Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 24-06-09, 10:59
ΚΑΘΗΡΑ Ο χρήστης ΚΑΘΗΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-05-2009
Μηνύματα: 357
Προεπιλογή

Niphrentil,,,.............το< φως >και το <σκοταδι> ειναι τα κυρια ζητουμενα του παροντος θεματος ...και μην ξεχνας ποσο συχνα οι αποκρυφιστες μιλανε για αυτα ......εμεις απλως θα τολμησουμε να τα ορισουμε με αυστηρο ενεργειακο τροπο ....και να αποδειξουμε οτι ως εννοιες εχουν αμεση σχεση με τα η/μ πεδια -ενεργεια ...

....το θεμα το ανοιξαμε κυριως ως συμπληρωματικο του θεματος με τα <τεχνητα πεδια και τις ψυχικες δυσλειτουργιες >...
....μιλαω στο πληθυντικο ως σχημα λογου ..επειδη το πολυ <εγω > με ενοχλει σαν τροπος παρουσιασης ιδεων ...οχι δεν υπαρχει ομαδα,, ειμαι μοναχικη και ελευθερη στοχευτρια δεν ανηκω σε καμμια οργανωση και φερω την αποκλειστικη ευθυνη για τα λεγομενα μου...

...ναι ολα αυτα που ισχυριστηκες για τα πεδια τα ηλεκτρομαγνητικα ισχυουν αλλα υπαρχουν καποιες σημαινουσες διευκρινησεις-αναπτυξεις που θα θελαμε να κανουμε ..διαφωτιστικες για την διακριση φωτος και σκοτους καθως και τη διακριση τεχνητων και φυσικων πεδιων ...
( δεν σε πειραζει ελπιζω .... να αναπτυξουμε καπως περισσοτερο αυτά τα θεματα ???...γιατι μοιαζεις σαν να διαμαρτυρεσαι που καποια κλεισμενα για σενα θεματα και κατανοητα ερχεται καποιος να τα ξανανοιξει ....με την αδεια σου λοιπον μπορουμε να προχωρησουμε ???............)


....επισης λες ότι δεν καταλαβαινεις <την τυφλα > σου οσον αφορα τι ακριβως???...οτι υπαρχει προβλημα Ταξινομικο της Γνωσης??? ....εεε ναι υπαρχει ..γιατι σου φαινεται περιεργο ????..και αυτό οφειλεται στους βασικους λογους που παραθεσαμε ...δηλαδη το ότι διακρινονται τα αδιακριτα και ομαδοποιουνται αυτά που πολλες φορες δεν εχουν σχεση καμμια μετα ξυ τους ...δες για παραδειγμα την διακριση αναμεσα στα φυσικα και χημικα φαινομενα ..εντελως μα εντελως αφιλοσοφητη λες και στην φυση δεν υπαρχει χημεια ....η την διακριση των διαφορων κλαδων της Φυσικης και της Χημειας ....αλλο πανδαιμονιο κι εκει .......η αυτό που λενε οι αποκρυφιστες ότι άλλο το φυσικο ,άλλο το αστρικο αλλο το νοητικο σωμα ....χαμος σου λεω γαργαλιστικες και παραλογισμενες διακρισεις λες και το αστρικο και νοητικο σωμα δεν είναι μερος της φυσης,,,, μεγαλος ο <καταλογος > των ανυποστατων και αφιλοσοφητων διακρισεων που οσο παραμενουν διαιωνιζουν την γνωστικη μας συγχυση και την συνολικη ακατανοησια ....η Ταξινομηση της Γνωσης είναι ένα από τα επειγοντα και θεμελιακα προβληματα της παγκοσμιως παραγμενης και διαχρονικης γνωσης .......
.................................................. .................................................. .............

