Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #121  
Παλιά 10-09-05, 14:20
Το avatar του χρήστη alx255
alx255 Ο χρήστης alx255 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-09-2005
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

paidia eimai neo melos kai tha ithela na ertho ki eg stis 24 septemvriou mou epitrepete? sorry gia ta greeklish den exo ellinika sto pc mou.
Απάντηση με παράθεση
  #122  
Παλιά 10-09-05, 17:10
Το avatar του χρήστη alx255
alx255 Ο χρήστης alx255 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-09-2005
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

Συγνωμη για τα Αγγλικα πριν , μολις καταφερα και μπηκα με το λαπτοπ που εχει ελληνικα.Απο εδω και περα θα γραφω απο αυτο. φιλε σε ευχαριστω για την απαντηση μα πως θα μαθω αν ειμαι μεσα?
Απάντηση με παράθεση
  #123  
Παλιά 10-09-05, 17:21
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

Θα ενημερωθεις μεσω προσωπικου μηνυματος. Σε πρωτη φαση μπορεις να δηλωσεις συμμετοχη στο μιτινγκ της κοινοτητας μας που θα γινει στην Αθηνα μια ή δυο μερες πριν στο http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=479
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)
Απάντηση με παράθεση
  #124  
Παλιά 11-09-05, 04:07
exit Ο χρήστης exit δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2005
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

