Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιά 15-12-11, 10:59
Το avatar του χρήστη gayteacher
gayteacher Ο χρήστης gayteacher δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-12-2005
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 78
Προεπιλογή

Eπειδή τα έχουν γράψει άλλοι πιο πριν και πιο καλά από εμένα δες αυτές τις δύο σελίδες π.χ. για να πάρεις προς το παρόν μια γεύση:

http://www.kryon.gr/

http://www.vpalmas.com/artmine5000/site3.htm
__________________
Κάθε αλήθεια περνάει από τρία στάδια. Πρώτα γελοιοποιείται. Μετά βρίσκει σφοδρή αντίθεση. Και στο τέλος θεωρείται αυτονόητη.
Άρθουρ Σοπενχάουερ
Απάντηση με παράθεση
  #92  
Παλιά 15-12-11, 11:09
Bernie Rico Jr Ο χρήστης Bernie Rico Jr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 696
Προεπιλογή

Να σου πω την αλήθεια δεν κατάλαβα και πολλά.. κάτι παλαβομάρες αναφέρει τύπου ρεικι κλπ. Τέλος πάντων, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
Απάντηση με παράθεση
  #93  
Παλιά 15-12-11, 12:46
AD ASTRA PER ASPERA Ο χρήστης AD ASTRA PER ASPERA δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-10-2011
Μηνύματα: 43
Προεπιλογή ΓΙΩΡΓΟΣ

παιδια βρηκα αυτο εδω http://www.katohika.gr/2011/12/hubble-video.htmlστο ιντερνετ ,αν πραγματικα ειναι αληθεια τι στο καλο ειναι αυτα και απο που ερχονται???μηπως ειναι μυστικη κρυμμενη ανθρωπινη τεχνολογια??οσοι ασχολουνται με τηλεσκοπια ,ας πουν την αποψη τους πανω σε αυτο το θεμα!!
Απάντηση με παράθεση
  #94  
Παλιά 15-12-11, 18:27
Το avatar του χρήστη no slave
no slave Ο χρήστης no slave δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 700
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gayteacher Εμφάνιση μηνυμάτων
Eπειδή τα έχουν γράψει άλλοι πιο πριν και πιο καλά από εμένα δες αυτές τις δύο σελίδες π.χ. για να πάρεις προς το παρόν μια γεύση:

http://www.kryon.gr/

http://www.vpalmas.com/artmine5000/site3.htm
επειδη οι σελιδες που παρεθεσες θελουν ορεξη και χρονο-και για να μη θεωρηθει σπαμ η κινηση σου-αν θες ανελυσε τι εννοεις.
απ'οσο γνωριζω,η πεμπτη (εως και η ενδεκατη διασταση) ειναι καθαρα θεωρητικες και δεν εχει αποδειξει ο cern ακομη την υπαρξη τους...
__________________
Αλλαι μεν βουλαί ανθρώπων,
άλλα δε Θεός κελεύει.
Απάντηση με παράθεση
  #95  
Παλιά 16-12-11, 04:04
Το avatar του χρήστη gayteacher
gayteacher Ο χρήστης gayteacher δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-12-2005
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 78
Προεπιλογή

