Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 09-07-11, 14:39
Αλεξης15 Ο χρήστης Αλεξης15 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-09-2007
Μηνύματα: 379
Προεπιλογή Άγνωστα αντικείμενα προς τη Γη;

Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί μόλις το διάβασα και ακούγεται συγκλονιστικό. Ξέρει κανείς κάτι περισσότερο?

"Ένα σμήνος άγνωστων ιπτάμενων αντικειμένων ισχυρίζονται ότι εντόπισαν ερευνητές του SETI (Search for Extra-Terrestrial Intelligence). Τα ιπτάμενα βρίσκονται πολύ κοντά στο ηλιακό σύστημα με κατεύθυνση προς την Γη, όπως αναφέρει η ιστοσελίδα conspiracy channel. Το ζήτημα είναι ότι το SETI κλείνει λόγω περικοπής εξόδων και ορισμένοι ερευνητές καταγγέλλουν ότι το θέμα είναι πως το κλείνουν ακριβώς επειδή εντόπισε τα αντικείμενα που κινούνται προς την κατεύθυνση του πλανήτη μας.

Τα αντικείμενα, σύμφωνα πάντα με τις ίδιες πηγές, βρίσκονται πέρα από την τροχιά του Πλούτωνα, και έχουν ένα πολύ εντυπωσιακό μέγεθος: περίπου 240 χλμ. και 50-80 χλμ. πλάτος.

Οι Ειδικοί του SETI ήταν σαφείς: "Αυτά τα αντικείμενα είναι γνωστά στη NASA εδώ και μεγάλο χρονικό διάστημα, και είναι πραγματικά. Ωστόσο, η NASA δεν θέλει να ενημερώσει το κοινό. Αυτά τα ξένα σκάφη κινούνται προς τη Γη, και οι κυβερνήσεις το γνωρίζουν".

Για να δείτε τα σκάφη μπείτε στο Sky-map.org -διαδραστικός χάρτης του ουρανού- και δώστε τις ακόλουθες συντεταγμένες στο πεδίο αναζήτησης:
19 25 12 -89 46 03 - το πρώτο μεγάλο πλοίο
16 19 35 -88 43 10 - το δεύτερο μεγαλύτερο πλοίο
02 26 39 -89 43 13 - κυκλικό αντικείμενο"

Αναφέρω και το site που το διάβασα για τυπικούς λόγους Basketblog.gr
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 10-07-11, 21:35
Το avatar του χρήστη THE KEEPER OF SECRET
THE KEEPER OF SECRET Ο χρήστης THE KEEPER OF SECRET δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-08-2004
Περιοχή: ATHENS
Μηνύματα: 266
Προεπιλογή

Μπουρδες...!
Η επισημη απαντηση απο το SETI εδω==>>http://www.seti.org/page.aspx?pid=1539
__________________
ΣΤΡΑΒΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΑΛΟΣ
Ή ΣΤΡΑΒΑ ΑΡΜΕΝΙΖΟΥΜΕ...?

ΜΕΛΕΤΕΙ ΤΟ ΠΑΝ.!!!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 11-07-11, 02:37
Mphx Ο χρήστης Mphx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-10-2010
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από THE KEEPER OF SECRET Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπουρδες...!
Η επισημη απαντηση απο το SETI εδω==>>http://www.seti.org/page.aspx?pid=1539
Δεν ξερω αν ερχονται διαστημοπλοια ή οχι.
Δεν ξερω αν ειναι ενα , πολλα , μικρα ή μεγαλα ή ΚΑΝΕΝΑ.

Αν ομως ημουν διευθυντης στο ΣΕΤΙ και εσκαγε ενα τηλεφωνημα και ελεγε "πες οτι ειναι ολα ψεματα πριν κλαψεις την οικογενεια σου"

θα γραφα αυτα που διαβαζω στο σαιτ που εδωσες...

και μην μου πεις οτι δεν παιζουν τετοιες τακτικες εκει στην Αμερικη...


