Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #101  
Παλιά 26-08-05, 15:25
Το avatar του χρήστη Jonathan Bright
Jonathan Bright Ο χρήστης Jonathan Bright δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-03-2005
Μηνύματα: 236
Προεπιλογή

Ουσιαστικά, κατά την άποψή μου, η Μόρα αποτελεί απλά μια παραδοσιακή απόδοση της Σκιάς (για την ακρίβεια, ενός σκιερού πλοκαμιού), που γίνεται αντιληπτή κατά τη διάρκεια επίθεσης. Το θέμα είναι λεπτό, καθώς η διαφορά που επισημαίνεις ουσιαστικά αναφέρεται όχι στην ίδια τη Σκιά, αλλά στην αίσθηση εκείνου που βιώνει την επίθεση. Ακόμα κι αν ισχύει (που δεν είναι βέβαιο, καθώς, όταν το δεδομένο είναι πως κάποιος παραμένει σε 'παράλυση', η εντύπωση του πως εάν θέλει, μπορεί να κινηθεί ή το αντίστροφο, είναι απλή εικασία), είναι πολύ πιθανόν να περιγράφει απλά δύο στάδια της ίδιας επίθεσης και τις συνέπειές της, σ' εκείνον που την δέχεται.
Πάντως είναι συνήθες οι μάρτυρες να μην είναι σε θέση να διευκρινήσουν εαν δεν κινούνται επειδή απλά είναι τρομαγμένοι και δεν το τολμούν, ή επειδή δεν μπορούν.
Επίσης, η παράλυση δεν είναι απόλυτος κανόνας. Άλλες φορές το άτομο απλά νιώθει ένα πνίξιμο στο λαιμό κι άλλοτε πάλι μπορεί να κινηθεί, αλλά δεν μπορεί να μιλήσει.
__________________
Be behind what there may - I raise the veil
( jonybright@yahoo.com )
Απάντηση με παράθεση
  #102  
Παλιά 26-08-05, 20:04
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Εγώ δεν έχω καμία εμπειρία προσωπική ή δεν μπορώ να προσδιορίσω κάποια εμπειρία μου ως σκιά. Η μόνη σκιά που βλέπω, είναι αυτή που ζει μέσα μου. Αλλά αυτή είναι σίγουρο ότι υπάρχει, την έχω δει και είναι και ένα άλλο θέμα. Θα πω κάποιες εμπειρίες συγγενικού μου ανθρώπου, που δεν ξέρω αν μπορώ να τις χαρακτηρίσω ως σκιά ή κάπως αλλιώς. Είναι κάποια γεγονότα, τα οποία διαδραματίστηκαν πολλά πολλά χρόνια πριν… Πριν καν γεννηθούμε κατά πάσα πιθανότητα όλοι εμείς. Δεν νομίζω ότι έχουμε κάποιο μέλος που η ηλικία του ξεπερνάει αυτή των 50 χρόνων. Ξαναλέω ότι δεν την προσδιορίζω ως σκιά αλλά θα το λέω όπως το έλεγε ο παππούς μου (για τον οποίο ομιλώ) ο Διάολος.
Πριν ξεκινήσω, να σας πω μονάχα ότι ο παππούς μου, γεννήθηκε το 1911 με 13 περίπου (κανείς δεν ξέρει), πολέμησε στον 2ο παγκόσμιο πόλεμο στην Αλβανία ήταν αγράμματος και στον πόλεμο έκανε και είδε πολύ περισσότερο πράγματα τα οποία δεν τολμώ να αναφέρω αλλά τα οποία πιστεύω ότι δημιουργούν ψυχολογικά προβλήματα σε όλους τους ανθρώπους. Ζούσε φυσικά σε ορεινό χωριό και σε μέρη που γενικά πάντα πίστευαν πολύ στον διάολο. Τον αποκαλούσαν αλαφροΐσκιωτο. Δηλ ήταν ένας άνθρωπος που σύμφωνα με τις αντιλήψεις και πεποιθήσεις του τότε κόσμου έβλεπε πολύ συχνά τον «Διάολο». Ήταν ένας άνθρωπος εξαιρετικά βλάστημος όπως άλλωστε ήταν εκείνη την εποχή όλοι, (από ότι έχω καταλάβει) στη περιοχή της Πελοποννήσου. Έβριζε πολύ και τα πάντα. Ήταν κάτι σαν τον χαιρετισμό τους. Περίεργο γιατί εγώ δεν τον άκουσα ποτέ μα ποτέ να βρίζει. Αντίθετα… Θα σας αναφέρω ένα γεγονός όμως πριν και ένα μετά τον πόλεμο.
