Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 08-06-08, 19:56
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή Το Μυστηριο των "Παιδιων του Σκοτους"

Δυναμικο Comeback με νεο θεμα!!! Γεμισαν οι μπαταριες και νεες εμπειριες. Σας παρουσιαζω το νεο θεμα...

Σε πολλους θα φανει κουφο ή ασχετο, αλλα είναι κατι που υπαρχει. Εχετε δει ποτε αν8ρωπους ή παιδια (είναι πιο ευκολο) με μαυρα ματια? Και όταν εννοω μαυρα ματια δεν εννοω μονο την ιριδα. Αλλα ολο το ματι!!! Μαυρο του εβενους.
Μεσα στο διαστημα που ημουν εκτος Μεταφυσικου, συναντησα στο παζαρι κοντα στη γειτονια μου τυχαια ένα παιδι το οποιο ειχε κατι που παρεξενεψε. Ειχε μαυρα, ολομαυρα ματια. Ιχνος ασπρου. Μου εκανε εντυπωση. Και μονο κοιτωντας αυτά τα ματια σε πιανει κατι. Ενας φοβος, ενας κρυος ιδρωτας σαν να σε λουζει. Μια αισθηση ότι οι σκεψεις σου χανονται. Δεν σκεφτεσαι εκεινη την ωρα. Τουλαχιστον δεν το καταλαβαινεις αν σκεφτεσαι.
Εψαξα να βρω καποια στοιχεια για τετοια ατομα. Βρηκα ελαχιστα και τα περισσοτερα από αυτά ειχαν να κανουν με μεταφυσικη. Αυτά τα παιδια δηλαδη δεν είναι και απολυτα φυσιολογικα. Εχουν το ονομα «Παιδια του Σκοτους»(Evil Kids).
Θα μου πειτε είναι οι φακοι επαφης. Μπορει αλλα «ο μυθος» (δεν είναι μυθος στα σιγουρα) αυτος γυρω από τα παιδια αυτά ξεκινα από τον 18ο αιωνα. Και φυσικα τοτε δεν υπηρχαν φακοι επαφης. Κατι που ισχυει είναι ότι τα παιδια (ειτε είναι δαιμονες ειτε όχι) αν σε συναντησουν σου ζητουν να μπουν στο σπιτι σου. Δεν μπορουν να μπουν στο σπιτι αν δεν τους δωσεις την αδεια. Τωρα αν περασουν μεσα είναι μια ιστορια πολύ σκοτεινη. Ελαχιστοι ξερουν το μετα. Είναι ικανα να σε περιμενουν εξω από το σπιτι για μερες. Συνηθως αυτά τα παιδια δεν εχουν γονεις. Είναι ορφανα και είναι παντα σε ομαδα με αλλα παρομοια παιδακια. Ομαδες 2-3 παιδιων. Οσοι τους μιλανε νιωθουν μια αισθηση κινδυνου. Ότι κινδυνευει η ζωη τους. Νιωθουν δλδ αυτή τη «σκοτεινη αυρα» που βγαζουν. Θεωρουνται τα πιο ισχυρα ενεργειακα/ψυχικα βαμπιρ. Σημειωτέο τα παιδια αυτά είναι σαν κανονικα παιδια. Μονο ο τροπος που μιλανε μπορει να σε κανουν να καταλαβεις αν είναι «Παιδια του Σκοτους». Αν νιωσεις κατι σαν να χανεις τη γη.
Μπορει να φαινονται όλα τοοοοσοο παραλογα αλλα βρε παιδια αυτά διαβασα στη βιβλιο8ηκη. Δεν μπορει να είναι τοσο κουλα όλα. Ολες οι αποψεις είναι δεκτες. Είναι ένα θεμα που ακομα ψαχνω.


Υ.Γ. αν υπαρχει καποιο προβλημα απο τους συντονιστες με αυτην μου τη κινηση καλυτερα να πεσει π.μ....
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-06-08, 20:05
Το avatar του χρήστη Sofie
Sofie Ο χρήστης Sofie δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-06-2008
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή

μηπως αυτο το μαυρο στο παιδι που ειδες ειναι αποτελεσμα καποια ανωμαλιας του οφθαλμου?μηπως εχει καποια ασθενεια?

