Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-08-15, 17:15
MaliaRocks Ο χρήστης MaliaRocks δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-08-2015
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή Περίεργο ον στον ουρανό

Γεια σας λάτρεις του μεταφυσικού.Ας προσθέσω κι εγώ το λιθαράκι μου στην άγνωστη γνώση που θέλουμε να προσεγγίσουμε. Αρκετά με τα πολλά λόγια πάμε αμέσως στο ψητό.

Πριν από μερικές μέρες καθώς άραζα στο μπαλκόνι μου, πήρα τη φωτογραφική μου μηχανή και έβγαλα μερικες φωτογραφιές τυχαία τον νυχτερινό ουρανό. Λίγο αργότερα, κατά την επεξηργασία των φωτωγραφιών, με μεγάλη μου έκπληξη είδα σε μια από τις φωτογραφίες ένα παράξενο ον, φωτεινό με φτερά!Τίποτα γνωστό από ό,τι γνωρίζω σε ζώα ή ιπτάμενα οχήματα (drones, αεροπλάνα, ελικοπτερα κ.ά.) δεν έχει σχέση με το εν λόγω ον.

Αμέσως, έφτιαξα ένα Powerpoint με σειρά από εικόνες με διαφορετικά ζουμ και αναλύσεις, το έκανα video και το πέρασα στο youtube https://www.youtube.com/watch?v=Y5S8Clb8FmU

Επίσης, δείτε και τι είχα φωτογραφίσει περσυ στο ίδιο μέρος https://www.youtube.com/watch?v=3rGk1l7vmwE

Θα ήθελα πολύ να διαβάσω τα δικά σας σχόλια και πιθανές παρόμοιες εμπειρίες σας.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MaliaRocks : 01-08-15 στις 17:16
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-08-15, 20:10
greekfighter98 Ο χρήστης greekfighter98 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2015
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή

Πράγματι αυτό το ον ( αν είναι ον) δεν μοιάζει με κανένα από τα γνωστά ζώα ή ιπτάμενα οχήματα όμως η φωτογραφία στη video είναι λίγο θολή και δεν μπορείς να το διακρίνεις καλά μήπως μπορείς να ανεβάσεις μια πιο καθαρή φωτογραφία, αν θες
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-08-15, 20:47
nikodhmos Ο χρήστης nikodhmos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2014
Μηνύματα: 681
Προεπιλογή

Θα ήθελα να δω και τις πρωτότυπες εικόνες όπως βγήκαν απ' την κάμερα.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-08-15, 22:50
MaliaRocks Ο χρήστης MaliaRocks δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-08-2015
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

Επειδή αυτές τις μέρες δεν είμαι στο δικό μου pc, θα πρέπει να κάνετε 2 μέρες υπομονή για τις πρωτότυπες φωτό.Πάντως, να προσθέσω ότι δεν είχα αντιληφθεί κάτι "ύποπτο" κοιτώντας τον ουρανό. Και σε μια άλλη φωτο τράβηξα κατι περίεργο αλλά βγήκε μισό. Σίγουρα πάντως θα αγοράσω κάποια στιγμή καλύτερη καμερούλα.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 02-08-15, 07:21
Το avatar του χρήστη apofasismenos
apofasismenos Ο χρήστης apofasismenos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-04-2015
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MaliaRocks Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή αυτές τις μέρες δεν είμαι στο δικό μου pc, θα πρέπει να κάνετε 2 μέρες υπομονή για τις πρωτότυπες φωτό.Πάντως, να προσθέσω ότι δεν είχα αντιληφθεί κάτι "ύποπτο" κοιτώντας τον ουρανό. Και σε μια άλλη φωτο τράβηξα κατι περίεργο αλλά βγήκε μισό. Σίγουρα πάντως θα αγοράσω κάποια στιγμή καλύτερη καμερούλα.
Αγαπητέ φίλε...χωρίς να προσπαθώ να μειώσω ότι λες στο θέμα σου, να σου γράψω ότι ήταν να απαντήσω στο δικό σου
αλλά είχα άλλη ασχολία με επιφανές μέλος.

