Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 15-05-09, 13:53
Το avatar του χρήστη skeptic
skeptic Ο χρήστης skeptic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2006
Μηνύματα: 1.211
Προεπιλογή

Όχι το λέω διότι αμφισβήτησες και ειρωνεύτηκες αυτά που έγραψα και τώρα αφού κατέθεσα ήδη 2 μαρτυρίες για το ίδιο πράγμα έρχεσε εκ των υστέρων και λες ότι έχεις και εσύ ανάλογες μαρτυρίες.
Αυτό θα πει διπροσωπία ή μου φαίνεται;
Ο σκοπός που τα είπα αυτά είναι ότι οι επιστήμονες και ιδίως αυτοί που δουλεύουν σε τέτοιους οργανισμούς σήμερα δεν είναι ελεύθεροι. Τους κρατάνε από τα μπαλάκια ο στρατός, τα corporations/ακαδημαικό κατεστημένο και οι μυστικές υπηρεσίες είτε πρόκειται για απόρητα αμυντικά/τεχνολογικά προγράμματα είτε για ότι βρίσκουν εκεί πάνω που χαρακτηρίζεται ως ύψιστο θέμα εθνικής ασφαλείας (βλέπε δεξαμενή σκέψης Brookings NSC/NSA). Λοιπόν μόνο ηλίθιοι και αφελείς νομίζουν ακόμα οτι οι επιστήμονες είναι ελεύθεροι σήμερα να ανακοινώσουν απλόχερα στους "γκοιμ" τρα-λα-λι τρα-λα-λο οτιδήποτε βρίσκουν ή κάνουν εκεί πάνω που είτε θα θίγει τα συμφέροντα είτε θα χαρακτηριστεί άκρως απόρητο (η πάνω από το απόρητο) από τους προαναφερόμενους ελεγκτές τους.. Χαρακτηριστικό ότι στην ταινία/βιβλίο "contact" του γνωστού Καρλ Σαγκαν, μπουκάρισε ο στρατός στο αστεροσκοπείο μόλις ανακοίνωσαν τον εντοπισμό σήματος ενώ επέκριναν δριμύτατα την υπεύθυνο επιστήμονα που έκανε αυτή την ανακοίνωση προς τα έξω δίχως πρώτα να τους "συμβουλευτεί"..
Όσο για την αντιβαρυτική τεχνολογία και εξωγήινη ζωή, αμφότερα υπάρχουν μόνο που χαρακτηρίζονται πολύ ειδικά θέματα που αναστατώνουν τους "γκόιμ" και συνεπώς δεν τα πολυσκαλίζουνε προς τα έξω..! Όποιος έχει μυαλό και υπομονή βρίσκει τις αποδείξεις που κρύβονται από τις ευρείς μάζες.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη skeptic : 15-05-09 στις 14:22
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 15-05-09, 16:47
Το avatar του χρήστη Viktor_Belenko
Viktor_Belenko Ο χρήστης Viktor_Belenko δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-06-2008
Περιοχή: Heart of Darkness
Μηνύματα: 461
Προεπιλογή

Καλησπέρα,

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από skeptic
Εφόσον είναι πλέον γνωστό ότι το Β-2 έχει ηλεκτροβαρύτητα ενσωματωμένη (με δυνατότητες ακύρωσης της βαρύτητας περίπου μέχρι 89% ή και περισσότερο, πληροφορίες μέσω διαρροών από τον insider αμυντικών συμβολαίων Έντγκαρ Ροθτσιλντ Φουσέ, ο οποίος περιέγραψε ένα παρόμοιο σύστημα στο TR3-B, αντιβαρυτικό αεροσκάφος τριγωνικού σχήματος,κατά πάσα πιθανότητα το ΑΤΙΑ που θεάθηκε μαζικά στο Βέλγιο στις αρχές της δεκαετίας του 90) πρέπει να σημειωθεί η υψηλή στεφανιαία εκένωση που παρατηρείται γύρω από την άτρακτο τη στιγμή που αλλάζει μέθοδο προώθησης από την συμβατική τζετ τουρμπίνα σε ηλεκτροβαρυτική προώθηση.

Αν δεν σου είναι κόπος, και παρόλο που έχει περάσει αρκετός καιρός από την δημοσίευση του μηνήματός σου, θα ήθελα μερικές διευκρινίσεις.

