑ ΝΑ ΤΡΙΓΥΡΝΟΥΝ ΣΝΑ Α ΧΑΥΝΩΜΕΝΕΣ ΠΑΡΑΝΟΗΜΕΝΕΣ ΨΥΧΕΣ ΧΩΡΣΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ .. ξερετε ποσο νεκροι ζουν αναμεσα αναμεσα μας σαν σκιες ... λουφαζουν σε ορισμενους τοπους ,,,η σηκωνονται και τριγυρνουν μεσα στις πολεις στα χωρια στους δρομους και στα σοκακια τα απομερα.. σε γωνιες ,σε τρυπες σε κουφαλες δεντρων σε γεφυρια σε πηγαδια σε υπονομους σε υπογεια,,,κοιμουνται και που και που σηκωνονται και γυριζουν περα δωθε προκαλωντας ενα σωρο προβληματα στου υπολοιπους ενσαρκους ..χωρις να μπορουν να διευθετηθουν να πανε στα πεδια της ανταμοιβης τους και ανασυστασης της ψυχης ,,,

ΠΑΙΔΙΑ ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΓΙΔΕΥΤΕΙ ...ΖΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΚΑΙ ΑΙΩΝΕΣ ΑΚΟΜΗ ...ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΙ Η ΥΠΑΡΞΗ ΕΝΟΣ ΤΕΧΝΗΤΟΥ ΤΕΙΧΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΑΓΙΔΕΥΣΗ ΤΡΑΓΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΥΠΕΡΒΛΗΤΗ...

...νεκροι απο μαζικα αεροπορικα , αυτοκινητιστικα δυστυχηματα ,απο ναυαγια ,απο πολεμους, απο εκρηξεις τρομοκρατικες, απο σεισμους ,πλημμυρες τυφωνες ,, γυρνουν σαν τις αδικες καταρες στις ζωες των ενσαρκων ........η κατασταση τους ειναι δραματικη ...

Ο ΚΑΤΩ ΚΟΣΜΟΣ ΒΟΓΓΑ ΚΑΙ ΥΠΟΦΕΡΕΙ ..ΑΛΙΜΟΝΟ ...ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΣΑΝ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΙΑ ΤΥΦΛΗ ΚΑΙ ΑΜΟΡΦΗ ΠΑΡΑΝΟΙΚΗ ΜΑΖΑ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΕΠΙΤΗΔΕΙΟΣ ΜΑΥΡΟΣ ΑΠΟΚΡΥΦΙΣΤΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΡΑΤΕΥΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΠΡΟΣ ΟΦΕΛΟΣ ΤΟΥ ...

..στο χωριο μου υπαρχουν ψυχες πεθαμενων απο το περασμενο αιωνα που στοιχειωνουν καποια σημεια των δρομων και κατι παλια γεφυρια κια δεντρα κια σπιτια ,,, σε αυτα τα σημεια γινονται συνεχεια ατυχηματα ...ΠΩΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙς ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ???ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ ??ΣΤΟΥΣ ΑΚΕΦΑΛΟΥΣ ΤΕΧΝΟΚΡΑΤΕΣ ???.... κι αυτοι οι νεκροι οι στοιχειωμενοι σχεδον πανω απο 2 αιωνες εχουν κι αυτοι τα δικαιωματα τους δεν ειναι ολοι σκοταδιασμενοι αλλα απλα εγκλωβισμενοι ...

...βεβαια η διευθετηση αργα η γρηγορα γινεται αλλα οι δυσχερειες ειναι τρομερες,, οι οδηγοι ψυχων κατω απο το ΤΕΙΧΟΣ ΤΟΥ ΑΔΗ δεν μπορουν να δρασουν οπως πρεπει ...η συνειδητοποιηση των ενσαρκων πανω σε αυτα τα αποκρυφα ζητηματα θα δρασει καθοριστικα για την εκκαθαριση των κατω πεδιων και την λυτρωση αυτων των εγκλωβισμενων ψυχων που γινονται υποχειρια των μαυρων τελετουργων ...αλλα και την αναπτερωση και ελαφρυνση της ζωης των ενσαρκων ..

ΠΟΛΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΞΑΡΤΩΝΤΑΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΕΝΣΑΡΚΟΥΣ ΣΤΟ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΑΠΕΓΚΛΩΒΙΣΜΟ ΤΩΝ ΨΥΧΩΝ !!!

...δεν εχουμε μονο εμεις ,,οι ενσαρκοι ,,δικαιωματα κι αναγκες αλλα κι οι εγκλωβισμενες ψυχες ,,,γιατι και εκεινες οπως κι εμεις ειναι ζωντανα πλασματα ...και μαλιστα αστεγα και μπερδεμενα ως προς την φυσικη τους κατασταση ...



ΖΗΤΟΥΝ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΑΣ!!!... ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΚΙ ΟΜΩΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΟΥΡΑΝΟ ... ΛΙΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΡΟΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΤΑΡΤΑΡΑ .. ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ !!!ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ !!!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΚΑΘΗΡΑ : 23-09-11 στις 10:43
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 23-03-12, 18:09
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Αυτό το μήνα στο μέρος της Ρόδου που ζω ακούω συνέχεια την καμπάνα να ηχεί πένθιμα. Σήμερα είχαμε τρεις νεκρούς, χθες πέντε, προχθές .... Από την πρώτη Μαρτίου όλο πεθαίνουν, ενώ όλους τους προηγούμενους μήνες δεν πέθανε κανείς. Αφού σκεφτόμουν κι έλεγα δόξα τω Θεώ όλοι ζουν ούτε μια κηδεία, αλλά αυτός που πέθανε την πρώτη Μαρτίου πήρε κι άλλους μαζί του. Αυτό γίνεται. Δεν είναι μύθος. Μόνο την αιτία αγνοώ. Μάλιστα, στον τόπο μου ένα ευτυχισμένο ζευγάρι που έζησαν μαζί 50 έτη ευτυχίας τους χώρισε ο θάνατος.
Όχι για πολύ. Πέθανε η γυναίκα και μετά από 3 μέρες ακολούθησε κι ο άνδρας.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.

Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 24-03-12, 02:56
Το avatar του χρήστη Marsia
Marsia Ο χρήστης Marsia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-06-2011
Μηνύματα: 188
Προεπιλογή

Όντως συμβαίνει, το έχω προσέξει κι εγώ αυτό.. Π.χ. πριν 3 χρόνια(29.03.09) πέθανε σε τροχαίο ένας συμμαθητής μου απ' το Γυμνάσιο και μια βδομάδα μετά άλλο ένα παιδί ένα-δυο χρόνια μεγαλύτερο.. Ο πρώτος πέθανε σε μια περιοχή λίγο πιο κάτω απ' τη δική μου και ο άλλος σε μια ανηφόρα κοντά στο σπίτι μου.. Εκείνο τον Ιούνιο πέθανε κι ένα μωρό 2 χρονών που έμενε απέναντι από το σπίτι μου.. Τον Ιούνιο του επόμενου έτους πέθανε σε τροχαίο και ένα ακόμη παιδί 3-4 χρόνια μεγαλύτερο από εμένα.. Λες και άδειασε η πόλη μαζικά.. Για ανθρώπους μεγαλύτερης ηλικίας δεν πρόσεξα.. Πάντως συμβαίνει και το αντίστροφο.. Δηλαδή μαζικές γεννήσεις.. Είναι κάποιες περίοδοι που όπου και να γυρίσεις βλέπεις έγκυες στο δρόμο.. Και όχι μόνο στη δική σου πόλη, αλλά παντού.. Π.χ. όλες οι διάσημες λες και πήραν κάποιο "ματζούνι" μένουν όλες μαζί έγκυες..
__________________
Για να δεις το ουράνιο τόξο, πρέπει να αντέξεις την καταιγίδα...

