Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιά 26-02-13, 20:28
Το avatar του χρήστη Sophia_Aiwnia
Sophia_Aiwnia Ο χρήστης Sophia_Aiwnia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2008
Μηνύματα: 57
Προεπιλογή

Δεν έχω διαβάσει κάποια επίσημη θέση της οργάνωσης για το σεξ.

Γιατί ρωτάς?
__________________
Η γνώση είναι ανάμνηση
  #112  
Παλιά 26-02-13, 20:30
Το avatar του χρήστη Gabriell
Gabriell Ο χρήστης Gabriell δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-10-2012
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή

Παράθεση:
Έτσι λοιπόν μπορώ να πετύχω στόχους μου με την βοήθεια των Εξωγήινων Θεών (στηρίζοντας δυναμικά την έννοια της προγονολατρείας).
Γιατί όχι με τις δικές σου δυνάμεις; Και με τι κόστος;
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sophia_Aiwnia
Αυτό ακριβώς είναι και το όφελος του Left Hand Path
Επομένως αυτοαποκαλούνται lefta hand path. Ποια είναι η διαφορά ανάμεσα σε left hand και right hand;
Παράθεση:
Έτσι λοιπόν μπορώ να πετύχω στόχους μου με την βοήθεια των Εξωγήινων Θεών (στηρίζοντας δυναμικά την έννοια της προγονολατρείας).
Οι στόχοι αυτοί πώς καθορίζονται;
Παράθεση:
Η σειρά που τα γράφω έχουν σημασία και αυτό είναι που ουσιαστικά με έκανε να ασχοληθώ σοβαρά με τη φάση σε σχέση με άλλες "αποκρυφιστικές" οργανώσεις. Δηλαδή, να μάθω να κατακτώ τα παραπάνω 3 και ναμην κοροϊδεύω τον εαυτό μου ότι είμαι Ανώτερη και Σπουδαία.
Η σειρά είναι σωστή, το conquer others όμως είναι αντίθετο με το conquer your ego. Κάποιος που έχει πραγματικά έχει "κατακτίσει" το εγώ του, πραγματικά δεν έχει κανένα ενδιαφέρον να κατακτίσει τους άλλους. Βέβαια θα πρέπει να οριστεί ξεκάθαρα τι εννοείται με αυτό.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gabriell : 26-02-13 στις 20:35
  #113  
Παλιά 26-02-13, 20:32
Το avatar του χρήστη Gabriell
Gabriell Ο χρήστης Gabriell δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-10-2012
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sophia_Aiwnia Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν έχω διαβάσει κάποια επίσημη θέση της οργάνωσης για το σεξ.

Γιατί ρωτάς?
Εντάξει αφού είπες left hand path φαντάζομαι ποια θα ειναι η θέση, αλλά σε αυτο το σημείο, για ομάδες που δεν ξεκαθαρίζουν σε ποια κατηγορία ανήκουν, μπορείς να καταλάβεις εύκολα αν είναι "δεξιά ή αριστερά" απο την απάντηση σε αυτό το ερώτημα. Υπο την προϋπόθεση βέβαια οτι ο ίδιος ξέρεις ορισμένα πράγματα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gabriell : 26-02-13 στις 20:36
  #114  
Παλιά 26-02-13, 20:39
Το avatar του χρήστη Sophia_Aiwnia
Sophia_Aiwnia Ο χρήστης Sophia_Aiwnia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2008
Μηνύματα: 57
Προεπιλογή

Παράθεση:
Γιατί όχι με τις δικές σου δυνάμεις; Και με τι κόστος;
Αν δεν είσαι potential δεν μπορείς να πετύχεις τίποτα. Είναι σαν τον πρωταθλητισμό...χρειάζεσαι πάντα έναν καλό Καθοδηγητή. Όσο για το κόστος, δεν νομίζω κάποιος συγγενής σου, να ήθελε κάτι για αντάλλαγμα, αλλά σίγουρα θα ήθελε να είσαι άξιος/α για να πάρεις αυτό που σου αξίζει.

Παράθεση:
Οι στόχοι αυτοί πώς καθορίζονται;
Οι στόχοι καθορίζονται αποκλειστικά από σένα. Ένας απλός στόχος, αυτή τη στιγμή είναι να πάρεις απαντήσεις στις ερωτήσεις σου, ένας στόχος για μένα είναι να γυρίσω τον κόσμο κ.ο.κ.

