Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #431  
Παλιά 08-01-13, 14:13
Marouli Ο χρήστης Marouli δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-02-2011
Μηνύματα: 47
Προεπιλογή Μορα

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Cathy Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν διαβάζοντας όλα τα μηνύματα και έχοντας ψμάξει γενικά για την Μόρα θα έλεγα ότι αυτά που μας επιτίθενται μπορούν να ανήκουν σε δυο περιπτώσεις. Νομίζω πως η Μόρα προέρχεται σχεδον πάντα απο εμάς τους ίδιους και είναι το Εγώ μας που εκφράζεται και επιδρά πάνω μας. Τώρα το γιατί συμβαίνει μόνο σε κάποιους ανθρώπους έχει να κάνει σχέση πιστεύω, με το πόσο ευαίσθητος είναι κάποιος ή αν έχει αρνητικά συναισθήματα μέσα του εκείνη την περίοδο ή γενικά, δλδ άγχος, φόβο, κακία, αρνητικά συναισθήματα γενικά.
Όχι πως δεν υπάρχουν και εξωτερικές οντότητες, όπως πχ δαίμονες κλπ, αλλά αυτές οι οντότητες δεν θεωρώ ότι βγαίνουν απο το σκοτάδι και αρχίζουν και επιτίθενται στον κόσμο όταν ξαπλώνει στο κρεβάτι του. Συνήθως καλούνται απο μύστες της μαύρης μαγείας για να εξυπηρετήσουν κάποιο σκοπό τους. ΟΙ συγκεκριμένοι τώρα μάγοι, μπορεί να ασχολούνται μεν με το κακό αλλά είναι και αυτοί άνθρωποι εξελιγμενοι πνευματικά, προς την κακή πλευρά όμως, και δεν πιστεύω ότι καλούν δαίμονες για πλάκα, έτσι να τους στέλνουν να τρομάζουν τον κόσμο. Συνήθως υπάρχει και κάποιο τίμημα για την κάθε "εξυπηρέτηση". Νομίζω λοιπόν πως το τελευταίο που τους ενδιαφέρει είναι αυτό. Όμως υπάρχουν περιπτώσεις που μπορεί να στείλουν ενα δαίμονα σε κάποιον αλλά θα υπάρχει λόγος να το κάνουν αυτό, θα έχουν ίσως ανοιχτούς λογαριασμούς μαζί του και θα θέλουν το κακό του και θα του κάνουν έτσι πράγματι κακό, όχι απλά να τον τρομάξουν.
Αλλά πόσες απο τις περιπτώσεις που έχουν εμπειρία απο Μόρα είναι πιστεύετε τετοιες?? Νομίζω καμιά. Γιατί αυτοί που τους έχει σταλεί μια εξωτερική κακή οντότητα απο κάποιον πιστεύω πως το γνωρίζουν, γιατί σίγουρα έχουν μπλέξει είτε με τέτοιες πρακτικές, ή με ανθρώπους που τις ασκούν και με τους οποίους έχουν προσωπικά θέματα.
Αγαπητη Κατερινα,
εχεις απολυτο δικιο σε αυτα που λες και θελω να τονισω οτι η Μορα εχει ερθει στο ονειρο μου....και με εσερνε.....ασε.....
Απάντηση με παράθεση
  #432  
Παλιά 08-01-13, 19:16
anastasi Ο χρήστης anastasi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-07-2012
Μηνύματα: 341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από anna. Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν βλεπω ανταποκριση εγραψα καπου λαθως? Ειμαι και καινουργια...
σε λιγες ωρες ανησυχησες? Πραγματικος χρονος, ιντερνετικος χρονος, διαφορετικα πραγματα.