Nikos,,,………..η στερεα, αερια ,υγρη και διαπυρη μαζα που αποκαλουμε <<γη>> σχηματιστηκε υπο την επιδραση του <βαρυτικου πεδιου >...αυτο είναι που προκαλεσε την δεδομενη για τον πλανητη μας συμπυκνωση υλης και κατανομη της ... και συνεχιζει να συμπυκνωνει και να ανακατενεμει την υλη και ενεργεια.......θα δειξουμε στο παρον θεμα αργοτερα τι ειδους ενεργεια και πεδιο είναι το <βαρυτικο πεδιο > πως και γιατι συνδεεται με τα η/μ μαγνητικα πεδια...........η/μ πεδια υπαρχουν παντου οπου υπαρχει κινηση υλικων σωματιδιων,,, είναι τo υποστρωμα δημιουργιας ολων των αισθητων μας οντοτητων ....ειναι η πηγη και το αποτελεσμα του αισθητου μας κοσμου ......και όχι μονο αυτου ........οσο για το γηινο μαγνητικο πεδιο δεν ειναι τιποτε αλλο απο το βαρυτικο ...το οποιο βεβαια στα σημεια που ονομαζουμε πολους εχει μια ιδιαζουσα συμπεριφορα...αυτες βεβαια ειναι οι αποψεις μας ..τωρα για τις κατεστημενες αποψεις και τις καθιερωμενες συμβουλεψου ενα λεξικο η την Βικιπαιδεια .............η λαβε υποψιν σου οσα λεει.. απλα κοφτα και με τοση πνευματικη ανεση και ευχερεια ο φιλος Νιphrentil ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΚΑΘΗΡΑ : 24-06-09 στις 11:07
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 24-06-09, 13:00
Το avatar του χρήστη algozron
algozron Ο χρήστης algozron δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2009
Μηνύματα: 136
Προεπιλογή

Λογικά για να κατανοήσουμε το φώς και το σκοτάδι, πρέπει να κατανοήσουμε την όραση, μιας και με αυτή την αίσθηση την αντιλαμβανόμαστε.
Οταν σε ενα χώρο υπάρχουν φωτόνια τα οποία συγκρούονται παντού και ανακλώνται και στην ουσία καταλήγουν στο μάτι μας και αυτό το ερέθισμα το λαμβάνουμε και το επεξεργάζεται ο εγκέφαλος ως όραση δεν είναι η παρουσία του φωτός; Όταν όμως δεν υπάρχουν φωτόνια, υπάρχουν άλλα σωματίδια που τα αντικαθιστούν;
Αφού η κίνηση παράγει ηλεκτρομαγνητισμό, δεν είναι λογικό να υποθέσουμε οτι και τα φωτόνια έχουν καποια συσχέτιση;
Μια μάυρη τρύπα μαγνητίζει τα φωτόνια η αλληλεπιδρά η/μ μαζί τους; Η μήπως παράγει σκοτάδι ;!

Απλα ρωτάω. Δεν είμαι κάποιος φυσικός. Τα παραθέτω όμως γιατι η ανάλυσή τους, έχει σχέση με το θέμα υποθέτω...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 24-06-09, 16:27
Το avatar του χρήστη Werew0lf
Werew0lf Ο χρήστης Werew0lf δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-06-2009
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 43
Προεπιλογή

Όχι,η μαύρη τρύπα δεν παραγεί σκοτάδι αλλά λόγω της τεράστιας βαρυτητας της,που τίνει στο άπειρο(λογικό αν σκεφτείς ότι δημιουργήθηκε από έναν αστέρα πολλές φορές μεγαλύτερο από το δικό μας ήλιο) ρουφάει ότι βρίσκεταιγύρω της...ακόμα και το φως.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 24-06-09, 19:09
ΚΑΘΗΡΑ Ο χρήστης ΚΑΘΗΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-05-2009
Μηνύματα: 357
Προεπιλογή

