Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 19-12-08, 18:24
Το avatar του χρήστη no slave
no slave Ο χρήστης no slave δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 700
Προεπιλογή

δεν γνωριζω ουτε απο αποκρυφιστικα μηνυματα,ουτε απο γραφιτι,οποτε ομολογω πως με εχετε μπερδεψει.

ας υποθεσουμε φιλε cosmictsak οτι ο φιλος AVATARGR εχει το αδικο και συ το δικιο,οσον αφορα το 420 και τις 2 γραμμες στο κεντρο του γραμματος.αυτο ομως δεν τον κανει γενικοτερα αναξιοπιστο,ουτε σημαινει οτι αν καποιος κανει 2-3 λαθη,τοτε ολη του η ερευνα ειναι λαθος.

μην ξεχνας(αν εχεις διαβασει ολη την ερευνα)οτι ο AVATARGR αναφερει πολλα παραξενα που του ειχαν συμβει.μερικα απο αυτα ειναι:

1.ΣΥΜΒΟΛΑ ΚΡΥΜΜΕΝΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΘΑΜΝΟΥΣ.ποιος γραφιτας κατα τη γνωμη σου θα <<εκρυβε>>ενα εργο του?

2.ΓΩΝΙΕΣ ΜΕ ΣΥΜΒΟΛΑ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΦΥΛΑΣΣΟΝΤΑΙ.η συμπτωσεις δεκτες,αλλα οταν ειναι επαναλαμβανομενες τοτε...ξερεις.

3.<<ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ>>, ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΑ.δεν μπορω να φανταστω διαφορους <<κυριους>> να παιρνουν απο ενα σπρευ και να ζωγραφιζουν.

αν εχεις αντιρησεις για τα επιχειρηματα που χρησιμοποιει ο AVATARGR,δεκτο και περιμενω τα δικα σου,εφ ολης της υλης ομως,οχι μονο για ενα νουμερο.αν εχεις αντιρησεις ομως για τις προσωπικες του εμπειριες,τις οποιες εζησε αφου εκανε αμετρητα χιλιομετρα στους δρομους,τοτε δειχνεις ελλειψη πιστης στον φιλο μας και μια μικρη δοση αγενιας.να σου θυμισω οτι ο AVATARGR ειναι <<αρκετα>>μεγαλος σε ηλικια και οχι κανα επιπολαιο παιδαρελι
__________________
Αλλαι μεν βουλαί ανθρώπων,
άλλα δε Θεός κελεύει.
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 19-12-08, 19:00
Bernie Rico Jr Ο χρήστης Bernie Rico Jr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 696
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από no slave
αναφερει πολλα παραξενα που του ειχαν συμβει.μερικα απο αυτα ειναι:

1.ΣΥΜΒΟΛΑ ΚΡΥΜΜΕΝΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΘΑΜΝΟΥΣ.ποιος γραφιτας κατα τη γνωμη σου θα <<εκρυβε>>ενα εργο του?

2.ΓΩΝΙΕΣ ΜΕ ΣΥΜΒΟΛΑ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΦΥΛΑΣΣΟΝΤΑΙ.η συμπτωσεις δεκτες,αλλα οταν ειναι επαναλαμβανομενες τοτε...ξερεις.

3.<<ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ>>, ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΑ.δεν μπορω να φανταστω διαφορους <<κυριους>> να παιρνουν απο ενα σπρευ και να ζωγραφιζουν.
Πάντως με τη λογική αυτή, τα παράξενα δεν είναι απλώς πολλά, τα πάντα καταλήγουν να είναι παράξενα! Από τα συγκεκριμένα σύμβολα μέχρι τη γραμμή σχεδίασης του πίσω μέρους μια BMW. Εννοώ δλδ. πως στο Νο1 παράξενο θα μπορούσε πχ το φυτό να έχει μεγαλώσει, ιδιαίτερα αν είναι αναρριχιτικό. Στο Νο2, εάν δεν είμαστε σίγουροι για το "πάντα" στο 100% τότε δεν υπάρχει τίποτα το ανησυχητικό. Στο Νο3, είμαστε σίγουροι πως δεν γίνονται από παιδιά? Και που είναι το μεμτό εαν γίνονται από μεγαλύτερους? Θέλω να πω πως ακόμη και αν ο θάμνος δεν μεγάλωσε πρόσφατα, στην καλύτερη ένα απειροελάχιστο ποσοστό αυτών των συμβόλων ίσως έχουν να κάνουν με διακίνηση ναρκωτικών από τίποτα βαποράκια, πρεζάκια κλπ (αυτό έχει ήδη ακουστεί, δεν το σκέφτηκα μόνος μου) και που τελικά να μην είναι κάτι το τόσο ανεξήγητο όσο δλδ πλανάται πως έιναι μέσα από τις τόσες σελίδες. Θα ήταν ενδιαφέρον όμως επιτέλους να ακουστούν και άλλες υποθέσεις σχετικές. Πάντως ως ένα σημείο καταλαβαίνω τον cosmictsak μιας και οι υπέρμαχοι της έρευνας έχουν βρεθεί offside κάποιες φορές (πχ. η άρνηση τους να δεχτούν ότι κάποια σχέδια γίνονται με κοντάρια, γεγονός πασίγνωστο, αφήνοντας υπονοούμενα πως μπορεί να έχουν γίνει με άλλο τρόπο πολύ πιο παράξενο).

