Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 31-12-12, 18:42
htsopelas Ο χρήστης htsopelas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 24-12-2012
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

εγώ γεννήθηκα πέμπτη αλλά παρ'ολα αυτά ματιάζω
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 07-01-13, 15:13
Το avatar του χρήστη Cathy
Cathy Ο χρήστης Cathy δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-09-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 90
Προεπιλογή

Γεια σας παιδιά και απο μένα! Διάβασα όλα όσα λέτε και είναι πολύ ενδιαφέροντα.
Εγώ προσωπικά έχω γεννηθεί Τετάρτη, δεν έχω κάποιες ιδιατερότητες ικανότητες αλλά έχω καταλήξει στο ότι οταν θέλω κάτι πολύ και επικεντρώνω την ενέργεια και την σκέψη μου σε ενα σκοπό , τότε αυτό γίνεται. Και είναι λογικό αν το σκεφτούμε για όλους μας ανεξαρτήτως μερας γεννήσεως, διότι έχει αποδειχθεί και επιστημονικά πως όταν μια ιδεά ή ενα συναίσθημα παράγεται έσα στο νου ενός ανθρώπου, η ισχύς που παράγεται μέσα στον εγκέφαλο με την μορφή νοητικών ενεργειακών κυμάτων, επεκτείνεται στο περιβάλλον γύρω απο το άτομο, σε απόσταση ανάλογη της ενέργειας που δημιουργήθηκε. Αυτά τα νοητικά κύματα μπορούν να ενεργοποιήσουν παρόμοιες δονήσεις στο νου άλλων ανθρώπων που μπαίνουν στο πεδίο τους, ακολουθώντας τους νόμους της πνευματικής επιρροής. Ή αλλιώς όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να γίνει αυτο που θες. Η αλήθεια είναι πως δεν το έχω δοκιμασει ποτέ με κατάρες και ούτε θέλω γιατι δεν με ενδιαφέρει το κακό των άλλων.
Ισχύει οτι οταν εχεις κάποιο μελλοντικό σχέδιο και το διατυμπανίσεις πριν πραγματοποοιηθεί δεν πρόκειται να γίνει ποτέ. Προσωπικά νομίζω πως ο λόγος που γίνεται αυτό είναι επειδή όταν λες κάτι σε πολύ κόσμο, μαζεύεται αρνητική ενέργεια απο όλους αυτούς, οι οποίοι μπορεί να με θέλουν το κκαλό σου είτε γιατί ζηλεύουν, συνειδητά ή ασυνείδητα, η γιατί απλά δεν ειναι και τόσο καλοί άνθρωποι. Και επειδή την έχω πατήσει και εγώ έτσι, προτιμώ τα σημαντικά να τα ανακοινωνω αφου έχουν ήδη γίνει.
Τωρα η μητέρα μου είναι Σαββατογεννημένη και πρέπει να παραδεχτώ οτι ειναι υπεραισθητηριακός άνθρωπος και μπορεί και βλέπει πράγματα που δεν μπορούν άλλοι. Επίσης μπορεί να προβλέψει το μέλλον μέσω των ονείρων της τα οποία είναι άκρως προφητικά. Εχει ακόμα ανεπτυγμένη την ικανότητα της τηλεπαθείας κυρίως μαζι μου, που τυχαίνει να μένω μακρια απο τους δικούς μου. Δεν ξέρω όμως αν αυτό οφείλεται στην μέρα γέννησης της.
Εγώ απλά πιστεύω ότι όλοι μας επειδή είμαστε φτιαγμένοι και απο ενέργεια, μπορούμε να έχουμε παρόμοιες ικανότητες, όταν συγκεντρώνουμε στην ενέργεια μας σε κάτι. Και επειδή όλα αυτά είναι πνευματικά ζητήματα, πιστεύω πως απλά άλλοι είμαστε περισσότερο και άλλοι λιγότερο πνευματικοί.
__________________
Όλα τα πράγματα δεν είναι πάντα όπως φαίνονται
Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 08-01-13, 00:26
Το avatar του χρήστη xtabay
xtabay Ο χρήστης xtabay δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-07-2012
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή

Παράθεση:
διότι έχει αποδειχθεί και επιστημονικά πως όταν μια ιδεά ή ενα συναίσθημα παράγεται έσα στο νου ενός ανθρώπου, η ισχύς που παράγεται μέσα στον εγκέφαλο με την μορφή νοητικών ενεργειακών κυμάτων, επεκτείνεται στο περιβάλλον γύρω απο το άτομο, σε απόσταση ανάλογη της ενέργειας που δημιουργήθηκε. Αυτά τα νοητικά κύματα μπορούν να ενεργοποιήσουν παρόμοιες δονήσεις στο νου άλλων ανθρώπων που μπαίνουν στο πεδίο τους, ακολουθώντας τους νόμους της πνευματικής επιρροής.
Μπορείς να με παραπέμψεις στην επιστημονική έρευνα που απέδειξε αυτό που λές η να μου πεις με ποια εργαλεία μετράμε την διασπορά των νοητικών ενεργειακών κυμάτων στο περιβάλλον;
Απάντηση με παράθεση
  #64  
Παλιά 08-01-13, 09:16
Το avatar του χρήστη SAM_502
SAM_502 Ο χρήστης SAM_502 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Περιοχή: Β Προαστεια
Μηνύματα: 762
Προεπιλογή

Τελικά ισχύει το "live your myth in Greece"
__________________
Απουσία αποδείξεων δε σημαίνει και απόδειξη απουσίας
Απάντηση με παράθεση
  #65  
Παλιά 08-01-13, 12:15
Το avatar του χρήστη Vakryle
Vakryle Ο χρήστης Vakryle δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2012
Μηνύματα: 994
Προεπιλογή

Άλλη μια μεγαλειώδης μπαρούφα στις τάξεις των "μεταφυσικάριων"!
__________________
"The needs of the many outweigh the needs of the few"
-Mr. Spock, Starfleet's First Officer, 2230 A.D. - 2387 A.D.
Απάντηση με παράθεση
  #66  
Παλιά 08-01-13, 12:58
Viper Ο χρήστης Viper δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-02-2012
Μηνύματα: 356
Προεπιλογή

Καλό θα ήταν να μας ενημερώσεις εκτενέστερα για το ερευνητικό κομμάτι των θεωριών αυτών καθώς θα μπορούσαν να γίνουν κοσμοιστορικές αλλαγές αν γενικευόταν η εφαρμογή του
__________________
Carpe diem...... Τίποτε πιο λίγο. Ούτε μισό βήμα πιο πίσω.
Απάντηση με παράθεση
  #67  
Παλιά 08-01-13, 16:26
ΠΛΑΤΩΝΙΚΟΣ Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝΙΚΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-01-2013
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή

και εγώ σαββατογεννημενος ειμαι έχω νιώσει οτι κάποια άτομα στέλνουν αρνητική ενέργεια εναντίον μου και τα βλέπω στα όνειρα μου που θέλουν να με εξοντώσουν αλλά ωστόσο δεν μπορούν παρόλο το μίσος τους
Απάντηση με παράθεση
  #68  
Παλιά 13-01-13, 18:56
Το avatar του χρήστη Cathy
Cathy Ο χρήστης Cathy δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-09-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 90
Προεπιλογή

Eίχα δει ενα ντοκιμαντερ στο ΣΚΑΙ η στην ΝΕΤ, αν θυμαμαι καλά,πριν κανενα χρονο , το οποίο εξηγούσε με επιστημονικές μελέτες και πειράματα πως συμβαίνει αυτο.
Θυμαμαι οτι είχα σημειώσει το συμπέρασμα επειδή μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση το θέμα και το ίδιο το ντοκιμαντερ. Λυπάμαι που δεν μπορώ να σας δώσω περισσότερες λεπτομέρειες καθώς δεν είμαι σε θέση να θυμάμαι μετα τόσο καιρό.
__________________
Όλα τα πράγματα δεν είναι πάντα όπως φαίνονται
Απάντηση με παράθεση
  #69  
Παλιά 14-01-13, 14:35
Το avatar του χρήστη OANNHSEA
OANNHSEA Ο χρήστης OANNHSEA δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μηνύματα: 1.182
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vakryle Εμφάνιση μηνυμάτων
Άλλη μια μεγαλειώδης μπαρούφα στις τάξεις των "μεταφυσικάριων"!
Δεν μου λες, θες μήπως να σου ρίξω καμία κατάρα που πιάνει σαν Σαββατογεννημένος που είμαι ή δέχεσαι να αναιρέσεις;
__________________

ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΙΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ
BELLUM OMNEUM CONTRA OMNE - ΦΩΤΙΑ ΠΕΡΠΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ
Απάντηση με παράθεση
  #70  
Παλιά 14-01-13, 17:57
Το avatar του χρήστη Vakryle
Vakryle Ο χρήστης Vakryle δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2012
Μηνύματα: 994
Προεπιλογή

... αρκεί να είμαι κάτω από μία σκάλα, να περνάει μία μαύρη γάτα από μπροστά μου και, βέβαια, να είναι Τρίτη και 13 με πανσέληνο!
__________________
"The needs of the many outweigh the needs of the few"
-Mr. Spock, Starfleet's First Officer, 2230 A.D. - 2387 A.D.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.