Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #391  
Παλιά 19-08-07, 14:53
Το avatar του χρήστη burzum
burzum Ο χρήστης burzum δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-07-2005
Μηνύματα: 207
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από OrdoAbChao
Αγαπητέ leo_morpheus,

Ο εν Ελλάδι Τεκτονισμός ποτέ δεν έφτασε σε επίπεδο να δέχεται τον καθένα. Βέβαια πάντοτε ισχύει η αρχή που λέει ότι είναι εύκολο να γίνεις Τέκτονας αλλά δύσκολο να παραμείνεις Τέκτονας.

Λόγω έλλειψης χρόνου σου απαντώ πολύ περιεκτικά. Θα επανέλθω.

Φιλικά,
OrdoAbChao
Και ακόμα ο εν Ελλάδι ''Τεκτονισμός''(Ανάθεμα αν πολλοί μασώνοι ξέρανε τι σημασία έχει η λέξη) είναι ακόμα στο ''επίπεδο'' να ΠΡΟΣΚΑΛΕΙ (κι οχι να δέχεται) άτομα τα οποία είναι πετυχημένα σε κοινωνικό και οικονομικό επίπεδο.

Ό,τι λέω τα λέω απο δεύτερο χέρι..
__________________
AD SATANAS QUI LAETIFICAT JUVENTUTEM MEAM
PONE DIABOLUS CUSTODIAM
Απάντηση με παράθεση
  #392  
Παλιά 20-08-07, 13:50
sumotori Ο χρήστης sumotori δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-03-2007
Μηνύματα: 152
Προεπιλογή

Για το λόγο αυτό ας είμαστε και λίγο επιφυλακτικοί με ό,τι μας λένε.
__________________
sumo is the way to the top
Απάντηση με παράθεση
  #393  
Παλιά 20-08-07, 15:27
Το avatar του χρήστη leo morpheus
leo morpheus Ο χρήστης leo morpheus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2006
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sumotori
Αλλά τι μπορέι να είναι οι αποκαλούμενοι μασώνοι φίλε beetlejuice ??

Χριστιανοί Ορθόδοξοι ?

Εγώ έχω την εντύπωση ότι κάτι σκοτεινό λατρεύουν,όσο τους κόβει βέβαια !

Και μη μου πεις ότι μιλάω υποτιμητικά...να δεις αυτοί τι άποψη έχουν για το rest of the population

Φίλε μου,το οτι δεν ειναι χριστιανοι ορθοδοξοι δεν σημαινει οτι λατρευουν κατι το σατανικο...Μπορεί πολλά απο αυτα που λενε να ειναι εναντια στη θρησκεια αλλα οταν γινεσαι τεκτονας δεν παιζει ρολο η θρησκεια σου...Γινεσαι ανεξαρτήτως θρησκεύματος...

Όσο για την άποψη τους για το rest of the population,λογικό είναι(όχι σωστο...)αφου θεωρουν τους εαυτούς τους μυημενους σε κατι που ο απλός πολίτης δεν κατέχει και ζει στη πλάνη...
__________________
" WHAT RISES MUST FALL , WHAT HAS FALLEN MAY RISE AGAIN..."
Απάντηση με παράθεση
  #394  
Παλιά 20-08-07, 18:47
OrdoAbChao Ο χρήστης OrdoAbChao δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-04-2007
Μηνύματα: 74
Προεπιλογή

Αγαπητέ Burzum,

Αρχικά να σημειώσω ότι μ'εντυπωσιάζει η σιγουριά σου αλλά και των υπόλοιπων συνομιλητών και είναι κάτι που το συναντάς καθημερινά. Άνθρωποι χωρίς καμία σχέση με κάποιον χώρο έχουν ως δεδομένο ότι γνωρίζουν περισσότερα από κάποιον που είναι μέλος αυτού του χώρου.