Η αγωνία της ψυχής μου βρήκε διέξοδο σε μια δυνατή, μακριά και τελική κραυγή απελπισίας - Edgar Allan Poe

Τὸ ξέρω πὼς καθένας μοναχὸς πορεύεται στὸν ἔρωτα, μοναχὸς στὴ δόξα καὶ στὸ θάνατο. Τὸ ξέρω. Τὸ δοκίμασα. Δὲν ὠφελεῖ. Ἄφησέ με νἄρθω μαζί σου - Η Σονάτα του Σεληνόφωτος
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 06-11-12, 01:03
justin19 Ο χρήστης justin19 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2010
Μηνύματα: 142
Προεπιλογή

Δεν έχει ακριβώς σχέση με το θέμα,αλλά τον τελευταίο 1,5 χρόνο έχω παρατηρήσει ότι γίνονται πολλές αυτοκτονίες στην Ελλάδα.Έχω διαβάσει στο internet τουλάχιστον 50 περιστατικά,και ίσως είναι και άλλα που δεν έχουν γίνει γνωστά.Οι μισοί περίπου είναι νέα παιδιά ηλικίας 15-30 ετών,που δεν έχω καταλάβει γιατί αφαιρούν έτσι τη ζωή τους.Το πιο τραβηγμένο,είναι,ότι στην Πάτρα,σε διαφορετικές περιοχές,μέσα σε 6 μήνες,2 φοιτήτριες αυτοπυρπολήθηκαν και "έφυγαν" βίαια.Οι αυτοκτονίες γίνονται λόγω της οικονομικής κρίσης,αλλά σίγουρα συντρέχουν και άλλοι λόγοι όπως ερωτική απογοήτευση κλπ.Αλλά πρέπει να καταλάβουν ότι η ζωή πρέπει να συνεχιστεί και να παλέψουν,στην ανάγκη να κάνουν οποιαδήποτε δουλειά.
Το μόνο που έχει αποδειχθεί είναι ότι δεν υπάρχει συνέχεια και οδηγούμαστε στην ανυπαρξία,ενώ όσοι πρόκειται να αυτοκτονήσουν νομίζουν ότι θα πάνε κάπου καλύτερα ή ότι θα ξαναγεννηθούν.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 06-11-12, 08:42
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από justin19 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν έχει ακριβώς σχέση με το θέμα,αλλά τον τελευταίο 1,5 χρόνο έχω παρατηρήσει ότι γίνονται πολλές αυτοκτονίες στην Ελλάδα.Έχω διαβάσει στο internet τουλάχιστον 50 περιστατικά,και ίσως είναι και άλλα που δεν έχουν γίνει γνωστά.Οι μισοί περίπου είναι νέα παιδιά ηλικίας 15-30 ετών,που δεν έχω καταλάβει γιατί αφαιρούν έτσι τη ζωή τους.Το πιο τραβηγμένο,είναι,ότι στην Πάτρα,σε διαφορετικές περιοχές,μέσα σε 6 μήνες,2 φοιτήτριες αυτοπυρπολήθηκαν και "έφυγαν" βίαια.Οι αυτοκτονίες γίνονται λόγω της οικονομικής κρίσης,αλλά σίγουρα συντρέχουν και άλλοι λόγοι όπως ερωτική απογοήτευση κλπ.Αλλά πρέπει να καταλάβουν ότι η ζωή πρέπει να συνεχιστεί και να παλέψουν,στην ανάγκη να κάνουν οποιαδήποτε δουλειά.
Το μόνο που έχει αποδειχθεί είναι ότι δεν υπάρχει συνέχεια και οδηγούμαστε στην ανυπαρξία,ενώ όσοι πρόκειται να αυτοκτονήσουν νομίζουν ότι θα πάνε κάπου καλύτερα ή ότι θα ξαναγεννηθούν.
Είναι πράγματι λυπηρό.
Πού βασίζεται όταν λες τι έχει αποδειχθεί ότι δεν υπάρχει συνέχεια;
__________________
"I maintain that Truth is a pathless land, and you cannot approach it by any path whatsoever, by any religion, by any sect. That is my point of view, and I adhere to that absolutely and unconditionally."
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 06-11-12, 13:54
justin19 Ο χρήστης justin19 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2010
Μηνύματα: 142
Προεπιλογή

Στο ότι ξέρω όχι ένα,αλλά περισσότερα άτομα οι οποίοι μετά από ατυχήματα είχαν μηδενική εγκεφαλική δραστηριότητα και αργότερα ξύπνησαν.Όλο αυτό το διάστημα που βρίσκονταν στην εντατική ένιωσαν ότι ήταν βυθισμένοι στο μαύρο σκοτάδι,και ο χρόνος που βρίσκονταν εκεί,τους φάνηκε μια στιγμή,και ταυτόχρονα αιώνες.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.