κοιταξε και αυτο: http://tech.pathfinder.gr/xpaths/une...ed/215208.html
__________________
Ο κόσμος ξεκίνησε χωρίς τον άνθρωπο και θα τελειώσει χωρίς αυτόν

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Sofie : 08-06-08 στις 20:08
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 08-06-08, 20:12
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Να σου πω. Μου περασε απο το μυαλο μην ειναι κατι τετοιο. Καποια ανωμαλια αλλα ψαχνοντας αλλα και περνωντας πληροφοριες σχετικα με τα μαυρα ματια και τα παιδια αυτα απο φιλους μου, παρατηρησα οτι υπαρχει κατι το μεταφυσικο. Πολλα δεν ειναι φυσιολογικα με αυτο το φαινομενο. Οπως το γιατι να σε ρωτανε να μπουν μεσα στο σπιτι αν ειναι φυσιολογικα? Δεν ειναι λογικο. Ή γιατι ειναι παντα σε ομαδες με παιδια ιδια? Παλι δεν στεκει. Απο την αλλη οπως ειπα σκεφτηκα και τους φακους αλλα....δεν ειχαν πριν απο 3 αιωνες. Αν αυτα εξηγηθουν τοτε παω πασο...
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-06-08, 11:55
Το avatar του χρήστη Belthazor
Belthazor Ο χρήστης Belthazor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-05-2007
Μηνύματα: 442
Προεπιλογή

Καλοσορισες και παλι !

Λοιποοον, προσωπικά δεν έχω δει τέτοια παιδια, έχω ακούσει όμως για αυτά! Φακοί επαφής δεν νομίζω να είναι, διότι, οι φακοί απλά δεν καλύπτουν όλο το μάτι, εκτός οκ άμα είναι κανένας ειδικός η τέτοια και έξαλλου, γιατί τα παιδιά να το κάνουν αυτό και που βρήκαν τα λεφτά, μιας και καταλαβαίνω πως δεν είναι και πολύ πλούσια. Έτσι λοιπόν, από ότι ξέρω, τα μαύρα μάτια είναι εκδήλωση μαγικής δύναμης ( οτιδήποτε είδους ) και πως άλλες φόρες λειτουργούν ως τοίχος που σε μπλοκάρει.. γι' αυτο και ολα αυτα περι σκεψης.. αυτα..
__________________
When we hit our lowest point, we are open to the greatest change.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-06-08, 12:10
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Δηλαδη συμφωνεις οτι ειναι απογονοι δαιμονων!? Το θεμα ειναι οτι οταν τα βλεπεις τα ματια τους ειναι σαν να κοιτας μια αβυσσο που δεν βλεπεις τον πατο. Σαν να "αδειαζει" το μυαλο σου.

Αγαπητη Sofie
το ειδα το link που παρεθεσες και σ'ευχαριστω για τη βοηθεια. Αλλα τα ματια δεν ηταν ετσι. Ηταν εντελως μαυρα. Σαν να του τα ειχαν βγαλει φαινοταν απο μακρια. Τι διαολο μονο εμενα μου εκανε εντυπωση?
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 09-06-08, 12:37
Το avatar του χρήστη Belthazor
Belthazor Ο χρήστης Belthazor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-05-2007
Μηνύματα: 442
Προεπιλογή

Δαιμονων δεν ειμαι σιγουρος, αλλα κοιτα αυτο με την αβυσσο το εχω ακουσει, ειναι να σαν να σε αποροφαει, σαν να χανεσαι μεσα, αυτο το εχω παρατηρησει σε αλλο ''μαυρο'' πραγμα και οχι ματια, αλλα η αισθηση ειναι ιδια. Επισης εχω ακουσει πως τα παιδια αυτα εχουν μεγαλη διαισθηση, και μαντικες ικανοτητες..
__________________
When we hit our lowest point, we are open to the greatest change.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 09-06-08, 12:39
Το avatar του χρήστη Ophelia
Ophelia Ο χρήστης Ophelia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-11-2006
Περιοχή: Milky Way
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Witch Shadow
Δηλαδη συμφωνεις οτι ειναι απογονοι δαιμονων!? Το θεμα ειναι οτι οταν τα βλεπεις τα ματια τους ειναι σαν να κοιτας μια αβυσσο που δεν βλεπεις τον πατο. Σαν να "αδειαζει" το μυαλο σου.