1) Από πού προκύπτει ότι το Β-2 ενσωματώνει «ηλεκτροβαρύτητα»; Τι ακριβώς είναι η «στεφανιαία εκκένωση»; Αυτοί οι δυο όροι υπάρχουν πουθενά στην διεθνή αεροναυπηγική βιβλιογραφία; Και πού; Θα με ενδιέφερε να μάθω κάποιες περισσότερες πληροφορίες όσον αφορά τις πρακτικές τους εφαρμογές μέχρι σήμερα.

2) Από πού προκύπτει ότι στην φωτογραφία εμφανίζεται η λειτουργία της ηλεκτροβαρύτητας; Στην πηγή της φωτογραφίας, δεν αναφέρεται τίποτα τέτοιο, απεναντίας εξηγείται το φυσικό φαινόμενο στο οποίο οφείλονται οι υδρατμοί. Σε άρθρο βρετανικής εφημερίδας δε που δημοσιεύθηκε μόλις προχθές, υπάρχει μια ακόμα λήψη του εν λόγω αεροσκάφους σε υψηλή υποηχητική ταχύτητα με το ίδιο φαινόμενο (μια από τις πολλές).

3) Από όσο είναι γνωστό (Πηγή 1-κατασκευαστής, πηγή 2-χρήστης, πηγή 3-GlobSec), το Β-2 δεν είναι υπερηχητικό. Με 4 F118 χωρίς μετάκαυση και τίποτα άλλο, δεν θα μπορούσε να είναι. Υπάρχει κάποια πηγή πιο ή εξίσου αξιόπιστη από τις παραπάνω που να υποστηρίζει ευθέως το αντίθετο; Και αν ναι, με ποια στοιχεία;

4) Αν τέλος όντως ισχύει το παραπάνω στο 1), και στην φωτογραφία εμφανίζεται όντως αυτό το φαινόμενο, τότε γιατί δεν χρησιμοποιείται στην πράξη σε σημερινές εν εξελίξει συγκρούσεις και γιατί δεν έχει ενσωματωθεί και σε άλλα αμερικανικά αεροσκάφη;

Στο τελευταίο δεν είσαι υποχρεωμένος να ξέρεις την απάντηση, θα μου αρκούσε μια εκτίμησή σου.

Ευχαριστώ.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mata_xari
Τον Απρίλιο του τρέχοντος έτους ένα ζευγάρι είδε και φωτογράφισε ένα αγνώστου ταυτότητος ιπτάμενο αντικείμενο, το οποίο δεν διαθέτει κάποιο από τα σχήματα που έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε.
Τα σχήματα σύγχρονων ερευνητικών και πειραματικών αεροσκαφών και μη επανδρωμένων αεροχημάτων, μόνο «συνηθισμένα» δεν είναι.

Μερικά παραδείγματα:



Πηγή:

http://www.vtol.org/uavpaper/NavyUAV.htm

Φιλικά.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Viktor_Belenko : 15-05-09 στις 17:14
Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 15-05-09, 20:37
Το avatar του χρήστη skeptic
skeptic Ο χρήστης skeptic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2006
Μηνύματα: 1.211
Προεπιλογή

Τις εξηγεί αυτό το βιβλίο τις περισσότερες απορίες σου. Το έχω ξαναπαρουσιάσει, αλλά τελοσπαντων ορίστε πάλι:
http://www.etheric.com/LaVioletteBoo...k-Secrets.html

και τα 3 βίντεο του συγγραφέα από το Disclosure Project.
http://www.youtube.com/watch?v=eBhsz...47AAD2&index=2

http://www.youtube.com/watch?v=Zolhw...47AAD2&index=1

http://www.youtube.com/watch?v=8wGXW...47AAD2&index=0

Πρόκειται για εξέλιξη της απόρρητης δουλειάς για το στρατό του Τ.Τ.Βrown, του πατέρα της Ηλεκτροβαρυτικής προώθησης.