Παράθεση:
Η σειρά είναι σωστή, το conquer others όμως είναι αντίθετο με το conquer your ego. Κάποιος που έχει πραγματικά έχει "κατακτίσει" το εγώ του, πραγματικά δεν έχει κανένα ενδιαφέρον να κατακτίσει. Βέβαια θα πρέπει να οριστεί ξεκάθαρα τι εννοείται με αυτό.
Θα σου απαντήσω όσο πιο απλά και σύνθετα (στη σκέψη) μπορώ.

Αν δεν υπήρχαν πιστοί, δεν θα υπήρχαν και Θεοί.

Παράθεση:
Εντάξει αφού είπες left hand path φαντάζομαι ποια θα ειναι η θέση, αλλά σε αυτο το σημείο, για ομάδες που δεν ξεκαθαρίζουν σε ποια κατηγορία ανήκουν, μπορείς να καταλάβεις εύκολα αν είναι "δεξιά ή αριστερά" απο την απάντηση σε αυτό το ερώτημα. Υπο την προϋπόθεση βέβαια οτι έχεις γνώσεις.
Left Hand Path είναι δικιά μου παρατήρηση και όχι θέση του ΤΟΑ.
__________________
Η γνώση είναι ανάμνηση
  #115  
Παλιά 26-02-13, 20:56
Το avatar του χρήστη Gabriell
Gabriell Ο χρήστης Gabriell δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-10-2012
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αν δεν είσαι potential δεν μπορείς να πετύχεις τίποτα. Είναι σαν τον πρωταθλητισμό...χρειάζεσαι πάντα έναν καλό Καθοδηγητή. Όσο για το κόστος, δεν νομίζω κάποιος συγγενής σου, να ήθελε κάτι για αντάλλαγμα, αλλά σίγουρα θα ήθελε να είσαι άξιος/α για να πάρεις αυτό που σου αξίζει.
Εδώ λίγο μπερδεύονται τα πράγματα. Όταν μιλάμε για εξωγηίνους, τι ακριβώς εννοούμε; Οι πρόγονοί μας, είναι εξωγήινοι; (τώρα το αν κάποιος έχει "εξωγηίνους" πρόγονους, δεν το ξέρω, αλλά σίγουρα έχει γηίνους προγόνους)
Παράθεση:
Οι στόχοι καθορίζονται αποκλειστικά από σένα.
Εδώ έιναι το πρόβλημα, από τη στιγμή που μιλάμε για κατάκτιση του εγώ, πάει να πει οτι οι στόχοι/τα θελήματά μας ΔΕΝ πρέπει να καθορίζονται απο το εγώ μας. Που πάει να πει οτι πρέπει να υπάρχει ένας διαχωρισμός ανάμεσα στο αληθινό θέλημά μας και το θέλημα του πολλαπλού εγώ που έχει ο κάθε άνθρωπος.
Υπήρχαν και αποκρυφιστές τύπου Κρόουλι, που μιλούσαν για αληθινό θέλημα και αναφερόντουσαν στο θέλημα του εγώ. Ενώ π.χ. η ορθοδοξία λέει στο Πάτερ Ημών "Ας γινει το θέλημά ΣΟΥ" δεν λέει το θέλημά "ΜΟΥ". Και αυτό σχετίζεται με το "εγώ" , γιατί όταν κάποιος λέει "να γίνει αυτό που θέλω ΕΓΩ" τίθεται το ερώτημα του αν ξέρει ποιος είναι. Γιατι αν δε ξέρει ποιος είναι, ποιανού θέλημα κάνει;
Το θέλημα που έρχεται σαν αποτέλεσμα διάφορων αμφίβολων επιρροών;
Το θέλημα του "ανώτερου εαυτού του";
Ποιού;

Παράθεση:
Θα σου απαντήσω όσο πιο απλά και σύνθετα (στη σκέψη) μπορώ.