Οποτε μην βιαζομαστε να χαρακτηρισουμε κατι ως μπουρδα ή αληθες επειδη καποιοι ειπαν και ξε-ειπαν.

Διαβαζουμε , βγαζουμε τα συμπερασματα μας και κραταμε μια πισινη στα παντα.

Το οτι υπαρχουν εξωγηινοι ειναι αυταποδεικτο πλεον..Αν δεν ερθουν σημερα ή αυριο ή το 2012...ε του κερατα καποια στιγμη θα ερθουν
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 11-07-11, 12:30
Το avatar του χρήστη THE KEEPER OF SECRET
THE KEEPER OF SECRET Ο χρήστης THE KEEPER OF SECRET δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-08-2004
Περιοχή: ATHENS
Μηνύματα: 266
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Mphx Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξερω αν ερχονται διαστημοπλοια ή οχι.
Δεν ξερω αν ειναι ενα , πολλα , μικρα ή μεγαλα ή ΚΑΝΕΝΑ.

Αν ομως ημουν διευθυντης στο ΣΕΤΙ και εσκαγε ενα τηλεφωνημα και ελεγε "πες οτι ειναι ολα ψεματα πριν κλαψεις την οικογενεια σου"

θα γραφα αυτα που διαβαζω στο σαιτ που εδωσες...

και μην μου πεις οτι δεν παιζουν τετοιες τακτικες εκει στην Αμερικη...


Οποτε μην βιαζομαστε να χαρακτηρισουμε κατι ως μπουρδα ή αληθες επειδη καποιοι ειπαν και ξε-ειπαν.

Διαβαζουμε , βγαζουμε τα συμπερασματα μας και κραταμε μια πισινη στα παντα.

Το οτι υπαρχουν εξωγηινοι ειναι αυταποδεικτο πλεον..Αν δεν ερθουν σημερα ή αυριο ή το 2012...ε του κερατα καποια στιγμη θα ερθουν
Αν μιλαμε γενικα και αοριστα για εξωγήινους συμφωνω μαζί σου οτι καποια στιγμή θα έρθουμε σε επαφή μαζί τους. Η δημοσιευσή σου όμως αφορά συγκεκριμένο θέμα οπότε επ' αυτού και η απαντησή μου.
Το παρακάτω κομμάτι ειναι απο την απαντηση του διευθυντή του SETI
και μας αρεσει η όχι περιγράφει μία πραγματικότητα που δεν επιδέχεται αμφισβήτηση.

<<The objects, now described as a few hundred kilometers in size, and “beyond the orbit of Pluto”, were apparently discovered by SETI using the HAARP radio array. To begin with, the HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program) instrument is located in Alaska. The position of the three “incoming” objects is given as -90 degrees declination – or the south celestial pole. Anyone versed in even elementary geometry can recognize that you can’t see this part of the sky from Alaska! In addition, and of clear import, neither the SETI Institute nor any other SETI project makes use of HAARP.>>

Αν τωρα εσενα αυτό σε αφηνει αδιάφορο τότε μπορεις να πιστεύεις οτι θέλεις και να κρατας όσες πισινές θέλεις.
__________________
ΣΤΡΑΒΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΑΛΟΣ
Ή ΣΤΡΑΒΑ ΑΡΜΕΝΙΖΟΥΜΕ...?

ΜΕΛΕΤΕΙ ΤΟ ΠΑΝ.!!!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-07-11, 01:56
Mphx Ο χρήστης Mphx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-10-2010
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή

Φιλε μου ,

Το τι μηχανηματα χρησιμοποιει το ΣΕΤΙ , που τα εχει , σε ποια αλλα εχει προσβαση και σε ποια οχι ... κανεις δεν μπορει να στο βεβαιωσει με σιγουρια

Επειδη το πε ο διευθυντης? Σου ανελυσα τι βαρυτητα ΔΕΝ εχουν τα λεγομενα.
Ειναι σε μια τετοια θεση που ΑΝ οντως ανακαλυπτε το ινστιτουτο κατι , θα πεφτανε ολεσ οι μυστικες υπηρεσιες πανω του να τον φανε αν το εβγαζε προς τα εξω.
Εννοειται οτι θα πει καποιο "cover up story".
Και το στηριζει στα μηχανηματα στο που βρισκονται τι και που καταγραφουν κλπ. Πραγματα που δεν μπορουμε εσυ και εγω να τσεκαρουμε αν στεκουν.