Σε κάθε περίπτωση, δεν μειώνω τίποτα από όσα δείξει ο avatargr. Και ίσως είναι καλό να υπάρχει πνεύμα αντιλογίας κάπου κάπου γιατί έτσι διαχωρίζεις τα άχρηστα από τα πιθανόν χρήσιμα.
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 19-12-08, 21:46
Το avatar του χρήστη cosmictsak
cosmictsak Ο χρήστης cosmictsak δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2004
Περιοχή: Aθήνα
Μηνύματα: 568
Προεπιλογή

no slave ξεκίνησα να μιλάω για το 420 γιατί ήταν προφανέστατο. Αλλά είπα και στον AVATARGR αν θέλει μπορούμε να τα πάρουμε ένα ένα, δεν έχω πρόβλημα. Απλά από την στιγμή που δεν δέχεται το λάθος του και δεν δέχεται ότι αυτή είναι η μοναδική σωστή ερμηνεία του 420 στην κουλτούρα του γκράφφιτι, τότε πώς θα συνεχίσουμε στο επόμενο σχέδιο? Για να αμφισβητήσει και πάλι το σωστό? Δεν έχει νόημα κάτι τέτοιο.

Και ναι άμα υπάρχουν δύο τρία λάθη στην έρευνα δεν την ακυρώνουν. Απλά άποψή μου είναι ότι έχει ξεκινήσει την έρευνα σε λάθος βάσεις. Άρα και τα συμπεράσματά του θα είναι λάθος. Είναι τόσο απλό όσο το παράδειγμα που έδωσα με το 7 και τον Ολυμπιακό. Δεν είναι σωστό να ερμηνεύουμε κουλτούρες/τέχνες που δεν γνωρίζουμε βάσει των δικών μας θεωριών και πιστεύω.

Στο 1, εκτός της απάντησης που έδωσε ο Bernie Rico Jr θα μπορούσα να σου πώ και το εξής. Αποκλείεις τα σχέδια πίσω από τους θάμνους να είναι 'δοκιμές' είτε των σπράι είτε κάποιων σχεδίων?
Στο 2 δεν κατάλαβα από ποιούς φυλάσσονται και ποιός τους έχει δει.
Στο 3 Επίσης θέλω κάτι πιό συγκεκριμένο, άμα έχει κάποιος κάποια τέτοια φατσούλα ας την βάλει να το συζητήσουμε.

Δεν μου αρέσει να μιλάω αόριστα. Οπότε θα ήθελα φωτογραφίες και για το 1 και για το 2 και για το 3 για να μιλήσουμε συγκεκριμένα.
Δεν θέλω να γίνω αγενής ούτε θέλω να προσβάλω τον AVATARGR. Για την έρευνά του έχω ενστάσεις και για αυτήν συζητάω. Ούτε ξέρω ποιές είναι οι προσωπικές του εμπειρίες ούτε έχω σκοπό να τις μειώσω.
__________________
When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 19-12-08, 22:49
Το avatar του χρήστη no slave
no slave Ο χρήστης no slave δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 700
Προεπιλογή