Ο Τεκτονισμός θα συμφωνήσω μαζί σου, όχι γιατί υποθέτω όμως αλλά γιατί γνωρίζω, ότι όντως δεν βρίσκεται στο απόγειό του. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι λειτουργεί μόνον ως φιλανθρωπικός οργανισμός ή ότι έχει παρακμάσει. Δεν θα μπορούσε να γίνεται κάτι τέτοιο διότι δεν θα ήταν Τεκτονισμός. Οι εργασίες συνεχίζονται με τον ίδιο τρόπο που γινόντουσαν στο παρελθόν και η βιωματική εμπειρία είναι η ίδια και πλουσιότερη. Αν θα είναι καλύτερο ή χειρότερο το αποτέλεσμα εξαρτάται μόνο από τον δέκτη.

Αγαπητέ sumotori,

Το όνομα που δίνει ο Τεκτονισμός στον Θεό είναι Μ.Α.Τ.Σ. ή Μέγας Αρχιτέκτων του Σύμπαντος. Βλέπεις κάτι σκοτεινό μέχρι εδώ; Παράλληλα δίδει το δικαίωμα στον Τέκτονα να πιστεύει σε όποια θρησκεία αυτός επιλέγει και προάγει τον σεβασμό μεταξύ των διαφορετικών πεποιθήσεων ή εκδοχών του ίδιου γεγονότος, αντί να φανατίζει λέγοντας ότι κατέχει την μοναδική αλήθεια.

Aγαπητέ leo_morpheus,

Όπως έγραψα και πριν ο Τεκτονισμός δεν προάγει την εξάλειψη των θρησκειών αλλά τον σεβασμό και την αποδοχή μεταξύ των αλλόθρησκων. Άρα, προφανώς και συνεχίζει να παίζει ρόλο η θρησκεία σου από την στιγμή που γίνεσαι μέλος του Τεκτονισμού.

Μετά τιμής,
OrdoAbChaο
Απάντηση με παράθεση
  #395  
Παλιά 20-08-07, 19:10
Το avatar του χρήστη podhlaths
podhlaths Ο χρήστης podhlaths δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-07-2007
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή

Καλά τα λέτε όλοι όμως εγω το μόνο που ξέρω είναι ότι όλα αυτά μου φαίνονται ύποπτα...
Γιατί ένας οργανισμός που ισχυρίζεται ότι προάγει την ελεύθερη σκέψη και την φιλοσοφία( με λίγα λόγια μαζεύονται για να συζητήσουν διεξοδικά κάποιο θέμα) δεν κάνει δεχτό κάποιον φτωχό... δηλαδή κάποιος που είναι πλούσιος σημαίνει ότι ξέρει να συζητά και για φιλοσοφικά θέματα.
και γιατί όλοι αυτοί το κάνουν τόσο μυστικιστικά?

Εγώ δεν ξέρω αλλά η γιαγιά μου, μου είπε μην γίνεις ποτέ π....... και μασσώνος. Και εγώ το τηρώ....
Απάντηση με παράθεση
  #396  
Παλιά 20-08-07, 19:18
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

Παράθεση:
Γιατί ένας οργανισμός που ισχυρίζεται ότι προάγει την ελεύθερη σκέψη και την φιλοσοφία( με λίγα λόγια μαζεύονται για να συζητήσουν διεξοδικά κάποιο θέμα) δεν κάνει δεχτό κάποιον φτωχό...
Eχω διαβασει αρκετα βιβλια περι Τεκτονισμου.. πρωτη φορα ακουω κανονα που να διακρινει τους ανθρωπους αναμεσα σε πλουσιους και φτωχους... Ραδιο αρβυλα και αυτο ποδηλατη...

Παράθεση:
και γιατί όλοι αυτοί το κάνουν τόσο μυστικιστικά?
Αντικειμενικα δεν μπορεις να τους κατηγορησεις για αυτο. Αλλωστε οταν μιλαμε για βαθια φιλοσοφικα θεματα, αναφερομαστε σε συζητησεις που κανουν ανθρωποι που εχουν μελετησει αλλους φιλοσοφους, γνωριζουν την εννοια των συμβολων, των ιδεων και των αρχετυπων...