Setec Astronomy

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη skeptic : 15-05-09 στις 20:52
Απάντηση με παράθεση
  #64  
Παλιά 15-05-09, 20:49
Το avatar του χρήστη Viktor_Belenko
Viktor_Belenko Ο χρήστης Viktor_Belenko δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-06-2008
Περιοχή: Heart of Darkness
Μηνύματα: 461
Προεπιλογή

Καλησπέρα,

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από skeptic
Τις εξηγεί αυτό το βιβλίο τις περισσότερες απορίες σου. Το έχω ξαναπαρουσιάσει, αλλά τελοσπαντων ορίστε πάλι:
http://www.etheric.com/LaVioletteBoo...k-Secrets.html
...ναι, και συγκεκριμένα στο μήνυμα #29 του παρόντος νήματος, που ήταν και ένα από τα πρώτα που μου κίνησαν την περιέργεια και διάβασα με προσοχή στο παρόν φόρουμ.

Το βιβλίο δεν απαντάει σε καμία από τις απορίες μου, απεναντίας δημιουργεί περισσότερες, πράγμα που ήταν και ο λόγος που δημοσίευσα το μήνυμά μου.

Η πηγή σου είναι όπως και να έχει σεβαστή, άσχετα αν εμένα δεν με καλύπτει.

Σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Φιλικά.

Προσθήκη ένεκα εξοικονόμησης αριθμού μηνυμάτων και αποφυγής δημιουργίας chat:

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sceptic
Γιατί το έχεις διαβάσει;
Είπα ότι δεν με καλύπτει, δεν είπα αν το έχω διαβάσει. Το γιατί δεν με καλύπτει έχει να κάνει με την αξιολόγηση και ιεράρχηση των πηγών μου. Από την μια έχω τη Northrop και όλη τη σύγχρονη αεροναυπηγική βιβλιογραφία, ελληνική και διεθνή, και από την άλλη έναν Αμερικανό ομόλογο του Λιακόπουλου.

Όσον αφορά εμένα, δεν το σκέφτηκα και πολύ.

Και πάλι φιλικά.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Viktor_Belenko : 15-05-09 στις 21:02
Απάντηση με παράθεση
  #65  
Παλιά 15-05-09, 20:53
Το avatar του χρήστη skeptic
skeptic Ο χρήστης skeptic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2006
Μηνύματα: 1.211
Προεπιλογή

Γιατί το έχεις διαβάσει;

Αν το διάβασες και δεν καλύφθηκες με κάνει να απορώ. Τελοσπαντων μη περιμένεις να μαθεις και ολα τα μυστικα της αντιβαρυτητας απο ένα μόνο βιβλίο όσο καλό και να είναι. Αλλά είναι μια αρχή. Υπάρχουν ενδιαφέροντα βίντεο και κειμενα για τον Τ.Τ.Βrown σκορπια στο διαδικτυο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη skeptic : 15-05-09 στις 20:57
Απάντηση με παράθεση
  #66  
Παλιά 15-05-09, 22:56
Το avatar του χρήστη skeptic
skeptic Ο χρήστης skeptic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2006
Μηνύματα: 1.211
Προεπιλογή

Παράθεση:
Από την μια έχω τη Northrop και όλη τη σύγχρονη αεροναυπηγική βιβλιογραφία, ελληνική και διεθνή, και από την άλλη έναν Αμερικανό ομόλογο του Λιακόπουλου
Και εγώ από τη μια έχω την NSA/NSC/στρατιωτικοβιομηχάνικό πλέγμα και από την άλλη το θρησκευτικό ακαδημαικό κατεστημένο, η σκύλα και η χάρυβδη.
Πολύ καλά τα χώνει ο (απ'τους λίγους) ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΣ επιστήμονας Laviollete στο βίντεο.
Θρησκεία είναι το σύχρονο επιστημονικό κατεστημένο. Θρησκεία που συχνά διώκει όσους θέλουν πραγματικά να βοηθήσουν τον κόσμο, όπως διωκαν και στο μεσαίωνα τους πρωτοπόρους.
Εφόσον δεν το χεις διαβάσει δεν μπορείς να κρίνεις. Μην περιμένεις να σε βοηθήσω άλλο αν και από την αρχή διέγνωσα το ατυχές ειρωνικό υφάκι σου. Την έχασες την ευκαιρία σου.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη skeptic : 15-05-09 στις 23:24
Απάντηση με παράθεση
  #67  
Παλιά 16-05-09, 00:57
Ηλιας Ο χρήστης Ηλιας δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-09-2004
Μηνύματα: 441
Προεπιλογή