Δεν λεω οτι λεει αληθεια ουτε οτι λεει ψεματα.
Απλα δεν αποκλειω τιποτα.

Το 2012 κοντα ειναι..το τι θα ρθει ή οχι εδω ειμαστε να το δουμε.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 12-07-11, 22:13
Το avatar του χρήστη OANNHSEA
OANNHSEA Ο χρήστης OANNHSEA δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μηνύματα: 1.182
Προεπιλογή

Εγώ ρωτάω κάτι πολύ λογικό:
Εάν δεν εμφανιστούν, όπως έγινε και με τον πλανήτη Ερκούλουμπους, τι θα κάνετε εσείς οι πιστεύοντες;;; Που θα κρυφτήτε;;;
Γιατί δεν είναι λίγο ρε παίδες να λέτε ότι ακόμα και ο διευθυντής του SETI ή κάθε άλλου οργανισμού φοβάται για την ζωή του και μετά, όταν δεν έρθει κανένα σκάφος, να το παίζετε παπαγαλάκια στα κλαριά...

Πιστεύω προσωπικά ότι είναι μία ακόμα αηδία των γνωστών γελοίων ψυχοπαθών και χρηματολάγνων κύκλων που ψάχνουν να βρουν κορόιδα για να πουλήσουν τις αηδίες τους - έτσι και αλλιώς μόνο ένας χρόνος έμεινε και εγώ θα είμαι εδώ του χρόνου, όπως το 2013.
Οι πιστεύοντες στα παραμύθια που θα είσαστε;;;
__________________

ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΙΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ
BELLUM OMNEUM CONTRA OMNE - ΦΩΤΙΑ ΠΕΡΠΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 13-07-11, 03:59
Mphx Ο χρήστης Mphx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-10-2010
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από OANNHSEA Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ ρωτάω κάτι πολύ λογικό:
Εάν δεν εμφανιστούν, όπως έγινε και με τον πλανήτη Ερκούλουμπους, τι θα κάνετε εσείς οι πιστεύοντες;;; Που θα κρυφτήτε;;;
Γιατί δεν είναι λίγο ρε παίδες να λέτε ότι ακόμα και ο διευθυντής του SETI ή κάθε άλλου οργανισμού φοβάται για την ζωή του και μετά, όταν δεν έρθει κανένα σκάφος, να το παίζετε παπαγαλάκια στα κλαριά...

Πιστεύω προσωπικά ότι είναι μία ακόμα αηδία των γνωστών γελοίων ψυχοπαθών και χρηματολάγνων κύκλων που ψάχνουν να βρουν κορόιδα για να πουλήσουν τις αηδίες τους - έτσι και αλλιώς μόνο ένας χρόνος έμεινε και εγώ θα είμαι εδώ του χρόνου, όπως το 2013.
Οι πιστεύοντες στα παραμύθια που θα είσαστε;;;
οι πιστευοντες σε ΤΙ ρε φιλε ?

ειδες εμενα σε καποιο ποστ μου να λεω ΝΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ ?
εγω ειπα το πολυ απλο..οτι μεχρι το 2012 θα βγαινουν στην επιφανεια πολλα..ειτε ψευδη ειτε αληθη γεγονοτα.
ερχονται σμηνη ουφο , οχι ερχονται 3 μεγαλα τεραστιων διαστασεων ουφο
ειναι στον πλουτο και πλησιαζουν οχι ειναι παρα περα και πλησιαζουν.