Ε θεώρησε το spam και σβήστο τότε. Βαριέμαι βασικά να σου εξηγώ τώρα από εδώ(όχι για κανένα άλλο λόγο αλλά γιατί δεν θα καταλάβεις). Θα κάνω κάτι αργότερα για να καταλάβεις εσύ και πιο πολλοί...
__________________
Κάθε αλήθεια περνάει από τρία στάδια. Πρώτα γελοιοποιείται. Μετά βρίσκει σφοδρή αντίθεση. Και στο τέλος θεωρείται αυτονόητη.
Άρθουρ Σοπενχάουερ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gayteacher : 16-12-11 στις 04:05
Απάντηση με παράθεση
  #96  
Παλιά 16-12-11, 08:46
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gayteacher Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπάρχει μια διαφορά από εμάς που πιστεύουμε στα αδέλφια του φωτός που θα έρθουν στην γη σύντομα από τον χαζούλη πάστορα. Πρώτον δεν ξέρουμε πότε ακριβώς θα γίνει. Το 2012/2013 είναι πολύ σημαντικές χρονιές πάντως. Έχουμε μπει ήδη στην 5η διάσταση και αυτό μας κάνει να πιστεύουμε όχι σε κάτι αόρατο αλλά σε κάτι που συμβαίνει ήδη στους εαυτούς μας.
Τουλάχιστον είστε έτοιμοι να αναθεωρήσετε σε περίπτωση που δεν μας επισκεφτούν το 2012-2013 εξωγήινοι?
Γιατί πολλά τέτοια ακούγονται και όταν "εξ΄απροόπτου" δεν εμφανίζονται οι εξωγήινοι, απλώς μετατίθεται η ημερομηνία αφιξής των. Τελικά, πολύ ασυνεπείς οι αστρικοί αδελφοί ημών.

Σε μερικές δε, περιπτώσεις εμφανίζονται αυτοί οι γραφικοί και ισχυρίζονται ότι το γεγονός συνέβει αλλά μόνο οι μυημένοι το αντιλήφθησαν. Συμπερασματικά, αυτή η μύηση παρέχει καινοφανείς και ασύλληπτες δυνατότητες αντίληψης, σχεδόν εφάμιλλες της ηρωίνης θα τολμούσα να πώ...
Απάντηση με παράθεση
  #97  
Παλιά 16-12-11, 10:34
Το avatar του χρήστη gayteacher
gayteacher Ο χρήστης gayteacher δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-12-2005
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 78
Προεπιλογή

Κοίτα δεν είμαι σίγουρος για τίποτα από αυτά. Ούτε αν θα έρθουν, ούτε αν δεν θα έρθουν. Απλά και εγώ πριν 2 μήνες δεν πίστευα τίποτα και θεώρουσα τον εαυτό μου αγνωστικιστή και βασικά αυτά για τις διαγαλαξιακές ομοσπονδίες τα θεωρούσα υπερβολές και ίσως μυθιστορηματικά. Τώρα βάζω πολύ μεγάλη πιθανότητα στο να γίνει κάτι.

Πάντως για το μόνο που είμαι σίγουρος είναι για αυτό που έχει συμβεί στον εαυτό μου. Έχει αλλάξει και δεν εννοώ ότι άλλαξε ψυχικά, την έχω δει αλλιώς κτλ αλλά και φυσικά(κάτι έχει γίνει στον εγκεφαλό μου προφανώς και στα άλλα ενεργειακά σημεία του σώματος μου).
__________________
Κάθε αλήθεια περνάει από τρία στάδια. Πρώτα γελοιοποιείται. Μετά βρίσκει σφοδρή αντίθεση. Και στο τέλος θεωρείται αυτονόητη.
Άρθουρ Σοπενχάουερ
Απάντηση με παράθεση
  #98  
Παλιά 17-12-11, 09:30
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gayteacher Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοίτα δεν είμαι σίγουρος για τίποτα από αυτά. Ούτε αν θα έρθουν, ούτε αν δεν θα έρθουν. Απλά και εγώ πριν 2 μήνες δεν πίστευα τίποτα και θεώρουσα τον εαυτό μου αγνωστικιστή και βασικά αυτά για τις διαγαλαξιακές ομοσπονδίες τα θεωρούσα υπερβολές και ίσως μυθιστορηματικά. Τώρα βάζω πολύ μεγάλη πιθανότητα στο να γίνει κάτι.