Τα λέω όλα αυτά για να δείξω για τι άνθρωπο μιλάμε, για πότε αλλά και σε ποια περιοχή. Πρώτον ήταν άνθρωπος που πραγματικά μετά τον πόλεμο ειδικά το μόνο που δεν τον ένοιαζε ήταν να «φτιάξει» ιστορίες. Δεύτερον όμως σε όλη την περιοχή γίνονταν πράγματα που πάρα πολλές φορές ήταν απάτες και ψέματα ανθρώπων που δεν είχαν παιδεία αλλά και ανθρώπων που πίστευαν πάρα πολύ εύκολα ότι τους σέρβιραν.
Γεγονός πρώτο (πριν το πόλεμο).
Σαν βοσκός που ήταν έμενε πολλές φορές εκτός χωριού σε καλύβι κοντά στα ζώα του φοβούμενος τους κλέφτες. Τα βράδια είχε πάντα το νου του για να μην το κλέψουν. Κάποιο βράδι λοιπόν τα πρόβατα ήταν πολύ ανήσυχα. Ως είναι πιθανόν γνωστό κοιμούνται όρθια και για λίγες ώρες. Άρχισαν λοιπόν να τρέχουν μέσα στο «μαντρί» ας το πούμε στο οποίο κοιμόταν και ο ίδιος. Φοβούμενος ότι κάποιος τον έκλεβε πετάχτηκε απάνω και αφού δεν μπόρεσε να διακρίνει τίποτα κοίταξε έξω από το παράθυρο μήπως πλησίαζε κάποιος ή κάποιο άλλο ζώο. Αυτό που είδε ήταν μια μορφή ανθρώπου ή οποία ξεχώριζε μέσα στο μαύρο σκοτάδι γιατί απλά ήταν πιο μαύρη από οτιδήποτε άλλο. Τον απείλησε ότι αν δεν φύγει θα τον πυροβολούσε. Αυτός όμως όχι μόνο δεν έφυγε αλλά άρχισε να κόβει βόλτες πέρα δώθε. Θα μπορούσε να ήταν κλέφτης αλλά με μια μικρή παρατήρηση. Θα πρέπει να ήταν και ζογκλέρ της εποχής γιατί περπατούσε πάνω σ ένα σύρμα που υψωνόταν 1,5 μέτρα πάνω από το έδαφος και όπως προ είπα όχι μόνο ήταν όρθιος αλλά περπατούσε κιόλας. Οπότε δεν μπορώ να πω ότι ξεγελάστηκε μέσα στα σκοτάδια, ήταν μια σκιά απλά και έμοιαζε σαν άνθρωπος. Και καλά θα μου πεις και μέσα στα σκοτάδια που έβλεπε ότι περπατούσε πάνω στο σύρμα; Μα γιατί πολύ απλά εκείνος είχε βάλει το σύρμα και αν δεν ήταν έτσι τότε πετούσε… Ακόμα χειρότερα. Ο παππούς μου πυροβόλησε τελικά αλλά δεν έφυγε. Επειδή ήδη μέχρι τότε του είχαν συμβεί πολλά δεν έκανε τίποτα άλλο. Μπορεί ο παππούς μου να έπαιρνε ναρκωτικά δεν ξέρω αλλά το γεγονός τις πρώτης νύχτας αυτό που περιγράφω το είδε και ο πατέρας μου που ναι μεν ήταν μαζί του ήταν μόλις 7 χρόνων. Είπα ότι αυτό ήταν το περιστατικό ήταν της πρώτης νύχτας γιατί ακολούθησαν άλλες δύο χωρίς να γίνει τίποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο. Δεν ξέρω αυτό αν ήταν η σκιά ούτε μοιάζει με τίποτα από όσα διάβασα παραπάνω αλλά το δεύτερο γεγονός μοιάζει πιο πολύ αν και είναι πιο συγκλονιστικό, από όσα έχω διαβάσει (προσωπική μου γνώμη). Γιατί δεν μένει μόνο στον τρόμο που ένοιωσε ένας άνθρωπος, ο οποίος πήγε στο πόλεμο, σκότωσε, ένιωσε τον τρόμο του πολέμου, τραυματίστηκε και επέστρεψε στην Ελλάδα ως τραυματίας αλλά και σε σωματικά σημάδια αλλά και μαρτυρία ενήλικα πλέον ανθρώπου.
