Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #321  
Παλιά 29-11-11, 00:20
Το avatar του χρήστη Feanor12
Feanor12 Ο χρήστης Feanor12 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-03-2010
Μηνύματα: 91
Προεπιλογή

Το εζησα 2 φορες τους τελευταιους 2 μηνες.Για πρωτη φορα.Δεν ηταν κατι που με τρομαξε.Δεν μπορω να πω αν ηταν στον υπνο η στον ξυπνιο.Ηταν κατι ενδιαμεσο.Να προσθεσω οτι και τις 2 φορες εγινε στον μεσημεριανο μου υπνο και για να κοιμηθω εγω μεσημερι πρεπει να ειμαι πολυ πτωμα.Υποθετω πως ειναι κατι καθαρα εγκεφαλικο και επιδρα η συσσωρευμενη κουραση.
Απάντηση με παράθεση
  #322  
Παλιά 05-01-12, 00:25
Katerina.deathless Ο χρήστης Katerina.deathless δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2012
Μηνύματα: 11
Exclamation Σκιές

Καλησπέρα σας παιδιά, λέγομαι Κατερίνα είμαι 14 και καινούρια στο "φορουμ". Επειδή όμως είμαι και πολύ άσχετη με τα "φόρουμς" και γενικά δεν έχω εγγραφεί ξανά σε ένα παρόμοιο σιτε γι'αυτό αν φανώ αδέξια ή κάνω κάποιο λάθος παρακαλώ να μου το πείτε να το διορθώσω. Αποφάσισα λοιπόν μετά απο αρκετό καιρό να εγγραφώ σε κάποιο σιτε που γίνονται συζητήσεις για όλα τα ανεξήγητα, λόγο κάποιον εμπειριών που έχω απο τότε που ήμουν μικρή με την ελπίδα οτι θα κατανοήσω κάποια πράγματα και οτι θα πάρω κάποιες χρήσιμες συμβουλές απο άτομα ποιο έμπειρα απο εμένα. Γι'αυτό σας εκλιπαρώ βοηθήστε με!! είμαι σε απόγνωση~~~
Απο μικρή έβλεπα μορφές <<σκιές>> όπως τις έχω μόνη μου ονομάσει, γιατί είναι σκοτεινές ανθρώπινες μορφές που μοιάζουν με σκιές. Είναι παντού! βλέπω σχεδόν κάθε μέρα πολλές φορές με ακουμπούν κ'όλας έχω αισθανθεί απο σκούντιγμα, χέρι στον ώμο μου μέχρι και κάτι να με αγκαλιάζει την ώρα που είμαι ξαπλωμένη.
Θυμάμαι πολλά απο όταν ήμουν μικρή αλλα δεν θα τα διηγηθώ όλα τώρα γιατί θα μου πάρει πολύ! Θυμάμαι ήμουν μικρή γυρω στα 3-4 και ήμουν ξαπλωμένη για ύπνο που λεμε. Και σε μια στιγμη ξύπνησα και ολα γύρω μου ήταν πελώρια και ένοιωθα μικροσκοπική το κρεβατι μου φαινόταν 10 μέτρα. Κρύωνα και δεν μπορούσα να κουνηθώ μόνο τα μάτια μου μπορούσα να ανοίξω. Και συνήθως έβλεπα μια μορφή να κάθετε στην ακρη της κρεβατοκάμαρας των γονιών μου, ήταν ένα παιδί κοριτσάκι μου φαινόταν και καθόταν σταυροπόδι έχοντας το κεφάλι σκυμμένο. Αυτό το είχα πάθει πολλές φορέσ βλέποντας αυτή τη μορφή, κάποιες φορές μάλιστα νόμιζα πως την άκουγα να γελάει ειρωνικά σαν να έπαιρνε ευχαρίστηση με τον πόνο μου. Μια φορά κατάφερα και σηκώθηκα στο κρεβάτι δεν μπορούσα να κουνήσω τα πόδια μου αλλα μπόρεσα και φώναξα και ήρθε ο πατέρας μου και του είπα οτι κάτι είναι εκεί και με κοιτάει εγώ θυμάμαι το έβλεπα ακόμα, αλλα όταν αναψε τα φώτα εξαφανίστηκε. Απο τότε δεν το ξαναείδα. Ακόμα θυμάμαι ημουν στην κουζίνα με τη γιαγιά κ τν αδερφό μου και εγω έβλεπα μια σκιά στον τοίχο να κουνιέται ανθρώπινα σαν να χόρευε και εγώ γελούσα και με ρώτησαν γιατι γελούσα τσ εξήγησα και μου είπαν οτι δεν υπήρχε τπτ στον τοίχο. Στο τέλος ήταν σαν να με χαιρετούσε μετά πήγαμε και είδαμε τηλεόραση. Όλα αυτά συνεβησαν γιατί τα θυμούνται και οι δικοί μου. Είναι και άλλα πολλα....
