Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 19-02-07, 09:39
Το avatar του χρήστη quendi
quendi Ο χρήστης quendi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-07-2005
Περιοχή: middle earth
Μηνύματα: 355
Προεπιλογή

Βέβαια σιγά μη ήθελε, εάν όλα αληθεύουν, να του την πέσουν όλες οι μυστικές υπηρεσίες και δημοσιογράφοι της χώρας στην ηλικία των 9 ετών..Μόλις είδα στη wikipedia: "When asked if John Titor was his real name, he responded that John Titor is a real name."

__________________
Φιλικά,
Quendi

Science-fiction is an existential metaphor that allows us to tell stories about the human condition. Isaac Asimov once said individual science fiction stories may seem as trivial as ever to the blind critics and philosophers of today, but the core of science fiction, it's essence has become crucial to our salvation, if we are to be saved at all.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 19-02-07, 10:52
Το avatar του χρήστη quendi
quendi Ο χρήστης quendi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-07-2005
Περιοχή: middle earth
Μηνύματα: 355
Προεπιλογή

Για όποιον αντέχει το μεγάλα κατεβατά, τη φυσική, τα (πολύ λίγα) μαθηματικά ας ρίξει μια ματιά στον παρακάτω σύνδεσμο όπου ο Dr. Robert G. Brown (Duke University Dept. of Physics) λέει την άποψη του για το θέμα του Tirion και τη φυσική του ταξιδιού στο χρόνου..

http://communities.anomalies.net/for...ge/1#Post13443

Είναι ενδιαφέρον..ειδικά για όποιον θέλει να το ψάξει λίγο βαθύτερα και δεν συμβιβάζεται με το "μια τέτοια μηχανή θα χρησιμοποιούσε σίγουρα τεχνολογία πολύ πιο ανώτερη από ότι είμαστε σε θέση να καταλάβουμε"..βέβαια..χμ..θα μπορούσε άνετα να ισχύει και αυτό! Ο τρόπος και η μηχανή που υποτίθεται ότι χρησιμοποιεί ο Tirion σε ιντριγκάρει να τον εξερευνήσεις/σκεφτείς εάν είναι δυνατός, ή κάποια παραλλαγή του (ειδικά αν είσαι λάτρης των sci-fi)..
__________________
Φιλικά,
Quendi

Science-fiction is an existential metaphor that allows us to tell stories about the human condition. Isaac Asimov once said individual science fiction stories may seem as trivial as ever to the blind critics and philosophers of today, but the core of science fiction, it's essence has become crucial to our salvation, if we are to be saved at all.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη quendi : 19-02-07 στις 10:54
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 19-02-07, 12:48
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Xμ..το θέμα είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρον, ακόμα και αν όλο αυτό είναι παραμύθι, εξαιτίας των επιστημονικών και φιλοσοφικών επεκτάσεων καθώς και των διαφόρων προβλέψεων που έκανε..
Ουσιαστικά για αυτά θα συζητήσουμε πιο πολύ γιατί ούτως ή άλλως οι προβέλψεις που έκανε ήταν περιορισμένες. Τα όσα είπε όμως για την θεωρητική φυσική και το πώς ήταν (υποτίθεται) η κοινωνία στο μέλλον του είναι άξια συζήτησης ακόμα και αν είναι φάρσα.
Παράθεση:
Αγαπητέ R-b-t3r πολύ ενδιαφέροντα αυτά που αναφέρεις. Τα περισσότερα από αυτά μένει να περιμένουμε για να δούμε εάν θα γίνουν..Μελετάω το κομμάτι που μου "αφιέρωσες", αν έχω κάποια σχόλια θα τα αναρτήσω..Πάντως σχετικά με την πρώτη επανδρωμένη εκτόξευση των κινέζων..ήταν σχετικά γνωστό και το περίμεναν πολλοί ήδη απ' τη χρονική περίοδο που τα είπε ο Titor..
Προσωπικά δεν έχω κατασταλάξει ακόμα στο αν ήταν φάρσα ή όχι, γενικά η όλη σύλληψη είναι λίγο απίθανη αλλά ο τύπος πρέπει να είχε καταπληκτικές γνώσεις για να στηρίξει αυτά που έλεγε.
Την επανδρωμένη πτήση όπως αναφέρεις εγώ δεν την θεωρώ σημαντικό στοιχείο γιατί (λογικά) κάποιος που μπορεί να είχε πρόσβαση στη NASA για παράδειγμα θα μπορούσε να ξέρει περίπου σε ποιό σημείο βρίσκονται οι κινέζοι και τί στόχους έχουν.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Giorgos
Δηλαδη οι αμερικανοι εχουν εδω και δυο χρονια εμφυλιο;
Αυτό που αναφέρεις γιώργο είναι το σημαντικότερο αντεπιχείρημα που υπάρχει για τον Τίτορ πλέον. Υποτίθεται ότι διαψεύστηκε σε αυτό το σημείο και το παρέθεσα νωρίς για να έχετε σφαιρική εικόνα του τί είπε. Οι υπερασπιστές του στηρίζονται σε κάποιο άλλο σημείο που είπε ότι
Παράθεση:
The year 2008 was a general date by which time everyone will realize the world they thought they were living in was over. The civil war in the United States will start in 2004. I would describe it as having a Waco type event every month that steadily gets worse. The conflict will consume everyone in the US by 2012 and end in 2015 with a very short WWIII.
Ακολουθεί μετάφραση:" Το έτος 2008 είναι η γενική ημερομηνία όπου όλοι θα αντιληφθούν ότι ο κόσμος που νόμιζαν ότι ζούσαν έχει λάβει τέλος. Ο εμφύλιος πόλεμος στις ΗΠΑ θα αρχίσει το 2004. Θα το περιέγραφα σαν να είναι να έχεις ένα περιστατικό τύπου Waco (πόλη του τέξας όπου έγινε ένοπλη αναμέτρηση μεταξύ μιας θρησκευτική οργάνωσης και του FBI) Κάθε μήνα και που σταθερά γίνεται χειρότερο.
Η σύγκρουση θα έχει εμπλέξει μέχρι το 2012 τους πάντες στις ΗΠΑ και θα λήξει το 2015 με ένα πολύ σύντομο Γ παγκόσμιο πόλεμο"