Παράθεση:
Εγώ δεν ξέρω αλλά η γιαγιά μου, μου είπε μην γίνεις ποτέ π....... και μασσώνος. Και εγώ το τηρώ....
και προφανως οχι για συζητησεις που κανεις με την (φανταζομαι!) συμπαθεστατη γιαγια σου! Η γιαγια σου ανηκει σε μια γενια που της εμαθαν να παπαγαλιζει και να εφαρμοζει αυτα που της διδαξαν δογματικα. Ψαξε (απο τη στιγμη που στις μερες μας εχεις τη δυνατοτητα) και μετα κρινε! Και πιστεψε με, δε χρειαζεται να γινεις Τεκτονας για να εχεις αποψη, αντικειμενικη ή υποκειμενικη. Τουλαχιστον τοτε θα γνωριζεις οτι ειναι η δικη σου αποψη.
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)
Απάντηση με παράθεση
  #397  
Παλιά 20-08-07, 19:48
Το avatar του χρήστη burzum
burzum Ο χρήστης burzum δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-07-2005
Μηνύματα: 207
Προεπιλογή

Καλά θα με τρελάνετε????

Θέλετε να μου πείτε οτι στις στοές Αθήνας και Θεσσαλονίκης δεν γίνεται η διαλογή με ΚΑΘΑΡΑ οικονομικά κριτήρια?

Τέλος πάντων τα δικά σας ψέματα δεν θα ορίζουν τα όσα λέω ως ασχετοσύνες.

Άσε με Όρντο να ξέρω κι εγώ κάποια πράγματα για το θέμα...

Κι αυτό που λέει ο sumotori περί υπεροψίας το χω ζήσει στο πετσί μου απο τους κάθε λογής συνταξιοδοτημένους και ηθικιστές παντογνώστες..
__________________
AD SATANAS QUI LAETIFICAT JUVENTUTEM MEAM
PONE DIABOLUS CUSTODIAM
Απάντηση με παράθεση
  #398  
Παλιά 20-08-07, 19:51
sumotori Ο χρήστης sumotori δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-03-2007
Μηνύματα: 152
Προεπιλογή

Δηλαδή όποιος μιλάει αρνητικά για τη μασωνία,δεν ξέρει,ενώ όποιος μιλάει θετικά,ξέρει.
Μάλιστα.

Μ.Α.Τ.Σ. λοιπόν, ο μέγας αρχιτέκτων του σύμπαντος κλπ κλπ
Ναι,βλέπω κάτι ύποπτο εδώ αγαπητέ OrdoAbChao.
Μας μοστράρει μία ιδιότητα που δεν ξέρουμε τι είναι. Ποιος είναι αυτός ο Μ.Α.Τ.Σ. ?????
Εσύ που ισχυρίζεσαι ότι γνωρίζεις,ξέρεις ακριβώς ποιος είναι ο Μ.Α.Τ.Σ. ?
Αν ναι, απαιτώ να μου πεις.
Αν όχι,μην μου ξαναπεις ότι ΔΕΝ ξέρω.
Ποτέ δεν ξέρεις ποιος πατά τα κουμπιά του πληκτρολογίου φίλε,μην υποτιμάς τους άλλους ότι δεν ξέρουν.
Το ίδιο υποστηρίζουν κι οι τέκτονες,μόνο αυτοί ξέρουν ενώ οι άλλοι είμαστε τούβλα.
Ας μην ακολουθούμε κι εμείς ρατσιστικές απόψεις τέτοιου είδους,ειδικά σε έναν χώρο που φιλοξενεί πολλές απόψεις και θεάσεις.

Πάει ο Μ.Α.Τ.Σ. λοιπόν.
Το περίεργο βέβαια είναι ότι όπως έχουν ισχυριστεί πολλοί οι οποίοι έφυγαν από τον τεκτονισμό,ακόμη και οι ίδιοι δεν ήξεραν τι ακριβώς λάτρευαν.
Μπορεί να ήταν και το κεφάλι ενός τράγου,you never know

Εσύ αν έφτανες στη στιγμή της αποκάλυψης
(έτσι δε γίνεται ? κάποια στγμή και αφού έχεις κατακτήσει τον τίτλο του ιππότη με τα χίλια σπαθιά ή δεν ξέρω κι εγώ ποιον άλλο τίτλο - του πελεκάνου ίσως,σε φέρνουν προ της αποκάλυψης) και σου έλεγαν "να λοιπόν,πίσω από αυτήν την κουκούλα κρύβεται αυτός που λατρεύεις, ο Μ.Α.Τ.Σ." και σου τον έδειχναν και ήταν ένας τράγος...τι θα έλεγες ? Θα ήσουν ικανοποιημένος με την πίστη σου ?