Παράθεση:
Όχι το λέω διότι αμφισβήτησες και ειρωνεύτηκες αυτά που έγραψα και τώρα αφού κατέθεσα ήδη 2 μαρτυρίες για το ίδιο πράγμα έρχεσε εκ των υστέρων και λες ότι έχεις και εσύ ανάλογες μαρτυρίες.
Αυτό θα πει διπροσωπία ή μου φαίνεται;
Όχι, λέγεται επιλεκτική μνήμη ή όραση, γιατι μάλλον εσύ δε διάβασες ποτέ αυτα που σου έγραψα (όχι μόνο τώρα, αλλά και παλιότερα). Θα ήταν ενδιαφέρον να δειξεις στους αναγνώστες του φορουμ με copy paste και με λινκ τα λεγόμενα μου να δούμε τι συγκεκριμένα αμφισβήτησα: Άραγε αμφισβήτησα αυτο που είχες πρωτοπει για τον πρώτο Έλληνα γνωστό σου, ή μήπως αμφισβήτησα τις απόψεις και τις ερμηνείες σου; Έχει μια διαφορά, βλεπεις...

Τώρα, με το υπολοιπο ξεσαλωμά σου, επαναλαμβάνοντας ένα κάρο χαρακτηρισμους (ηλίθιους, αφελείς, διπλοπρόσωπο κλπ), παρακάμπτοντας ένα κάρο στοιχεία και παραθέσεις που έγιναν από τόσα άτομα (μεταξύ αυτών και απο εμένα) στις προαναφερθείσες κουβέντες, προκαλείς μόνο εκνευρισμό και απέχθεια, τουλάχιστον σε εμένα.

Μόνο απο αυτά που σου απαντησα σήμεραν, κατάφερες να κρατήσεις μόνο το οτι έχω και εγώ ένα γνωστο σαν το δικο σου, κατάφερες να ξεπεράσεις το ότι πχ. έχω και 100πλάσιους που δεν έχουν τα προβλήματα των δύο γνωστών σου, καθώς και να ξεπεράσεις το σημαντικότερο: πως οι ιδιοτητες και η ιστορία μερικών γνωστών μας δεν αποδεικνύει τιποτα. Από τις 100 λέξεις, διάλεξες τις 10 που σου αρέσουν, τις προσάρμοσες και ξεσάλωσες. Δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται αυτό... Κάποια πράγματα όπως φαινεται δεν αλλάζουν. Αν είναι έτσι, σου εύχομαι αυτα τα χαρακτηρίστικά σου να σου βγουν σε καλο, γιατι φαινεται πως δεν μπορεις να τα ξεπεράσεις. Σου εύχομαι αυτά που εγώ θεωρώ μειονεκτήματα να είναι στην πραγματικότητα προτερήματα, κι ας κάνω λάθος. Αλλά μέχρι να πειστώ πως κάνω λάθος, θα επιλέξω να απέχω από την κουβέντα, για να μην φτάσουμε στα ίδια όπως παλιά, ίσως και σε χειρότερα. Όσο και αν προκαλει το μήνυμα σου να γράψω περισσότερα, δε θα το κάνω. Παρακαλώ σεβάσου το αυτό.

Τα λέμε (ή μάλλον, δεν τα λέμε)
Απάντηση με παράθεση
  #68  
Παλιά 16-05-09, 20:55
Το avatar του χρήστη Viktor_Belenko
Viktor_Belenko Ο χρήστης Viktor_Belenko δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-06-2008
Περιοχή: Heart of Darkness
Μηνύματα: 461
Προεπιλογή

Καλησπέρα,

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από skeptic
Και εγώ από τη μια έχω την NSA/NSC/στρατιωτικοβιομηχάνικό πλέγμα και από την άλλη το θρησκευτικό ακαδημαικό κατεστημένο, η σκύλα και η χάρυβδη.
Πολύ καλά τα χώνει ο (απ'τους λίγους) ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΣ επιστήμονας Laviollete στο βίντεο.
Θρησκεία είναι το σύχρονο επιστημονικό κατεστημένο. Θρησκεία που συχνά διώκει όσους θέλουν πραγματικά να βοηθήσουν τον κόσμο, όπως διωκαν και στο μεσαίωνα τους πρωτοπόρους.
Εφόσον δεν το χεις διαβάσει δεν μπορείς να κρίνεις. Μην περιμένεις να σε βοηθήσω άλλο αν και από την αρχή διέγνωσα το ατυχές ειρωνικό υφάκι σου. Την έχασες την ευκαιρία σου.
Έκανα κάποιες πολύ απλές και σαφείς ερωτήσεις.