Επίσης είπε ότι δεν θα είναι αντιληπτός ο πόλεμος στις πρώτες φάσεις του αλλά μέχρι το 2008 θα είναι αδιαμφησβήτητο γεγονός:
Παράθεση:
Q: ((You say the civil war lasts from 2004 to 2008 and then the short big one in 2015. What do the years from 2008 to 2015 look like? How long does WWIII last.?))
A:I'm not sure I said that exactly. By 2008, I would say the civil conflict is pretty much at everyone?s doorstep. Western instability during the conflict leads to the attack in 2015. WWIII is very short with a longer period of mop up.
Μετάφραση:
"Ερώτηση:Λές ότι ο εμφύλιος πόλεμος θα κρατήσει από το 2004 μέχρι το 2008 και μετά ένας βραχύς μεγάλος πόλεμος μέχρι το 2015. Πως μοιάζουν τα χρόνια από το 2008 μέχρι το 2015? Πόση διάρκεια έχει ο Γ Παγκόσμιος?"
"Απάντηση: Δεν θυμάμαι να είπα κάτι τέτοιο. Το 2008, θα έλεγα ότι η εμφύλια σύρραξη θα βρίσκεται ήδη στο κατώφλι της πόρτας όλων. Η αστάθεια της Δϋσης κατά την περίοδο της σύγκρουσης οδηγεί στην επίθεση του 2015. Ο Γ παγκόσμιος είναι μικρός σε διάρκεια με μια μεγαλύτερη περίοδο εκκαθάρισης."

Αυτά για την ώρα
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 20-02-07, 12:05
Το avatar του χρήστη chaoticblue
chaoticblue Ο χρήστης chaoticblue δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-01-2007
Μηνύματα: 170
Προεπιλογή

