Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #371  
Παλιά 04-06-07, 01:32
OrdoAbChao Ο χρήστης OrdoAbChao δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-04-2007
Μηνύματα: 74
Προεπιλογή

Drymonia,

Διονυσιακό σύμφωνα μ'εσένα, χειρίστου είδους σύμφωνα μ'εμένα. Οι χαρακτηρισμοί είναι υποκειμενικοί άρα και δεν μπορούν να ταυτιστούν, ούτε και ν'αλλάξουν πλευρές. Όσο για το αν φοβάται ο Θεός το χιούμορ όπως λες, δεν το νομίζω διότι είναι εξαιρετικός χιουμορίστας.

Όσο για την συμετοχή σου στο συγκεκριμένο θέμα, μέχρι τώρα δεν την βρίσκω ιδιαίτερα επικοδομητική, ούτε και ουσιώδη. Γραφική θα έλεγα. Το θέμα μας είναι ο Τεκτονισμός και όχι τι καταπίνει ο καθένας ούτε κι αν ο θεός φοβάται το χιούμορ.

OrdoAbChao
Απάντηση με παράθεση
  #372  
Παλιά 04-06-07, 02:13
Το avatar του χρήστη Drymonia
Drymonia Ο χρήστης Drymonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2005
Μηνύματα: 817
Προεπιλογή

Παράθεση:
Όσο για το αν φοβάται ο Θεός το χιούμορ όπως λες, δεν το νομίζω διότι είναι εξαιρετικός χιουμορίστας.
Μα γι'αυτό ακριβώς το φοβάται, ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ θεός..
Και ο θεός στον οποίο πιστεύει ο συμπαθέστατος αλλά κατά τα άλλα - λίγο έως τρομερά πολύ - ..σφιγμένος και θλιβερά [το εννοώ] αγέλαστος μασώνος, είναι τέτοιου είδους. Και κακώς, διότι αυτός που έχει χιούμορ, σύμφωνα με την σοφή μας γλώσσα, είναι υγειής και σωματικά και - πρωτίστως - πνευματικά...

Αν το θεωρείς αυτό εκτός θέματος είναι άποψή σου.

Με αυτή τη λογική πιστεύω μιλάει και ο Lux.

Κοιτάξτε τις σφιχτές παλάμες του μόνο και προσπαθήστε να κάνετε συνειρμούς για τον ψυχισμό του.

Παράθεση:
Όσο για την συμετοχή σου στο συγκεκριμένο θέμα, μέχρι τώρα δεν την βρίσκω ιδιαίτερα επικοδομητική, ούτε και ουσιώδη. Γραφική θα έλεγα.
Φαίνεται ταυτίστηκες τόσο πολύ με κάτι που είπα, δεν εξηγείται αλλιώς...

Το "στρουμπουλό μπουλουκάκι" είναι χαρακτηρισμός του Οβελίξ, που τον συμπαθώ απεριόριστα, δεν είναι βρισιά, μην τα παίρνεις!! [τώρα να τα πάρει κάποιος επειδή τον λένε χοντρούλη, ε, ας κάνει δίαιτα, δεν του φταίμε εμείς!]

Φαίνεται όμως ότι τα γραφικά που λέω εγώ η αμόρφωτη και αμύητη χτυπάνε φλέβα, και μάλιστα χρυσού [τώρα, λευκού ή μαύρου, δεν ξέρω ]

Παράθεση:
Το θέμα μας είναι ο Τεκτονισμός και όχι τι καταπίνει ο καθένας ούτε κι αν ο θεός φοβάται το χιούμορ.
Συγγνώμη που σε έβγαλα λίγο από τα στενά πλαίσια της λογικής σου. Έχεις δίκιο, είναι πολύ δυσάρεστο κάτι τέτοιο..

Όσον αφορά στους αγέλαστους..
Στα σχολεία τα παιδιά [που βρίσκονται στην πιο αγνή και διαισθητική ηλικία] όταν βλέπουν κάτι αγέλαστους να το παίζουν παιδαγωγοί, τους τρελαίνουν στο δούλεμα!!
__________________
Για τα λεφτά τα κάνεις όλα..[?]