Το πρόβλημα με την συγκεκριμένη σπηλιά είναι ο εκνευριστικά μεγάλος αριθμός επισκεπτών. Πραγματικά εκνευριστικός. Την επισκέπτομαι εδώ και πολλά χρόνια, αλλά τον τελευταίο καιρό το πράγμα έχει παραγίνει. μέχρι που κάποιοι τοποθέτησαν και μια αυτοσχέδια πινακίδα που πληροφορεί τον κόσμο για το που ακριβώς βρίσκεται! Την ημέρα λοιπόν, γίνεται χαμός. Επισκέπτες, αξιωματικοί της αεροπορίας, αναρριχητές, οικογένειες και ότι άλλο μπορεί να φανταστείς. Τη νύχτα όμως τα πράγμα περιπλέκονται. Μπορεί να συναντήσεις παρέες, περίεργους, ματάκηδες, ναρκωμανείς,σατανιστές, μέχρι και κάτι τύπους που συναγωνίζονται (μέσα στην σπηλιά) με τις μοτοσυκλέτες τους. Υπήρξαν και ήσυχες νύχτες χωρίς φεγγάρι, που βάδιζοντας μόνος και αγριεμένος απο το έρημο πια, τοπίο, ξαφνικά πέφτω πάνω σε κάποιον άλλο (επισκέπτη και όλοι μαζί φωνάζουμε ακόμη απο την τρομάρα μας.
Κάποτε η σπηλιά ήταν κρυφή. Καλυμμένη απο ψηλά δέντρα, καλά κρυμένη απο τους περαστικούς. Κάποτε ρωτούσες πως θα πας εκεί και σε παραπλανούσαν. Γιατί όμως; Γιατί σε παραπλανούσαν; Είναι απλό. Οι ντόπιοι και οι λιγοστοί πια περιπατητές των βουνών, προσπαθούσαν να προφυλάξουν αυτό το μέρος, να περισώσουν ότι είχαν αφήσει οι μπουλντόζες. Ίσως να υπήρχε και κάτι άλλο που προστάτευαν, όμως αυτό όποιος θέλει το πιστεύει. Αυτό που θέλω να τονίσω εδώ, είναι πως η περιοχή είναι πια ακατάλληλη για εξερευνητικές επισκέψεις. Η σπηλιά παρακολουθείται. Είναι αλήθεια. Μου έχει συμβεί τουλάχιστον 4 φορές. Την πρώτη φορά ήταν ενα τζιπ της αεροπορίας με φαντάρους "οπλισμένους"! Κι εγώ στην αεροπορία υπηρέτησα και μάλιστα σε πτέρυγες μάχης όπου πάντα το όπλο μου ήταν γεμάτο, αλλά δεν βγήκα ποτέ εκτός στρατοπέδου οπλισμένος. Όχι τουλάχιστον με τον γεμιστήρα μέσα στο όπλο. Αυτοί όμως ήταν οπλισμένοι και δεν έκαναν τίποτα. Υποτίθεται πως ο αξιωματικός τους έδειχνε σε έναν άλλο αξιωματικό, την σπηλιά. Ξενάγηση δηλαδή.
Την δεύτερη φορά ήταν η αστυνομία. Δεν μου μίλησαν, δεν έκαναν κάτι εναντίον μου, αλλά δεν με άφησαν ποτέ απο τα μάτια τους.
Την τρίτη φορά ήταν 3 τύποι με κοστούμια. Μόλις είχα διαπιστώσει πως στο τέρμα της σπηλιάς υπήρχε κάτι σαν είσοδος, περίπου ένα μέτρο πάνω απο το έδαφος. Σκαρφάλωσα και είδα κάτι σαν πηγάδι. Κάποιοι μάλίστα είχαν δέσει και ένα σχοινί (όχι σχοινί αλλά εκείνον τον πυροσβεστικό σωλήνα) για να μπορείς να κατέβεις στο πηγάδι. Όμως οι τύποι με τα κοστούμια με ακολούθησαν. Ανέβηκαν μαζί μου ως εκεί και με προειδοποίησαν πως έπρεπε να προσέχω και πως ήταν καλύτερα να φύγω απο εκεί γιατί υπήρχε κίνδυνος ατυχήματος. Έτσι κι αλλίως, με αυτούς κάτω απο την μύτη μου και χωρίς παρέα, δεν θα κατέβαινα ποτέ. Ένας απο αυτόυς όμως κατέβηκε. Με το κοστούμι!
Την τέταρτη φορά, δεν είδα ποιος ήταν, υποθέτω όμως πως ήταν η αστυνομία. Δεν ήμουν μέσα στην σπηλιά. Ήταν νύχτα και μαζί με έναν φίλο είχαμε καθίσει σε ένα ύψωμα λίγα μέτρα πιο μακριά απο την είσοδο της σπηλιάς. Κάποιοι βρίσκονταν μέσα στην σπηλιά και είχαν ανάψει και φωτιά. Δεν ήθελα να τους ενοχλήσω και δεν υπέθεσα πως επρόκειτο για τίποτα "παράξενους". Ακούσαμε φωνές να φωνάζουν "ακίνητος" και άλλα παρόμοια. Η σκηνή εξελισσόταν πάνω απο την σπηλιά, εκεί όπου ακόμα υπάρχουν δέντρα. Απο τις φωνές, υπέθεσα πως επρόκειτο για αστυνομικούς που συνελάμβαναν ίσως, ναρκωμανείς. Η φωτιά στην σπηλιά έσβησε. Εμείς μείναμε ακίνητοι για πολύ ώρα, μέχρι όλα να ησυχάσουν.
Υπάρχει μεγάλη κίνηση σε εκείνο το μέρος, ακόμα και τις νύχτες, τις μικρές ώρες. Και έχεις πάντα την αίσθηση πως δεν είσαι μόνος. Δοκιμάστε το. Όχι, ποτέ δεν είσαι μόνος. Τώρα το ποιος ή τι είναι εκεί μαζί σου, αυτό είναι μια άλλη ιστορία. Πολλά βλέπεις και πολλά ακούς. Πάρα πολλά!
Και κάτι τελευταίο:
Οι εργασίες, δεν σταμάτησαν ποτέ μέσα στην σπηλιά. Κάτι γίνεται ακόμη εκεί μέσα και δεν ξέρω τι, γιατί ποτέ δυστυχώς δεν συνάντησα κάτι. Ξέρω όμως πως με το πέρασμα του χρόνου, η σπηλιά αλλάζει και το εκκλησάκι καταστρέφεται χωρίς κανέναν ενδοιασμό. Αλήθεια, γιατί κάποιοι γέμισαν το εκκλησάκι με άμμο; Το πρόσεξε κανείς αυτό;
Το δάπεδο έχει αλλάξει, η οροφή επίσης. Και όλα αυτά σε διάστημα 2 ετών. Αλλίως την βρήκα την σπηλιά πριν απο 4 χρόνια, αλλιώς πριν απο 2 και αλλίως πρόσφατα. Μην ξεχνάμε πως μπήκαν και κάμερες εκεί μέσα. Τηλεοπτικά συνεργία, ρεπόρτερς, ηθοποιοί.
Το μόνο που μένει να πω σε όποιον αμφιβάλει για την μαγεία της Πεντέλης και της σπηλιάς, είναι αυτό: Μια δοκιμή θα σας πείσει.
Η Πεντέλη είναι το μοναδικό βουνό που ενώ καταστράφηκε ολοσχερώς απο την φωτιά, όταν την επισκέπτεσαι έχεις την εντύπωση πως βαδίζεις ακόμη μέσα σε δάσος!
__________________
You know he's got the cure but then he went astray, he used to stay awake to drive the dreams he had away...He wanted to believe in the hands of love...
Απάντηση με παράθεση
  #125  
Παλιά 12-09-05, 10:45
Το avatar του χρήστη Vril
Vril Ο χρήστης Vril δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-06-2005
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από beetlejuice
Μεσα απο αυτο το ποστ θα κανω και ενα βημα παραπανω.Θελω να απευθυνω προσκληση και στον Vril! Πιστευω οτι καποιες εποχες ανηκουν στο παρελθον. Και εφ'οσον φαινεται να υπαρχουν καλες διαθεσεις και απο τις δυο πλευρες τον καλω να μας συναντησει και απο κοντα.Αλλωστε οι διαπροσωπικες επαφες ειναι μια εντελως διαφορετικη υποθεση απο τη συνηθως ψυχρη ιντερνετικη ανταλλαγη αποψεων(και ενιοτε διενεξεων!). Προσβλεπω λοιπον στη συσφιξη των σχεσεων μου (και ολων των υπολοιπων μελων που θα παρεβρεθουν) μαζι του και του ζητω δημοσια συγνωμη εαν καποιες φορες ημουν κατι παραπανω απο αυστηρος .
Ομολογώ οτι χάρηκα ιδιαίτερα όταν διάβασα αυτό το κείμενο και επειδή μιλα "εκ βάθους", θα ήθελα και εγώ να απαντήσω δημόσια και όχι μέσω προσωπικού μηνύματος.