Επανέρχομαι στο θέμα του υπεύθυνου χρονοταξιδιώτη μας με βάση τις πηγές (που ευτυχώς που παρέθεσες R-b-t3r καθώς εγω δεν μπορούσα με τίποτα να τις βρω). Οι αμφισβητίες (που κι εγω μαζί τους είμαι) το περάσανε στο φλού μάλλον γιατί δεν το προσέξανε. Λέει ο φίλος Titor λοιπόν: "Time travel is achieved by altering gravity. This concept is already proven by atomic clock experiments. The closer an observer is to a gravity source (high mass), the slower time passes for them. Travelling at high speeds mimics this effect which equals the twin paradox of faster than light travel." και διάφορα άλλα σχετικά με την εκμετάλευση και δημιουργία αν κατάλαβα καλά μίας μαύρης τρύπας με σκοπό να κάνει χωροχρονικά ταξίδια. Κάπου το διάβασε και μας κάνει τον έξυπνο λέω εγω. Γιατί? Γιατί οι μάυρες τρύπες όντως προσφέρουν μία "φυσική" ας πούμε δυνατότητα για ταξίδια στον χρόνο αλλά όπως θα ξέρετε ΜΟΝΟ στο μέλλον και βασικά κι αυτό είναι τρόπος του λέγειν γιατί απλά παγώνουν τον χρόνο αυτού που ταξιδεύει μέσα τους ενω το υπόλοιπο Σύμπαν εξελίσσεται κανονικά. Οποτε του γουστάρει αυτός βγαίνει απο τον ορίζοντα γεγονότων και βρίσκεται πλέον στο μέλλον. Αυτό είναι όλο κι όλο. τρόπος να τις εκμεταλευτείς για να γυρίσεις πίσω όμως δεν υπάρχει. Συγνώμη R-b-t3r γιατί ίσως να σε έχω κουράσει με τις αντιρήσεις απλά δεν μου κάθεται καθόλου καλά η ιστορία αυτή.
__________________
"When you make your peace with authority, you become authority." J. Morrison

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chaoticblue : 20-02-07 στις 12:06
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 20-02-07, 20:50
Το avatar του χρήστη OANNHSEA
OANNHSEA Ο χρήστης OANNHSEA δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μηνύματα: 1.182
Προεπιλογή

Θα σας πω και εγώ γιατί δεν μου κάθεται.
Η σημαντική στιγμή, η ημερομηνία...
Κάθε άνθρωπος θυμάται κάποιες συνταρακτικές ημερομηνίες. Όσο πιο μορφωμένος είναι τόσες πιο πολλές θυμάται. Αρχή Αππ, αρχή Βππ, αρχή Βαλκανικών ή την μάχη των Θερμοπυλών.
Ο τυπάς ΓΙΑΤΙ δεν θυμάται κάποιες συνταρακτικές ημερομηνίες του παρελθόντος;
Γιατί τα θέτει όλα στο φλου;
__________________

ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΙΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ
BELLUM OMNEUM CONTRA OMNE - ΦΩΤΙΑ ΠΕΡΠΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 21-02-07, 09:22
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αυτό είναι όλο κι όλο. τρόπος να τις εκμεταλευτείς για να γυρίσεις πίσω όμως δεν υπάρχει.
Για αυτό πως είσαι βέβαιος? Άλλωστε δεν μίλησε πουθενά για μια μαύρη τρύπα αλλά για τον χώρο που δημιουργείται από 2 περιστρεφόμενες μαύρες τρύπες που είναι τελείως διαφορετικό πράγμα.
Για την θεωρία της περιστρεφόμενης μαύρης τρύπας δες το site http://www.daviddarling.info/encyclo...lack_hole.html
In theory, it is possible to escape from a black hole, although not by the same way you went in. On leaving the black hole you would find yourself either in a region of "negative space," the physical meaning of which is unclear, or in an entirely different universe.

Παράθεση:
Ο τυπάς ΓΙΑΤΙ δεν θυμάται κάποιες συνταρακτικές ημερομηνίες του παρελθόντος;
Γιατί τα θέτει όλα στο φλου;
Αν παρατήρησες στην αρχή λέει ότι η πραγματικότητά του είναι λίγο διαφορετική από αυτή: άλλες ομάδες κερδίζουν τα πρωταθλήματα, οι ημερομηνίες είναι ελαφρώς διαφοροποιημένες κτλ...
Δες λίγο την παράγραφο στο ποστ νο 2 του θέματος....
"Q:How is this world line different from your own?

A:For starters....the fact that I'm here makes it different. I've also noticed little things like news events that happen at different times, football games won by other teams... things like that. I would guess the temporal divergence between this world line and my original is about 1 or 2 percent. Of course, the longer I am here, the larger that divergence becomes from my point of view."
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 22-02-07, 17:25
GregoryK Ο χρήστης GregoryK δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2006
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Παράθεση:
Δεν νομίζω τώρα σε ενα τόσο κοντινό μέλλον υπάρχει ΤΕΤΟΙΑ παροχή ενέργειας και τόσο ανεπτυγμένη τεχνολογικά χρονομηχανή ώστε να επιτρέπει τέτοια διαστασιακά άλματα. Με μόνο λόγο αυτόν που είπα παραπάνω, να κάνει χαρούλες ο χρονοταξιδιώτης μας Titor. Γιατί αν μη τι άλλο οσο απομακρύνεται απο την δική του διαστάση τόσο αυξανεται η πιθανότητα να μην βρεί αυτό που ψάχνει.
Chaoticblue, o Titor αναφέρει ότι το ταξίδι στον χρόνο με την τρέχουσα (μελλοντική) τεχνολογική εξέλιξη, μπορεί να είναι μόνο κατά εξήντα χρόνια μπροστά ή πίσω, ακριβώς για τον λόγο που αναφέρεις και εσύ!!