Γεγονός δεύτερο.
Ένα βράδι καθώς ήταν ανάμεσα στον ύπνο και στο ξύπνιο είδε το φως της φωτιάς του τζακιού που άναβε δίπλα στο κρεβάτι να χάνεται και να σκοτεινιάζει το δωμάτιο σαν να την έσβησε κάποιος. Τότε 4 σκιές που έμοιαζαν σαν άνθρωποι εμφανιστήκαν μπροστά του άρχισαν να τον τραβούν και να τον γρονθοκοπούν. Προσπάθησε να τους απωθήσει αλλά μάταια. Αυτό ήταν. Ο παππούς μου δεν θυμάται τίποτα άλλο. Παρά μόνο αυτό. Την ίδια στιγμή η γιαγιά μου η οποία κοιμόταν δίπλα του, μου είπε ότι ξύπνησε ακούγοντας φωνές μέσα στο σπίτι και χτύπους. Μόλις ξύπνησε όμως όλα ήταν ήρεμα ο παππούς μου κοιμόταν βαριά και τίποτα δεν έδειχνε ότι κάτι έγινε. Το επόμενο πρωί ο παππούς μου δεν ξύπνησε ποτέ. Ήταν σαν να είχε πέσει σε κάτι σαν κώμα. Δεν μπορούσε να τον συνεφέρνει, δεν είχε καμία αντίδραση. Μόνο ανάπνεε. Φώναξε γιατρό ο οποίος δεν ήξερε τι έχει ούτε μπορούσε να βγάλει κάποιο συμπέρασμα. Αυτό που τον τρόμαξε περισσότερο όμως, είναι, ότι στο σώμα του παππού μου είχε εκτεταμένες μελανιές ή οποίες ήταν σαν κάποιος να τον είχε χτυπήσει. Δεν είχε τίποτα άλλο εμφανές πυρετό ή κάτι άλλο. (φυσικά δεν χρειάζεται καν να αναφέρω ότι το 1948 το πιο κοντινό νοσοκομείο απείχε πολλά χιλιόμετρα και δεν υπήρχε ούτε δρόμος ούτε τίποτα άλλο για να πας παρά μόνο γαϊδούρι. Όταν πάθαινες κάτι πέθαινες.) Όπου δεν κάνει τίποτα ο γιατρός φωνάζεις τον παπά… Για κάθε ενδεχόμενο. Ο παπάς τον διάβασε. Τίποτα άλλο. Αυτή η κατάσταση κατά μία «διαβολική» σύμπτωση κράτησε τρεις μέρες. Μετά ξαφνικά ο παππούς μου συνήλθε και το μόνο που θυμόταν είναι αυτό που ανάφερα παραπάνω. Μπορεί όντως να είχε πάθει κάτι και να εξηγείτε επιστημονικά και ιατρικά. Αυτό που όμως δεν μπορεί να μου εξηγήσει κανείς ως τώρα είναι πως όταν ξύπνησε εξαφανίστηκαν οι μελανιές που είχε μόλις το προηγούμενο βράδι.
Αυτά είχα να πω απ’ όλα αυτά που είχε δει και ήταν ή τουλάχιστον νομίζω ότι ήταν σχετικά με το θέμα αλλά και ενδιαφέροντα. Ελπίζω να μην σας κούρασα πολύ και να ακούσω κάποια γνώμη για το θέμα από τον Jonathan Bright ή όποιον άλλο θέλει.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη agaliarep : 26-08-05 στις 20:07
Απάντηση με παράθεση
  #103  
Παλιά 27-08-05, 07:36
Το avatar του χρήστη Archangelic
Archangelic Ο χρήστης Archangelic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-02-2004
Περιοχή: θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή 3ero Galadriel , 3ero .