Αγαπητη Sofie
το ειδα το link που παρεθεσες και σ'ευχαριστω για τη βοηθεια. Αλλα τα ματια δεν ηταν ετσι. Ηταν εντελως μαυρα. Σαν να του τα ειχαν βγαλει φαινοταν απο μακρια. Τι διαολο μονο εμενα μου εκανε εντυπωση?
Ομολογώ πως τέτοια παιδιά δεν έχω δεί ούτε έχω ξανακούσει...
Μου φαίνεται τρομερά ενδιαφέρον το όλο θέμα και σίγουρα χρειάζεται παραπάνω ψάξιμο...
Αυτό που ήθελα να πω είναι οτι ένα τέτοιο θέαμα σίγουρα θα προκαλεί δέος και ίσως και τρόμο μερικές φορές (εγώ ξέρω οτι σίγουρα θα ταραζόμουνα πάρα πολύ). Μου έκανε εντύπωση που στο λίνκ που ανέβασε η Sofie οι άνθρωποι μιλούσαν για παρόμοια συνασθήματα όπως αυτά που μας περιέγραψε ο Witch Shadow!
Ίσως να είναι μόνο το ασυνήθιστο αυτό χαρακτηριστικό που βγάζει τέτοιες αντιδράσεις...ίσως να είναι και κάτι παραπάνω!
Όποιος και να είναι ο λόγος πάντως ας πάρουμε υπ 'οψιν και το ότι ως είδος τείνουμε να φοβόμαστε και να 'δαιμονοποιούμε' το άγνωστο και το διαφορετικό...
Δεν λέω οτι αυτό γίνεται στη προκειμένη περίπτωση, απλά είναι καλό να έχουμε και αυτό κατα νου...
__________________
Τhe sun changes everything...ab tu jaag musafir pyaaray...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 09-06-08, 12:48
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Belthazor
Δαιμονων δεν ειμαι σιγουρος, αλλα κοιτα αυτο με την αβυσσο το εχω ακουσει, ειναι να σαν να σε αποροφαει, σαν να χανεσαι μεσα, αυτο το εχω παρατηρησει σε αλλο ''μαυρο'' πραγμα και οχι ματια, αλλα η αισθηση ειναι ιδια. Επισης εχω ακουσει πως τα παιδια αυτα εχουν μεγαλη διαισθηση, και μαντικες ικανοτητες..

Και οχι μονο! Αλλα ενταξει ας αφησουμε το χρωμα και ας το παρουμε σαν φυσιολογικα παιδια. Γιατι επιμενουν να τους δωσεις την αδεια να μπουν στο σπιτι σου? Δεν ειναι νορμαλ. Το παιδι αυτο με ακολουθησε (ειναι και μεγαλο το παζαρι ) και εφτασε στην πολυκατοικια μου. Τον ρωτησα "θες κατι? Ψαχνεις καποιον?". Αυτο δεν εκανε καμια κινηση βρε παιδια. Καθοταν εκει και με χαζευε. Λιγο νερο μου ειπε οταν εμπαινα μεσα. Του λεω ελα μεσα και αυτο καθοταν εκει. Αφησε με να μπω μου ειπε. Τωρα ειναι λογικο αυτο? Του ειπα μπες και αυτο μου λεει να το αφησω να μπει. Αφησα ανοιχτη τη πορτα και τον περιμενα. Καποια στιγμη βαρεθηκα κι του ειπα ανεβα στον 3ο. Ειχα και πραγματα στα χερια, δεν 8α το παρακαλουσα...
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 09-06-08, 12:53
Το avatar του χρήστη Belthazor
Belthazor Ο χρήστης Belthazor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-05-2007
Μηνύματα: 442
Προεπιλογή

Χαχαχαχα! Ισως να ειναι κατι σαν αυτα τα ''οντα'' που θελουν πρωτα την συγκαταθεση του αλλου.. που ισως αυτο να ειναι ενας τροπος να ελεξεις τον αλλον, τι να σου πω.. .. Δεν εχω ιδεα..
__________________
When we hit our lowest point, we are open to the greatest change.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 09-06-08, 12:53
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ophelia
Ομολογώ πως τέτοια παιδιά δεν έχω δεί ούτε έχω ξανακούσει...
Μου φαίνεται τρομερά ενδιαφέρον το όλο θέμα και σίγουρα χρειάζεται παραπάνω ψάξιμο...
Αυτό που ήθελα να πω είναι οτι ένα τέτοιο θέαμα σίγουρα θα προκαλεί δέος και ίσως και τρόμο μερικές φορές (εγώ ξέρω οτι σίγουρα θα ταραζόμουνα πάρα πολύ). Μου έκανε εντύπωση που στο λίνκ που ανέβασε η Sofie οι άνθρωποι μιλούσαν για παρόμοια συνασθήματα όπως αυτά που μας περιέγραψε ο Witch Shadow!
Ίσως να είναι μόνο το ασυνήθιστο αυτό χαρακτηριστικό που βγάζει τέτοιες αντιδράσεις...ίσως να είναι και κάτι παραπάνω!
Όποιος και να είναι ο λόγος πάντως ας πάρουμε υπ 'οψιν και το ότι ως είδος τείνουμε να φοβόμαστε και να 'δαιμονοποιούμε' το άγνωστο και το διαφορετικό...
Δεν λέω οτι αυτό γίνεται στη προκειμένη περίπτωση, απλά είναι καλό να έχουμε και αυτό κατα νου...


Αγαπητη μου Ophelia
Δεν εχω σκοπο να δαιμονοποιησω τιποτα. Προς θεου, απλα αναφερω καποια πραγματα που βρηκα αλλα και το παιδι που με εκανε να ψαξω γι'αυτο το 8εμα. Δεν εχω κανεναν σκοπο να κανω κακο σε τετοια ατομα. Απλα ψαχνω.
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.