Θα ήθελα να παρεβρεθώ και να γνωριστώ με όσους ενδιαφέρονται για αυτό το θέμα του "ετερόκλητου κολάζ".
Όσο ετερόκλητοι είναι οι συμμετέχοντες, τόσο ετερόκλητες μπορεί να είναι και οι απόψεις για αυτό το θέμα. Άλλες θα απορρίψουμε, άλλες θα δεχτούμε, άλλες θα τις ερευνήσουμε παραπέρα.
Απο τη συμεργασία σίγουρα προκύπτουν περισσότεα οφέλη παρά από έναν λεκτικό ανταγωνισμό και στείρα αντιπαράθεση. Μπορεί η μιά ομάδα να βρήκε "αυτό" ή η άλλη το "άλλο", όπως είπα και με την επανείσοδό μου σε αυτό το φόρουμ, χωρίς να ενωθούν τα δυο κομάτια μένει και το πάζλ ασυμπλήρωτο και κρατά ο καθένας από ένα κομμάτι στα χέρια του, που μόνο του δε λέει και πολλά.

Σχετικά με την αυστηρότητα που λές αγαπητέ Μπήτλ, δεν το πήρα προσωπικά και δεν με ... πτόησε.

Οπότε, άσε μας να συναντηθούμε και να τα πούμε και από κοντά !

ο κακός Βρίλ
Απάντηση με παράθεση
  #126  
Παλιά 13-09-05, 08:41
Το avatar του χρήστη Voel
Voel Ο χρήστης Voel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2004
Περιοχή: Queensland, Australia
Μηνύματα: 1.008
Προεπιλογή

Τελικα φαινεται οτι θα μαζευτει ολος ο καλος ο κοσμος το πρωι εκεινο στην Πεντελη.....
__________________
"And you shall know the truth, and the truth shall make you free."
"καὶ γνώσεσθε τὴν ἀλήθειαν καὶ ἡ ἀλήθεια ἐλευθερώσει ὑμᾶς."
John 8:32
Απάντηση με παράθεση
  #127  
Παλιά 13-09-05, 09:08
Το avatar του χρήστη Vril
Vril Ο χρήστης Vril δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-06-2005
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Voel
Τελικα φαινεται οτι θα μαζευτει ολος ο καλος ο κοσμος το πρωι εκεινο στην Πεντελη.....
Μια ... διόρθωση ????