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από quendi
Υ.Γ. Εγώ πάντως στη θέση του θα έκανα τα αδύνατα δυνατά να αποτρέψω τον παγκόσμιο πόλεμο και να αποδείξω ότι λέω αλήθεια!
Θεωρείς τόσο εύκολο να αλλάξεις τον κόσμο και να αποτρέψεις τον τρίτο παγκόσμιο πόλεμο? Κάποια πράγματα απλά τα δέχεσαι και περιμένεις σαν πρόβατο να έρθουν. Πολύ απλά γιατί ζούμε την εποχή της παγκοσμιοποίησης και της υποταγής των ανθρώπων, είτε των συνειδήσεων αν το θέλεις. Εδώ με τόσες διαδηλώσεις δεν μπορούμε καν να ανατρέψουμε το άρθρο 16 για τα πανεπιστήμια και εσύ θέλεις να ανατρέψεις - και μάλιστα μόνος σου!! - τον τρίτο παγκόσμιο!
Φιλικά...τς τς τς!


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από OANNHSEA
Θα σας πω και εγώ γιατί δεν μου κάθεται.
Η σημαντική στιγμή, η ημερομηνία...
Κάθε άνθρωπος θυμάται κάποιες συνταρακτικές ημερομηνίες. Όσο πιο μορφωμένος είναι τόσες πιο πολλές θυμάται. Αρχή Αππ, αρχή Βππ, αρχή Βαλκανικών ή την μάχη των Θερμοπυλών.
Ο τυπάς ΓΙΑΤΙ δεν θυμάται κάποιες συνταρακτικές ημερομηνίες του παρελθόντος;
Γιατί τα θέτει όλα στο φλου;

Ο τύπος υποτίθεται ότι ήρθε απο άλλη (χρονική) διάσταση. Δεν θυμάται καν ότι συνάντησε τον εαυτό του όταν ήταν μικρός πως μπορεί να λειτουργεί τόσο φυσιολογικά. Μην γινόμαστε τόσο αυστηροί κρίνοντας "εξ ιδίων τα αλλότρια" λες και καταφέραμε εμείς να ταξιδέψουμε στον χρόνο και μας πήγαν όλα τόσο προβλεπόμενα! Δεν λέω, καλή η προσπάθεια να τα καταρίψουμε όλα, αλλά να..αν διαλυθεί το μυστήριο, θα σταματήσει και η αναζήτηση και δεν θα υπάρχει μαγεία σε τίποτα.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας, keep at good work!
__________________
"Για να γνωρίσεις τον κόσμο, θα πρέπει πρώτα να γνωρίσεις τον εαυτό σου".

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xontro_mpizeli : 22-02-07 στις 18:20
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 22-02-07, 18:27
Το avatar του χρήστη chaoticblue
chaoticblue Ο χρήστης chaoticblue δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-01-2007
Μηνύματα: 170
Προεπιλογή

GregoryK δεν κατάλαβες καλά τα λεγόμενα μου (μπορεί κι εγω να μην τα διατύπωσα καλά). Δεν αναφερόμουν στην χρονική εμβέλεια της χρονομηχανης (που τελικά απο οσα λέει ο R-b-t3r στην παράθεσή του δεν είναι μηχανη αλλά δημιουργία πεδιών μάυρης τρύπας- το τελευταίο κατ' εμε πάλι δεν στέκει αλλά ο καθένας μπορεί να αποφασίσει για τον εαυτό του) αλλά στην διαστατική της εμβέλεια. Βασικά τώρα λέμε λόγια του αέρα (αναπόδεικτα όλα) αλλά με αυτό που εγω έλεγα εννοούσα πόσες διαστάσεις μπορεί να παρακάμψει μεχρι να φτάσει σε μία διάσταση που η αλοιώσεις που θα της επιφέρει να μην μπορούν να βλάψουν την δική του. Αυτό ανεξαρτήτως του πόσο πίσω τελικά θα πάει στην επιλεγμένη διάσταση προορισμού (οταν λέω οτι λέμε λόγια του αέρα το εννοώ!). Αυτά. Πάντως ρε παιδιά το γεγονός οτι λέει οτι δεν αποκαλύπτω το πως το δημιουργήσαμε ( το πεδίο των μαύρων τρυπών) το πως το συντηρούσαμε και το πως δεν τα έκανε εν' ολίγοις ολα ανω κάτω δεν σας βάζει σε προβληματισμό κι εσάς για το αληθές των όσων λέει??
__________________
"When you make your peace with authority, you become authority." J. Morrison