Παράθεση:
Μορα πως λεγεται εμφανισα στο λυκειο ετσι μου ειπε ο παππας τουλαχιστον που αναγκαστηκα να απευθηνθω γιατι ειχα αρχισει να φρικαρω πραγματικα. Ξεκινησε καποια στιγμη που πηγα να κοιμηθω δεν ειχα πεσει ομως σε βαθυ υπνο με την εννοια οτι καταλαβαινα ακομα τα εξωτερικα ερεθισματα και βασικα τα παντα γυρω απλα ειχα τα ματια μου κλειστα.. ετσι λοιπον ενα πολυ δυνατο βοητο και τρομαχτικο διαπερνουσε τα αυτια μου και ταυτοχρονα κατι με εσπρωχνε βαθεια μεσα σε κατι που δεν μπορω να εξηγησω και παρελυα δηλαδη δεν μπορουσα να κουνησω χερια ποδια. Ηταν πραγματικα τοσο τρομαχτικο που ακομα και σημερα ανατριχιαζω οταν το σκεφτομαι. Καταλαβαινα οτι ηταν κατι πολυ κακο και ξεκινουσα να λεω το πατερ ημων με ολη την δυναμη της ψυχης μου αφου ενιωθα αυτο το κατι με τραβαει και να χανω το υποσυνειδητο μου... μετα απο πολυ ψυχικη δυναμη και αρκετα πατερ ημων συνερχομουνα... Να συμειωσω οτι ουδεποτε πηρα φαρμακα ουτε αντιμετωπισα ψυχολογικα προβληματα. Ουτε ειχα εννοιες, μαθητρια καλη και ηρεμη ζωη... Αυτο συνεχιστηκε για αρκετο καιρο μεχρι και την στιγμη ποια που αναγκαστηκα να μιλησω στην κολητη μου και μην ξερωντας τι αλλο να κανω σε εναν παππα του σχολειου μας. Αν θυμαμαι μου ειχε πει να βαλω 1 μαχαιρι και ψωμι κατω απο το μαξιλαρι μου και πραγματικα το εκανα.. Μην τα πολυλογω με πολυ προσευχη και τα παραπανω δεν ξαεμφανιστηκε το φαινομενο αυτο

Υπαρχει μια νοσος "Υδρωψ εσου ωτος" η αλλιως νοσος μενιερ. Προκαλει εμβοες (κανε αναζητηση στη βικιπαιδεια). Αλλα και αλλες διαταραχες του αυτιου προκαλουν εμβοες. Και συχνα αισθηση ιλλιγγου. Δεν χρειαζεται να εισαι αρρωστη, φτανει και μια δυσκολη μερα.

Αισθηση αιωρησης κινησης και διαφορων αλλων κινητικων φαινομενων οταν εισαι μισοκοιμισμενη ή πολυ ηρεμη καθως και εμβοες σε ησυχο περιβαλλον, ειναι φαινομενα σχετικα συχνα, και σιγουρα οχι μεταφυσικα.

Λαβυρυνθος, εμβοες, εσω ους, διαβασε στην Βικιπαιδεια.



Για το αλλο σκελος του μυνηματος, δεν ξερω, αλλοι φιλοι ισως σου πουν.


Μην βιαζεσαι ομως , ισως και δεν ξερει καποιο μελος.


-----------------------------------------------------------------------
__________________

ειμαστε αντηχεια
Απάντηση με παράθεση
  #433  
Παλιά 09-01-13, 21:39
Το avatar του χρήστη anna.
anna. Ο χρήστης anna. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2013
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Σε ευχαριστω anastasi θα το κοιταξω υπαρχουν και αλλα ομως που εχουν συμβει ψαχνω για απαντησεις ελπιζω να τις βρω καποια στιγμη
Απάντηση με παράθεση
  #434  
Παλιά 10-01-13, 12:53
Το avatar του χρήστη Ελευθέριος Παλιγγίνης
Ελευθέριος Παλιγγίνης Ο χρήστης Ελευθέριος Παλιγγίνης δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-12-2003
Περιοχή: ΓΑΙΑ/ΕΥΡΩΠΗ/ΕΛΛΑΣ/ΑΘΗΝΑΙ
Μηνύματα: 477
Προεπιλογή

Κατ' αρχήν θα πρέπει όλοι όσοι αναφέρεστε σε Οντότητες ως "επικίνδυνες", να παραδεχτείτε οτι δεν έχετε Ανώτατες Νοητικές Επιτεύξεις. Τα επίπεδα εξέλιξης αμύητου αλλά και Μυημένου είναι πάρα πολλά. Ο αμύητος προοδεύει με πάρα πολύ αργούς ρυθμούς.

Όταν κάποιος αρχίζει να ασχολείται με το Πνευματικό μέρος του Σύμπαντος, έχει ελάχιστα πράγματα (και αν!) όπως είναι πραγματικά. Τα υπόλοιπα -δηλ., σχεδόν όλα- αποσαφηνίζονται και καθαρίζουν σταδιακά, στα επόμενα επίπεδα προόδου. Σε πάρα πολλά χρόνια, ή σε όλη του τη ζωή.

Ο φόβος γεννιέται και αναπτύσσεται μόνο στα "κενά πληροφορίας". Εκεί που δεν γνωρίζουμε ή δεν βλέπουμε πράγματα. Γι' αυτό ο κάθε άνθρωπος, φοβάται -ή φοβόταν μικρός- περισσότερο στο σκοτάδι, γιατι ακριβώς δεν έχει πληροφορίες, δηλ. εικόνα τι υπάρχει γύρω του. Και έτσι υποθέτει οτι υπάρχει κάτι επικίνδυνο (κλέφτης, δολοφόνος, άγριο ζώο, κλπ). Στον ίδιο όμως χώρο, εάν είναι αναμμένο το Φως, ή όταν είναι Ημέρα, δεν φοβάται τίποτα. Το ίδιο και ενορατικά όταν δεν βλέπεις όσο καθαρά πρέπει μία νοο-δομή, ο φόβος πυροδοτεί την φαντασία και αυτή συμπληρώνει οτι υπάρχει μεταφυσικός εχθρός.