ο κακός Βρίλ
Απάντηση με παράθεση
  #128  
Παλιά 13-09-05, 20:39
ΝΤΑΒΕΛΗΣ Ο χρήστης ΝΤΑΒΕΛΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή

Την καλησπέρα μου σε όλους.

Zητώ συγγνώμη αν χαλάω την ροή της συζήτησης, αλλά θα ήθελα να πώ τα εξής.

Στο μέλος που ειρωνικά έγραψε για’μένα περί «ψόφιων ζώων» καλώ να έρθει μαζί μου στην επίμαχη περιοχή του βουνού και να μου λύσει κάποια ερωτήματα που θα του θέσω σχετικά με τα ζώα αυτά. Αν το καταφέρει, τότε σας δίνω το λόγο της τιμής μου ότι θα βγω σε όλα τα forum και θα πώ ότι είμαι ο μεγαλύτερος μαλάκας της οικουμένης. Αν δεν τα καταφέρει, θα έχει κάνει απλά μια όμορφη βόλτα στο βουνό και θα φύγει από’κεί με πολλές απορίες.

Σε αυτούς που έκαναν συνεχώς λόγο περί «ομάδας», «κλίκας», που δουλειά δεν είχε και είπε να τα βάλει με την «Πυθέας» και επειδή κάποιοι θεωρούν και’μένα εντός αυτής της «κλίκας-ομάδας» επειδή εξέφρασα και’γώ τις αντιθέσεις μου με το εν λόγω άρθρο στο Metafysiko, να πώ πως δεν υπάρχει «ομάδα». Προσωπικά, μισώ την λέξη αυτή, μιας και δεν μου αρέσει να αποτελώ μέλος καμιάς ομάδας, είτε αυτή είναι πολιτική, είτε αθλητική, είτε θρησκευτική, είτε «μεταφυσική».

Οι διαδυκτιακές κόντρες είναι εντελώς παιδιάστικες. Ότι έχετε να πείτε, και οι μέν και οι δε, καλύτερα να τα λέτε δια προσωπικής επαφής. Είναι πιο αξιοπρεπές. Την εξ’αποστάσεως βολή την θεωρούσαν ανήθικη οι πρόγονοί μας, για αυτό και πολεμούσαν σώμα με σώμα. Δεν σας παροτρύνω φυσικά να "πολεμήσετε", αλλά να βρεθείτε από κοντά και να συζητήσετε. Και που ξέρετε κύριοι της ομάδας «Πυθέας», του Metafysiko.gr, αλλά και Φίλε Vril, ίσως να βγει κάτι καλό από μια τέτοια συζήτηση και κάθε παρεξήγηση να λυθεί. Δεν είναι πιο σωστό αυτό;