Lepon , depon kai ta sinafi .
Upologizo pos apektisa sines8isi se etouto ton kosmo stin ilikia ton 5 eton (pliri sines8isi oxi asteia kai sporadikes mnimes .. ). Apo tote kai epita i "skia" , o "mora" , o "dora" kai o "pantelis" (en oligis opos 8es pes to ...) einai to kalitero mou "filaraki" (ama exeis tetoious filous ti na tous kaneis tous ex8rous) .
H proti mou empeiria itane meta3i upnou kai 3ipnou , all times clasic , opou den mporousa na kouniso oute ena daxtilaki , tipota apoleitos , ola itane pagomena kai moudiasmena , opos akribos otan moudiazei to podi i to xeri prin piasei to spastiko mirmigiasma.
Den itane kati ulopiimeno tote itane aplos kati mauro kai bari pou DEN prospa8ouse na mou roufi3ei tipota alla prospa8ouse me ta bias kai me mania na mpei mesa mou . Nai na mpei mesa mou apo to sti8os opos kai an akougete auto.
Meta kopon kai basanon katafera na kouniso ena akro mou (pistepse me 8elei TROMERI prospa8eia otan eisai se auti tin katastasi) mia me8odo pou me e3ipireti akoma fisika.
Paratirisa de pos tis periptoseis pou den sikonomai na anapso to fos kai na kano ena tsigaro , 3ana peuto se li8argo kai o episkeptis mou girna.
Oi morfes tou pikiloune . Alote einai san mia mauri energeia , alote einai san ena sinefo apo miges , alote san xtapodi me polla plokamia pou prospa8ei anti na mpei apo to sti8os mou na mpei apo allou ... (mou ir8ane sto mualo ta succubus alla den uperxe kapios ere8ismos apo meros mou , isa isa mi x...so , ara to apeklisa).
Itane ena ka8imerino gegonos tis zois mou , kai leo itane giati , mia mera apofasisa na to POLEMISO , na to polemiso omos pragmatika oxi asteia , nixia dontia kai oti allo bro. E kai to daggosa ... (edo arxizoune ta xa xa xa alla emena mou ekane douleia...). San na daggosa pisa ... sa na daggosa abyso , agefto alla paxireusto ... apisteuto kai omos alli8ino . Akousa ena noitiko ourliaxto kai me afise ...
Exo na to do arketo kairo pleon , alla den 3ero ean einai epidi apektisa monimo sintrofo sto krebati mou i ean einai logo eggimosinis ...
Ean kapoios 3erei as me diafotisei
Parepiptontos 3ero galadriel pos einai na to nio8eis apo tin mera pou apektises sines8isi se auto ton kosmo .
3ero pos einai na sou petaei to krebati sou kai na tin blepeis me tin akri tou matiou na bolodernei mesa sto domatio sou giati sto allo pou piges gia kapoio logo den mporei na se aggi3ei (se pragmatiko xrono oxi meta3i upnou kai 3ipnou). I proti mas isos "real" epafi ...
Pes mou omos esi galadriel auta pou DEN 3ero .
APO POU erxete , TI 8ELEI , GIATI emena kai giati na to enoxlo apo brefos ? ...
Pes mou esi ...
Den me tromazei , den me tromaze pote tou , apla me ekneurizei kai mou diatarasei ton upno kai merikes fores me afinei me melanes (se simeia pou den xtipas eukola re file ...) kai tis gratzounies den tis dino simasia giati mporei na tis exo kanei kai i idia (agnoo) .
Baibaia meta apo tosa xronia arxisa na to blepo sto telos san paixnidi kai na gelao kai na to metaxeiromai merikes fores . Kapote prospa8isa na to afiso kai na mpei mesa mou na sixoneutoume epitelous na do ti 8a ginei . Alla les kai eixa eidiko amintiko mixanismo kai den ginotane tipota . Les kai eixa perifra3i ... Paratauta 8a i8ela na ma8o gia auto perissotera ...
Tous ex8rous mou tous 3ero , tous filous mou den gnorizo
Take Care .
__________________
Say What You Mean And Mean What You Say