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Drymonia : 04-06-07 στις 02:16
Απάντηση με παράθεση
  #373  
Παλιά 04-06-07, 05:06
OrdoAbChao Ο χρήστης OrdoAbChao δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-04-2007
Μηνύματα: 74
Προεπιλογή

Drymonia,

Παράθεση:
Μα γι'αυτό ακριβώς το φοβάται, ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ θεός..
Και ο θεός στον οποίο πιστεύει ο συμπαθέστατος αλλά κατά τα άλλα - λίγο έως τρομερά πολύ - ..σφιγμένος και θλιβερά [το εννοώ] αγέλαστος μασώνος, είναι τέτοιου είδους. Και κακώς, διότι αυτός που έχει χιούμορ, σύμφωνα με την σοφή μας γλώσσα, είναι υγειής και σωματικά και - πρωτίστως - πνευματικά...
Και πάλι είσαι εκτός θέματος. Άλλο στενή λογική και άλλο καθαρός παραλογισμός.

Σημείο πρώτο: Κάνουμε συζήτηση για την ύπαρξη του Διονυσιακού αρχέτυπου στον Τεκτονισμό. Ο λόγος που γίνεται η συζήτηση αυτή είναι διότι ο Lux το αμφισβητεί.

Σημείο δεύτερο: Η υποκειμενική σου κριτική σε μια φωτογραφία ενός Τέκτονα δεν έχει καμία σχέση με το θέμα και δεν μπορεί να χαρακτηρίσει ούτε το σύνολο των Τεκτόνων, ούτε και τον Τεκτονισμό. Όπως δεν μπορεί και να μας υποδείξει τον Θεό που πιστεύει ο Τέκτων που παρουσιάζεται στην φωτογραφία.

Σημείο τρίτο: Το χιούμορ φυσικά και είναι σημαντικό στην ζωή, αλλά το θεωρώ τουλάχιστον βλακώδες ένας άνθρωπος να το αναγάγει σε μέγιστη αρετή. Ένας τέτοιος άνθρωπος ή διακατέχεται από μια γενική ελαφρότητα στις αντιλήψεις του, ή δεν κάμνει καμία προσπάθεια για να κατανοήσει και διατηρείται σε μια σχετική επιφάνεια, κάτω από την μάσκα ενός ευφυούς χιούμορ. Ακόμη και μια μέτρια συνειδητότητα είναι ικανή να κάμνει τους ανάλογους διαχωρισμούς που είναι αναγκαίοι για την κατανόηση βασικών αρχών.

Ούτε με εκνεύρισες, ούτε με έβγαλες από τα πλαίσια της λογικής μου. Για να το έκανες αυτό θα έπρεπε οι θέσεις σου να έχουν τέτοια ισχύ που να μπορούν να έλθουν σε αντιπαράθεση με τις δικές μου. Κάτι τέτοιο προφανώς και δεν συμβαίνει. Και για τις δύο περιπτώσεις πάντως, (οι θέσεις σου) τουλάχιστον θα έπρεπε να έχουν ουσία.

OrdoAbChao
Απάντηση με παράθεση
  #374  
Παλιά 04-06-07, 16:03
Το avatar του χρήστη Drymonia
Drymonia Ο χρήστης Drymonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2005
Μηνύματα: 817
Προεπιλογή

OrdoAb Chao,

Χαλάρωσε.

Παράθεση:
Σημείο πρώτο: Κάνουμε συζήτηση για την ύπαρξη του Διονυσιακού αρχέτυπου στον Τεκτονισμό. Ο λόγος που γίνεται η συζήτηση αυτή είναι διότι ο Lux το αμφισβητεί.
Σωστά, και νομίζω ότι το κάνει με επιτυχία, όπως διαπιστώνεται τόσο από τα επιχειρήματα, όσο και από τα οπτικά ερεθίσματα που παραθέτει.

