Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-10-13, 21:56
sympan9 Ο χρήστης sympan9 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 27-10-2013
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή αλλαγες προσωπου

γεια σας.. γνωρισα μια κοπελα απο την πατρα και μου λεει διαφορα για μαγια και ιστοριες απο κει.. χωρις να κανει η ιδια(αποσο υσχιριζεται).. το θεμα ειναι πως.. οταν την κοιταζα υπο συγκεκριμενες συνθηκες.. πχ (φοραει κουκουλα) στο προσωπο της εβλεπα αλλο προσωπο χωρις απαραιτητα να το γνωριζω.. αυτο εχει συμβει 3 φορες.. πιστευει στην μαγια απ οσο ξερω και εγω θελω να την εχω κοντα μου...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-10-13, 21:58
sympan9 Ο χρήστης sympan9 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 27-10-2013
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

γενικως αποσο μου εχει πει εκεινη ειχε αρκετες μεταφυσικες εμπειριες.. και μια φιλη μου που κανουν παρεα μου ειπε πωσ εζησε κατι μεταφυσικο οσο βρισκοντουσαν μαζι...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-10-13, 22:19
ΙΑΝΕΙΡΑ Ο χρήστης ΙΑΝΕΙΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-06-2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 628
Προεπιλογή

Αν σου "σερβίρω" με τρόπο πειστικό και με μπόλικη σάλτσα μεταφυσικού ότι π.χ. είμαι βαμπίρ, είμαι σίγουρη ότι κάποια στιγμή θα νομίσεις ότι είδες δύο δόντια να εξέχουν από τα χείλη μου κ.λπ, κ.λπ. Η κοπέλα αυτή ενδεχομένως να ασχολείται με τη μαγεία και το ...διαφημίζει, λέγοντας σχετικές ιστορίες. Αυτό από μόνο του δημιουργεί ένα "μύθο" για το πρόσωπό της, που επηρεάζει τους φίλους της ή τα άτομα που γνωρίζει για πρώτη φορά.
__________________
ΙΑΝΕΙΡΑ
...........................
Κάποιος πρέπει να έχει το χάος μέσα του για να γίνει φλεγόμενο αστέρι.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 28-10-13, 08:09
Το avatar του χρήστη Tsilier
Tsilier Ο χρήστης Tsilier δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-12-2010
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή

Το φαινόμενο αυτό λέγεται οφθαλμαπάτη, πιθανότατα είναι δικό σου ψυχολογικό πρόβλημα χωρίς να σημαίνει ότι το λέω με βεβαιότητα οφείλεται στην πλύση εγκεφάλου που σου έχει δημιουργήσει.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 28-10-13, 10:07
Το avatar του χρήστη zafiris
zafiris Ο χρήστης zafiris δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 25-10-2013
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή

κατέχω πράμα με αυτήν την ερωτική εξομολόγηση.
Κατά σύμτωση μπήκα εδώ κυνηγόντας να βρώ το Θρησκευτικά στο σχολςίο από χθες.
Αλλα μάλτα γιοκ.
Ξέρρω από τα παιδικά παραμύθεια της γιαγιάς, (ευλογημένη γυναίκα) ότι οι μάγησες ήταν πάντα άσχημες και κακές.
Μα τώρα, και η Μαρία η Πενταγιότησα να είναι σε ομορφιά, ούτε με διπλά γυαλιά δεν θα μπορέσω να την χαρώ.
Όσο για την κακία της, πάντα ένας κακός άνθρωπος δεν θα σε οφελήσι.
Όσο για τις μαγείες της να πάει να φοβερήσει κάποιον άθεο, κάποιον που αντί για Χριστό έχει της μάγησας το αφεντικό μέσα του.
Τα έζησα τα ξέρω.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 28-10-13, 12:52
Brain games! Ο χρήστης Brain games! δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-10-2013
Μηνύματα: 68
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sympan9 Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σας.. γνωρισα μια κοπελα απο την πατρα και μου λεει διαφορα για μαγια και ιστοριες απο κει.. χωρις να κανει η ιδια(αποσο υσχιριζεται).. το θεμα ειναι πως.. οταν την κοιταζα υπο συγκεκριμενες συνθηκες.. πχ (φοραει κουκουλα) στο προσωπο της εβλεπα αλλο προσωπο χωρις απαραιτητα να το γνωριζω.. αυτο εχει συμβει 3 φορες.. πιστευει στην μαγια απ οσο ξερω και εγω θελω να την εχω κοντα μου...
1)Είπες ότι η κοπέλα συνεχώς σου αναφέρει ότι ασχολήται με την μαγεία,με μεταφυσικά θέματα κλπ κλπ!
2)Ανέφερες ότι μόνον υπο συγκεκριμένες συνθήκες έτυχε να δεις(ή να σου φανεί)διαφορετικό το πρόσωπο της!