Αν δεν υπήρχαν πιστοί, δεν θα υπήρχαν και Θεοί.
Με την λογική οτι οι Θεοί είναι σαν σκεπτομορφές που τρέφονται;

Ακόμα και στη περίπτωση που οι άλλοι επιλέγουν κάτι κακό, κακό και για τους ίδιους ακόμα, εσύ δεν έχεις δικαίωμα να τους επιβάλλεις το αντίθετο. Μπορείς φυσικά με άλλους τρόπους να τους ωθήσεις προς τη σωστή επιλογή, αλλά όχι να τους επιβάλλεις έμμεσα ή άμεσα το θέλημά σου. Αυτό είναι μαύρο.

Παράθεση:
Left Hand Path είναι δικιά μου παρατήρηση και όχι θέση του ΤΟΑ.
Οκ. Η διαφορά ανάμεσα σε right hand και left είναι η εξής. Αυτός που είναι στο "δεξί" μονοπάτι, δεν κάνει ποτέ κάτι που είναι αντίθετο με το τέλειο θέλημα. Τον Θεϊκό Νόμο.
Έτσι κάποιος μπορεί να ζητήσει κάτι, οτιδήποτε, έστω και να ειναι λεφτά, αλλά πάντα λέει "Να γίνει το θελημά ΣΟΥ" ή μπορεί να λέει "Σύμφωνα με το ανώτερο καλό, "Σύμφωνα με τον Θεϊκό Νόμο" ή κάτι παρεμφερές. Και αυτό κάνει τη διαφορά ανάμεσα σε μαύρη και λευκή μαγεία.
Αυτός που είναι στο αριστερό μονοπάτι ζητάει να γίνει κάτι, χωρίς να τον ενδιαφέρει αν αυτό ειναι για το ανώτερο καλό, αν αυτό είναι αντίθετο στο θεϊκό νόμο κλπ.. έχοντας και τις αντίστοιχες συνέπειες.

(υγ: αν θέλεις περίμενε λίγη ώρα πριν απαντάς για να προλαβαίνω να κάνω διορθώσεις)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gabriell : 26-02-13 στις 21:02
  #116  
Παλιά 26-02-13, 21:57
Το avatar του χρήστη Sophia_Aiwnia
Sophia_Aiwnia Ο χρήστης Sophia_Aiwnia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2008
Μηνύματα: 57
Προεπιλογή

Παράθεση:
Εδώ λίγο μπερδεύονται τα πράγματα. Όταν μιλάμε για εξωγηίνους, τι ακριβώς εννοούμε; Οι πρόγονοί μας, δεν μπορούν να θεωρούνται εξωγήινοι (τώρα το αν κάποιος έχει "εξωγηίνους" πρόγονους, δεν το ξέρω, αλλά σίγουρα έχει γηίνους πρόγονους)
Εννοώ Αυτούς που ήρθαν έξω από τη γη, ή αλλιώς Alien Gods.

Ναι και φυσικά υπάρχουν οι γήινοι πρόγονοι μας..αλλά αν πας πίσω στο γενεαλογικό μας δένδρο και φτάσεις στην αρχαιότητα θα δεις ότι "κάποιοι" γονιμοποιήθηκαν με ανθρώπους και δημιούργησαν υβρίδια.

Στην Αρχαία Ελλάδα οι ημίθεοι
Στην Αρχαία Αίγυπτο οι Φαραώ
Στην Αρχαία Σουμερία οι Ανουνάκι

Ένα βίντεο http://www.youtube.com/watch?v=GoDL_8hY48U που εξηγεί κάποια πράγματα.

