Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 19-01-08, 14:55
Stavropoulos Ο χρήστης Stavropoulos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-01-2008
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή Ελληνική Οργάνωση ΝΑΟΣ

Είναι η πρώτη φορά που γράφω εδώ και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μία προσωπική μου εμπειρία που είχα πολλά χρόνια πριν.

Στην σοφίτα του σπιτιού του παππού μου είχα βρει κάποιες μπροσούρες και χειρόγραφα με επικεφαλίδα την λέξη ΝΑΟΣ και πάμπολες φορές
τις λέξεις ΝΑΟΣ ΝΕΚΡΩΝ. Ήταν γραμμένα στα Ελληνικά και σε μια άγωστη προς εμένα γλώσσα την οποία ούτε καν μπορύσα να προφέρω. Ο νους μου πήγε κατευθείαν σε εξωγήινες οντότητες όταν αυτό που διαπίστωσα ήταν οτι οι μαρτυρίες του παππού μου αναφέρονταν συνέχεια στην φράση "Αυτοί που ήρθαν απο ψηλά". Αυτό που μου κίνησε ακόμα περισσότερο την περιέργεια ήταν κάποιου είδους τελετουργίες με σκοπό, όπως λέει, την έλευση Αυτών! Αυτή η οργάνωση ΝΑΟΣ όπως γράφουν τα κέιμενα ξεκίνησε το 1983 ως κάποιου είδους πειράματος. Στην κυριολεξία έχει μέσα κατάλογο με ονόματα που γράφτηκαν σε αυτήν την οργάνωση με τον τίτλο
"Το Μεγάλο Πείραμα". Στα τελετουργικά τους αναφέρεται πολύ συχνα ο ποταμός Αχέρωντας και ο κώδικας ΙΧΩΡ.

Αυτό που με εξέπληξε δε, ήταν η συνεχώς ανεστραμμένη πεντάλφα διάσπαρτη στα πολλά αυτά φύλλα. Ως χρόνια μελετητής του Απόκρυφου δεν έχω ανακαλύψει τίποτα για την ύπαρξη τέτοιας οργάνωσης. Επίσης δε κάποια πράγματα είναι μόνο για τον εαυτό μου διαφυλλάσοντας έτσι την κληρονομία της οικογένειας μου.

Ζητώ από ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ πληροφορία για την οργάνωση ΝΑΟΣ.

Φιλικά,
__________________
Αργύρης Σταυρόπουλος
  #2  
Παλιά 20-01-08, 14:19
Το avatar του χρήστη chris82
chris82 Ο χρήστης chris82 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-09-2006
Περιοχή: Κιλκίς
Μηνύματα: 36
Προεπιλογή

Γιατί δεν μας βάζεις καμιά φωτογραφία απο αυτά τα έγγραφα,έστω κάποιο λογότυπο που φέρνουν ή οτιδήποτε άλλο για να δούμε και εμείς περι τίνος ακριβώς αναφέρεσαι..
__________________
...it takes no time to fall in love...but it takes you years to know what love is...
  #3  
Παλιά 20-01-08, 17:25
Stavropoulos Ο χρήστης Stavropoulos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-01-2008
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή ΝΑΟΣ

Δεν υπάρχει κανένα λογότυπο. Αρχαιοληνικά γραμμένη η λέξη ΝΑΟΣ - Πείραμα.
__________________
Αργύρης Σταυρόπουλος
  #4  
Παλιά 20-01-08, 22:42
Το avatar του χρήστη Υδροχοος
Υδροχοος Ο χρήστης Υδροχοος δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-10-2006
Περιοχή: Ουρανός....
Μηνύματα: 66
Προεπιλογή