Ξεκινάς θεαματικά ότι κάτι βρήκες κι έκανες (που εγώ το σέβομαι και δέχομαι να μπω σε μια διαδικασία συζήτησης αρκεί να το αποδείξεις)
αλλά στην πορεία "κωλοτουμπάρεις" και όπως φαίνεται...αραδιάζεις μπόλικες δικαιολογίες.

Μα καλά, γενικά μιλώντας...

ένα θέμα ξεκάθαρο δεν μπορεί να ανοίξει; όλο δεν είδα, δεν πρόλαβα, μου'πεσε η φωτογραφική μηχανή, ρεύτηκα και θόλωσαν τα μάτια μου
φτερνίστηκα και όταν γύρισα δεν είδα αυτό που έβλεπα, δεν το σκέφτηκα, τρόμαξα, μου έπεσαν τα γυαλιά μου, δεν μπορώ να σας πω
μισόλογα, ασυναρτησίες, ανυπόστατες θεωρίες, δεν, δεν, δεν, δεν...

όλο δεν...τίποτα λειτουργικό έχουμε; μιλήστε λίγο θετικά να τα "πιάνουμε" κι εμείς οι βλάκες.



(φιλικά πάντα)
__________________
Στην αρχή δεν υπήρχε τίποτα, το οποίον εξερράγη.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apofasismenos : 02-08-15 στις 07:24
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 02-08-15, 11:17
MaliaRocks Ο χρήστης MaliaRocks δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-08-2015
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από apofasismenos Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητέ φίλε...χωρίς να προσπαθώ να μειώσω ότι λες στο θέμα σου, να σου γράψω ότι ήταν να απαντήσω στο δικό σου
αλλά είχα άλλη ασχολία με επιφανές μέλος.

Ξεκινάς θεαματικά ότι κάτι βρήκες κι έκανες (που εγώ το σέβομαι και δέχομαι να μπω σε μια διαδικασία συζήτησης αρκεί να το αποδείξεις)
αλλά στην πορεία "κωλοτουμπάρεις" και όπως φαίνεται...αραδιάζεις μπόλικες δικαιολογίες.

Μα καλά, γενικά μιλώντας...

ένα θέμα ξεκάθαρο δεν μπορεί να ανοίξει; όλο δεν είδα, δεν πρόλαβα, μου'πεσε η φωτογραφική μηχανή, ρεύτηκα και θόλωσαν τα μάτια μου
φτερνίστηκα και όταν γύρισα δεν είδα αυτό που έβλεπα, δεν το σκέφτηκα, τρόμαξα, μου έπεσαν τα γυαλιά μου, δεν μπορώ να σας πω
μισόλογα, ασυναρτησίες, ανυπόστατες θεωρίες, δεν, δεν, δεν, δεν...

όλο δεν...τίποτα λειτουργικό έχουμε; μιλήστε λίγο θετικά να τα "πιάνουμε" κι εμείς οι βλάκες.



(φιλικά πάντα)
Φίλε είμαι πρόθυμος να μου κάνεις όποια ερώτηση θες, αν μπορώ να απαντήσω. Δεν αράδιασα ούτε θεωρίες, ούτε ανακρίβειες, ανέφερα απλώς τι έγινε με δικά μου λόγια και παρέθεσα τα βίντεο.
Αυτό που θα ήθελα να διευκρινίσω, είναι ότι είχα βάλει την κάμερα σε full ζουμ όταν τράβηξα τις φωτό, οπότε θεωρώ ότι το ''ον'' βρισκόταν σε μια απόσταση μεγαλύτερη από αυτή που θα υπολόγιζα χωρίς καθόλου ζουμ.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 02-08-15, 17:31
Το avatar του χρήστη apofasismenos
apofasismenos Ο χρήστης apofasismenos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-04-2015
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή

Βάλε όταν μπορέσεις τις φωτογραφίες και βλέπουμε. Δεν σε δικάζει κανείς, απλά όλο αυτό το (τελικά) απροετοίμαστο
με την εσάνς θεαματικότητας δεν οδηγεί πουθενά.