Και μια φιλική συμβουλή. Ας μην ταυτίζουμε την Σπηλιά της Πεντέλης, με διαβόλους, τριβόλους, Βρίλ, έρπουσες σκιές και τα συναφή. ΤΙΠΟΤΑ απολύτως δεν υπάρχει από όλα αυτά τα -αδιανόητα για την φωτεινή Ελληνική Σκέψη- τερατολογήματα. Σύμφωνα με τους προγόνους μας, τα πάντα στη Φύση προέρχονται εκ του Αγαθού και το λεγόμενο «κακό» δεν είναι τίποτα παρά ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΣΘΕΝΕΙΑ. Η μεταφυσική προσέγγιση του «κακού» δεν είναι παρά προϊόν της αχαλίνωτης φαντασίας, της δεισιδαιμονίας και της αμορφωσιάς των ανατολικών λαών. Αλλά δυστυχώς είναι πολύ δύσκολο να αποτιναχτούν 17 αιώνες ιουδαιοχριστιανικού σκοταδισμού ακόμα και από τους ερευνητές του Παράξενου. Είναι πολύ δύσκολο να συνέλθει ο Έλληνας από την πνευματική παράλυση που επέφερε πάνω του η θρησκεία της ερήμου. Εξορίστηκε από την σκέψη του Έλληνα το Φώς και την θέση του πήραν οι βρικόλακες, οι έρπουσες σκιές, ο σατανάς και οι men in black. Την Σπηλιά την έχω επισκεφθεί αμέτρητες φορές, έχω κοιμηθεί σε αυτήν άλλες τόσες, το ίδιο ακριβώς κάνω σε όλη την Πεντέλη και ουδέποτε υπέπεσε στην αντίληψή μου κάτι..."μοχθηρό" και "απειλητικό". Ό,τι έχει συμβεί, είναι απόλυτα ΘΕΤΙΚΟ και ΑΓΑΘΟ.
Και τέλος, η άποψή μου είναι ότι δεν υπάρχει αυτό που λέμε «ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΟ». ΤΙΠΟΤΑ δεν υπάρχει πάνω από τη πάνσεπτη ΦΥΣΗ. Η Φύση είναι η Μητέρα, η Αρχή και το Τέλος των πάν-των. Σαφώς και υπάρχουν φαινόμενα ανεξήγητα, παράξενα και αλλόκοτα. Γιατί όμως τα λέμε έτσι; Γιατί πολύ απλά δεν έχει βρεθεί ακόμα επιστημονική εξήγηση για αυτά. Και για κάποια ίσως να μην βρεθεί ποτέ. Όχι όμως ότι δεν υπάρχει εξήγηση. Όλα τα φαινόμενα, ακόμα και τα προερχόμενα εκ του Θείου, είναι ΦΥΣΙΚΑ. Οι Έλληνες Θεοί, ΔΕΝ δημιούργησαν το σύμπαν, δεν είναι εξωσυμπαντικοί, δηλ. υπερφυσικοί, αλλά ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΟ. Είναι Θεοί ΦΥΣΙΚΟΙ. Το Θείον λοιπόν αποτελεί στοιχείο της Φύσης και δεν είναι ξεχωριστό εν αντιθέσει με τον εβραιοχριστιανικό εξωσυμπαντικό θεό. Τέλος πάντων τελειώνω το συγκεκριμένο θέμα εδώ γιατί πάει πολύ μακριά.

Δεν γράφτηκα εδώ με σκοπό να συμμετέχω στις συζητήσεις του forum, αλλά για να πώ απλώς την άποψή μου για την ανούσια κόντρα που ανοίχτηκε εδώ αλλά και την πρόταση μου για μια διαφορετική προσέγγιση του χώρου της Σπηλιάς. (Αν και η Σπηλιά δεν είναι παρά ένα κομμάτι του Θαύματος που λέγεται ΠΕΝΤΕΛΗ!)
Οι διαχειριστές του forum, μπορούν να με διαγράψουν όποτε θελήσουν. Προσωπικά, θέλω να ξέρει η ομάδα «Πυθέας» και το «Metafysiko», ότι δεν έχω τίποτα απολύτως μαζί τους. Εξέφρασα κάποιες λογικές και δίχως ύβρεις ή ειρωνεία αντιρρήσεις για κάποια ομολογουμένως εξωφρενικά πράγματα που έγραφε ο Βασίλης Σαϊτ (π.χ η φυλακή των πλασμάτων που δεν είναι παρά σταλαγμιτικός διάκοσμος) και αυτό ήταν όλο. Η κριτική άλλωστε, όταν βέβαια αυτή είναι καλοπροαίρετη, προάγει την έρευνα.

Λοιπόν αυτά από’μένα, έχετε γεια και καλή αναζήτηση σε όλους!
Απάντηση με παράθεση
  #129  
Παλιά 13-09-05, 21:00
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

Αγαπητε Νταβελη μαλλον καπως αργα μας θυμηθηκες. Απο το ποστ σου φαινεται πως σε επιπεδο γεγονοτων βρισκεσαι μερικους μηνες πισω. Οπως τονισα και στο προηγουμενο μηνυμα μου καποια πραγματα ανηκουν στο παρελθον .Απο αυτην την "κλικα" (όρος που ανηκει σε μενα ειναι η αληθεια με βαση την συμπεριφορα ορισμενων ανθρωπων απεναντι σε μια ολοκληρη ομαδα) συνομιλω τις τελευταιες εβδομαδες με τον Vril με τον οποιον και εχουμε ηδη συμφωνησει να συναντηθουμε σε λιγες μερες στα πλαισια των δραστηριοτητων της κοινοτητας μας.
Απο κει και περα συμφωνω μαζι σου με τα του πνευματικου σκοταδισμου τους τελευταιους 17 αιωνες.Αλλα δεν πιστευω η θεωρια της ερπουσας σκιας ,τα διαφορα ανεξηγητα φαινομενα που παρατηρουνται συχνα κτλ ειναι αποτελεσμα του επηρρεασμου μας απ τον χριστιανισμο. Αυτα υπηρχαν και θα υπαρχουν παντα... Εκπροσωπωντας μονο τον εαυτο μου νιωθω αρκετα ενοχλημενος απο αυτην σου την πεποιθηση (οτι δηλαδη οι ερευνητες του παραξενου δρουν και ομιλουν επηρεαζομενοι απ τον χριστιανισμο) .Το θεωρω εντελως εσφαλμενο.