.............καταρχην να ξεκαθαρισουμε ,,οτι μιλωντας για φυσικο <φως> δεν εννουμε μονο το ορατο φως ....επισης ο,τι ειναι μαυρο στα ματια μας, ή στα τεχνητα φασματογραφοργανα μας
δεν σημαινει και οτι σχετιζεται με το φυσικο <σκοτος> ...ειναι δυνατον ενα καθαρο και λεπτοφυες φως ( και θα μιλησουμε αργοτερα για την υφη των φωτων )να εμφανιζεται εμπροσθεν των οπτικων φυσικων η τεχνητων οργανων μας ως< μαυρο >...δηλαδη αναλογιστειτε οτι το μαυρο του διαστρικου χωρου του γαλαξια μας δεν σημαινει καθολου μα καθολου την κυριαρχια του <σκοτους>, αλλα κυριαρχια μιας μορφης υλοενεργειας -φωτεινης ( η/μ μαγνητικης ) την οποια
δεν μπορουμε να δουμε ,η να ανιχνευσουμε με τους φασματογραφους που διαθετουμε προς το παρον επειδη ειναι τοσο καθαρη και τοσο
λεπτοφυης ...........και επειδη τοσο καθαρους και τοσο λεπτοφυεις ανιχνευτες δεν εχουμε ακομη κατασκευασει............

συνοψιζοντας λοιπον

-το φως μπορει να ειναι ορατο και μη ορατο , ανιχνευσιμο απο τα τεχνητα <ματια >μας ,ή μη ανιχνευσιμο

-το μαυρο χρωμα δεν σημαινει και <σκοταδι> με την αυστηρη εννοια που θα του αποδωσουμε ...υπαρχει και το μαυρο που ειναι ενα αποκοσμο φως λεπτοφυεστατο το οποιο απλα δεν μπορουμε να το δουμε με τα φυσικα ενσαρκα μας ματια
ουτε ακομη με τα τεχνητα μας <ματια> δηλαδη τα φασματοσκοπια μας ...αυτο το φως ειναι που βλεπουν ισως αυτοι που αποκαλουμε πνευματικα μυημενους , εσωτεριστες και διαλογιστες ..................


...αρα ειναι δυνατον οι μαυρες τρυπες να μην ειναι η φοβερες κατασκοτεινες καταβοθρες ,,,αλλα το εναντιον να ειναι οι μεγαλες οασεις της απολυτης και καθαριας και αποκοσμης ζωης και φωτος .............για σκεφτειτε το !!!!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΚΑΘΗΡΑ : 24-06-09 στις 19:11
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 25-06-09, 15:03
Άρτεμις Ο χρήστης Άρτεμις δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή

Συμφωνούμε πως όταν μιλάμε για φως εννοούμε όλο το φάσμα της ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας. Συμφωνούμε στο ότι το κενό δεν μπορεί να είναι απολύτως κενό. Αλλά όταν μιλάς για υλοενέργεια στον διαστρικό χώρο έχεις στο μυαλό σου την λεγόμενη σκοτεινή ύλη-ενέργεια;Και αν κατάλαβα καλά την αποδίδεις σε μια μορφή ακτινοβολίας του φάσματος του φωτός που δεν έχει ανιχνευτεί ακόμα; Αυτό πού το στηρίζεις; Και γενικότερα από πού συμπεραίνεις το ότι κάθε μορφή ενέργειας στο Σύμπαν ανάγεται στην ηλεκτρομαγνητική; Σε ρώτησα και σε άλλο θέμα, νομίζεις ότι ενέργειες όπως η κινητική είναι ένα είδος ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας; Ακόμα και σε επίπεδο κβαντικής αν εξετάσουμε το θέμα, τα ηλεκτρόνια δεν εκπέμπουν ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία όταν κινούνται στην ίδια ενεργειακή στάθμη παρά μόνο όταν αποδιεγείρονται από την τροχιά υψηλότερης ενεργειακής στάθμης σε αυτή με την χαμηλότερη ενέργεια. Σκέψου και μια άλλη εκδοχή, μήπως όλες οι μορφές ενέργειας, συμπεριλαμβανομένης και της ηλεκτρομαγνητικής, αποτελούνται από την ίδια πρωταρχική ουσία. Από αυτή την έννοια, το φως συνδέεται με ενέργειες που, από άλλη άποψη, είναι άσχετες με αυτό.
Σχετικά με την ζωική, ψυχική και πνευματική ενέργεια, λες ότι ταυτίζονται. Μήπως ταυτίζονται και με το φως; Η αύρα του σώματός μας δεν έχει σε τίποτα να κάνει με την ψυχή ούτε η σκέψη είναι ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία κι ας "τρέχει" (ή καλύτερα μεταβιβάζεται) πολύ πιο γρήγορα από το φως. Πριν προχωρίσουμε όμως την συζήτηση, δώσε μας έναν γενικό έστω ορισμό κάθε μιας και αν γίνεται εξήγησέ μας και τι σημαίνει ζωή, τί ψυχή και τί πνεύμα (τουλάχιστον για εσένα) για να εξετάσουμε έπειτα τι σχέση έχουν.
Φιλικά
__________________
"ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ το φώς και η πρώτη
χαραγμένη στην πέτρα ευχή του ανθρώπου"

"ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ μου έδωσαν ελληνική
το σπίτι φτωχικό στις αμμουδιές του Ομήρου.
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου."
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 25-06-09, 16:32
Το avatar του χρήστη algozron
algozron Ο χρήστης algozron δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2009
Μηνύματα: 136
Προεπιλογή

werewolf, ευχαριστω για την διευκρίνηση, αν και το ξέρω οτι αυτό είναι μια μαύρη τρύπα. Απλα παρέθεσα τα παραπάνω για να τα εξετάσουμε κατω απο αυτό το πρίσμα που μας παρουσιάζει η Καθηρα.

Πέρα απο αυτα, μήπως δεν παίζουν ρόλο τα η/μ πεδία, αλλα οι ταλαντώσεις, τα κύματα; Γιατι δεν μπορούμε να αμφισβητήσουμε οτι όλα τα παραπάνω είναι συχνότητες κίνησης (ή κάτι τέτοιο.. Ξέρω, είμαι ημιμαθείς και είναι χειρότερο απο την αμάθεια, αλλα αυτή είναι η αρχή προς την πορεία της μάθησης)
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 25-06-09, 21:15
rados Ο χρήστης rados δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-02-2009
Μηνύματα: 381
Προεπιλογή

Παράθεση:
-το μαυρο χρωμα δεν σημαινει και <σκοταδι> με την αυστηρη εννοια που θα του αποδωσουμε ...υπαρχει και το μαυρο που ειναι ενα αποκοσμο φως λεπτοφυεστατο το οποιο απλα δεν μπορουμε να το δουμε με τα φυσικα ενσαρκα μας ματια
ουτε ακομη με τα τεχνητα μας <ματια> δηλαδη τα φασματοσκοπια μας ...αυτο το φως ειναι που βλεπουν ισως αυτοι που αποκαλουμε πνευματικα μυημενους , εσωτεριστες και διαλογιστες
Αφού δεν μπορούμε να το δούμε ούτε να ανιχνεύσουμε την ύπαρξή του, όπως λες, δεν βλέπω κανένα λόγο να υποθέσουμε ότι υπάρχει. Αν έχεις κάποια ένδειξη περιμένω...