Και ναι και εγώ θα έλεγα οτι ήταν η φαντασία ενος μικρού παιδιού.... Αλλα πρόσφατα ανακάλυψα οτι αυτά δεν είναι η φαντασία μου, και οτι δεν είμαι τρελή όπως τόσο καιρό νόμιζα και πίστευα....Ακόμα να αναφέρω οτι έχω την ικανότητα να βλέπω αύρες απο ανθρώπους ζώα ακόμα και αντικείμενα.... Αυτό το ανακάλυψα το καλοκαίρι ψάχνοντας διάφορα στο ίντερνετ λόγο ενός δοκιμαντέρ που είχα δει.....
Τέλος παντων πρίν λίγο καιρό ήμασταν στο σχολείο και κάτι ζεστό με ακούμπησε, το ένοιωσα στην πλάτη και τον γοφό μου,Γύρισα πίσω να κοιτάξω μήπως ήταν κάποιος και δεν ήταν κανενας κοντα. Πρίν προλάβω να κάνω κάτι είδα την φίλη μου να ανατινάζεται και είπε παναγία μου!!! την ρωτισαμε τι έγινε και είπε οτι είδε ένα μαύρο πράγμα να τυλίγει τη μέση μου. Μετά απο αυτό είπα και στις 2 τα πάντα. Η φίλη μου που είδε αυτο (Γιάννα) μου πρότεινε να πάμε σε κάποιον "ιδικό" να μιλήσουμε αυτός μου είπε οτι ο Διάβλος θέλει να καταλάβει την ψυχή μου (Πραγματικά δεν τον πίστεψα μάλιστα μόνο "ιδικός" δε μου φάνηκε ο κύριος)
Πρίν μερικές μέρες την 1 Ιανουαρίου για την ακρίβεια καθόμασταν με την άλλη κοπέλα π της τα είχα πεί και αυτής, καθόμασταν στο παγκάκι στη γειτονιά μου και συζητούσαμε και καθώς γύρισα το κεφάλι μου είδα μια αντρικη μορφή ψυλή με σκυμμένο το κεφάλι σγουρά μαλλιά να κρατάει κάτι στα χέρια του σαν βιβλιο. Η κοπέλα (Αναστασια) με ρώτησε τι έγινε και της είπα οτι είδα σκια πάλι αντρας ήταν της είπα. Μετα απο λιγο μ είπε οτι είδε και αυτη το ίδιο μεσα σε μια αυλη, της ζήτησα να μ το περιγράψει και ήταν αυτό που είχα δει κ εγώ.
Καταλαβα οτι υπάρχουν όχι μονο αυτο έχω και "μαρτυρεσ" χαχαχ
Δεν ξέρω τι να νιώσω χαίρομαι αλλα φοβαμαι ταυτόχρονα. Να προσθέσω οτι ακούω να φωνάζουν το όνομα μου πολλές φορές και η τηλεόραση αν πάω σε άλλο δωμάτιο καμιά φορά αλλάζει κανάλια μόνη της. Δεν είναι κάτι επιθετικό απλά θα'θελα να ήμουν ¨κανονική¨¨ Ακομα στον ύπνο μου λέω παράλογα πράγματα και μια φράση που λέω πολλές φορές κα μ'εχι ακούσει ο αδερφός μου να λέω είναι ~ to mnte aoitu irn ic iout oiun a ~ το έγραψα με λατινικούς χαρακτήρες γτ σεν ξερω πως αλλιώς να το γράψω.
Παλιά υπνοβατούσα και πήγα να πέσω απο τη βιβλιοθήκη μια φορα, μην ρωτάτε πως είχα ανέβει εκεί απάνω πάλι καλά που με βρηκε ο αδερφός μου στο τσακ! Ξέρω πολλοί δεν θα με πιστέψουν! Ούτε και το απαιτώ αλλά χρειάζομαι βοήθειααα!!
Σας παρακαλώ θέλω τη γνώμη σας τι να κάνω τι πιστεύετε οτι έχω; Πείτε μου τη γωμη σας τη χρειάζομαι!!!
Ευχαριστώ πρκαταβολικά
Απάντηση με παράθεση
  #323  
Παλιά 05-01-12, 08:28
Το avatar του χρήστη Vasilis1818
Vasilis1818 Ο χρήστης Vasilis1818 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-05-2010
Μηνύματα: 263
Προεπιλογή