ΕΓΩ προσωπικα δεν βαζω το χερι μου στην φωτια ουτε οτι ερχονται ουτε οτι ΔΕΝ ερχονται.
το μονο σιγουρο για το 2012 ειναι αυτη η ευθυγραμμιση που λενε των πλανητων με το κεντρο του γαλαξια μας.
Τι επιπτωση θα χει αυτο ή ποσοι εξωγηινοι θα ρθουν να δουν εμας ή το θεαμα δεν το ξερεις ουτε εσυ ουτε εγω ουτε κανενας εδω στο φορουμ

οποτε εγω ειμαι σε αναμονη...να δουμε τι θα γινει..αυτο εγραψα παραπανω και αυτο ξαναγραφω και εδω
το αν βγαινει ο διευθυντης του σετι , της αμερικης και της αλασκας και το τι λενε με αφηνουν παγερα αδιαφορο απο την στιγμη που δεν ξερω ΑΝ και τι ΤΙ συμφεροντα μπορουν να εξυπηρετουν.

εγω το 2012 και το 2013 με το καλο εδω θα ειμαι...αλλα αν σπασει ο διαολος το ποδαρι του και σκασει κανα ουφο εσυ που απο τωρα εχεις αποκλεισει τα παντα ολα και τα θεωρεις παραμυθια θελω να δω που θα εισαι...
και σιγα μην κρυφτουμε επειδη θα γινει ή δεν θα γινει κατι και εξεφρασαμε μια γνωμη 1 χρονο πριν

εγω προσωπικα δεν εχω απολυτα πιστευω ,..περιμενω να δω τι θα γινει...

εσυ με τις απολυτες θεωριες σου να δω που θα κρυφτεις

Ειναι στην φυση του ανθρωπου και στο αισθημα της επιβιωσης να πιστευει οτι τιποτα καταστροφικο δεν θα συμβει στην ζωη του πανω σε αυτον τον πλανητη και δεν θα χαλασει την ζαχαρενια του.Οτι θα συνεχιζει να ξυπναει καθε πρωι να πηγαινει στην δουλεια του , να οδηγαει το αυτοκινητο του , να βγαινει για ποτο με την γκομενα του και να κυλαει η ζωη ηρεμα και ωραια.
Οποτε οποιαδηποτε περιπτωση να γινει κατι που θα τα ανατρεψει ολα αυτα..αποκλειεται απο τον ανθρωπινο εγκεφαλο λειτουργωντας σαν μηχανισμος αμυνας.

Και εγω πιστεψε με δεν θελω να μου χαλασει η ζαχαρενια μου..αλλα επειδη εγω αυτο θελω δεν θα εθελοτυφλησω σε γεγονοτα που συμβαινουν γυρω μου.Δεν σημαινει οτι δεν θα λαμβανω πληροφοριες , δεν θα τις φιλτραρω και δεν θα τις επεξεργαζομαι.
Το να λεω απλα "εε τιποτα δεν θα γινει..δεν γινεται να παθουμε τιποτα..μια χαρα ζωουλα εχουμε" ειναι το λιγοτερο αφελες.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mphx : 13-07-11 στις 04:04
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 13-07-11, 12:59
Το avatar του χρήστη OANNHSEA
OANNHSEA Ο χρήστης OANNHSEA δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μηνύματα: 1.182
Προεπιλογή

Παράθεση:
Και εγω πιστεψε με δεν θελω να μου χαλασει η ζαχαρενια μου..αλλα επειδη εγω αυτο θελω δεν θα εθελοτυφλησω σε γεγονοτα που συμβαινουν γυρω μου.Δεν σημαινει οτι δεν θα λαμβανω πληροφοριες , δεν θα τις φιλτραρω και δεν θα τις επεξεργαζομαι.
Δηλαδή για αυτό το θέμα που μιλάμε, έχεις πάρει φιλτράρει τις πληροφορίες και τις έχεις επεξεργαστεί και για αυτό γράφεις ότι κάτι θα γίνει...
Για ενημέρωσε μας, ποιά είναι αυτά τα φίλτρα που έχεις χρησιμοποιήσει και τι επεξεργασία έχεις κάνει στις πληροφορίες σου για να δεχτείς ότι οι τα σκάφη αυτά υπάρχουν;;;