Επειδή ξέρω ότι ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΟΠΩΣ ΙΣΧΥΡΙΖΕΣΑΙ ΜΑΣΩΝΟΣ, δεν έχεις ιδέα ποιος είναι αυτός που λατρεύεις,σου συνιστώ να προσέχεις.
Με την ίδια λογική μπορώ να έρθω κι εγώ για να σου πουλήσω ένα αυτοκίνητο,χωρίς όμως να σου το δείξω,αλλά να σου "πίστεψέ με,είναι και γαμώ τα αμάξια". Θα το αγόραζες ?

Μία άλλη ερώτηση είναι η κλασσική : γιατί οι άγιοι αυτοί άνθρωποι που λέγονται μασώνοι,δεν βγαίνουν φανερά να στηρίξουν το έργο τους αλλά και τη θεωρία τους ?
Τι φοβούνται ή μάλλον τι είναι αυτό που τους εμποδίζει να το κάνουν ?
Περιμένω απάντηση.

Όσο για διάφοτα φωτογραφικά ντοκουμέντα μέσα από στοές (και υπάρχουν πολλά τέτοια) έχω δει απίθανα πράγματα,με ποδιές,με σώβρακα,με δεμένα μάτια κι άλλα -κατά την άποψή μου- τραγελαφικά.
Θα μπορούσες να μας διαφωτίσεις λίγο σχετικά με αυτά ?
Ή θα σε βρουν κρεμασμένο κάτω από καμιά γέφυρα στο Λονδίνο με βαρίδια στα πόδια ?

Αν θες απαντάς.

beetlejuice,
θα ήθελα να δικαιολογήσεις την άποψή σου ότι οι παλιοί άνθρωποι (σαν τη γιαγιά μου) αναμασούσαν "φανταστικές" ιστορίες,ενώ εμείς σήμερα,που έχουμε πειστεί ότι υπάρχουν φαντάσματα και UFO και λυκάνθρωποι και ξωτικά ,ΔΕΝ ΑΝΑΜΑΣΑΜΕ αλλά είμαστε πρωτότυποι.
Άσε τα ράδιο-αρβύλα και δικαιολόγησε λίγο -αν θες- αυτή την πραγματικά πολύ νεωτεριστική -για τα δεδομένα τα δικά μου- άποψη-γνώμη.

danke schoen !
__________________
sumo is the way to the top
Απάντηση με παράθεση
  #399  
Παλιά 20-08-07, 20:20
MysticHeart Ο χρήστης MysticHeart δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-08-2007
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sumotori
Δηλαδή όποιος μιλάει αρνητικά για τη μασωνία,δεν ξέρει,ενώ όποιος μιλάει θετικά,ξέρει.
Μάλιστα.

Μ.Α.Τ.Σ. λοιπόν, ο μέγας αρχιτέκτων του σύμπαντος κλπ κλπ
Ναι,βλέπω κάτι ύποπτο εδώ αγαπητέ OrdoAbChao.
Μας μοστράρει μία ιδιότητα που δεν ξέρουμε τι είναι. Ποιος είναι αυτός ο Μ.Α.Τ.Σ. ?????
Εσύ που ισχυρίζεσαι ότι γνωρίζεις,ξέρεις ακριβώς ποιος είναι ο Μ.Α.Τ.Σ. ?
Αν ναι, απαιτώ να μου πεις.
Αν όχι,μην μου ξαναπεις ότι ΔΕΝ ξέρω.
Ποτέ δεν ξέρεις ποιος πατά τα κουμπιά του πληκτρολογίου φίλε,μην υποτιμάς τους άλλους ότι δεν ξέρουν.
Το ίδιο υποστηρίζουν κι οι τέκτονες,μόνο αυτοί ξέρουν ενώ οι άλλοι είμαστε τούβλα.
Ας μην ακολουθούμε κι εμείς ρατσιστικές απόψεις τέτοιου είδους,ειδικά σε έναν χώρο που φιλοξενεί πολλές απόψεις και θεάσεις.