θεωρω πως οι εκδοχες που μου δωσατε για το 1) ειναι πολυ λογικες και ομολογω πως δεν το ειχα σκεφτει.ο λογος που δεν πηρα αυτες τις εκδοχες ειναι διοτι θεωρω οτι ο AVATARGR θα το ειχε αναφερει αν επροκειτε για λιγουστρα.αν και για δοκιμη του σπρευ,δεν μου πολυκαθεται διοτι δεν ηταν απλα μια μουτζουρα,αλλα ενα συμβολο.αρμοδιος για απαντησεις ειναι σιγουρα ο AVATARGR και οχι εγω που δεν εχω ολοκληρωμενο πλανο

οσον αφορα το 2) θα σου πω συμφωνα με αυτα που εχω διαβασει,οτι τους βλεπει ο AVATARGR μαζι με τον cr,καθως κανουν την ερευνα τους.συγχωρεσε με,αλλα δεν εχω την ορεξη να ανατρεξω και να βρω το ποστ που τα παιδια αναφερουν το περιστατικο,μιας και το θεμα ειναι τεραστιο.ισως ο AVATARGR να μπορουσε να βοηθησει,θυμιζοντας μας πως ακριβως γινοταν.θελω να σταθω περισσοτερο στην λεξη <<ΠΑΝΤΑ?>> που ειπε ο φιλος Bernie Rico Jr.Απο οτι θυμαμαι ειχε ειπωθει απο τα παιδια οτι <<παντα βρισκαμε ατομο να στεκετε μπροστα στα γραφιτι και μαλιστα καποιοι μας κοιτουσαν περιεργα>>.φιλε AVATARGR,διορθωσε με αν κανω λαθος.

για το 3)σιγουρα ειναι κατι το μεμτο να γινονται τα συμβολα-γραφιτι απο ατομα μεγαλυτερης ηλικιας.το πιτσιρικι δεν σου προκαλει υποψιες λογο του νεαρου της ηλικιας του,αντιθετα απο τον ενηλικα ο οποιος ειναι λιγο εκπροθεσμος οσον αφορα τα παιχνιδια του.βεβαια,υπαρχουν αρκετοι ενηλικες που ασχολουνται με το γραφιτι αφου τρεφουν αγαπη για το χομπυ αυτο.συνηθως ομως δεν ασχολουνται με ταγκιες αλλα με καρακτερ,οπως επισης η ολη τους εμφανιση παραπεμπουν σε μια φαση χιπ-χοπ και γραφιτι.τωρα αν ο AVATARGR εβλεπε τυπαδες με ξυρισμενα κεφαλια και φαρδια παντελονια να <<βαφουν>>και θεωρησε οτι κατι υποπτο συμβαινει παω πασο.και παλι ο ιδιος ειναι αρμοδιος να απαντησει.

τελος,φιλε Bernie Rico Jr ειπες οτι μπορει η ολη φαση να μην ανηκει στο μεταφυσικο,αλλα σε κωδικες εμπορων ναρκωτικων για παραδειγμα.ακομη και ετσι να ειναι,τοτε σιγουρα η ερευνα αυτη ειναι πολυ σπουδαια για ευνοητους λογους.αλλα και αν υποθεσουμε οτι η ολη ερευνα ειναι λαθος και παλι αξιζουν συγχαρητηρια τα παιδια,αφου εχουν αφιερωσει πολυ χρονο αλλα και κοπο για τα αποτελεσματα τους,τα οποια μοιραζονται μαζι μας χωρις κανενα οφελος
__________________
Αλλαι μεν βουλαί ανθρώπων,
άλλα δε Θεός κελεύει.
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 19-12-08, 23:52
Bernie Rico Jr Ο χρήστης Bernie Rico Jr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 696
Προεπιλογή

Θεωρώ πως δεν είναι μεμτό να γίνονται κάποια σύμβολα από κάποιους μεγαλύτερους. Και βέβαια το μεμτό δεν είναι η κατάλληλη λέξη, εννοώ πως δεν υπάρχει κάτι το τόσο ανεξήγητο με την έννοια του μεταφυσικού και του ανεξερεύνητου πχ ουφο φαντάσματα κλπ.Εφόσον πχ πρόκειται για ναρκωτικά και πώληση χασίς, έιναι πολύ λογικό να γίνονται και από μεγαλύτερους. Αλλά και στο δεύτερο σημείο το "πάντα" δεν υπάρχει διότι τα παιδιά όσες φορές πήγαν (άρα δεν ήταν συνεχώς εκεί) υπήρχε πάντα κάποιος. Πήγαιναν κάθε μέρα?? Εδώ κολάει το πάντα.