Παράθεση:
Σημείο δεύτερο: Η υποκειμενική σου κριτική σε μια φωτογραφία ενός Τέκτονα δεν έχει καμία σχέση με το θέμα και δεν μπορεί να χαρακτηρίσει ούτε το σύνολο των Τεκτόνων, ούτε και τον Τεκτονισμό. Όπως δεν μπορεί και να μας υποδείξει τον Θεό που πιστεύει ο Τέκτων που παρουσιάζεται στην φωτογραφία.
Και ποιός σου είπε άνθρωπέ μου ότι κριτικάρω όλο τον τεκτονισμό;; Τί επαγωγικός συνειρμός είναι αυτός πάλι; Καθαρός παραλογισμός.. Από το συγκεκριμένο πετάμε στο γενικό και το χρήζουμε και κανόνα! Στην επαγωγική σκέψη μόνο πιθανολογείς, αλλιώς κάνεις λάθος συλλογισμού.
Το τί πιστεύω σύμφωνα με ό,τι έχω διαβάσει και με την διαίσθησή μου ως παρατηρητικός άνθρωπος, είναι άλλο θέμα και μπορεί να ταυτίζεται ή και όχι με κάποια πράγματα που έχου ειπωθεί.

Παράθεση:
Σημείο τρίτο: Το χιούμορ φυσικά και είναι σημαντικό στην ζωή, αλλά το θεωρώ τουλάχιστον βλακώδες ένας άνθρωπος να το αναγάγει σε μέγιστη αρετή. Ένας τέτοιος άνθρωπος ή διακατέχεται από μια γενική ελαφρότητα στις αντιλήψεις του, ή δεν κάμνει καμία προσπάθεια για να κατανοήσει και διατηρείται σε μια σχετική επιφάνεια, κάτω από την μάσκα ενός ευφυούς χιούμορ. Ακόμη και μια μέτρια συνειδητότητα είναι ικανή να κάμνει τους ανάλογους διαχωρισμούς που είναι αναγκαίοι για την κατανόηση βασικών αρχών.
Και ποιός σου ξανάπε άνθρωπέ μου ότι αναγάγω το χιούμορ σε μέγιστη αρετή; Δεύτερος καθαρός παραλογισμός.. Και πάλι προκαταλήψεις, και πάλι μειωτικές φράσεις, και πάλι το μόνο επιχείρημα που απομένει είναι να επιτεθούμε φραστικά στον συνομιλητή μας [καλά που απέχουμε κιόλας, διότι στο επόμενο θα έπεφτε και χαστούκι! Ωραίο τεκτονκό επίπεδο ισορροπίας..

Παράθεση:
Ούτε με εκνεύρισες, ούτε με έβγαλες από τα πλαίσια της λογικής μου. Για να το έκανες αυτό θα έπρεπε οι θέσεις σου να έχουν τέτοια ισχύ που να μπορούν να έλθουν σε αντιπαράθεση με τις δικές μου. Κάτι τέτοιο προφανώς και δεν συμβαίνει. Και για τις δύο περιπτώσεις πάντως, (οι θέσεις σου) τουλάχιστον θα έπρεπε να έχουν ουσία.
Όχι μόνο ελλειπή και προσβλητικά ..επιχειρήματα, αλλά και έπαρση! Τέλεια! Άλλος ένας λόγος, αγαπητοί μου φίλοι του φόρουμ να τρέχετε μακρυά όταν ακούτε για μασώνους!
Συγγνώμη, μέγα ειδήμονα, ποιοί είμαστε εμείς οι ταπεινοί πληβείοι που θα τολμήσουμε να ταράξουμε τα λιμνάζονται, θολά νερά! Που θα τολμήσουμε να πούμε τις ανοησίες μας και να ενοχλήσουμε το τόσο υψηλά ιστάμενο πνευματικό σου κόσμο.