__________________
Στην αρχή δεν υπήρχε τίποτα, το οποίον εξερράγη.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apofasismenos : 02-08-15 στις 17:32
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 02-08-15, 19:11
MaliaRocks Ο χρήστης MaliaRocks δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-08-2015
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από apofasismenos Εμφάνιση μηνυμάτων
Βάλε όταν μπορέσεις τις φωτογραφίες και βλέπουμε. Δεν σε δικάζει κανείς, απλά όλο αυτό το (τελικά) απροετοίμαστο
με την εσάνς θεαματικότητας δεν οδηγεί πουθενά.

Φίλε αν υπονοείς ότι πόσταρα μόνο και μόνο για να πάρω μερικά κλικ σου απαντώ πως όχι. Το μόνο που ήθελα ήταν να μοιραστώ αυτή την εμπειρία μου μαζί σας, καθώς και να μάθω αν κάποιος είχε κάποιο παρόμοιο περιστατικό ή έχει καποια εξήγηση (λογική). Τι στο καλό, σε αθλητικό φόρουμ θα έπρεπε να το ποστάρω;
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 02-08-15, 19:21
Το avatar του χρήστη apofasismenos
apofasismenos Ο χρήστης apofasismenos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-04-2015
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή

Όχι...δεν εννοώ αυτό. Αν το εννούσα, θα το έλεγα.

Όμως...

δημιούργησες ένα κάπως ξεσηκωτικό κλίμα πως κάποιο "λαυράκι" έβγαλες με δύο βιντεάκια για να καταλήξεις τελικά να πεις
ότι δεν έχεις τις αυθεντικές φωτογραφίες. Δεν σε μέμφομαι, απλά έχω δει το σκηνικό κάποιες φορές και (ψιλο)κουράστηκα.
Συζήτηση μπορούμε να κάνουμε πάντως.

__________________
Στην αρχή δεν υπήρχε τίποτα, το οποίον εξερράγη.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apofasismenos : 02-08-15 στις 19:22
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 02-08-15, 19:30
MaliaRocks Ο χρήστης MaliaRocks δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-08-2015
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από apofasismenos Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι...δεν εννοώ αυτό. Αν το εννούσα, θα το έλεγα.

Όμως...

δημιούργησες ένα κάπως ξεσηκωτικό κλίμα πως κάποιο "λαυράκι" έβγαλες με δύο βιντεάκια για να καταλήξεις τελικά να πεις
ότι δεν έχεις τις αυθεντικές φωτογραφίες. Δεν σε μέμφομαι, απλά έχω δει το σκηνικό κάποιες φορές και (ψιλο)κουράστηκα.
Συζήτηση μπορούμε να κάνουμε πάντως.

1ον: Φυσικά και έχω τις αυθεντικές φωτό. Αγνοείς το ενδεχόμενο να έχω πανω απο 1 σπιτι;
2ον: Δεν είχα, ούτε έχω στόχο να δημιουργώ κάθε είδους ''κλίμα''.
3ον: Δεν έχω στόχο να πιάσω κανένα ''λαυράκι'', ούτε να ανάψω πυροτεχνήματα, ούτε τίποτα ανάλογο.
4ον: Φυσικά και δέχομαι κάθε καλοπροαίρετη γνώμη που να αφορά το μεταφυσικό πεδίο. Ούτε κανένας γκουρού του μεταφυσικού είμαι, ούτε τίποτα. Δεν το ισχυρίστηκα ποτέ άλλωστε.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:26.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.