Ίσως όμως να μην έχει πολύ νόημα να εξετάσουμε περαιτέρω τα σημεία που ανέφερες μιας και μπορεί να κάνουμε λάθος ή να υπάρχουν πολλά περισσότερα. Για να είμαι ειλικρινής είμαι πολύ δύσπιστος και απαισιόδοξος με την σχετική έρευνα. Τα συγχαρητήρια όμως θα τα έδινα με όλη μου την καρδιά σε έναν άνθρωπο που έχει ανοικτά τα μάτια συνεχώς.
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 20-12-08, 10:47
Το avatar του χρήστη c.r
c.r Ο χρήστης c.r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-04-2008
Μηνύματα: 355
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από no slave
Θα σου πω συμφωνα με αυτα που εχω διαβασει,οτι τους βλεπει ο AVATARGR μαζι με τον cr,καθως κανουν την ερευνα τους.συγχωρεσε με,αλλα δεν εχω την ορεξη να ανατρεξω και να βρω το ποστ που τα παιδια αναφερουν το περιστατικο,μιας και το θεμα ειναι τεραστιο.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bernie Rico Jr
Εφόσον πχ πρόκειται για ναρκωτικά και πώληση χασίς, έιναι πολύ λογικό να γίνονται και από μεγαλύτερους. Αλλά και στο δεύτερο σημείο το "πάντα" δεν υπάρχει διότι τα παιδιά όσες φορές πήγαν (άρα δεν ήταν συνεχώς εκεί) υπήρχε πάντα κάποιος. Πήγαιναν κάθε μέρα?? Εδώ κολάει το πάντα.

Καλημέρα σε όλους.

Λυπάμαι που προς το παρόν δεν έχω τον απαραίτητο χρόνο για να απαντήσω στις ενστάσεις του φίλου cosmictsak, αλλά και να του παραθέσω μερικές φωτογραφίες όπου εκτός του γνωστού πια 420 θα δούμε και πλήθη άλλων αριθμών σε συγκεκριμένες περιοχές, καταμέτρηση αποστάσεων και λοιπά.

Σε ό,τι όμως αφορά τις δικές μας παρατηρήσεις σε ορισμένα σημεία αναφοράς της παρούσας έρευνας, μπορώ κι εγώ να σας διαβεβαιώσω για κάποιες παράξενες κινήσεις και συναθροίσεις ηλικιωμένων και καλοντυμένων ατόμων σε, συνήθως, ερημικές περιοχές εντός των Αθηνών, ακόμα και μέρα μεσημέρι.
Κάποιες από αυτές, όπως σωστά σημειώνει ο φίλος noslave, έχουν ήδη κατατεθεί σε προηγούμενα μέρη του παρόντος θέματος. Οπότε θα παρακαλέσω, νομίζω δικαίως, να κατατίθενται ενστάσεις εφόσον έχουν διαβαστεί και τα τρία προηγούμενα μέρη. Αυτή είναι και παράκληση του φίλου μας AVATARGR εδώ και καιρό, και οφείλουμε να την σεβαστούμε, καθώς πρόκειται για έρευνα ετών, κι είναι δύσκολο εώς αδύνατο προς το παρόν να γίνει μια απλή περίληψή της και να βγουν άμεσα πορίσματα.
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 20-12-08, 13:00
Το avatar του χρήστη cosmictsak
cosmictsak Ο χρήστης cosmictsak δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2004
Περιοχή: Aθήνα
Μηνύματα: 568
Προεπιλογή

Παράθεση:
Λυπάμαι που προς το παρόν δεν έχω τον απαραίτητο χρόνο για να απαντήσω στις ενστάσεις του φίλου cosmictsak, αλλά και να του παραθέσω μερικές φωτογραφίες όπου εκτός του γνωστού πια 420 θα δούμε και πλήθη άλλων αριθμών σε συγκεκριμένες περιοχές, καταμέτρηση αποστάσεων και λοιπά.
c.r ούτε εγώ δυστυχώς έχω τον χρόνο που θα ήθελα για να διαβάσω όλα τα μηνύματα και των τεσσάρων τόπικ. Αυτό που θέλω να κάνω είναι να μιλάω για συγκεκριμένα πράγματα και αυτό που μπορώ να κάνω είναι να ποστάρω φωτογραφίες από αυτές που έχει δημοσιεύσει ο AVATARGR (και από τα τέσσερα parts), στις οποίες θα αναφέρω και ποιός-ποιοί τις έχουν κάνει. Δεν ξέρω αν πρέπει να το κάνω αυτό εδώ ή να ανοίξω ξεχωριστό τόπικ. Ας μου πούνε τι βολεύει καλύτερα.
__________________
When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 20-12-08, 21:05
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φιλοι μου καλησπερα σας.