Να σου πω και κάτι άλλο; Οι πιο μεγάλες αλήθειες είναι και οι πιο απλές.
Ο Lux δεν έβαλε τυχαία την συγκεκριμένη φωτογραφία. Είναι γραφική, κι αυτό είναι οφθαλμοφανές. Είμαι βεβαία ότι όσοι την είδαν την ίδια αρχική σκέψη έκαναν, διότι έτσι είναι.. απλά εγώ το εξέφρασα κι'όλας, χωρίς να με νοιάζει να είμαι politically correct. Θέλω να λέω τα πράγματα με το όνομά τους, όπως οι απλοί άνθρωποι, κι ας τους λένε ..αγροίκους κάποιοι ψευτοκουλτουριάριδες.. Κι όμως αυτοί οι άνθρωποι είναι οι πιο αγνοί και ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΕΙΣ.

Τέλος, μια συμβουλή: Αν θες πραγματικά να φτάσεις στο γνωστικό και ψυχικό επίπεδο στο οποίο μάλλον πιστεύεις ότι βρίσκεσαι, μάθε να ΑΓΑΠΑΣ τους ανθρώπους. Χωρίς ΑΓΑΠΗ για τον άνθρωπο και τα δεινά του, κι όχι για το ΕΓΩ/ΕΑΥΤΟ μας και την εξέλιξή μας, δεν είμαστε τίποτα παραπάνω απο μυρμήγκια.. και πάλι βρίζω τα μυρμηγκάκια, καθώς αυτά είναι πολύ πιο αναπτυγμένα σε αυτόν τον τομέα διότι δείχνουν αλτρουισμό [για όλα τα μέλη τους, όχι μόνο τα μυημένα].

Πιστεύω φίλοι μου ότι ό,τι έχει ειπωθεί μέχρι τώρα έχει άμεση σχέση με τον τεκτονισμό, καθώς, όπως σε κάθε τί που έχει δημιουργήσει ο άνθρωπος, πρέπει να μελετάμε προσεκτικά το ανθρώπινο δυναμικό, καθώς αυτό ορίζει, εκτελλεί και άρχει!
__________________
Για τα λεφτά τα κάνεις όλα..[?]

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Drymonia : 04-06-07 στις 16:05
Απάντηση με παράθεση
  #375  
Παλιά 04-06-07, 16:52
Το avatar του χρήστη Antonia
Antonia Ο χρήστης Antonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 928
Exclamation Παρέμβαση

Νομίζω πως ήρθε η ώρα να παρέμβει και κάποιος εκ της συντονιστικής ομάδας...

Θα σας παρακαλούσα και τους δύο να ηρεμήσετε και να "επιστρέψετε" στο επίκεντρο της συζήτησεις που δεν έχει να κάνει ούτε με μια συγκεκριμένη φωτό, που αντικειμενικά είναι ένα μεμονωμένο παράδειγμα και ουχί αντιπροσωπευτικό, ούτε με το χιούμορ του οποιουδήποτε θεού, αλλά ούτε και με την αγάπη.
Θα μου πεις Δρυμονία μου η αγάπη παντού πρέπει να υπάρχει και δε θα διαφωνήσω καθόλου, αλλά δεν παρατήρησα πουθενά τον συμπαθή και αξιόλογο συνομιλιτή OrdoAbChao να εκφράζει μίσος.
Νομίζω πως τα τελευταία ποστς δεν είναι τίποτε άλλο από προϊόν παρεξήγησης. Ας χαλαρώσουμε λοιπόν όλοι μαζί κι ας συμμετέχουμε (όσοι επιθυμούμε και όπως το επιθυμούμε) στην πολύ ενδιαφέρουσα αυτή συζήτηση χωρίς προστριβές που δεν προσφέρουν κάτι ουσιαστικό.
__________________
Εις το επανιδείν...
Απάντηση με παράθεση
  #376  
Παλιά 04-06-07, 17:00
OrdoAbChao Ο χρήστης OrdoAbChao δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-04-2007
Μηνύματα: 74
Προεπιλογή

Aγαπητή Drymonia,

Περί επαγωγικού συλλογισμού:

Παράθεση:
Και ποιός σου είπε άνθρωπέ μου ότι κριτικάρω όλο τον τεκτονισμό;; Τί επαγωγικός συνειρμός είναι αυτός πάλι; Καθαρός παραλογισμός..
Παράθεση:
Ο Lux δεν έβαλε τυχαία την συγκεκριμένη φωτογραφία. Είναι γραφική, κι αυτό είναι οφθαλμοφανές.
Παράθεση:
Όχι μόνο ελλειπή και προσβλητικά ..επιχειρήματα, αλλά και έπαρση! Τέλεια! Άλλος ένας λόγος, αγαπητοί μου φίλοι του φόρουμ να τρέχετε μακρυά όταν ακούτε για μασώνους!
Παράθεση:
Πιστεύω φίλοι μου ότι ό,τι έχει ειπωθεί μέχρι τώρα έχει άμεση σχέση με τον τεκτονισμό, καθώς, όπως σε κάθε τί που έχει δημιουργήσει ο άνθρωπος, πρέπει να μελετάμε προσεκτικά το ανθρώπινο δυναμικό, καθώς αυτό ορίζει, εκτελλεί και άρχει!
Περί εκνευρισμού:

Παράθεση:
Συγγνώμη, μέγα ειδήμονα, ποιοί είμαστε εμείς οι ταπεινοί πληβείοι που θα τολμήσουμε να ταράξουμε τα λιμνάζονται, θολά νερά! Που θα τολμήσουμε να πούμε τις ανοησίες μας και να ενοχλήσουμε το τόσο υψηλά ιστάμενο πνευματικό σου κόσμο.
OrdoAbChao
Απάντηση με παράθεση
  #377  
Παλιά 04-06-07, 17:06
OrdoAbChao Ο χρήστης OrdoAbChao δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-04-2007
Μηνύματα: 74
Προεπιλογή

Αγαπητή Antonia,

Είμαι πάντοτε ήρεμος, να μην ανησυχείς για κάτι τέτοιο. Για κάποιο λόγο η φίλη Drymonia θέλει σώνει και καλά να είμαι εκνευρισμένος και να την αντιπαθώ. Δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο διότι δεν την γνωρίζω άρα δεν έχω και κανένα λόγο να την αντιπαθώ. Είναι γνωστό φαινόμενο στις κοινότητες του διαδικτύου με το που δηλώσεις ειλικρινώς ότι είσαι Τέκτονας να δέχεσαι μια αδικαιολόγητη επίθεση, λες και η Τεκτονική ιδιότητα συνεπάγεται σε αποδεδεγμένη αμαρτία.

Φιλικά,
OrdoAbChao
Απάντηση με παράθεση
  #378  
Παλιά 04-06-07, 18:59
Το avatar του χρήστη Drymonia
Drymonia Ο χρήστης Drymonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2005
Μηνύματα: 817
Προεπιλογή

Αγαπητέ OrdoAbChao,

Παράθεση:
Για κάποιο λόγο η φίλη Drymonia θέλει σώνει και καλά να είμαι εκνευρισμένος και να την αντιπαθώ.
Περί συμπάθειας λοιπόν..
Παράθεση:
διακατέχεται από μια γενική ελαφρότητα
Παράθεση:
Ακόμη και μια μέτρια συνειδητότητα είναι ικανή να κάμνει τους ανάλογους διαχωρισμούς που είναι αναγκαίοι για την κατανόηση βασικών αρχών
Παράθεση:
παραλογισμός.
Παράθεση:
Γραφική
Παράθεση:
τουλάχιστον βλακώδες
..πάλι καλά που δεν μας είπες και ακριβώς τί εννοούσες!!!

Για τους συνειρμούς: Χαρακτήρισα ΜΟΝΟ την φωτογραφία. Όσο για τα άλλα ας μην δεχόμουν επίθεση! Όταν ταράζεις ζωντανά νερά δημιουργείται κύμα!
Και δεν θεωρώ τον εκνευρισμό πάντα κακό. Τίποτα δεν είναι ή το ένα ή το άλλο.