Ειπες οτι
Παράθεση:
Και τέλος, η άποψή μου είναι ότι δεν υπάρχει αυτό που λέμε «ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΟ». ΤΙΠΟΤΑ δεν υπάρχει πάνω από τη πάνσεπτη ΦΥΣΗ
Και πιστευεις οτι εσυ γνωριζεις ολες τις λειτουργιες της φυσης; Μην ανησυχεις δεν θεωρουμε τη μεταφυσικη ως εννοια "εξωσυμπαντικη"(εδω ελπιζω να καταλαβες!). Το σημερινο μεταφυσικο ειναι απλα οι αγνωστες -σε μας ακομη- δυναμεις της φυσης .Σε αναλογη κατευθυνση αλλωστε κινηθηκε και ο Αριστοτελης με τη συγγραφη του εργου του "Μετα τα φυσικα"...

Κλεινοντας ,επαναλαμβανω οτι μαλλον καθυστερησες πολυ να τοποθετηθεις για τα οσα συνεβησαν μηνες πριν. Ομολογω οτι μου προκαλεσε τεραστια εκπληξη το υφος της τοποθετησης σου.Οταν ειδα το Nickname σου στο φορουμ πιστεψα πως μπηκες εδω για να επικροτησεις αυτη την προσπαθεια συσφιξης των σχεσεων μας με τον Βριλ και οχι να επαναφερεις στη μνημη μας γεγονοτα που ανηκουν στο παρελθον.

Υ.Γ Αναμενω με αγωνια το βιβλιο σου που απο οτι ξερω κυκλοφορει γυρω στο Δεκεμβριο σχετικα με το βουνο της Πεντελης
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 13-09-05 στις 21:31
Απάντηση με παράθεση
  #130  
Παλιά 13-09-05, 21:54
Το avatar του χρήστη epimytheas
epimytheas Ο χρήστης epimytheas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-02-2004
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 466
Προεπιλογή

Αγαπητέ Νταβέλη, για πολύ καιρό περίμενα και άντεξα όλη την λάσπη που έπεσε στο πρόσωπο μου, για το περιβόητο εκείνο άρθρο. Πολλάκις έχω αναφέρει πως δεν ήταν τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο, από ένα μικρό οδοιπορικό, ιδωμένο μέσα από τα μάτια μου και την εκάστοτε ψυχική μου διάθεση και φόρτιση, μια απλή αφήγηση μιας βραδιάς στην Πεντέλη. Και για του λόγου το αληθές, το άρθρο μου αυτό παρουσιάζεται στην πρωτότυπη μορφή του μέσα από την ιστοσελίδα της Πυθέας, μαζί με φωτογραφίες από την βραδιά εκείνη. Θα παρακαλούσα, όσοι ασχοληθήκατε με το ζήτημα, όσοι έχετε κάτι να μου προσάψετε και όσοι είστε απλώς περίεργοι για να μάθετε πρός τι όλη αυτή η φασαρία, να διαβάσετε το πρωτόλειο κείμενο που παρατίθεται στο παρακάτω λινκ
http://www.metafysiko.gr/pytheas/mis...php?mission=11
Και τα σχόλια σας τα περιμένω ανυπόμονα τώρα.
Υ.Γ Σας διαβεβαιώνω πως αυτό είναι το πρωτότυπο κείμενο, η δουλειά που επιθυμούσα να παρουσιάσω και αυτό που τελικά έστειλα πρός δημοσίευσιν.
__________________
In circles, in circles we spin, neverending beginning the end...

Ιδρυτικό Μέλος της Κοινότητας Αναζήτησης Ιονίων Νήσων (Κ.Α.Ι.Ν.)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη epimytheas : 14-09-05 στις 16:56
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.