Σε αυτο το τοπικ (4) θελησα να κανω μια αναδρομη των αναζητησεων μου
πανω σε αυτο το θεμα αλλα βλεπω πως η συζητηση εχει μια δυναμικη αλλα
δεν μπορω να συνεχισω με αυτον τον τροπο την καταθεση στοιχειων αλλα
και ταυτοποιησεων...

Μια και προτεινε ο φιλος cosmictsak να ανοιξει ενα αλλο θεμα σχετικο με το
παρον δεν εχω καμια αντίρρηση αφου γινει εκ μερους του μια ενημερωση
στους συντονιστες πως θα γινει αυτο και που θα ανοιχθει απο τον φιλο
cosmictsak.


Με αυτον τον τροπο να μπορεσω και εγω να καταθεσω το σκεπτικο μου
αλλα συγκεντρωτικα παλαια και νεα στοιχεια στο παρον τοπικ...

Βεβαια στο νεο θεμα που θα ανοιξει ο φιλος cosmictsak θα πρεπει να
παραθεσει στοιχεια (φωτο) οχι απο αυτες που εχω καταθεσει εγω.

Επισης παρομοιες με τις φωτο που εχω καταθεσει να κατατεθουν καποιες
αντιστοιχες οπου και η δημιουργια των ιδεογραμματων αυτων να ειναι
παλαιοτερα αυτων που εχω καταθεση...
(Ας μην ξεχναμε πως η παλαιοτητα δυναται να βρεθει)

Για να μην γινει αυτο που εγινε με το "ΦΥΓΕ" οπου πολλοι ειδικοι ανεφεραν
πως εχουν γινει πριν απο 2-3 χρονια ενω υπηρχε ποιο πριν απο το 2004.
Με την παρουσιαση του "ΦΥΓΕ" ξεφυτρωσαν ξαφνικα (παραξενο αυτο ?????)
νεα "ΦΥΓΕ" στα Εξαρχεια ,στην Πατησιων και στην Λεωφορο Καβαλας κλπ...

Συνεχιζω...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη AVATARGR : 20-12-08 στις 21:09
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 20-12-08, 21:49
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Συνεχιζω.....

Συνεχιζω το θεμα σχετικα με καποια Ιδεογραμματα που υπηρχαν πισω απο δενδρα και σε αρκετα σκοτεινα σημεια.
Για να τα δει καποιος θα πρεπει η να παει εκει πισω και να ψαξει η να ειναι
μεσημερι και να καθισει να τα παρατηρησει αρκετα διοτι δεν ειναι ευδιακριτα...

Οσο για το οτι ειναι η δεν ειναι παραξενο ενας ανδρα περιπου
60-65 ετων να γραφει Ιδεογραμματα στις 4-4,30 ξημερωματα και μετα
να μπαινει σε ενα αυτοκινητο που τον περιμενε και τον πηρε το αφηνω
στην κριση των αναγνωστων....

Καταθετω καποιες φωτο για να αποδειξω πως αυτα που καταθετω
ειναι μετα απο ερευνα τοσο σε σχετικες βιβλιογραφιες και απο το ΙΝΤΕΡΝΕΤ....

Σχετικα δεν με τις φατσουλες καποια στοιχεια....



Συνεχιζεται....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη AVATARGR : 20-12-08 στις 21:50
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 20-12-08, 22:06
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Συνεχιζω....

Σχετικα με το 420....


Σχετικα δεν με το "2" δυναtαι να βρει καποιος στο σιτε www.symbols.com

Ευχαριστω.
ΥΓ. Θα συνεχισω την παρουσιαση της αναζητησης σχετικα με τα
ΙΔΕΟΓΡΑΜΜΑΤΑ και στο σιτε που θα ανοιξει με στοιχεια παντα δικα του
ο φιλος cosmictsak θα καταθεσει τις οποιες αντιρρήσεις εχει αλλα και καθε
αλλος φιλος το θελησει....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:15.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.