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Archangelic : 27-08-05 στις 08:12
Απάντηση με παράθεση
  #104  
Παλιά 27-08-05, 17:16
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Talking

Πιστεύω εντελώς τις ιστορίες για τη Σκιά, επειδή έχω πάρα πολλές εμπειρίες με δαύτην και ο Jonathan το ξέρει. Ευτυχώς, τον τελευταίο καιρό έχω ησυχάσει αρκετά.Άλλαξα δωμάτιο ύπνου, δεν ξέρω εάν αυτό έχει να κάνει, πάντως ησύχασα. Εκεί που κοιμάμαι τώρα νιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια και γενικότερα νιώθω πιο δυνατός. Λέτε αυτό να την αποθαρρύνει;Αν τολμάει ας ξαναέρθει...
Απάντηση με παράθεση
  #105  
Παλιά 27-08-05, 19:38
Το avatar του χρήστη Archangelic
Archangelic Ο χρήστης Archangelic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-02-2004
Περιοχή: θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Ego alla3a olokliro spiti oxi mono domatio kai paratauta ekei i dikia sou

Signomi gia ta latin ALLA TO PC den leei na ta girisei se ellinika
__________________
Say What You Mean And Mean What You Say
Απάντηση με παράθεση
  #106  
Παλιά 27-08-05, 20:50
Το avatar του χρήστη Mournblade
Mournblade Ο χρήστης Mournblade δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-08-2005
Περιοχή: Crematory (Athens)
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Πολλές φορές αναρωτιέμαι γιατί οι άνθρωποι ΤΟΤΕ ήταν πιο ευαίσθητοι στις συναντήσεις με τέτοιου είδους όντα... Χθες που τα λέγαμε με ένα φίλο και μας εξιστορούσε παρόμοια περιστατικά όπως του agaliarep, έθεσα το ζήτημα στο τραπέζι. Μια εξήγηση στην οποία καταλήξαμε ήταν ότι οι άνθρωποι εκείνης της εποχής και δη όσοι ζούσαν σε χωριά, ήταν πιο αγνοί, και προπάντων, ΠΙΣΤΕΥΑΝ και είχαν μάθει να συνυπάρχουν με το "αλλόκοτο".

Εσείς τί λέτε?
Απάντηση με παράθεση
  #107  
Παλιά 27-08-05, 20:59
Το avatar του χρήστη epimytheas
epimytheas Ο χρήστης epimytheas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-02-2004
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 466
Προεπιλογή

Μιχάλη, από αυτά που γνωρίζω ήδη για την Σκιά, μέσω του Τζόναθαν φυσικά, ο αλλόκοσμος αυτός επισκέπτης φαίνεται ορισμένες φορές να ακολουθεί μια πορεία που τον οδηγεί μέσα από συγκεκριμένα μέρη. Είναι περίπου σαν τα φαντάσματα δηλαδή.
"Στοιχειώνει" τόπους ή μάλλον για να είμαι ακριβέστερος, έχεις ακούσει ποτέ για τις γραμμές ley;
Υπάρχουν κάποιες τοποθεσίες επάνω στον πλανήτη μας ειδικά φορτισμένες με μια μυστηριακή δύναμη που αρκετοί ερευνητές έχουν εντοπίσει. Λένε πως αρκετά μεγάλα μνημεία είναι χτισμένα επάνω σε αυτές τις γραμμές που διατρέχουν ενεργειακά ολόκληρη την Γή από άκρου εις άκρον. Γεωμαγνητισμός; Φλέβες της Γαίας; Όπως θες πες το.Το σημαντικό είναι πως μέσα από αυτές τις ley lines κάποιες φορές η κατάλληλη δύναμη είτε ανοίγει πύλες είτε τις βρίσκει ανοιχτές ήδη και τότε μπορεί να εισέλθουν μέσα από αυτές τα "μαύρα υπόγεια ρεύματα", όπως τα λέει και ο γνωστός συγγραφέας- ερευνητής Θανάσης Βέμπος και να ξεβραστούν στην επιφάνεια με αποτέλεσμα τις εκδηλώσεις αλλοκοσμικών φαινομένων στα σημεία που εισέρχονται.

Μπορεί λοιπόν το δωματιο σου να βρίσκεται σε μια τέτοια γραμμή επικοινωνίας με τον Αλλόκοσμο και η Σκιά να είναι απλώς περαστική από αυτό τον τόπο. Σκέψου ένα τρένο που τρέχει επάνω στις ράγες και θα έχεις μια καλύτερη εικόνα για αυτό το φαινόμενο. Φυσικά, αυτή είναι μόνο μια μορφή εκδήλωσης της, γιατί σαφώς υπάρχουν και "προσωπικές αντιπαράθέσεις". Κάποια άτομα, για άγνωστους λόγους, φαίνεται να ελκύουν αυτό τον Σκιώδη Εισβολέα που τα επισκέπτεται ξανά και ξανά όπως π.χ. την Archangelic.
Μερικοί μάλιστα έχουν αναπτύξει "σχέση ζωής" με τον Σκοτεινό Επισκέπτη. Υπάρχουν ιστορίες που θα σας παγώσουν το αίμα.
Αλλά θα περιμένουμε με υπομονή να τα διαβάσουμε αυτά στο βιβλίο του Τζόναθαν που έχει κάνει απίστευτη έρευνα και μελέτη. Ελπίζουμε να κατανοήσουμε ακόμα περισσότερα για την φύση και τους σκοπούς αυτής της Χιμαιρικής ύπαρξης μέσα από τις σελίδες ενός βιβλίου που ο τίτλος του κάλλιστα θα μπορούσε να ήταν "Οδηγός Επιβίωσης".
Και το φώς θα μείνει μόνιμα ανοιχτό τότε...
__________________
In circles, in circles we spin, neverending beginning the end...

