Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 26-08-07, 19:11
Το avatar του χρήστη melian
melian Ο χρήστης melian δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 26-01-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 920
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από FAY
ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΛΙΚΑΤΖΑΡΟ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΣΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΕΚΛΕΒΑΝ ΓΛΥΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΣΤΡΕΦΑΝ ΣΤΗ ΒΑΣΗ ΤΟΥΣ ΤΑ ΘΕΟΦΑΝΙΑ ΜΕ ΒΑΖΕΙ ΣΕ ΣΚΕΨΕΙΣ.
διαβάζοντας το μήνυμά σου μου γεννήθηκε μια απορία... κοντεύουν τα Θεοφάνια ή τρελάθηκαν και οι καλικάντζαροι και βγήκαν φέτος πιο νωρίς;

όσο ξανακοιτάω τη φωτογραφία τόσο πιο πολύ πιστεύω ότι είναι ο εμπρηστής. Το να είναι κάποιος κάτοικος που βρέθηκε εκεί μέρα μεσημέρι μόνος του δε μου φαίνεται πολύ πιθανό. Απ' ότι βλέπω εκεί κοντά δεν υπήρχε μονοπάτι. Μακάρι να τους πιάσουν και να μας πουν ποιοι κρύβονται από πίσω. Δε φτάνει μόνο να φυλακιστούν αυτοί που έβαλαν τις φωτιές. Πρέπει να βρεθούν και οι ηθικοί αυτουργοί... όνειρα θερινής νυκτός
__________________
Μέλος της ομάδας Gateway
Υπεύθυνη ανανεώσεων της Fantasy Gate


"Μη διδάσκεις τίποτα, αφού έχεις ακόμα να μάθεις τα πάντα." - Fernando Pessoa

-------------------------------------

WordsToCount

FantasyGate
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 26-08-07, 19:40
FAY Ο χρήστης FAY δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-08-2007
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή

ΠΡΩΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΕΝ ΥΙΟΘΕΤΗΣΑ ΣΑΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ''ΦΑΙΔΡΑ'' ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ''ΛΕΝΕ'' ΚΑΙ ''ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ''ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ''ΠΙΣΤΕΥΩ'' Ή ''ΞΕΡΩ''.ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΑΡΜΟΔΙΟΤΕΡΟ ΑΤΟΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.
ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟΝ ΟΙ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΝΤΕΣ ΟΝΤΩΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΕ ΓΝΩΣΤΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΝ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΔΙΑΥΛΟ ΤΟΥ ΑLTER ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΡΟΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ .
ΚΑΙ ΤΡΙΤΟΝ ΑΠΑΝΤΩΝΤΑΣ ΣΤΟ ΣΑΡΚΑΣΜΟ ΓΙΑ ΤΑ ΘΕΟΦΑΝΙΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΠΑΡΑΘΕΣΗ ΤΩΝ ΟΣΩΝ ΕΧΟΥΝ ΕΙΠΩΘΕΙ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ.
ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΜΠΡΗΣΤΕΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙ ΣΤΗ ΦΥΛΑΚΗ Ή ΜΑΛΛΟΝ ΚΡΕΜΑΣΜΕΝΟΥΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ.
ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ
__________________
FAY
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 26-08-07, 20:02
Το avatar του χρήστη excellent
excellent Ο χρήστης excellent δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-12-2005
Περιοχή: Ρόδος
Μηνύματα: 527
Exclamation

Beetlejuice, ενημέρωσέ μας για το τι κάνατε με την εικόνα.
__________________
Νικόλαος< νίκη + λαός
Ἀνακοίνωσις
Στρατιωτικὸς νόμος. Ἡ χώρα κηρύσσεται εἰς κατάστασιν πολιορκίας. Αναστέλλεται ἡ λειτουργία τοῦ Συντάγματος ἐπὶ 6 μήνας. Ἡ κυκλοφορία πεζῶν καὶ ὀχημάτων ἀπαγορεύεται μετὰ τὴν δύσιν τοῦ ἡλίου εἰς τὰς πόλεις καὶ εἰς τὴν ὕπαιθρον. Οἱ παραβάται θὰ πυροβολούνται ἄνευ προειδοποιήσεως. Ζήτω τὸ Ἔθνος.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 26-08-07, 20:21
Το avatar του χρήστη Julliet
Julliet Ο χρήστης Julliet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-11-2005
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 305
Προεπιλογή

