Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 04-07-07, 13:07
Carvallio Ο χρήστης Carvallio δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-01-2007
Περιοχή: Peiraeus
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή Πυροκινηση!!!

Καλησπερα παιδια.Θελω να μοιραστω μαζι σας μια προσωπικη μου εμπειρια.Αρχισα να ψαχνω οπουδηποτε για ιδιοτητες ψυχικου χαρακτηρα......Οι κατηγοριες ειναι πολλες ομως δυο ειναι αυτες που μου κινησαν το ενδιαφερον.η τηλεκινηση και η πυροκινηση.Πηρα λοιπον ενα κερι και αρχισα να προσπαθω να κουνησω τη φλογα.Καποια στιγμη καταλαβα οτι απλα δεν καιγομαι!!!!!Ετσι λοιπον σιγα σιγα αρχισα να ελεγχω τη φλογα...Πηγαινα το χερι μου αριστερα πηγαινε και αυτη.Μετα απο δυο μερες αυτο δεν μου εφτανε..Ετσι αρχισα να προσπαθω να τη σβησω.Τωρα πια με μια κινηση του χεριου μου σβηνω καθε εστια φωτιας...Μικρη βεβαια.Τι πιστευετε επ'αυτου?θα ηθελα να μου γραψετε τις αποψεις σας.....
Με ειλικρινεια,
Παναγιωτης Βλαχουτσακος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Carvallio : 04-07-07 στις 13:07
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-07-07, 17:56
Το avatar του χρήστη Υδροχοος
Υδροχοος Ο χρήστης Υδροχοος δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-10-2006
Περιοχή: Ουρανός....
Μηνύματα: 66
Προεπιλογή

Μου κινει την περιεργια η ικανοτητα σου αυτη κ δεν σου κρυβω πως εχω τις επιφυλαξεις μου....Πως καταφερες να κινησεις την φλογα...πως ενιωθες εκεινη την στιγμη?Κ ερχομαι κ εγω με τη σειρα μου να σου πω αυτο που ειπες στο θεμα "Λυγισμα κουταλιων". "Τι θα λεγατε αν τον μαζευαμε ολοι καπου να το κανει μπροστα μας?"

τι θα ελεγες να σε μαζεψουμε καπου κ να το κανεις μπροστα μας ?

με καθε φιλικη διαθεση
__________________
ΑΚΟΥΕ ΠΟΛΛΑ ΛΑΛΕΙ ΚΑΙΡΙΑ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Υδροχοος : 04-07-07 στις 17:59
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-07-07, 18:23
Το avatar του χρήστη Drymonia
Drymonia Ο χρήστης Drymonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2005
Μηνύματα: 817
Προεπιλογή

Παράθεση:

Μετα απο δυο μερες αυτο δεν μου εφτανε..Ετσι αρχισα να προσπαθω να τη σβησω.Τωρα πια με μια κινηση του χεριου μου σβηνω καθε εστια φωτιας...Μικρη βεβαια
Μικρή, μεγάλη δεν πειράζει, θα αναπτύξεις κι άλλο το ταλέντο σου.. ΤΡΕΧΑ γρήγορα όπως είσαι στην Πυροσβεστική να σε προσλάβουν μπας και σωθεί κανα δασάκι!!!!!
__________________
Για τα λεφτά τα κάνεις όλα..[?]
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-07-07, 19:01
Carvallio Ο χρήστης Carvallio δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-01-2007
Περιοχή: Peiraeus
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή

Συμφωνω και ειναι απολυτως λογικο να κρατατε τις επιφυλαξεις σας.Δεν εχω κανενα προβλημα να το κανω μπροστα σας αρκει βεβαια αυτοι που θα ερθουν να το πιστευουν.Παρολα αυτα δεν ειναι αυτο το θεμα που με απασχολει...Ψαχνοντας στο internet και πιο συγκεκριμενα στο www.wikipedia.com ειδα οτι η πυροκινιση ειναι μια κατηγορια των ''ψυχικων'' δυναμεων.Μια αλλη κατηγορια ειναι και ο ελεγχος των μεταλων και κατα συνεπεια το λυγισμα κουταλιων που αναφερει ο Φιλιππος.Ειμαι απολυτως σιγουρος οτι ο καθενας απο εμας εχει μια τετοια δυναμη μεσα του που απλα δεν την εχει ξυπνησει.Πιστευετε ομως οτι καποιοςθα μπορουσε να εχει παραπανω απο μια δυναμη?Αν συμβαινει αυτο και μαλιστα σε λαθος χερια θα μπορουσε να αποβει και καταστροφικο.......Εσεις τι λετε?
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-07-07, 19:17
Το avatar του χρήστη Ποσειδώνιος
Ποσειδώνιος Ο χρήστης Ποσειδώνιος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-08-2006
Περιοχή: Κρητικιστάν
Μηνύματα: 631
Προεπιλογή

Περιέγραψε αν θες λίγο καλύτερα πως το κάνεις.
Σε τι απόσταση βρίσκεσαι από την φλόγα;
Πως χρησιμοποιείς το χέρι σου ή τα δάκτυλα ακριβώς και σε τι απόσταση επίσης;
Η φλόγα τι παθαίνει; Είναι σαν να την παίρνει ο αέρας; Κινείται απότομα ή ήρεμα; Τελειώνει;
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 05-07-07, 13:52
Carvallio Ο χρήστης Carvallio δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-01-2007
Περιοχή: Peiraeus
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή

Λοιπον.θα περιγραψω πως γινετε η ολη φαση.Το κανω απο αποσταση περιπου ενος μετρου.Η φλογα κινειται αργα η ηρεμα αναλογα με τιν κινηση του χεριου μου.Δηλαδη αν εγω κινω το χερι μου γρηγορα τοτε η φλογα κινειται κι αυτη γρηγορα.Αν εγω κινω το χερι μου αργα κινειται κι αυτη αργα.Θα σβησει οταν το θελω εγω.Αν δηλαδη πω στον εαυτο μου οτι η φλογα θα σβησει τοτε θα σβησει.Αποκλειω την περιπτωση ολο αυτο να ειναι αερας γιατι η αποσταση ειναι μεγαλη....Εσεις τι γνωμη εχετε?
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 05-07-07, 21:48
Το avatar του χρήστη tsilof
tsilof Ο χρήστης tsilof δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2005
Περιοχή: Κάτω από το βουνό των Θεών
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Carvallio
...Αποκλειω την περιπτωση ολο αυτο να ειναι αερας γιατι η αποσταση ειναι μεγαλη....Εσεις τι γνωμη εχετε?
Μου θύμισες το σχετικό επεισόδιο των x-files φίλε μου

Στην ερωτήσή σου ,σχετικά με το ποια είναι η γνωμη μας, μάλλον θα πρέπει να υπάρξει κάποιος τρόπος να το δούμε live και έπειτα να κρίνουμε...ε?
__________________
Quid tibi opus est, ut sis bonus? Velle!


blog:
mantri


blog:
adioristos


radio station
dRadio


Τα καλύτερα έρχονται ! ! !
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 27-12-07, 15:16
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Carvallio
ο καθενας απο εμας εχει μια τετοια δυναμη μεσα του που απλα δεν την εχει ξυπνησει.Πιστευετε ομως οτι καποιοςθα μπορουσε να εχει παραπανω απο μια δυναμη?Αν συμβαινει αυτο και μαλιστα σε λαθος χερια θα μπορουσε να αποβει και καταστροφικο......

Φιλε Carvallio
πιστευω οτι ο καθε ανθρωπος εχει μια υπερφυσικη δυναμη η οποια περιμενει να υπαρξουν οι καταλληλες καταστασεις για να ενεργοποιηθει....παραπανω απο μια δυναμη δεν νομιζω οτι ειναι εφικτο ειδικα αν προκειται για διαφορετικες πχ Προμηνυμα και Πυροκινηση....οπως βλεπεις δεν κολλανε...η καθε δυναμη αναπτυσεται μαζι με σενα και αν μαλιστα την χρησιμοποιεις και την εξασκεις αναπτυσεται ακομα πιο γρηγορα....οταν κανει αισθητη τη παρουσια η δυναμη σου θα ειναι πολυ αδυνατη αλλα μπορει να εξελιχθει με τον καιρο...πχ Προμηνυμα-Εμβιωση-Τηλεπαθεια ή Τηλεπαθεια-Πυροκινηση-Τηλεκινηση (σ'αυτη τη περιπτωση δεν ελεγχεις πια τη φωτια) ή Τηλεπαθεια-Τηλεκινηση- Αστρικη Προβολη και ουτω καθεξης....
Σε πιστευω και πραγματικα εισαι κατοχος ενος σπανιου εως μυθικου χαρισματος το οποιο ειναι ιδιαιτερα αρεστο για τη σκοτεινη πλευρα.....
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 02-07-08, 13:10
Carvallio Ο χρήστης Carvallio δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-01-2007
Περιοχή: Peiraeus
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή

File witch shadow.Se euxaristw poli pou toulaxiston esi me pisteueis.Oso gia to oti einai aresto sin skoteini pleura na sou pw tin alitheia den to eixa skeftei omws mou kinises to endiaferon. Exeis idea peri autis??
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 02-07-08, 13:34
Το avatar του χρήστη Belthazor
Belthazor Ο χρήστης Belthazor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-05-2007
Μηνύματα: 442
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Carvallio
Καλησπερα παιδια.Θελω να μοιραστω μαζι σας μια προσωπικη μου εμπειρια.Αρχισα να ψαχνω οπουδηποτε για ιδιοτητες ψυχικου χαρακτηρα......Οι κατηγοριες ειναι πολλες ομως δυο ειναι αυτες που μου κινησαν το ενδιαφερον.η τηλεκινηση και η πυροκινηση.Πηρα λοιπον ενα κερι και αρχισα να προσπαθω να κουνησω τη φλογα.Καποια στιγμη καταλαβα οτι απλα δεν καιγομαι!!!!!Ετσι λοιπον σιγα σιγα αρχισα να ελεγχω τη φλογα...Πηγαινα το χερι μου αριστερα πηγαινε και αυτη.Μετα απο δυο μερες αυτο δεν μου εφτανε..Ετσι αρχισα να προσπαθω να τη σβησω.Τωρα πια με μια κινηση του χεριου μου σβηνω καθε εστια φωτιας...Μικρη βεβαια.Τι πιστευετε επ'αυτου?θα ηθελα να μου γραψετε τις αποψεις σας.....
Με ειλικρινεια,
Παναγιωτης Βλαχουτσακος
Η ικανότητα σου είναι ένας κλάδος της ''παρακίνησης''.. Με την ''τηλεκινησία'' σου, που από ότι φαίνεται αυξάνεται σε δύναμη, αρχίζεις να επηρεάζεις και αλλά στοιχειά.. Προσπάθησε να την αυξήσεις γιατί εφόσον έχει κοινή ρίζα, την τηλεκινησία, μπορεί πιθανόν εκτός από φλόγα να μπορείς να ελίξεις και το νερό ίσως..
__________________
When we hit our lowest point, we are open to the greatest change.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.