Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 28-02-08, 01:20
~*WiLdChILD*~ Ο χρήστης ~*WiLdChILD*~ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-02-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Το κακο με τις καταρες ειναι οτι μερικες φορες καταριεσαι χωρις να το θελεις και μαλιστα χωρις να συνειδητοποιεις οτι προκειται για καταρα....απλα ενα ατομο σε στενοχωρει και κανεις αρνητικες σκεψεις σχετικα με αυτο...μου εχει συμβει...νευριασα μεν..το ''καταραστηκα'' χωρις πραγματικα να το θελω,ενω το εννουσα πραγματικα εικεινη τη στιγμη ....το χειροτερο ειναι πως οτι δινεις παιρνεις.Ετσι σου επιστρεφει τρεις φορες χειροτερη.it comes back three times thee........the law.
__________________
αστρικα ταξιδια, ονειρα τελικα ολα ενα ωραιο ψεμα και μονη αληθεια ο ΧΡΙΣΤΟΣ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ~*WiLdChILD*~ : 28-02-08 στις 01:21
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 28-02-08, 18:04
Το avatar του χρήστη ERWFILI
ERWFILI Ο χρήστης ERWFILI δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-12-2007
Περιοχή: Πατρια Εδαφη
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Έχω ακούσει ότι η δίκαιη κατάρα πιάνει εννοώ ότι αν σε πειράξει κάποιος και εσύ τον καταραστείς τότε πιάνει.
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 28-02-08, 21:30
Το avatar του χρήστη leo morpheus
leo morpheus Ο χρήστης leo morpheus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2006
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ERWFILI
Έχω ακούσει ότι η δίκαιη κατάρα πιάνει εννοώ ότι αν σε πειράξει κάποιος και εσύ τον καταραστείς τότε πιάνει.

Για κανεναν λογο φιλη Ερωφιλη,δεν ισχυει αυτο.Οταν καταριεσαι καποιον ακομα και να σε εχει πειραξει κανεις κακο.Γι αυτο το λογο ο Νομος των 3 θα μπει σε λειτουργια.

Ασε οποιον σε πειραξει να ζησει τη ζωη του...σιγουρα θα τιμωρηθει καποτε,ελπιζω ελαφρα...
__________________
" WHAT RISES MUST FALL , WHAT HAS FALLEN MAY RISE AGAIN..."
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 29-02-08, 00:51
γηγενης Ο χρήστης γηγενης δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-08-2007
Μηνύματα: 168
Προεπιλογή

η καταρα πιανει μονο σε οσους πιστευουν και μαθουν οτι τους καταραστηκαν
__________________
κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβολωντας το κεφαλι του
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 29-02-08, 13:34
Το avatar του χρήστη Mίμης
Mίμης Ο χρήστης Mίμης δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-12-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 56
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από γηγενης
η καταρα πιανει μονο σε οσους πιστευουν και μαθουν οτι τους καταραστηκαν
Δεν συμφωνώ. Γιατί δηλαδή πιάνουν οι προσευχές σου για κάποιον που αγαπάς όταν κάποιος δεν τις μαθαίνει ; 'Ασε ξέρω τι τρέχει μ'αυτά από πρώτο χέρι. 'Εχω δει δυο θαύματα από προσευχή και ο άλλος δεν είχε ιδέα τι προσπάθειες κάνανε κάποιοι γιατί ήταν άθεος. 'Αρα το ίδιο συμβαίνει και με την κατάρα. Μπορείς να στείλεις αθελά σου στον τάφο ανθρώπους σε μια στιγμή θυμού, και δεν παν να ζούνε 100 χιλιόμετρα μακρυά άπαξ και ο ήχος - λέξη είναι βασικός νόμος της μαγείας. Προσέξτε τι εύχεστε και τι καταριέστε ολόψυχα γενικά, είναι το άλφα και το ωμέγα αυτό το "ολόψυχα". Απλά συμβαίνουν καθημερινά μικρά και μεγάλα εγκλήματα στα οποία δεν δίνετε σημασία και νομίζετε ότι είναι τυχαία.
__________________
Ατομική μου ενέργεια κι ανάσα μου στα χείλη/Τη πρώτη ουσία την αρχή σηκώστε με να δω/Όχι από περιέργεια μα δεν χωράω στην ύλη/και ετούτη η ψεύτρα η εποχή την έχει για Θεό
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 29-02-08, 13:41
γηγενης Ο χρήστης γηγενης δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-08-2007
Μηνύματα: 168
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Mίμης
Δεν συμφωνώ. Γιατί δηλαδή πιάνουν οι προσευχές σου για κάποιον που αγαπάς όταν κάποιος δεν τις μαθαίνει ; 'Ασε ξέρω τι τρέχει μ'αυτά από πρώτο χέρι. 'Εχω δει δυο θαύματα από προσευχή και ο άλλος δεν είχε ιδέα τι προσπάθειες κάνανε κάποιοι γιατί ήταν άθεος. 'Αρα το ίδιο συμβαίνει και με την κατάρα. Μπορείς να στείλεις αθελά σου στον τάφο ανθρώπους σε μια στιγμή θυμού, και δεν παν να ζούνε 100 χιλιόμετρα μακρυά άπαξ και ο ήχος - λέξη είναι βασικός νόμος της μαγείας. Προσέξτε τι εύχεστε και τι καταριέστε ολόψυχα γενικά, είναι το άλφα και το ωμέγα αυτό το "ολόψυχα". Απλά συμβαίνουν καθημερινά μικρά και μεγάλα εγκλήματα στα οποία δεν δίνετε σημασία και νομίζετε ότι είναι τυχαία.