Μετά από το βίντεο που παίζει στα δελτία ειδήσεων με τους δυο τύπους που βάζουν φωτιά στον Υμηττό πετώντας ρουκέτα (μάλλον), νομίζω όλο και περισσότερο πως στη φωτογραφία είναι κάποιος εμπρηστής. Μακάρι να πιαστούν οι υπεύθυνοι και να τιμωρηθούν παραδειγματικά.
Beet και εγώ περιμένω να μάθω τι έγινε με την φωτο.
__________________
~*Gp*~

«Γιατί άραγε ενώ δεν με καταλαβαίνει κανένας με συμπαθούν όλοι?»
Albert Einstein


"Όσοι ψάχνουν για χρυσό, σκάβουν πολύ και βρίσκουν λίγο" Ηράκλειτος

Το όνειρο μου χάρισε τη ζωή, τωρα δεν μου μένει παρά να χαρίσω στη ζωή το όνειρο.

"Δεν πρόκειται ποτέ να ανακαλύψεις νέους ωκεανούς αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις από τα μάτια σου την ακτή"
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 26-08-07, 20:36
mirloon Ο χρήστης mirloon δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-08-2007
Περιοχή: athina
Μηνύματα: 11
Exclamation

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από excellent
Επειδή όπως είπες Μηνά υπάρχει η πιθανότητα αυτό το πράγμα πάνω στην εικόνα να είναι άνθρωπος, πρέπει ή κάποιος από το metafysiko ή ακόμη καλύτερα η ίδια η mirloon να δώσει την φωτογραφία στην ΕΛ.ΑΣ. Έχουν τα μέσα να κάνουν μεγάλη ανάλυση στις εικόνες και να δουν αν είναι άνθρωπος ή όχι και μετά να γίνουν και οι απαραίτητες ενέργειες (αν είναι άνθρωπος), για να βρούν ποιος ήταν εκεί - ο οποίος είναι και πιθανός εμπρηστής.

γεια σας
Σας ενημερωνω οτι εχω ενημερωσει την πυροσβεστικη υπηρεσια
Επισης αποτι φαινεται πρεπει να ειναι ανθρωπος καμουφλαρισμενος-Αν καποιος σας ειδε ειδησεις στη ΝΕΤ πριν απο 10 λεπτα θα ειδε και ενα βιντεο ντοκουμεντο που δειχνει 2 τυπους στο Χολαργο.Λοιπον ειναι στο σημειο που εβγαλα την φωτογραφια μονο που εγω εχω μια φιγουρα στην αριστερα πλευρα του βουνου
ΜΑΡΙΑΝ
-------------------
ΤΗΝ ΦΩΤΟ ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΑ ΧΤΕΣ ΣΤΙΣ 12.20 ΠΕΡΙΠΟΥ...Η ΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ Κ ΕΧΟΥΝ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΟΙ ΑΡΧΕΣ
ΜΑΡΙΑΝ
------------------
Η φωτια ηταν ακριβως απο κατω (αποσο εβλεπα)και πισω απτο βουναλακι εβγαιναν καπνοι...γιαυτο το λογο εβγαζα κ το σιγκεκριμενο σημειο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tsilof : 31-08-07 στις 01:49 Αιτία: συγχώνευση ποστ, μη χρησιμοποίηση edit
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 27-08-07, 00:05
Δημήτρης Μπρικιάτης
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Απίθανη φωτογραφία! Μερικές εξηγήσεις:


1)Απόδειξη πως πρόκειται για εσκεμμένη επίθεση...
2) Ταρτουίκος! Απο το "Lady in the Water" του M.Night Shyamalan...
3) Οι Ντέρος μας επιτίθονται!!!
4)Απλά Έλληνας Μεγαλοπόδαρος που βγήκε σεργάνι για τελευταία φορά... (πρίν καεί το βουνό.)