Καλημερα κατερινα.
Η αληθεια ειναι οτι πρωτη φορα "γνωριζω" ανθρωπο που
βλεπει σκιες. Δεν ξερω απο τι μπορει να προερχεται αυτο.
Ισως καποιος μελος του φορουμ να μπορει να ξερει 5 πραγματα γιαυτο
το θεμα και να σου λυση μερικες απορεις.
Παντως για μενα πιστευω θα ηταν καλο να βρεις καποιον καλο
πνευματικο ιερεα (δεν ξερω βεβαια τι σχεση εχεις με την εκκλησια) να
του μιλησεις για αυτο που σου συμβαινει μηπως και μπορει να σου
πει κατι.

Να σε ρωτησω κατι.
Αυτες οι σκιες εχεις καταλαβει αν θελουν κατι απο σενα?
η απλα σε πειραζουν επειδη μπορεις να τις δεις ?
__________________
Έν όρει τών Αμώμων ώσπερ ήλιος έλαμψας, καί μαρτυρικώς, θεοφόρε, πρός Θεόν έξεδήμησας, βαρβάρων υποστάς επιδρομάς, Εφραίμ Μεγαλομάρτυς τού Χριστού, διά τούτο αναβλύζεις χάριν αεί, τοίς ευλαβώς βοώσί σοι, δόξα τώ δεδωκότι σοι ισχύν, δόξα τώ σέ θαυμαστώσαντι, δόξα τώ ενεργούντι διά σού, πάσιν ιάματα.
Απάντηση με παράθεση
  #324  
Παλιά 05-01-12, 08:52
GET1 Ο χρήστης GET1 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-01-2012
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Καλημερα κατερινα και απο εμενα ειμαι νεοs στο φορουμ και θα ηθελα να σε ροτησο κατι αυτεσ η σκιεσ ειναι παντα διαφορετικεσ ? και εγω θα σε συμβουλευα να ακουσησ τον φιλο μασ Vasilis1818 αλλα και θα σε συμβουλευα να ψαξεισ σε καμια βιβλιοθηκη να βρεισ κανενα βιβλιο που θα σου δοσει τησ απαντησησ που ζητασ αν δεν εισε τοσο φαν του διαβασματοσ να ψαχνεισ σε σαιτσ στο ιντερνετ ειπαρχουν πολα που γραφουν για τετια πραγματα ξερεισ πνευματα,σκιεσ κ.α.Και ουτε εγω γνωριζω" ανθρωπο που να βλεπει σκιες.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GET1 : 05-01-12 στις 09:11
Απάντηση με παράθεση
  #325  
Παλιά 05-01-12, 09:10
GET1 Ο χρήστης GET1 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-01-2012
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Α και μια αλλεσ 2 συμβουλεσ που σου δηνο εχω ακουση οτι πιανουν.1μερηκεσ φορεσ ιστοριεσ φαντασματον και τετια περιλαμβανονται και σκιεσ μπορει να σε βοηθησουν να βρεισ τον τροπο να τα διοξεισ{δεν ξερο εγγυημενα τα αποτελεσματα τησ διοτη και μενα μου το χουν πει και δεν το πολιπιστευω}.2Να λεσ παντα το πατερ ιμον καθε βραδη και να κουβαλασ μαζι σου αν μπορεισ παντα ενα σταυρο μεγαλοσ η μικροσ δεν εχει σημασια αρκη να ειναι σταυροσ αν ειναι οντοσ ο διαβολοσ τοτε δεν πιστευω οτι αν ακολουθησησ τη δευτερη τακτηκη θα σε ξαναπξραξουν αυτεσ η σκιεσ αν ειναι οντοσ πνευματα του διαβολου μετο πατερ ιμον θα φιγουν αν το κανεισ καθημερηνα τοτε ακομα καλητερα και αν εχεισ και καμια εικονιτσα πανο απο το κρεβατη σου η στο κομοδηνοσου τοτε θα εχεισ πολη καλητερα αποτελεσματα{αν ειναι πνευματα του διαβολου η μεθοδοσ αυτη εχω ακουση οτι πιανει και αλλου ειδοπυσ πνευματα ομοσ δεν ξερω εγγυημενα καλητερα μην κανουμε πηραματα σε τετιεσ περιπτοσεισ}.Και κατι τελευταιο δεν πρεπει σε καμια περιπτοση να τα φοβασε ποτε μιν τα φοβασε γιατι αυτο θελουν τον φοβο σου. φιλικα
Απάντηση με παράθεση
  #326  
Παλιά 05-01-12, 11:15
GET1 Ο χρήστης GET1 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-01-2012
Μηνύματα: 12
Smile