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chaoticblue : 22-02-07 στις 18:28
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 23-02-07, 14:55
teoilio Ο χρήστης teoilio δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2006
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 346
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r
In my 2012, I was 14 years old spending most of my time living, running and hiding in the woods and rivers of central Florida. The civil war was in its 7th year and the world war was three years away. Yes, there are unusual events in 2012 but they do not cause the world to end. Unfortunately, I have decided not to discuss events that you or I can do anything about. It is important that they be a surprise. Perhaps you are familiar with the story of the Red Sea and the Egyptians?
Διαβάζοντας το παραπάνω μου πέρασε μια τρελή ιδέα από το μυαλό. Το ότι μας αναφέρει έναν εμφύλιο πόλεμο στον οποίο μετέχει η Αμερική ίσως να μη σημαίνει απαραίτητα ότι ο πόλεμος αυτός έγινε και στην Αμερική. Αν σκεφτούμε πως γίνονται διάφοροι εμφύλιοι κατά καιρούς στους οποίους συμμετέχουν οι Αμερικάνοι τότε ίσως να εννοεί έναν εξ' αυτών με πιο πρόσφατο αυτόν που γίνεται τώρα στο Ιράκ και ο οποίος αν δεν κάνω λάθος ξεκίνησε το 2004. Εξάλου όπως εξελίσσονται στην περιοχή εκεί τα πράγματα και με το Ιράν ίσως να είμαστε στα πρόθυρα ενός Γ' Παγκοσμίου.

Επίσης το ότι μας αναφέρει ότι έτρεχε και κρυβόταν στα δάση και στα ποτάμια της κεντρικής Florida να μην σημαίνει απαραίτητα πως αυτό γινότανε εξαιτίας ενός εμφυλίου πολέμου στη χώρα του αλλά επειδή σαν παιδί έπαιζε στη φύση διάφορα παιχνίδια όπως κρυφτό και κυνηγητό. Πολλοί καμιά φορά όταν αναπολούμε το παρελθόν λέμε κάτι παρόμοιο. Φανταστείτε έναν από τη γενιά τη δική μας (του 70 και μετά ώς και 80 κάτι) που προλάβαμε τα παιχνίδια στους δρόμους να αναπολούμε το παρελθόν μας ενώ διηγούμαστε ταυτόχρονα για ένα πόλεμο γνωστό που συνέβη και η Ελλάδα πήρε μέρος. Θα ήταν κάπως έτσι φαντάζομαι :
" Πέρασα τη παιδική μου ηλικία στους δρόμους με κρυφτό και κυνηγητό. Ο πόλεμος μας έκανε σκληρούς και μας .....(η συνέχεια δική σας)" .

Θέλω να πω πως μπορεί να αναφέρει κομματιασμένες αναμνήσεις από το παρελθόν του που στην ουσία για μας να είναι μελλον....

Μια τρελή ιδέα.......
__________________
" Αν κάποτε νοιώσεις άχρηστος, ανίκανος και εντελώς καταβεβλημμένος, τότε σκέψου πως κάποτε ήσουν το το πιο γρήγορο και δυνατό σπερματοζωάριο ανάμεσα σε εκατομμύρια άλλα"
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 23-02-07, 19:34
Το avatar του χρήστη OANNHSEA
OANNHSEA Ο χρήστης OANNHSEA δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μηνύματα: 1.182
Προεπιλογή

Επόμενη σκέψη.
Η υπεράσπιση έθεσε την θεωρία ότι στον δικό του κόσμο τα γεγονότα είναι διαφορετικά από τα δικά μας και για αυτό δεν είχε κάποιες συμαίνουσες ημερομηνίες.
Και εάν ο εμφύλιος και γενικά η καταστροφή είναι ΜΟΝΟ στον δικό του κόσμο και ΟΧΙ στον δικό μας μια και είμαστε σε διαφορετικό σύστημα;
__________________

ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΙΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ
BELLUM OMNEUM CONTRA OMNE - ΦΩΤΙΑ ΠΕΡΠΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.