Παράθεση:
Εδώ έιναι το πρόβλημα, από τη στιγμή που μιλάμε για κατάκτιση του εγώ, πάει να πει οτι οι στόχοι/τα θελήματά μας ΔΕΝ πρέπει να καθορίζονται απο το εγώ μας. Που πάει να πει οτι πρέπει να υπάρχει ένας διαχωρισμός ανάμεσα στο αληθινό θέλημά μας και το θέλημα του πολλαπλού εγώ.
Υπήρχαν και αποκρυφιστές τύπου Κρόουλι, που μιλούσαν για αληθινό θέλημα και αναφερόντουσαν στο θέλημα του εγώ. Ενώ π.χ. η ορθοδοξία λέει στο Πάτερ Ημών "Ας γινει το θέλημά ΣΟΥ" δεν λέει το θέλημά "ΜΟΥ". Και αυτό σχετίζεται με το "εγώ" , γιατί όταν κάποιος λέει "να γίνει αυτό που θέλω ΕΓΩ" τίθεται το ερώτημα του αν ξέρει ποιος είναι. Γιατι αν δε ξέρει ποιος είναι, ποιανού θέλημα κάνει;
Το θέλημα που έρχεται σαν αποτέλεσμα διάφορων αμφίβολων επιρροών;
Το θέλημα του "ανώτερου εαυτού του";
Ποιανού;
Ακριβώς γι'αυτό το ΤΟΑ σου λέει πρώτα να κατακτήσεις (μαγέψεις) τον εαυτό σου πχ. να κόψεις το κάπνισμα, μετά να κατακτήσεις τα Θέλω σου πχ. να σε πάρουν στην τάδε δουλειά, να κατακτήσεις άλλους πχ. να είσαι επικεφαλής σε μια μερίδα ανθρώπων οι οποίοι να πιστεύουν σε σένα. Αυτό το τρίπτυχο οδηγεί σε μία ανώτερη κάστα ατόμων.

Παράθεση:
Με την λογική οτι οι Θεοί είναι σαν σκεπτομορφές που τρέφονται;
Πολύ εύστοχη η παρατήρηση σου.

Παράθεση:
Ακόμα και στη περίπτωση που οι άλλοι επιλέγουν κάτι κακό, κακό και για τους ίδιους ακόμα, εσύ δεν έχεις δικαίωμα να τους επιβάλλεις το αντίθετο. Μπορείς φυσικά με άλλους τρόπους να τους ωθήσεις προς τη σωστή επιλογή, αλλά όχι να τους επιβάλλεις έμμεσα ή άμεσα το θέλημά σου. Αυτό είναι μαύρο.
Δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς.

Παράθεση:
Οκ. Η διαφορά ανάμεσα σε right hand και left είναι η εξής. Αυτός που είναι στο "δεξί" μονοπάτι, δεν κάνει ποτέ κάτι που είναι αντίθετο με το τέλειο θέλημα. Τον Θεϊκό Νόμο.
Έτσι κάποιος μπορεί να ζητήσει κάτι, οτιδήποτε, έστω και να ειναι λεφτά, αλλά πάντα λέει "Να γίνει το θελημά ΣΟΥ" ή μπορεί να λέει "Σύμφωνα με το ανώτερο καλό" ή κάτι παρεμφερές.
Αυτός που είναι στο αριστερό μονοπάτι ζητάει να γίνει κάτι, χωρίς να τον ενδιαφέρει αν αυτό ειναι για το ανώτερο καλό, αν αυτό είναι αντίθετο στο θεϊκό νόμο κλπ.. έχοντας και τις αντίστοιχες συνέπειες και παίρνοντας ευθύνη.
Ακριβώς γι'αυτό κατατάσω το ΤΟΑ σαν LHP οργάνωση
__________________
Η γνώση είναι ανάμνηση
  #117  
Παλιά 27-02-13, 02:20
Το avatar του χρήστη Feanor12
Feanor12 Ο χρήστης Feanor12 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-03-2010
Μηνύματα: 91
Προεπιλογή

Sophia exeis diavasei kamia epistimoniki meleti h exeis vrei kati pou n apoduknuei pws eimate apogonoi ekswghinwn??eimaste homo sapiens kai uparxoun ekatontades istorikes viologikes gewlogikes kai den kserw egw ti allo ereunes pou to apoduknuoun!!kai kati allo.simfwna me tin exelixi twn eidwn ean px ena on pou zei s allon planiti me allo klima allo dna pithanon ktl einai adinaton n anteksei na zhsei sti gh!!apla adunaton.einai san na valeis mia poliki arkouda stin erimo.mi lete pramata gia na poulate. ( me sixwreite admins gia t greeklish alla grafw apo upologisti tou ekswterikou kai den antexa na vrw elliniko gia na ta grapsw)
  #118  
Παλιά 27-02-13, 12:45
Το avatar του χρήστη Astral
Astral Ο χρήστης Astral δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-09-2003
Περιοχή: Planet Earth
Μηνύματα: 567
Προεπιλογή

Δεν μπορώ να δεχθώ ένα κίνημα που λέει στεγνά ότι θέλει λεφτά, αλλά αυτό είναι μία μικρή λεπτομέρεια μπροστά σε άλλα κουλά που παρουσιάζουν σαν κίνημα.