Οι μυημένοι μπορεί εξ ίσου καλά να βλέπουν οτιδήποτε άλλο. Η και να μην βλέπουν τίποτα, αλλά να είναι ένας τρόπος να κατανοήσουν - προσεγγίσουν τις εμπειρίες τους με ανθρώπινα μέτρα. Τέτοιες διαδικασίες είναι αρκετά συνηθισμένες για όποιον ασχολείται με το θέμα. Όταν λέμε "βλέπω", σε κατάσταση διαλογισμού - οραματισμού, δεν εννοούμε και απαραίτητα ότι "βλέπουμε".
Παράθεση:
...αρα ειναι δυνατον οι μαυρες τρυπες να μην ειναι η φοβερες κατασκοτεινες καταβοθρες ,,,αλλα το εναντιον να ειναι οι μεγαλες οασεις της απολυτης και καθαριας και αποκοσμης ζωης και φωτος .............για σκεφτειτε το !!!!!!!!
Καμιά απόδειξη παίζει?
Παράθεση:
ούτε η σκέψη είναι ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία κι ας "τρέχει" (ή καλύτερα μεταβιβάζεται) πολύ πιο γρήγορα από το φως.
Έχεις υπόψη σου κάποια Έρευνα για την ταχύτητα μεταβίβασης της σκέψης?
Το να σκεφτώ τον Σείριο δεν σημαίνει ότι πήγε εκεί και η σκέψη μου.
(Εκτός αν αναφέρεσαι στο γνωστό ανέκδοτο με το φως και την σκέψη...)
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 01-07-09, 15:12
Άρτεμις Ο χρήστης Άρτεμις δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rados
Έχεις υπόψη σου κάποια Έρευνα για την ταχύτητα μεταβίβασης της σκέψης?
Το να σκεφτώ τον Σείριο δεν σημαίνει ότι πήγε εκεί και η σκέψη μου.
(Εκτός αν αναφέρεσαι στο γνωστό ανέκδοτο με το φως και την σκέψη...)
Η σκέψη είναι ενέργεια. Αυτό που μεταβιβάζεται είναι η πληροφορία μέσω συντονισμού των ενεργειακών δονήσεων (της δικής μας ενέργειας και του Σύμπαντος) στην ίδια συχνότητα. Με αυτό τον τρόπο η σκέψη αλληλεπιδρά με το περιβάλλον και την ύλη. Κάπως έτσι λειτουργούν και τα φαινόμενα τηλεπάθειας, δηλαδή η πληροφορία/ενέργεια μεταδίδεται καθώς οι ενεργειακές δονήσεις στον εγκέφαλο του δέκτη αρχίζουν να πάλλονται στην ίδια συχνότητα με αυτή της πληροφορίας που στέλνει ο πομπός (να το πω απλοϊκά). Δεν μιλάμε για ταχύτητα μεταβίβασης της σκέψης αλλά για ταχύτητα αλληλεπίδρασής της με το περιβάλλων Σύμπαν. Δεν διαδίδεται η σκέψη όπως το φως και μην κάνουμε το λάθος να την παρομοιάζουμε (όπως και κάθε άλλη ενέργεια απ' ότι κατάλαβα) με την ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία. Το σώμα μας, όπως και κάθε έμψυχο ή άψυχο ον στο Σύμπαν, πράγματι ακτινοβολεί, όμως αυτό δεν οφείλεται στην σκέψη. Συνεπώς η ταχύτητα μετάδοσής της (με την έννοια της αλληλεπίδρασης των ενεργειών σε συγκεκριμένη συχνότητα) είναι κατανοητό ότι είναι πολύ μεγαλύτερη από αυτή της διάδοσης του φωτός.
Με το να σκεφτείς τον Σείριο (ή οτιδήποτε άλλο, όσο απομακρυσμένο και να είναι -δεν υπάρχουν χωρικοί περιορισμοί) μεταφορικά πήγε εκεί η σκέψη σου. Στην πραγματικότητα, αν σκεφτείς κάτι συγκεκριμένο με το οποίο θέλεις να αλληλεπιδράσεις είτε πάνω στον Σείριο ή τον ίδιο τον Σείριο είτε για παράδειγμα να μεταφερθείς εσύ στον Σείριο, μπορείς με την σκέψη να επηρεάσεις οτιδήποτε σχεδόν αστραπιαία σε όλη την έκταση του Σύμπαντος, αρκεί να το σκεφτείς, χωρίς το να πας στον Σείριο να σημαίνει ότι απλά "ταξίδεψες" με την φαντασία σου, αλλά και σε αυτή την περίπτωση δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά. Και πάλι ένα κομμάτι του εαυτού σου θα βρίσκεται εκεί.
__________________
"ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ το φώς και η πρώτη
χαραγμένη στην πέτρα ευχή του ανθρώπου"

"ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ μου έδωσαν ελληνική
το σπίτι φτωχικό στις αμμουδιές του Ομήρου.
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου."
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 01-07-09, 16:18
rados Ο χρήστης rados δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-02-2009
Μηνύματα: 381
Προεπιλογή

Άρτεμις
Δεν ισχυρίστηκα ότι η σκέψη έχει ηλεκρομαγνητική φύση. Δεν ξέρω τι φύση έχει και δεν ξέρω αν είναι καν ενέργεια.
Όλα αυτά που αναφέρεις μένει να αποδειχθούν. Δεν λέω ότι είναι λάθος, περιμένω αποδείξεις.

Θα μπορούσα εξ ίσου αναπόδεικτα, να ισχυριστώ ότι η σκέψη έχει λεπτοφυή υλική μορφή* και ότι η ταχύτητα μετάδοσις της, καθώς και η έντασή της είναι αντιστρόφως ανάλογη του κύβου της αποστάσεως. Και ότι έχει ένα κατώφλι 87 δευτερολέπτων, πριν αρχίσει η εκπομπή της.
Ακόμα ότι η χρήση γυαλιών μυωπίας εμποδίζει την εκπομπή της σκέψης.
Δεν θα μου ζήταγες να σου αποδείξω τα λεγόμενά μου?

*Η υλική φύση της σκέψης υποστηρίζεται σε κάποια βιβλία εσωτερισμού
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 02-07-09, 12:14
Άρτεμις Ο χρήστης Άρτεμις δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rados
Δεν λέω ότι είναι λάθος, περιμένω αποδείξεις.
Η άποψη που εξέφρασα παραπάνω για την σκέψη δεν είναι αποκλειστικά δική μου. Έχει εκφραστεί από πολλούς ερευνητές που ασχολούνται με την τηλεπάθεια και μπορείς να την δεις γραμμένη με διαφορετικά ή παραπλήσια λόγια σε άρθρα, έρευνες και βιβλία για το φαινόμενο αυτό και τα παράγωγά του. Αυτό για το οποίο δεν συμφωνούν όλοι είναι για την φύση της ενέργειας με την οποία λειτουργεί η τηλεπάθεια. Ωστόσο, γίνεται κατανοητό μέσα από τα λεγόμενα ότι οι σκέψεις και οι επιθυμίες είναι μορφές ενέργειας. Από επιστημονικής πλευράς, το παραδέχεται και η φυσική με τον κβαντικό εναγκαλισμό. Βέβαια δεν υπάρχουν χειροπιαστές αποδείξεις ούτε εγώ προσπαθώ να επιβάλλω σε κανέναν να αποδεχθεί αυτές τις απόψεις, που δεν τολμώ καν να ισχυριστώ ότι είναι σωστές. Γιατί καμιά θεωρία δεν είναι ούτε μπορεί να είναι σωστή. Απλά παραμένει κοινώς αποδεκτή μέχρι να βρεθεί κάποιο στοιχείο που να την ανατρέπει. Μην ζητάς χειροπιαστές αποδείξεις γιατί δεν είναι όλα χειροπιαστά. Για μεταφυσικά φαινόμενα (που ωστόσο είναι απολύτως φυσικά) η καλύτερη απόδειξη είναι η εμπειρία.
__________________
"ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ το φώς και η πρώτη
χαραγμένη στην πέτρα ευχή του ανθρώπου"

"ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ μου έδωσαν ελληνική
το σπίτι φτωχικό στις αμμουδιές του Ομήρου.
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου."
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.