Πάει ο Μ.Α.Τ.Σ. λοιπόν.
Το περίεργο βέβαια είναι ότι όπως έχουν ισχυριστεί πολλοί οι οποίοι έφυγαν από τον τεκτονισμό,ακόμη και οι ίδιοι δεν ήξεραν τι ακριβώς λάτρευαν.
Μπορεί να ήταν και το κεφάλι ενός τράγου,you never know

Εσύ αν έφτανες στη στιγμή της αποκάλυψης
(έτσι δε γίνεται ? κάποια στγμή και αφού έχεις κατακτήσει τον τίτλο του ιππότη με τα χίλια σπαθιά ή δεν ξέρω κι εγώ ποιον άλλο τίτλο - του πελεκάνου ίσως,σε φέρνουν προ της αποκάλυψης) και σου έλεγαν "να λοιπόν,πίσω από αυτήν την κουκούλα κρύβεται αυτός που λατρεύεις, ο Μ.Α.Τ.Σ." και σου τον έδειχναν και ήταν ένας τράγος...τι θα έλεγες ? Θα ήσουν ικανοποιημένος με την πίστη σου ?


Μία άλλη ερώτηση είναι η κλασσική : γιατί οι άγιοι αυτοί άνθρωποι που λέγονται μασώνοι,δεν βγαίνουν φανερά να στηρίξουν το έργο τους αλλά και τη θεωρία τους ?
Τι φοβούνται ή μάλλον τι είναι αυτό που τους εμποδίζει να το κάνουν ?
Περιμένω απάντηση.

Όσο για διάφοτα φωτογραφικά ντοκουμέντα μέσα από στοές (και υπάρχουν πολλά τέτοια) έχω δει απίθανα πράγματα,με ποδιές,με σώβρακα,με δεμένα μάτια κι άλλα -κατά την άποψή μου- τραγελαφικά.
Θα μπορούσες να μας διαφωτίσεις λίγο σχετικά με αυτά ?
Ή θα σε βρουν κρεμασμένο κάτω από καμιά γέφυρα στο Λονδίνο με βαρίδια στα πόδια ?


danke schoen !
Καλησπέρα..
πετάγομαι λίγο απότομα.. αλλα...

ασ ξεκινήσουμε απο τον ΜΑΤΣ όπως λέτε.

όπως είπα και στη Σκοτίνα τα πάντα έιναι σχετικα και υποκειμενικά ανάλογα με το άτομο και το πως το αντιλαμβάνετε.. αναρωτιθήτε τι είναι θεός και που βρίσκεται;...

ο Τεκτονισμός επειδή δεν θέλει να δώσει γένος και όνομα στο Θεό επιδη πολύ απλά δεν είναι Θρσηκευτικός σύλλογός και έτσι για να προσαρμόζεται σε πεποι΄θήσεις και μονοθειστικών και χριστιανων. γιαυτό το λόγο το αποκαλούν Υπέρτατη ισχύς η οπως ΄λέτε ΜΑΤΣ η θρησκεία που ακολουθεί ο κάθε τεκτονισμός είναι επίσημη θρησκεία της χώρας του ... αμα πας σε άλλες πιο ανατολικές χώρες πάνω στο βωμό θα δεις κορανι, βίβλο κτλ.

δεν στέκομαι άλλο σε αυτό.. δεν υπάρχει λόγος.

όσον αφορα τα δεσιματα μάτια κτλ...ο τεκτόνιμός οπως ξέρουμε ή μαθαίνουμε είναι ένα σύστημα το οποίο χρησιμοποιή σύμβολα... θα μου πείς γιατι σύμβολα και γιατί δεν μας λένε κατευθείαν τη σημαίνει ... θα σας πω το εξής όπως είπα και κάπου αλλό εδω μέσα χε! το καθετί είναι προσωπικό για κάθε άνθρωπο και το πως το αντιλαμβάνεται.... και θα πρέπει να κάτσει να διαλογιστεί πάνω σε αυτό. πχ εσύ μπορεί να μου δείξεις μια καρέκλα και να σου πω οτι είναι τραπέζι γιατι ετσι το αντιλαμβάνομαι. επίσης η ανθρωπότητα πρέπει να κατακτήση το επίπεδο της νοημοσυνης και αμα σου τα σερβίρουν όλα στο πιάτο δεν κάνεις δουλειά.