Μπορεις να μας παραθεσεις καποιο αποσπασμα απο αυτα τα χειρογραφα χωρις να αποκαλυπτεις κατι απο την κληρονομια της οικογενειας σου? Δωσε μας καποιο στοιχειο απο αυτα τα κειμενα για να καταλαβουμε κ εμεις καλυτερα...αν μπορεσουμε να καταλαβουμε..!Τι λεει για τον Αχερωντα πχ...για το νεκρομαντειο μηπως? για τον ΙΧΩΡ τι αναφερει? Ριξε λιγακι φως στην υποθεση...εισαι ο μονος που μπορει να το κανει νομιζω..
__________________
ΑΚΟΥΕ ΠΟΛΛΑ ΛΑΛΕΙ ΚΑΙΡΙΑ
  #5  
Παλιά 29-01-08, 23:06
Το avatar του χρήστη Sophia_Aiwnia
Sophia_Aiwnia Ο χρήστης Sophia_Aiwnia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2008
Μηνύματα: 57
Προεπιλογή NAOS

Pragmatika polu perierga mas ta les K. Stayropoule.

Anyway, epeidh mpainw se arkera agglofwna forum, eixa brei mia diaythunsh pou isws mporei na se "fwthsei"

http://naos.activeboard.com/

Se ena Occult forum to vrhka kai malista prospathoun opws lene na anabiwsoun thn dikia tous thriskeia. Brhka arkera Ellhnokentrika stoixeia edw. Pragmatika einai ligo stoixeiwmeno, na sou pw thn alitheia. Den xerw an o pappous sou, tha anoike pote se tetoia organwsh.

Elpizw na se boithisa k Elpizw na broume kai oi 2 thn akrh. Moiazei san paixnidi thisayrou xerw gw.
__________________
Η γνώση είναι ανάμνηση

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μιχάλης : 30-01-08 στις 04:54 Αιτία: Παρακαλώ να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες
  #6  
Παλιά 01-02-08, 23:35
Stavropoulos Ο χρήστης Stavropoulos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-01-2008
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή ΝΑΟΣ

Σ'ευχαριστω πολύ Σοφία!

Πραγματικά πολύ ενδιαφέρον.

Τα πράγματα αρχίζουν και ξετυλίγοντε.. Πάντως αυτό που με συγκλόνησε είναι επικοινώνησα μαζί τους και μου διαβεβαίωσαν ότι είχαν μέλη από Ελλάδα το 1983!

Και πάλι ευχαριστώ

Αργύρης
__________________
Αργύρης Σταυρόπουλος
  #7  
Παλιά 20-02-08, 02:03
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Wink Σχόλια περί thread Ναός

θέλω να γράψω κάτι για το thread του ναού .
’αρχισα να το διαβάζω εξαρχής αλλα ΚΌΛΛΗΣΑ στην σελίδα 3.

ξεκινάς το θέμα ως μυστήριο μεταξύ έγγραφον του παππου που τυχαία βρήκες... και ρωτάς τους υπολοιπους αν γνωρίζουν κάτι...(ίσος δοκίμασες αν υπάρχει γνώση του θέματος!?)
μια αξιολάτρευτη κοπέλα σου δίνη το link του ναού ως παραθρησκευτική οργάνωση...νυν η μέλλον και εσύ απαντάς έκπληκτος ότι τώρα ξετυλίγεται το μυστήριο κτλ κτλ.

και από εδώ ξεκινάει το περίεργο...Την ίδια ημερομηνία απαντάς στην σελίδα Νούμερο 3, αφού υπάρχουν πολλά σχόλια για την δράση τους.. Ότι ουδέ μια σχέση με ότι λένε οι υπόλοιπη...αφού τους παρακολουθείς πολύ καιρό (Naos) (τα φόρουμ τους)...?????
Μήπως επρόκειτο για διαφήμιση του ναού?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 20-02-08 στις 02:09
  #8  
Παλιά 20-02-08, 02:07
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

To thread εισαγεται για service και κλειδωνεται προσωρινα για τα απαραιτητα...
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)
  #9  
Παλιά 03-03-08, 21:32
Το avatar του χρήστη Άπαν
Άπαν Ο χρήστης Άπαν δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 26-09-2003
Περιοχή: Utopia
Μηνύματα: 294
Προεπιλογή