Περιμένουμε νέα. Απλά κάνω χιούμορ επειδή χριάζεται και λίγο απο αυτό τέτοιες ώρες...Η Ελλάδα δέχεται επίθεση απο αγνώστους. (Απο ποιό μέρος έρχονται είναι ακόμα πιό άγνωστο...Πάνω ή κάτω;!)
Έχω φίλους στον Πύργο και φοβάμαι για την τύχη τους...Ελπίζω να πάνε όλα καλά απόψε...
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 27-08-07, 00:21
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

Ενημερωνω τους φιλους του φορουμ πως εχουν ενημερωθει ολοι οι τηλεοπτικοι σταθμοι για την υπαρξη του τοπικ και της φωτογραφιας αυτης, 2 εκ των οποιων οχι απλα με e-mail, αλλα και με προσωπικες επαφες με βασικους συντελεστες τους. Αργα το απογευμα ενημερωθηκε σχετικα και η ΕΛ.ΑΣ. Εαν θεωρησουν οτι η φωτογραφια ειναι αξιοποιησιμη λογικα θα προωθησουν το θεμα στην αντιτρομοκρατικη. Δε γνωριζουμε εαν μπορουμε να κανουμε κατι περισσοτερο σαν site.
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 27-08-07 στις 00:22
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 27-08-07, 01:51
Το avatar του χρήστη SAM_502
SAM_502 Ο χρήστης SAM_502 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Περιοχή: Β Προαστεια
Μηνύματα: 762
Προεπιλογή

ποτε καταλαβε οτι υπαρχει κατι εκει και δευτερο για μενα πιο πιθανο ειναι να ειναι καποιος ανθρωπος,απλα και λιτα
__________________
Απουσία αποδείξεων δε σημαίνει και απόδειξη απουσίας
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 27-08-07, 02:37
Το avatar του χρήστη tsilof
tsilof Ο χρήστης tsilof δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2005
Περιοχή: Κάτω από το βουνό των Θεών
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από beetlejuice
Ενημερωνω τους φιλους του φορουμ πως εχουν ενημερωθει ολοι οι τηλεοπτικοι σταθμοι για την υπαρξη του τοπικ και της φωτογραφιας αυτης, 2 εκ των οποιων οχι απλα με e-mail, αλλα και με προσωπικες επαφες με βασικους συντελεστες τους. Αργα το απογευμα ενημερωθηκε σχετικα και η ΕΛ.ΑΣ. Εαν θεωρησουν οτι η φωτογραφια ειναι αξιοποιησιμη λογικα θα προωθησουν το θεμα στην αντιτρομοκρατικη. Δε γνωριζουμε εαν μπορουμε να κανουμε κατι περισσοτερο σαν site.
Αυτή είναι μία πολύ καλή εξέλιξη και μπράβο.
Εκεί που έχει φτάσει η κατάσταση των τελευταίων ημερών με τις φωτιές και τους ανθρώπους που χαθήκαν, σίγουρα οι αρμόδιες υπηρεσίες της αντιτρομοκρατικής θα εξετάσουν τη φωτογραφία λεπτομερώς
Μακάρι να βγει κάτι καλό, γιατί (και εδώ πιστεύω πως θα συμφωνήσουμε όλοι) για την τόσο μεγάλη καταστροφή θα πρέπει να καθίσουν κάποιοι στο "σκαμνί" επιτέλους
__________________
Quid tibi opus est, ut sis bonus? Velle!


blog:
mantri


blog:
adioristos


radio station
dRadio


Τα καλύτερα έρχονται ! ! !
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 27-08-07, 11:38
marilita Ο χρήστης marilita δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-08-2007
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή

δυστυχως "αυτοι"που θα καθησουν στο σκαμνι δεν θα ειναι οι πραγματικοι ηθικοι αυτουργοι!δεν ακουσατε που κατηγορουν 2 11ΧΡΟΝΑ???α ναι!κ ενα βοσκο!αυτοι θα καθησουν στο σκαμνι!πρ'ολ'αυτα εμεις παλι θα τους ψηφισουμε!
φταιμε περισσοτεροι απ'ουι αυτοι!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.