Ή μήπως η αλήθεια είναι η παρακάτω:
Παράθεση:
Το να λεω απλα "εε τιποτα δεν θα γινει..δεν γινεται να παθουμε τιποτα..μια χαρα ζωουλα εχουμε" ειναι το λιγοτερο αφελες.
Άρα δηλαδή θέλουμε να γίνει "κάτι" για να ξεφύγουμε από "κάτι άλλο", προσωπικό ή μη. Εδώ μπορούμε άνετα να εισάγουμε τον χαρακτηρισμό "πιστεύοντες" (στα παραμύθια)...

Εγώ θέλω να είμαι εδώ μέχρι το 2015, για να γελάω με τους λάτρεις της καταστροφής του 2012, με τους λάτρεις του "ούφο έρχονται καλέ!!!", με τους
λάτρεις του Ερκούλουμπους και γενικά των όσων παραμυθιών που έχουμε ακούσει εδώ μέσα και να τους ρωτάω συνέχεια:
Γιατί χρυσά μου δεν έγινε τίποτα από όσα γράφατε; Δεν ήταν καλά τα φίλτρα και η επεξεργασία που κάνατε στα στοιχεία σας;;; :
__________________

ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΙΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ
BELLUM OMNEUM CONTRA OMNE - ΦΩΤΙΑ ΠΕΡΠΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη OANNHSEA : 13-07-11 στις 13:00
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 13-07-11, 13:28
Το avatar του χρήστη no slave
no slave Ο χρήστης no slave δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 700
Προεπιλογή

κανεις δεν πιστευει πραγματικα οτι θα γινει καποια καταστροφη.

αν το πιστευε στα αληθεια,θα πουλαγε σπιτια,αυτοκινητα,οικοπεδα,θα φεσονε τις τραπεζες με δανεια και θα πηγαινε στη χαβαη να περασει υπεροχα τον τελευταιο χρονο της ζωης του....
__________________
Αλλαι μεν βουλαί ανθρώπων,
άλλα δε Θεός κελεύει.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 13-07-11, 14:41
Bilbao Ο χρήστης Bilbao δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2011
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από no slave Εμφάνιση μηνυμάτων
κανεις δεν πιστευει πραγματικα οτι θα γινει καποια καταστροφη.

αν το πιστευε στα αληθεια,θα πουλαγε σπιτια,αυτοκινητα,οικοπεδα,θα φεσονε τις τραπεζες με δανεια και θα πηγαινε στη χαβαη να περασει υπεροχα τον τελευταιο χρονο της ζωης του....
Για σκέψου να ήξεραν 7 δις άνθρωποι το τι μέλει γενέσθαι τι θα γινόταν στον πλανήτη σε λίγες ώρες. Όλα θα είχαν καταρρεύσει, τράπεζες,δάνεια, μάρκετ, κλπ, εκτος του ότι θα υπήρχε ο σώζων εαυτώ σωθήτω......

Ούτε νιμπίρου είδαμε, ούτε το 12 θα δούμε και τίποτα, το μόνο που με παραξενεύει είναι ότι αυτά που συμβαίνουν στον κόσμο με την οικονομία γίνονται τόσο γρήγορα λες και τους ξέφυγε κάποια ημερομηνία και θέλουν να προλάβουν. Πραγματικά τους έχει πιάσει κάτι και τρέχουν να προλάβουν, λες και δεν θα εισπράξουν αυτά που λένε ότι τους χρωστάνε. Γιατί τόσος χρονικός πανικός??
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:15.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.