Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #131  
Παλιά 01-10-14, 04:27
Unscared Ο χρήστης Unscared δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 29-09-2013
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή ATIA πανω απο τον Αργοσαρωνικό

Καλημέρα παιδιά. όπως κοιτούσα έξω απο το παράθυρο μου (μένω πειραιά-πειραϊκή) παρατήρησα κάτι περίεργο στον ουρανό απο μεριά της Αίγινας, Ένα πολύ φωτεινό άστρο.. Το κοιτούσα και μου φάνηκε πως παρα ήταν φωτεινό.. Φέρνω λοιπόν τα κυάλια και κοιτάζω.. Τα χρώματα που παρατήρησα να αναβοσβήνουν είναι κίτρινο, πράσινο, μπλέ, κόκκινο. Λαμπυρίζει τόσο έντονα που μου φαίνεται περίεργο..

Εάν το πρόσεξε κανείς άλλος καλό θα ήταν να επέμβει!
Απάντηση με παράθεση
  #132  
Παλιά 01-10-14, 09:12
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Υπάρχει μια φοβερή εφαρμογή για κινητά android, Skeye λέγεται. Στην ουσία είναι ενα φορητό πλανητάριο τσέπης. Με μερικά € παίρνεις και την επαγγελματική έκδοση, Skeye Pro, με ένα σωρό έξτρα.
Αν σε ενδιαφέρει η παρατήρηση των ουρανίων σωμάτων, γνωστών και αγνώστων, αυτό το πρόγραμμα είναι εργαλείο. Εχει μέσα όλους τους γαλαξίες, αστερισμούς, πλανήτες, ακόμα μέχρι κομμήτες και δορυφόρους, ορατούς απο την Γη.
Οποιοδήποτε αντικείμενο σου κινήσει την προσοχή στον ουρανό μπορείς να επιβεβαιώσεις οτι δεν βλέπεις κάτι απο τα προηγούμενα επι τόπου. Το κινητό απλά χρησιμοποιεί τους αισθητήρες του για να βαθμονομηθεί στο 3-διάστατο χώρο και σου απεικονίζει, μέρα ή νύχτα όλα τα ορατά αντικείμενα με κάθε στοιχείο και λεπτομέρεια. Επίσης -πολύ σημαντικό- έχει μια λεγόμενη time machine, που μπορείς να δεις σε παρελθόντα ή μέλλοντα χρόνο τι υπήρχε στην συγκεκριμένη περιοχή που εντόπισες κάτι. Δεν ξέρω αν αυτό το κάνει η δωρεάν εφαρμογή, αλλά μπορείς έτσι να επιβεβαιώνεις οτι δεν βλέπεις κάτι απλά εξηγήσιμο. Αν μπορέσεις ψάξτο, να δεις προς το σημείο που κοίταγες την συγκεκριμένη ώρα-μόνο εσύ το ξέρεις αυτό- αν υπήρχε κάτι τέτοιο.
Απάντηση με παράθεση
  #133  
Παλιά 20-12-14, 15:14
desertman7 Ο χρήστης desertman7 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-12-2014
Μηνύματα: 23
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Unscared Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα παιδιά. όπως κοιτούσα έξω απο το παράθυρο μου (μένω πειραιά-πειραϊκή) παρατήρησα κάτι περίεργο στον ουρανό απο μεριά της Αίγινας, Ένα πολύ φωτεινό άστρο.. Το κοιτούσα και μου φάνηκε πως παρα ήταν φωτεινό.. Φέρνω λοιπόν τα κυάλια και κοιτάζω.. Τα χρώματα που παρατήρησα να αναβοσβήνουν είναι κίτρινο, πράσινο, μπλέ, κόκκινο. Λαμπυρίζει τόσο έντονα που μου φαίνεται περίεργο..

Εάν το πρόσεξε κανείς άλλος καλό θα ήταν να επέμβει!
Στη συγκεκριμένη περιοχή που λες έχω δει κι εγώ αλλά πάνε κάποια χρόνια πριν τέτοια φώτα...πάντως γενικά είναι περιοχή που αναφέρονται συχνά τέτοια φαινόμενα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.