Ιδρυτικό Μέλος της Κοινότητας Αναζήτησης Ιονίων Νήσων (Κ.Α.Ι.Ν.)
Απάντηση με παράθεση
  #108  
Παλιά 28-08-05, 01:39
Το avatar του χρήστη Archangelic
Archangelic Ο χρήστης Archangelic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-02-2004
Περιοχή: θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Λοιπόν , κατά την άποψη μου έχουμε μπερδέψει λίγο τις ‘Σκιές’ . Αυτό το οποίο αναφέρεσαι εσύ epimytheas από όσο γνωρίζω και έχω συναντήσει λέγετε έρπουσα σκιά , για την οποία έχω ακούσει υπάρχει και σχετικό βιβλίο …
Αυτό στο οποίο αναφέρθηκα εγώ και μερικά άλλα άτομα είναι σκιές από άλλα πεδία που γίνονται αντιληπτά στο δικό μας πεδίο όταν πληρούν κάποιες συνθήκες .
Τώρα για την έρπων σκιά μπορώ να συμφωνήσω μαζί σου ότι «Υπάρχουν κάποιες τοποθεσίες επάνω στον πλανήτη μας ειδικά φορτισμένες με μια μυστηριακή δύναμη που αρκετοί ερευνητές έχουν εντοπίσει.» αλλά με την διαφορά πως δεν επιτί8οντε σε μεμονωμένα άτομα αλλά μπορεί και σε ολόκληρα χωριά η πόλης … Ένα φαινόμενο το οποίο μου το είχε δείξει κάποτε ένας φίλος αλλά δεν πρόκειται να το ξεχάσω …
Αυτό που παρατήρησα επισκευτόμενη το ίδιο μέρος μετά από πολύ καιρό ήτανε πως αυτή η «ενέργεια» , ή όπως αλλιώς θέλει να την ονομάσει κανείς , μετακινούτανε … Άρα η θεωρία για τα ενεργειακά σταυροδρόμια παίρνει αυτόματα την κάτω βόλτα …
Από ‘κει και ύστερα δεν γνωρίζω άλλα για να πω … Ταύτα από εμένα.
__________________
Say What You Mean And Mean What You Say
Απάντηση με παράθεση
  #109  
Παλιά 28-08-05, 15:49
Το avatar του χρήστη Jonathan Bright
Jonathan Bright Ο χρήστης Jonathan Bright δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-03-2005
Μηνύματα: 236
Προεπιλογή

Για την ίδια Σκιά μιλάτε, Archangelic, απλά υπάρχουν δύο τρόποι να εισβάλει στο ανθρώπινο πεδίο. Και στις δύο περιπτώσεις χρησιμοποιεί "πύλες". Άλλες φορές αυτές προϋπάρχουν. Κι άλλες φορές ασυνείδητα τις ανοίγει ο κάθε μάρτυρας...

(Κάποια στιγμή που θα βρω λίγο περισσότερο χρόνο, θα σχολιάσω τις πολύ ενδιαφέρουσες μαρτυρίες που αναφέρθηκαν).
__________________
Be behind what there may - I raise the veil
( jonybright@yahoo.com )

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Jonathan Bright : 29-08-05 στις 13:19
Απάντηση με παράθεση
  #110  
Παλιά 28-08-05, 17:14
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Επιμυθέα, ναι, έχω ακούσει όλα αυτά που λες και τα έχω σκεφτεί. Λόγω των πολύ έντονων φαινομένων που με ταλαιπωρούν χρόνια, έχω ψάξει πάρα πολύ και έτσι έχω εντοπίσει ορισμένα σημεία στο ευρύτερο οικοδομικό τετράγωνο, όπου από παλιά είχαν αναφερθεί πολλά φαινόμενα και θεάσεις, ενώ σε κάποια άλλα είναι χαρακτηριστική η παντελής απουσία οποιωνδήποτε φαινομένων. Δεν ξέρω εάν περνάει κάποια γραμμή Ley από εκεί, μπορεί και να συμβαίνει κάτι τέτοιο. Στα σημεία που τώρα γίνονται όλα αυτά, αναφέρεται η ύπαρξη αρχαίων τάφων, με χαρακτηριστικά υπερμεγέθεις σκελετούς, μάλιστα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:22.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.