Όταν κάποιος ενισχύεται και προοδεύει στα επίπεδα Νοητικών Δυνάμεων και Πνεύματος (διαφορετικά πράγματα), όλα εκείνα που πριν τον τρόμαζαν, "μεταμορφώνονται" σε κάτι άλλο. Είναι πια φιλικά προς αυτόν, γιατι ξέρει ακριβώς τι είναι, και πού και πώς χρησιμεύουν. Καθένας όταν αναλυθεί νοητικά και συναισθηματικά, βλέπει καθαρά και τι είναι αυτά. Γιατι τελικά είναι ουδέτερα, καθόλου επικίνδυνα, και πολύ χρήσιμα.

Γι' αυτό μην πιστεύετε οτι είναι προχωρημένου επιπέδου, κάποιος που... ακόμα χρησιμοποιεί τρομακτικές ιστορίες.

Μόνο χωρίς φόβο μπορείς να έχεις καθαρό μυαλό, για να μπορεί να χρησιμοποιηθεί το "υποσυνείδητο", να είναι σαφής η κάθε σκέψη σου και σταθερός ο νους για να πετυχαίνεις πράγματα στη ζωή σου. Δεν υπάρχει αποτελεσματική σκέψη με τέτοια εμπόδια. Είναι σαν "σκουριά" που μπλοκάρει "γρανάζια μηχανισμού" και δεν κινείται τίποτα.
__________________
Παλιγγίνης Ελευθέριος - HecarΧος HellΕυθερεύς
✩☿ Z =))=IΦI=((= S ☿✩
✩∞ΙΑΟ∞✩
✩∞ΚΡΣ∞✩
✩☿ Z =))=IΦI=((= S ☿✩

http://www.facebook.com/lpaliginis

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ελευθέριος Παλιγγίνης : 10-01-13 στις 13:18
Απάντηση με παράθεση
  #435  
Παλιά 10-01-13, 13:48
Το avatar του χρήστη Gabriell
Gabriell Ο χρήστης Gabriell δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-10-2012
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή

Μίλησες πολύ ωραία φίλε Παλιγγίνη
Απάντηση με παράθεση
  #436  
Παλιά 10-01-13, 15:10
terrorline Ο χρήστης terrorline δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-01-2013
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Γεια σας. θα ηθελα να πω απλα την γνωμη μου. μορα δεν υπαρχει. δαιμονες υπαρχουν. γτ το λεω αυτο? απειρες φορες εχω παθει υπνοπαραλυση κ να αισθανομαι οτι αιωρουμε κ γινονται φριχτα πραγματα στο δωματιο. εχω δει 2 αντρες να βριζουν τον Θεο σε μενα. εχω ακουσει φωνες που βριζουν τον Θεο. ητανε ολα δαιμονικα. το ηξερα το αισθανομουνα. ο παππας που διαβασε το σπιτι ειπε οτι κατι ητανε αλλα εφυγε.οταν το διαβασε ηρεμισα. μεχρι που πηγα να μεινω μονος μου σαν φοιτητης. απο τοτε παλι ανα διαστηματα βλεπω κατι τετοια ονειρα αλλα οχι φρικιαστικα. τα γραφω αυτα γτ θελω να καταληξω στο οτι οι δαιμονες συνεχεια μας κανουν επιθεσεις ειτε πιο βιαιες ειτε πιο χαλαρες ας το πουμε. αρα στον υπνο μας ειναι δαιμονικες υπαρξεις αυτα που βλεπουμε κ ειναι φρικιαστικα. αν πει καποιος οτι δεν ειναι ας σκεφτει το εξης. οταν εζησε καποια αναλογη εμπειρια ή τελος παντων την δικια του εμπειρια αυτα που εβλεπε ακουγε κ αισθανονταν ητανε γαληνια? του προσφεραν ηρεμια? ( Ο Χριστος ερχεται με γαληνη ο δε σατανας με φασαρια ) οσο για την μορα σαν γυναικα που παει κ καλα να πνιξει κ αλλα τετοια δεν τα πιστευω. σαν δαιμονα που ουτε καν τον λενε μορα εκει ναι. επεισης κατι που παραδεχεται η ορθοδοξη χριστιανικη πιστη ειναι οτι στη ζωη μας τα ονειρα που βλεπουμε χωριζονται σε 3 κατηγοριες. α) απο τον Θεο β) απο τον σατανα γ) απο τις καταστασεις που ζουμε. το α) ειναι το ποιο σπανιο το γ) το πιο συνηθησμενο κ το γ) το συναντουμε αρκετα συχνα. αρα δεν ειναι καθολου τυχαια καποια ονειρα.