Και ξανά υποθέσεις καπνοί και ομίχλη... Καμιά απόδειξη.

Εμείς είμαστε οι εξωγήινη εδώ στην γή, απλά τα πράγματα
Εγώ είμαι ένας απ'τους θεούς και για να έχετε την ευλογία μου θέλω να κάνετε ντονέιτ, έχω κάτι τρύπες να κλείσω
  #119  
Παλιά 27-02-13, 21:17
Το avatar του χρήστη Sophia_Aiwnia
Sophia_Aiwnia Ο χρήστης Sophia_Aiwnia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2008
Μηνύματα: 57
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Feanor12 Εμφάνιση μηνυμάτων
Sophia exeis diavasei kamia epistimoniki meleti h exeis vrei kati pou n apoduknuei pws eimate apogonoi ekswghinwn??eimaste homo sapiens kai uparxoun ekatontades istorikes viologikes gewlogikes kai den kserw egw ti allo ereunes pou to apoduknuoun!!kai kati allo.simfwna me tin exelixi twn eidwn ean px ena on pou zei s allon planiti me allo klima allo dna pithanon ktl einai adinaton n anteksei na zhsei sti gh!!apla adunaton.einai san na valeis mia poliki arkouda stin erimo.mi lete pramata gia na poulate. ( me sixwreite admins gia t greeklish alla grafw apo upologisti tou ekswterikou kai den antexa na vrw elliniko gia na ta grapsw)
Επιστημονικές, όπως το εννοείς, δεν έχω να σου δώσω, αλλά μπορώ να σε παραπέμψω σε ένα ενδιαφέρον α΄ρθρο http://portal.kathimerini.gr/4dcgi/_...09/2011_405080.

Το θέμα είναι ότι το ΤΟΑ ξεκαθαρίζει στο βιβλίο του τη διαφορά που έχουν οι Homo sapiens με τους "alien" (που βγαίνει από την Ελληνική λέξη "Άλλος").

Ουσιαστικά υπάρχουν ιστορικές αποδείξεις από τις μυθολογίες (ιστορίες) των 3 πολιτισμών που προανέφερα. Και φυσικά δεν αναφέρομαι για όλους τους ανθρώπους ότι έχουν κάποια σχέση με οντότητες από άλλον πλανήτη.

Το "test" για να δεις το λεγόμενο Genetic potentiallity είναι το τελετουργικό Encounter.
__________________
Η γνώση είναι ανάμνηση
  #120  
Παλιά 27-02-13, 21:21
Το avatar του χρήστη Sophia_Aiwnia
Sophia_Aiwnia Ο χρήστης Sophia_Aiwnia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2008
Μηνύματα: 57
Cool

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Astral Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν μπορώ να δεχθώ ένα κίνημα που λέει στεγνά ότι θέλει λεφτά, αλλά αυτό είναι μία μικρή λεπτομέρεια μπροστά σε άλλα κουλά που παρουσιάζουν σαν κίνημα.

Και ξανά υποθέσεις καπνοί και ομίχλη... Καμιά απόδειξη.

Εμείς είμαστε οι εξωγήινη εδώ στην γή, απλά τα πράγματα
Εγώ είμαι ένας απ'τους θεούς και για να έχετε την ευλογία μου θέλω να κάνετε ντονέιτ, έχω κάτι τρύπες να κλείσω
Astral συμφωνώ απόλυτα μαζί σου όσον αφορά την κερδοσκοπία των οργανώσεων. Παρόλαυτα θα σου αναφέρω ότι εκτός από το βιβλίο δεν έχω δώσει άλλα χρήματα για συγκεκριμένους λόγους. Ας πούμε, ότι τα 50 ευρώ που ζητάνε για συνδρομή, είναι ένα καλό φιλτράρισμα για αυτούς που θα το δοκιμάσουν για "πλάκα".

Οι αποδείξεις έρχονται με την πρακτική εμπειρία. Είμαι σίγουρη ότι πριν κάνεις πρώτη φορά σεξ, θεωρούσες τις ερωτικές ταινίες καλύτερες...
__________________
Η γνώση είναι ανάμνηση
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.