Θεωρώ ότι απλώς σου είχαν "καρφωθεί" στο μυαλό τα λόγια και οι ιστορίες που συνεχώς σου έλεγε,ίσως να άρχιζες άθελα σου να την προσέχεις περισσότερο και απλώς έτυχε να την παρατηρήσεις μια φορά διαφορετική!Μετά προφανώς θα ήσουνα ακόμα πιο παρατηρητικός,θα είχες ακόμα μεγαλύτερη εμμονή με εκείνην την ιδέα και όσο πιο πολύ σκέφτεσαι κάτι,μετά τόσο πιο εύκολα το ξαναβλέπεις μπροστά σου...
Σίγουρα ήταν οφθαλμαπάτη ή μπορεί(πχ στην περίπτωση με την κουκούλα) να μην διέκρινες ξεκάθαρα το πρόσωπο της...
Θα μπορούσε μέχρι και αυθυποβολή να ήτανε,σε τελική ανάλυση,αν τυχόν σου είχε γίνει πολύ έμμονη ιδέα το γεγονός της ενασχόλησης της με τέτοιου είδους θέματα...
__________________
Oρθή σκέψη και τετράγωνη λογική!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 28-10-13, 12:53
panosfromlydian Ο χρήστης panosfromlydian δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-07-2013
Μηνύματα: 212
Προεπιλογή

Υπαρχει παντως ολοιδια εμπειρια στο φορουμ.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 28-10-13, 12:54
Το avatar του χρήστη xontro_mpizeli
xontro_mpizeli Ο χρήστης xontro_mpizeli δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 22-11-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 949
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sympan9 Εμφάνιση μηνυμάτων
γενικως αποσο μου εχει πει εκεινη ειχε αρκετες μεταφυσικες εμπειριες.. και μια φιλη μου που κανουν παρεα μου ειπε πωσ εζησε κατι μεταφυσικο οσο βρισκοντουσαν μαζι...
χμ...
τι εννοείς; τι μεταφυσικό έζησε; τι ήταν αυτό;

Όπως καταλαβαίνεις, καλό θα ήταν να έγραφες περισσότερα στοιχεία και λεπτομέρεις για αυτήν και τις εμπειρίες της, ή ενδεχομένως, να την προτρέψεις να πραγματοποιήσει εγγραφή στο Forum & να τα μοιραστεί η ίδια μαζί μας.


zafiris, δεν κατάλαβα τίποτα από ό,τι έγραψες! Θα σου ήταν εύκολο να τα επαναλάβεις, με πιο καθαρό και επεξηγηματικό λόγο;
Ευχαριστώ,

Φιλικά,
Μπιζ
__________________
Η Ελλάδα και το εξωτερικό κατακλύζονται από όμορφους και μυστήριους τόπους. Αυτοί συνοδεύονται από μυστήρια που ζητάνε την ανακάλυψή τους...
Βάλτε την φαντασία σας, βγείτε έξω και εξερευνήστε κάθε γωνιά του πλανήτη μας και δείτε τα πράγματα με διαφορετική "ματιά" . . .
Μείνετε, ακόμη, ενημερωμένοι με οτιδήποτε παράξενο συμβαίνει στον πλανήτη μας!
--> Κυκλοφορεί το βιβλίο μου 88 Μύθοι & Αλήθειες (περισσότερες πληροφορίες καθώς και online παραγγελίες εδώ) <--
-
-> ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ: Σεπτέμβριος [αστυνομικό μυθιστόρημα] (εκδόσεις Πηγή). Περισσότερα δείτε εδώ <--
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 28-10-13, 20:30
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

sumpan9 όταν σου λέει ότι ασχολείται με μαγεία, προσπάθησε να θυμηθείς πάνω κάτω για τι σου έχει μιλήσει; Μην βάλεις δικές σου ερμηνείες, μόνο ότι θυμάσαι να σου έχει πει. Υποπτεύομαι ότι είναι ψυχική και μάλιστα έχει ικανότητες υποβολής πολύ καλές. Δυστυχώς παίζει μια περίπτωση να σε έχει και για πειραματόζωο, μην το δέσεις όμως αυτό που λέω
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 28-10-13, 21:06
Viper Ο χρήστης Viper δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-02-2012
Μηνύματα: 356
Προεπιλογή

Γιατί ασχολείσαι μαζί της; Λυπάμαι που σου το λέω αλλά γιατί δεν στρέφεσαι σε κάτι λιγότερο "γοητευτικό";
__________________
Carpe diem...... Τίποτε πιο λίγο. Ούτε μισό βήμα πιο πίσω.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:09.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.