Υ.Γ. μην ξεχνατε να καλειται συχνα παπα στο σπιτι να το διαβαζει.
αν καποιος πει οτι δεν πιστευει σε Θεο κ στην υπαρξει του σατανα ειναι ψευτης απο την στιγμη που ψαχνει για απαντησεις στα μεταφυσικα θεματα κ ασχολιται γενικα με κατι που κατα τιν γνωμη του δεν υπαρχει.
Απάντηση με παράθεση
  #437  
Παλιά 10-01-13, 15:27
terrorline Ο χρήστης terrorline δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-01-2013
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων
για να μην περιπλεκουμε τα πραγματα κ για να γινουμε πιο κατανοητοι πανω σε αυτο που λες, μιας κ δεν γινετε να συμφωνησω περισσοτερο,απλα ας πουμε, οτι ετσι ειμαστε φτιαγμενοι κ αναποφευκτα ετσι λειτουργουμε...γιαυτο επιμενω εγω οτι η μαγεια, απλα ειναι ενας συνειδητος τροπος προσωπικης εξελιξης κ δεν ειναι οι τελετες κ τα ποτηρακια, οπως αναφερθηκε σε αλλο νημα...

οπως στα γενεθλια μας, γιατι κανουμε μια ευχη κ σβηνουμε τοσα κερακια οσα τα χρονια μας?εχουμε αναρωτηθει ποτε, τι σημαινει αυτο που κανουμε?
μην περνας την μαγεια ως κατι απλο κ ακινδυνο. οση εμπειρια κ αν εχεις απο αυτην. δεν ειναι κατι απλο οπως την πασαρουν. κ αλλο αν υπαρχουν συμβολα σε παιχνιδια που το μικρο παιδι δεν τα ξερει αλλο το πως μας πασαρουν διαφορα κ αλλο η μαγεια. εκει μπλεκεις πολυ ασχημα κ θα παθεις κ ασχημα πραγματα κ δεν θα δεις καθολου ομορφες κ φιλικες παρουσιες.

Υ.Γ. αν επιμενεις οτι η μαγεια δεν ειναι αυτο που λεω δεν εχω προβλημα δεν παω να σου αλλαξω γνωμη απλα μην την περνας σαν κατι ωραιο ειδικα σε φορουμ που διαβαζουν πολλοι γτ υπαρχουν τα περιεργα ατομα που απο την πολυ περιεργια θα δοκιμασουν να ασχοληθουν.
Απάντηση με παράθεση
  #438  
Παλιά 10-01-13, 20:01
anastasi Ο χρήστης anastasi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-07-2012
Μηνύματα: 341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από terrorline Εμφάνιση μηνυμάτων

να αισθανομαι οτι αιωρουμε κ γινονται φριχτα πραγματα στο δωματιο. εχω δει 2 αντρες να βριζουν τον Θεο σε μενα. εχω ακουσει φωνες που βριζουν τον Θεο. ητανε ολα δαιμονικα. το ηξερα το αισθανομουνα.

.
Σου εκαναν τα μουτρα κρεας.....
Πού και ναχες κανενα εκπαιδευτη στις καταδρομες....

Φιλε terrorline , γραφεις παντου για δαιμονες, και παπαδες. Δεν ξερουμε που να απαντησουμε. Κατασταλαξε σε καποιο νημα , να γινει η κουβεντα.



----------------------------------------------------
__________________

ειμαστε αντηχεια
Απάντηση με παράθεση
  #439  
Παλιά 10-01-13, 23:57
terrorline Ο χρήστης terrorline δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-01-2013
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

τι δεν μπορεις να καταλαβεις να στο εξηγησω
Απάντηση με παράθεση
  #440  
Παλιά 11-01-13, 09:18
Το avatar του χρήστη Voel
Voel Ο χρήστης Voel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2004
Περιοχή: Queensland, Australia
Μηνύματα: 1.008
Προεπιλογή

Περίεργες ευαισθησίες έχεις......
__________________
"And you shall know the truth, and the truth shall make you free."
"καὶ γνώσεσθε τὴν ἀλήθειαν καὶ ἡ ἀλήθεια ἐλευθερώσει ὑμᾶς."
John 8:32
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:18.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.