Δεν απάντησες σε καμία.

Εγώ έχασα την ευκαιρία; Και ποια ευκαιρία ήταν αυτή;

Το μόνο που μου λες είναι να πάω να αγοράσω ένα βιβλίο. Φαντάζομαι θα ήταν πολύ εύκολο για σένα που το επικαλείσαι (και λογικά το έχεις διαβάσει), να απαντήσεις σε κάποιες έστω από τις ερωτήσεις μου. Το γιατί δεν το έκανες δεν το ξέρω.

Εντέλει το βιβλίο είναι παντελώς άγνωστο, δεν αναφέρεται πουθενά, δεν υπάρχει πουθενά σαν πηγή ή βιβλιογραφία και στο προοίμιό του δεν αναφέρει τίποτα για τα στοιχεία που διαθέτει για να στηρίξει τους ισχυρισμούς του, αλλά παρόλαυτά, όπως λες περιέχει όλη (ή έστω το μεγαλύτερο μέρος για ξεκίνημα) την αλήθεια και όλες τις απαντήσεις που ζητάω.

Και στο τέλος, επειδή τα επισήμανα όλα αυτά, βρίσκομαι και κατηγορούμενος ότι έχω «ειρωνικό υφάκι».

Φιλικά, καλή συνέχεια.
Απάντηση με παράθεση
  #69  
Παλιά 05-11-13, 10:59
Το avatar του χρήστη Πανας Σμαραγδένιος
Πανας Σμαραγδένιος Ο χρήστης Πανας Σμαραγδένιος δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-07-2013
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

Στην μαγεία και τον αποκρυφισμό ισχυρό και προηγμένο επίτευγμα είναι η Ενεργομορφες .

Στην τεχνολογία και συγκεκριμένα στης στρατιωτικές εφαρμογές το νέο μεγάλο επίτευγμα είναι τα drones !

Πριν ξεκινήσουμε , σίγουρα μερικοί θα αναρωτιούνται και γιατί θα πρέπει να μας νοιάζουν αυτά τα drones . Και τι σχέση έχουν με την θεματολογία του φορουμ ;
Εμ με την ζωή πάνω στο πλανήτη και την κοινωνία όλοι έχουν σχέση αλλά θα πάρουμε από την αρχή τα πράγματα .

Τη είναι τα drones ;
Είναι ένα μη επανδρωμένο ιπτάμενο όχημα μάχης , επίσης γνωστό ως combat drone ή drone είναι ένα τηλεκατευθυνόμενο εναέριο όχημα που είναι συνήθως οπλισμένοι. Αυτά τα αεροσκάφη δεν έχουν επί του σκάφους άνθρωπο –πιλότο .
Τα μικρά αυτά αεροπλανάκια φωτογραφίζουν, πυροβολούν και εκτοξεύουν πυραύλους σε ανύποπτους στόχους.

Πριν μερικά χρόνια θα τα χαρακτήριζαν ως επιστημονική φαντασία ή u.f.o οι ανυποψίαστη θεατές .
Είναι όμως αληθινά και άκρως επικίνδυνα !

Σαν όπλο – μηχανή αλλάζει τελείως το πεδίο της μάχης , είναι ικανό να εξολοθρεύσει έναν ολόκληρο Λόχο πεζικού και ακόμη και αν 1 στης 1000 κατάφερναν να το καταρρίψουν , δεν θα υπήρχαν απόλυες αφού δεν υπάρχει μέσα πιλότος .

Περίπου 20 χώρες διαθέτουν αυτό το Gadget , Αμερική , Κίνα , Ρωσία , Και η ….. Τουρκία !
Η Ελλάδα δεν διαθέτη !

Περισσότερα για το τι είναι τα drones - What are drones?
Εδώ >
http://dronewars.net/aboutdrone/

Δείτε και εδώ >
http://www.presstv.ir/detail/2013/09...il-since-2006/

UN inquiry finds more civilians killed by US drone strikes than reported
http://www.telegraph.co.uk/news/worl...-reported.html

Drone Mounted Lasers Are Being Developed By DARPA For The US Military
http://www.huffingtonpost.co.uk/2013...hp_ref=uk-tech
__________________
I am the master of my life .

Everything i need is already within me .
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.