εγινες μαρτυρας δυο θαυματων αλλα ξεχνας η δεν γνωριζεις ποσες προσευχες καταρες δεν πραγματοποιουνται καθημερινα που και αυτες γινονται ολοψυχα
__________________
κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβολωντας το κεφαλι του
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 29-02-08, 14:04
~*WiLdChILD*~ Ο χρήστης ~*WiLdChILD*~ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-02-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από γηγενης
εγινες μαρτυρας δυο θαυματων αλλα ξεχνας η δεν γνωριζεις ποσες προσευχες καταρες δεν πραγματοποιουνται καθημερινα που και αυτες γινονται ολοψυχα
και πως εισαι εσυ σε θεση να γνωριζεις αν ο χ και ο ψ καταριεται ή ευχεται ολοψυχα ή οχι?.......αυτο μπορεις να το πεις μονο για τον εαυτο σου.Μονο εσυ ξερεις αν ευχεσαι ή καταριεσαι ολοψυχα.Για τους αλλους δεν υπαρχει περιπτωση να γνωριζεις.Τωρα αν σου εχει τυχει.....αλλο θεμα.Δεν ξερω για σενα,αλλα οταν πραγματικα θελω και χρειαζομαι κατι τα λογια και κυριως το νοημα και η πιστη σε αυτα για μενα κανουν θαυματα..και δεν αναφερομαι σε καταρες ....
__________________
αστρικα ταξιδια, ονειρα τελικα ολα ενα ωραιο ψεμα και μονη αληθεια ο ΧΡΙΣΤΟΣ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ~*WiLdChILD*~ : 29-02-08 στις 14:10
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 29-02-08, 14:08
γηγενης Ο χρήστης γηγενης δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-08-2007
Μηνύματα: 168
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ~*WiLdChILD*~
και πως εισαι εσυ σε θεση να γνωριζεις αν ο χ και ο ψ καταριεται ή ευχεται ολοψυχα ή οχι?.......
ολοι καταρουνται η ευχονται ολοψυχα εκτος και αν οι μαναδες που χανουν τα παιδια τους δεν ευχονται ολοψυχα να σωθουν τα παιδια τους
__________________
κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβολωντας το κεφαλι του
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 29-02-08, 14:15
~*WiLdChILD*~ Ο χρήστης ~*WiLdChILD*~ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-02-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από γηγενης
ολοι καταρουνται η ευχονται ολοψυχα εκτος και αν οι μαναδες που χανουν τα παιδια τους δεν ευχονται ολοψυχα να σωθουν τα παιδια τους
Δεν νομιζω πως ολοι ευχονται ή καταριουνται ολοψυχα...ξερεις ποσες φορες εχω καταραστει ατομα μονο και μονο λογω νευρων,χωρις ουσιαστικα να εννοω αυτα που λεω?πολλες και δεν νομιζω να ειμαι η μονη.Οσο για τις ευχες,δεν αρκει να ευχεσαι,αλλα και να πιστευεις.Αν δεν πιστευεις τοτε οι ελπιδες ειναι μηδαμινες....δεν νομιζω οτι οι μαναδες που εχουν ηδη χασει τα παιδια τους πιστευουν πως υπαρχει περιπτωση να αναστηθουν...απλα ευχονται να μην ειχε συμβει το συμβαν,πραγμα που ξερουν πως ειναι αδυνατο.
__________________
αστρικα ταξιδια, ονειρα τελικα ολα ενα ωραιο ψεμα και μονη αληθεια ο ΧΡΙΣΤΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 29-02-08, 14:18
γηγενης Ο χρήστης γηγενης δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-08-2007
Μηνύματα: 168
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ~*WiLdChILD*~
Δεν νομιζω πως ολοι ευχονται ή καταριουνται ολοψυχα...ξερεις ποσες φορες εχω καταραστει ατομα μονο και μονο λογω νευρων,χωρις ουσιαστικα να εννοω αυτα που λεω?πολλες και δεν νομιζω να ειμαι η μονη.Οσο για τις ευχες,δεν αρκει να ευχεσαι,αλλα και να πιστευεις.Αν δεν πιστευεις τοτε οι ελπιδες ειναι μηδαμινες....δεν νομιζω οτι οι μαναδες που εχουν ηδη χασει τα παιδια τους πιστευουν πως υπαρχει περιπτωση να αναστηθουν...απλα ευχονται να μην ειχε συμβει το συμβαν,πραγμα που ξερουν πως ειναι αδυνατο.
λεω για τις μαναδες που εχουν τα παιδια τους στην εντατικη και λιωνουν τα γονατα τους στην προσευχη αλλα ο θεος εχει παει διακοπες και δεν τους κανει τα χατιρια
__________________
κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβολωντας το κεφαλι του
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:36.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.