Πάντως για το μόνο που είμαι σίγουρος είναι για αυτό που έχει συμβεί στον εαυτό μου. Έχει αλλάξει και δεν εννοώ ότι άλλαξε ψυχικά, την έχω δει αλλιώς κτλ αλλά και φυσικά(κάτι έχει γίνει στον εγκεφαλό μου προφανώς και στα άλλα ενεργειακά σημεία του σώματος μου).
Η σπόντα δεν είναι για σένα αλλά για κάτι κολλημένους που δεν αλλάζουν γνώμη ακόμη και όταν το προφανές είναι μπροστά τους.
Αν έχεις δίκιο ή όχι θα φανεί σύντομα.
Απάντηση με παράθεση
  #99  
Παλιά 23-01-12, 01:37
Το avatar του χρήστη Ελευθέριος Παλιγγίνης
Ελευθέριος Παλιγγίνης Ο χρήστης Ελευθέριος Παλιγγίνης δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-12-2003
Περιοχή: ΓΑΙΑ/ΕΥΡΩΠΗ/ΕΛΛΑΣ/ΑΘΗΝΑΙ
Μηνύματα: 477
Προεπιλογή

πςςςςςςςς "σίγουρα πράματα".

Αυτές τις θεωρίες, τις μελετώ συστηματικά απο το 1996 -που οι πιο πολλοί εντυπωσιαζόμενοι σήμερα δεν τις είχαν πάρει καν πρέφα-. Και η πείρα παίζει ρόλο εδώ.

Είναι απο τα γνωστά Υπηρεσιακά - Κυβερνητικά σενάρια για αποχαύνωση και αποπροσανατολισμό απο τα σημαντικά, της "εξωτερικής στοιβάδας", του λαού. Για τους υπηκόους τα κατασκευάζουν και τα διοχετεύουν. Για να μην βρίσκουν χρόνο για προσωπική ανάπτυξη και εξέλιξη κατά την Διάνοια και κατά το Πνεύμα. Τους θέλουν στην εκπαίδευσή τους -που ανέκαθεν είναι "δια βίου" (!)-, ψηφοφόρους, εργατοϋπαλλήλους και καταναλωτές. Πελάτες-οπαδούς. Το καλύτερο εργαλείο τους για να το πετύχουν αυτό, είναι θεωρίες με μπαρούφες και τρομολαγνεία. Έχουν κάποια βασικά σενάρια, και κάνουν παραλλαγές. Με αυτό δεν ασκώ κριτική σε αυτούς, ίσως είναι αναπόφευκτη η πολιτική τους. Απλώς σας ενημερώνω. Για να ξέρετε πού βρίσκεστε.

Πέραν της εμφανούς γελοιότητας όλων αυτών, όποιος ερευνήσει λίγο, γρήγορα διαπιστώνει πως υπάρχουν πολλά παρόμοια σενάρια σε παραλλαγές -εάν ήταν αλήθεια θα υπήρχε ένα σταθερό σενάριο-, και οι ημερομηνίες στα πιο πειστικά (?) απο αυτά ανανεώνονται περίπου κάθε δεκαετία. Στα πιο "ό,τι νά 'ναι" ανανεώνονται... κάθε 15 μέρες.

Μόνο οι "Γιάννηδες" -οι καινούριοι, και ... "νεοσύλλεκτοι"- τα πιστεύουν. Ή ορισμένοι διαταραγμένοι και χαμηλής διανοητικής στάθμης και... υπόστασης. Υπάρχει και το έργο "En attendant Godot" που έχει περισσότερο ενδιαφέρον για να εξάγει κάποιος συμπεράσματα για όλα.
__________________
Παλιγγίνης Ελευθέριος - HecarΧος HellΕυθερεύς
✩☿ Z =))=IΦI=((= S ☿✩
✩∞ΙΑΟ∞✩
✩∞ΚΡΣ∞✩
✩☿ Z =))=IΦI=((= S ☿✩

http://www.facebook.com/lpaliginis

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ελευθέριος Παλιγγίνης : 23-01-12 στις 01:50
Απάντηση με παράθεση
  #100  
Παλιά 23-01-12, 10:43
Το avatar του χρήστη Voel
Voel Ο χρήστης Voel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2004
Περιοχή: Queensland, Australia
Μηνύματα: 1.008
Προεπιλογή

En attendant Godot



__________________
"And you shall know the truth, and the truth shall make you free."
"καὶ γνώσεσθε τὴν ἀλήθειαν καὶ ἡ ἀλήθεια ἐλευθερώσει ὑμᾶς."
John 8:32
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:08.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.