Παράθεση:
Είναι γνωστό φαινόμενο στις κοινότητες του διαδικτύου με το που δηλώσεις ειλικρινώς ότι είσαι Τέκτονας να δέχεσαι μια αδικαιολόγητη επίθεση, λες και η Τεκτονική ιδιότητα συνεπάγεται σε αποδεδεγμένη αμαρτία.
Δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Δεν νομίζω να σε ενόχλησα τόσο καιρό που συμμετέχεις, άρα αυτό δεν είναι δικαιολογία, έτσι;



ΕΠΙΛΟΓΟΣ
Έτσι λοιπόν Αντωνία μου, κι εσύ κορίτσι μου αν ερχόσουν αντιμέτωπη με τέτοια συμπεριφορά, κάπως ανάλογα θα σκεπτόσουν, απλά εγώ θεώρησα χρέος μου να απαντήσω διότι όλα αυτά ξεκίνησαν δημόσια. Συγγνώμη για την κατάχρηση χώρου που κάναμε και οι δυό μας.
Μην ανυσηχείς πάντως και η φόρουμ-θέαση ανέβηκε και δεν θα το συνεχίσω.
__________________
Για τα λεφτά τα κάνεις όλα..[?]
Απάντηση με παράθεση
  #379  
Παλιά 04-06-07, 19:37
OrdoAbChao Ο χρήστης OrdoAbChao δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-04-2007
Μηνύματα: 74
Προεπιλογή

Αγαπητή Drymonia,

Νομίζω ότι είναι καλό να λήξει το θέμα εδώ. Σου ξαναλέω ότι ούτε σε αντιπαθώ, ούτε και είμαι για κάποιο λόγο εκνευρισμένος, ούτε και με έχεις προσβάλλει με κάποιο τρόπο, όπως και δεν έχω αναφέρει κάτι τέτοιο. Από την στιγμή που δεν σε γνωρίζω, η κριτική που σου κάνω απευθύνεται στα όσα γράφεις και όχι στο πρόσωπό σου. Άρα προφανώς και δεν είναι προσβλητική.

Όσο για την τελευταία σου παράθεση, ήταν αναφορική και όχι δικαιολογητική και πάλι δεν απευθυνόταν καθαρά σ'εσένα. Αυτό που ήθελε να υποδείξει ήταν ότι η Ελληνική κοινωνία έχει μια καθαρή προκατάληψη εναντίον τou Τεκτoνισμού, κάτι που σε μεγάλο βαθμό είναι και φταίξιμο των ίδιων των Τεκτόνων, αλλά επίσης οφείλεται στην συνειδητά κακή πληροφόρηση του Έλληνα. Τα τελευταία χρόνα οι Ελληνικές Τεκτονικές δυνάμεις της χώρας κάνουν μια προσπάθεια για να ανατρέψουν την εν λόγω κατάσταση αλλά είναι ακόμη νωρίς. Αυτά.

Φιλικά,
OrdoAbChao

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη OrdoAbChao : 04-06-07 στις 19:49
Απάντηση με παράθεση
  #380  
Παλιά 07-06-07, 18:43
Το avatar του χρήστη leo morpheus
leo morpheus Ο χρήστης leo morpheus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2006
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

Ας ξαναμπούμε στο θεμα λοιπόν...Ποιος φταίει τελικά για τη μη πληροφορηση των Ελλήνων σχετικά με τη Μασωνία;Η κοινωνία;Η εκκλησία;Οι ίδιοι οι Τέκτονες;

Και αν φταίνε οι ίδιοι τότε αυτό έχει να κάνει με τον Β' Παγκόσμιο που οι Ναζί ξεκλήρισαν τους Έλληνες(και μη...)τέκτονες και από τότε επικράτησε μια μυστικοπάθεια στους κόλπους τους;Ή μήπως ο τεκτονισμός εφτασε στο άλλο άκρο,να δέχεται δηλαδή στους κόλπους του τον οποιοδήποτε λόγω έλλειψης ατόμων;
__________________
" WHAT RISES MUST FALL , WHAT HAS FALLEN MAY RISE AGAIN..."
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.