Το νήμα θα παραμείνει κλειδωμένο μέχρι ο χρήστης Σταυρόπουλος να προσκομίσει τα έγγραφα που αναφέρει στην πρώτη δημοσίευση σε αυτό το νήμα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stauropoulos
Στην σοφίτα του σπιτιού του παππού μου είχα βρει κάποιες μπροσούρες και χειρόγραφα με επικεφαλίδα την λέξη ΝΑΟΣ και πάμπολες φορές
τις λέξεις ΝΑΟΣ ΝΕΚΡΩΝ.

Είναι πρώτιστο μέλημά μας η προστασία των μελών της κοινότητας του Μεταφυσικού από παραπληροφόρηση και γκρίζα διαφήμηση διαφόρων οργανώσεων/ιστοτόπων. Καθώς έχουμε στη διάθεση μας πολλά στοιχεία τα οποία δείχνουν ότι δεν έχουμε να κάνουμε με καλόβουλες δημοσιεύσεις, περιμένουμε από κάποιους να στοιχειοθετήσουν το λόγο τους .

Είναι καλό σιγά σιγά να παρέχουμε τεκμηρίωση για να αποδείξουμε αυτά που λέμε. Είναι πολλές οι περιπτώσεις που χρήστες επιμένουν να διαλαλούν ότι ο γάιδαρος πετάει. Όταν τους ζητάμε τα στοιχεία, μας λένε ότι εδώ είναι Μεταφυσικό και όχι Ορθολογιστικό..

Η προσωπική απάντηση που δίνω είναι ότι Φαντασία δε σημαίνει βλακεία και Ορθολογισμός δε σημαίνει Δογματισμός.

Ναι είναι γεγονός ότι πατάμε σε δυο βάρκες αλλά αυτό είναι που κάνει την όλη σύλληψη της κοινότητας του Μεταφυσικού τόσο γοητευτική ...
__________________
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
Παραγωγός της "Ραδιοφωνικής Αστρικής Πύλης"
Albedo14 web radio , www.albedo14.com
Podcast Αστρικής Πύλης .................. Αρχείο Εκπομπών

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 12-11-08 στις 10:04
  #10  
Παλιά 28-02-13, 12:52
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Άπαν Εμφάνιση μηνυμάτων
Το νήμα θα παραμείνει κλειδωμένο μέχρι ο χρήστης Σταυρόπουλος να προσκομίσει τα έγγραφα που αναφέρει στην πρώτη δημοσίευση σε αυτό το νήμα



Είναι πρώτιστο μέλημά μας η προστασία των μελών της κοινότητας του Μεταφυσικού από παραπληροφόρηση και γκρίζα διαφήμηση διαφόρων οργανώσεων/ιστοτόπων. Καθώς έχουμε στη διάθεση μας πολλά στοιχεία τα οποία δείχνουν ότι δεν έχουμε να κάνουμε με καλόβουλες δημοσιεύσεις, περιμένουμε από κάποιους να στοιχειοθετήσουν το λόγο τους .

Είναι καλό σιγά σιγά να παρέχουμε τεκμηρίωση για να αποδείξουμε αυτά που λέμε. Είναι πολλές οι περιπτώσεις που χρήστες επιμένουν να διαλαλούν ότι ο γάιδαρος πετάει. Όταν τους ζητάμε τα στοιχεία, μας λένε ότι εδώ είναι Μεταφυσικό και όχι Ορθολογιστικό..

Η προσωπική απάντηση που δίνω είναι ότι Φαντασία δε σημαίνει βλακεία και Ορθολογισμός δε σημαίνει Δογματισμός.

Ναι είναι γεγονός ότι πατάμε σε δυο βάρκες αλλά αυτό είναι που κάνει την όλη σύλληψη της κοινότητας του Μεταφυσικού τόσο γοητευτική ...

διαβαστε κ αυτο....
__________________
be no good, be real
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:44.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.