οπότε όλο το θεατράκι που παίζετε στην μύηση στον Τεκτονισμό σημαίνει κάτι... αυτό το κάτι δεν μπορώ να στο πώ γατι για μένα πχ σημαίνει κατι τελειώς προσωπικό και παρ όλα αυτα δεν θα σου "μιλήσει" και εσένα. αν θες δοκιμασέτο. όσο για ποδιές κτλ. και αυτό σημαίνει κάτι..

όσων αφορά τον τεκτονισμό πρακτικα τώρα και το έργο τους. ο σκοπός του τεκτονισμού τουλάχισοτν όπως αναθερώθηκε παλιά και η θεωριτική του όψη είναι να κατεργάσεις τον ακατέργαστο λίθο σου. δηλ. να μαθεις να αναπτύσεται πνευματικά.

παρον.... βράστα..... ελάχιστες είναι αυτές οι σώστες που παράγουν έργο πνευματικό και παράλληλα φιλανθρωπικό.

τι επικρατει;
στοές και τέκτονες που κύριο μέλημας τους.. οι γνωριμίες.. το μέλλον των παιδιών τους μέσα απο αυτα τα κοινωνικό-πολιτικά συμφέροντα.

τι είναι σωστό και τι λάθος;
την απάντηση την έχεις εσύ. αρκει να αναρωτηθείς το τι ΄θέλεις..

δεν λέω πως οι γνωριμίες είναι κακές αντιθέτος αλλα μην υποτιμάμε όλα τα παράματα και να εχουμε μονο στο μυαλό μασ πρασσινα ντολαρσ...

απλα όλο το κοινωνικό πολιτικλό συμφέρον του τεκτονισμού φεύγει απο τον ορισμό του.

απο οτι θυμάμαι στην Σκοτίνα αναρωτιόσασταν γιατί όλα αυτα να έιναι μυστικά και δεν παραδέχονται οτι είναι τέκτονες μάγοι κτλ...

τι θα κερδίσετε εσείς απο αυτό... μηπως και εσείς γνωριμίες.;;;

και στο κάτω κάτω γιατι να σας πει κάτι απο τη προσωπική του ζωή;

άμα θέλει θα σας πει αλλιώς όχι.

οταν κρατάμε μυστικό κατι απκτά δύναμη.

τέλος θα συμφωνήσω οτι δεν είναι όντως σωστό ο τεκτονισμός.. η καλύτερα η Μασωνία (θα καταλάβει ο κάταλληλος) κάνει αυτό το λάθος θεώρεί τους άλλους σκουπίδια... άμα θέλετε να χτυπήσετε με κάτι σε αυτό.. απλώς αδιαφορήστε.

Be Blessed in Light
(and be happy of what you are not of what you wish to be.)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MysticHeart : 20-08-07 στις 20:24
Απάντηση με παράθεση
  #400  
Παλιά 20-08-07, 20:25
sumotori Ο χρήστης sumotori δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-03-2007
Μηνύματα: 152
Προεπιλογή

Μου φαίνεται ότι πάνω κάτω καταλήγουμε στο ίδιο συμπέρασμα.

Ότι δηλαδή ο τεκτονισμός είναι δημόσιες σχέσεις και ότι αυτό που κάνουν δεν είναι ακριβώς προσδιορισμένο.
Με γνώμονα αυτό (και χωρίς διαβήτη) λέω ότι κάτι δεν πάει καλά.
Κάποιος που δεν έχει κάτι να κρύψει,μιλάει φανερά.
Τα συμβολικά ίσως να είναι τελικά για όσους δεν πολυ-καταλαβαίνουν τα αυτονόητα.
Ή για όσους έχουν πολλά να κρύψουν.

Τι να είναι αυτά άραγε ???
__________________
sumo is the way to the top
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:34.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.