Αυτεσ η σκιεσ σου κανουν τακτικεσ επισκεψεισ?
Απάντηση με παράθεση
  #327  
Παλιά 05-01-12, 11:18
Katerina.deathless Ο χρήστης Katerina.deathless δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2012
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vasilis1818 Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σε ρωτησω κατι.
Αυτες οι σκιες εχεις καταλαβει αν θελουν κατι απο σενα?
η απλα σε πειραζουν επειδη μπορεις να τις δεις ?
Δεν ξέρω αυτό προσπαθώ να μαθω! Υπάρχουν φορές που νιώθω τόσο απελπισμένη και τις διώχνω κυρίως όταν είμαι μόνη μου. και φεύγουν!
Εγώ προσωπικά πιστεύω οτι δεν θέλουν όλες να μου κάνουν κακό κυρίως αυτή τελευταία που είναι ένας άνδρας χθες κοιμήθηκα στην γιαγιά μου και με ξύπνησε με ακούμπησε και μετά τον έβλεπα αρκετές φορές τη μέρα!
Θα ήθελα να τις βοηθήσω αλλα είμαι τελείως άσχετη!!! πραγματικά το θέλω γιατί δεν είναι όλες οι σκιές τόσο"ζεστές" Απλά είναι λίγο δύσκολο να μην φρικάρω πολλές φορές έχω δεί τέτοια να περνάνε μέσα απο σώματα άλλων!
Απάντηση με παράθεση
  #328  
Παλιά 05-01-12, 11:23
GET1 Ο χρήστης GET1 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-01-2012
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Κατερινα απο τη μασ εγραψεσ στο μυνημα θελεισ να τισ βοηθησησ να τησ διοξεισ η να μαθεισ πληροφοριεσ γιατι τα χουμε μπερδεψει λιγο.?
Απάντηση με παράθεση
  #329  
Παλιά 05-01-12, 11:25
Katerina.deathless Ο χρήστης Katerina.deathless δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2012
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

[QUOTE=GET1;91838]Α και μια αλλεσ 2 συμβουλεσ που σου δηνο εχω ακουση οτι πιανουν.1μερηκεσ φορεσ ιστοριεσ φαντασματον και τετια περιλαμβανονται και σκιεσ μπορει να σε βοηθησουν να βρεισ τον τροπο να τα διοξεισ{δεν ξερο εγγυημενα τα αποτελεσματα τησ διοτη και μενα μου το χουν πει και δεν το πολιπιστευω}.2Να λεσ παντα το πατερ ιμον καθε βραδη και να κουβαλασ μαζι σου αν μπορεισ παντα ενα σταυρο μεγαλοσ η μικροσ δεν εχει σημασια
Ναί έχω διαβάσει αρκετά και έχω ψάξει αλλα πουθενά δεν έχω βρεί για σκιές! Αυτό θα κάνω θα πάω σ βιβλιοθήκη και θα ψάξω!
Ναι είμα χριστιανή ορθόδοξη και κανω τον σταυρό μου και έχω και εικόνες κάτω απο ο μαξιλάρι μου!
Αυτό ου έχω καταλάβει είναι οτι με το καιρό γίνομαι ποιο δυνατή! και για να πώ την αλήθεια αν δεν είχαν σοκαριστεί τόσο οι φίλες μου μάλλον τίποτα δεν θα έκανα! Το είχα συνηθίσει αλλά ναι όντως δεν γίνετε κάτι παίζει! ευχαριστώ πολυυυυ για τις συμβουλές σας ^^
Απάντηση με παράθεση
  #330  
Παλιά 05-01-12, 11:26
GET1 Ο χρήστης GET1 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-01-2012
Μηνύματα: 12
Smile

Α και κατι αλλο μπορει αυτεσ οι σκιεσ να ειναι πνευματα εχεισ προσπαθηση να επεικινονισισ για να μαθεισ τη θελουν απο σενα?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.