Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #521  
Παλιά 28-12-07, 14:18
Το avatar του χρήστη leo morpheus
leo morpheus Ο χρήστης leo morpheus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2006
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

[QUOTE=Wizen]Αυτοί του 30-33 βαθμού είναι εωσφοριστες, οι άλλοι κορόιδα.
Ο ίδιος ο Pike, έδειξε πολύ καλά ποιοι είναι και τι θέλουν, και η P2 το ίδιο, όταν τους έβγαλαν τότε στο φως.


[QUOTE]Τι θέλουνε ;;;; [QUOTE]

Και τι δεν θέλουν ?
Bilderberger, Comite 300, Clube of Rom, Temple of Seth, Coven of Cythrawl, Ελεύθερη Μασονία, κλειστή μασονία και οι χειρότεροι από όλους οι ισουητες.
Αυτό που θέλουν και ο Seth, η Έριδα, ο εωσφόρος, ο Αριμάν, ο μπαφομετ...

[QUOTE]Είναι θρησκεία ;;;; [QUOTE]

Για ανθρώπους όπως τον Pike, είναι η αληθινή, και η μοναδική θρησκεία του Εωσφόρου (Lucifer).
Κατά την άρρωστη άπωση του, δεν μπορεί το καλο, να υπάρχει χωρίς το κακό...
Αλλα ο Ρήση απόδειξε ότι αυτή η θεωρία είναι χαζομάρα


[QUOTE]Υπάρχουν για το καλό της ανθρωπότητας ;;;;
Παράθεση:

Θα έλεγα όχι...


Οποιος ενδιαφέρεται να μάθει πιο πολλά ας δει, αυτό το Ντόκου, που χωρίζεται σε δυο κομμάτια και είναι στα αγγλικά.
Δείχνει τους Μασόνους να δοξάζουν τον μολώχ, να πράττουν μαύρη μαγεία και να μάχονται εναντίον τους Wicca.

http://video.google.com/videoplay?do...76686651&hl=de

http://video.google.com/videoplay?do...37861999841804



Wizen


Φίλε Wizen,καλως ηρθες στο forum!Παρακολουθησα τα βιντεο που παρεθεσες και δεν μπορω να πω πως λενε κατι καινουργιο.

Καταρχην οι θρησκευτικες αντιληψεις των Μασονων,δεν μας αφορουν αφου ο καθενας ειναι ελευθερος να πιστευει οπου θελει.

Η συνδεση ολων των αρχαιων πολιτισμων που κανει ο δημιουργος με δαιμονικες οντοτητες που επικαλουνται οι τεκτονες ειναι λανθασμενος και ειναι υπο μια νεο-συντηρητικη,αντι-παγανιστικη ματια.

Οι δρυιδες εκαναν ανθρωποθυσιες;Δεν το ηξερα μεχρι τωρα.Ηταν το Ordo Templi Orientis σατανιστικο ταγμα;Δεν νομιζω...Για το αν ο Alister Crowly ηταν ο πιο σατανικος ανθρωπος επι γης δεν το γνωριζω αλλα μου φαινεται ακραιο.

Επειδη ο Pike δημιουργησε τη K.K.K. λεει κατι αυτο;

Το ολο ντοκιμαντερ ειναι ολο λαθος και θα επρεπε να επικεντρωθει στις πολιτικες και κοινωνικες επεκτασεις των Μυστικων Εταιριων αλλα οχι στις θρησκευτικες πεποιθησεις.

Με τη μια ακυρωσε ολες τις αρχαιες λατρειες επειδη οι μασωνοι μπορει να λατρευουν καποιες απο αυτες.

Οσο για τον πολεμο εναντιον των wicca δεν το ειδα καπου.Εξαλλου και η wicca παγανιστικη θρησκεια ειναι,γιατι να απεχει απο τη ''συνομωσια''...;
__________________
" WHAT RISES MUST FALL , WHAT HAS FALLEN MAY RISE AGAIN..."
Απάντηση με παράθεση
  #522  
Παλιά 28-12-07, 14:38
Wizen Ο χρήστης Wizen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-12-2007
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leo morpheus

Οι δρυιδες εκαναν ανθρωποθυσιες;Δεν το ηξερα μεχρι τωρα.Ηταν το Ordo Templi Orientis σατανιστικο ταγμα;Δεν νομιζω...Για το αν ο Alister Crowly ηταν ο πιο σατανικος ανθρωπος επι γης δεν το γνωριζω αλλα μου φαινεται ακραιο.

Επειδη ο Pike δημιουργησε τη K.K.K. λεει κατι αυτο;


Με τη μια ακυρωσε ολες τις αρχαιες λατρειες επειδη οι μασωνοι μπορει να λατρευουν καποιες απο αυτες.

Οσο για τον πολεμο εναντιον των wicca δεν το ειδα καπου.Εξαλλου και η wicca παγανιστικη θρησκεια ειναι,γιατι να απεχει απο τη ''συνομωσια''...;

Ούτε εγώ δεν πιστεύω πως οι δρυιδες, έκαναν ανθρωποθυσίες.
Αυτή είναι η γνώμη του A. Jones, αλλα εγώ, όπως ο κάθε ένας από εμάς έχει την δίκια του άποψη.
Το ΟΤΟ είναι σατανιστικό τάγμα, όπως και ο Crowley ήταν σατανιστής, και υπεύθυνος, μαζί με την Blavatsky για το New age.
Μην ξεχάσουμε, το βιβλίο που έγραψε ο Crowley, με τους Νομους του θεού aiwaz, που έλεγε:

"Καταπάτησε τους παγανιστές, διάλυσε τους αδύναμους, ο πολεμιστή μου θέλω με την νεκρή τους σάρκα να σε ταΐσω"

Ο Pike, με το γράμμα του, που είναι στο Μουσείο της αγγλίας, έδειξε πολύ καλά που ανήκει και τι σκοπεύουν να κάνουν αυτοί οι κύριοι.
Ίδρυσε και το Κλύ-Klux-Clan αλλα και το KKK, και ήταν και εωσφοριστης.

Οι μασόνοι δεν λατρεύουν τους αρχαίους θεούς, αλλα εκμεταλλεύονται την ενέργεια των συμβόλων και των ονομάτων τους.

Όσον αφορά τον μαγικό πόλεμο με τους Wiccans, αρχινά άμεσος στο δεύτερο κομμάτι του Ντόκου.
Η Γυναικα και ο Γερος είναι αρχιερείς της Wicca.
Απάντηση με παράθεση
  #523  
Παλιά 28-12-07, 15:59
Το avatar του χρήστη leo morpheus
leo morpheus Ο χρήστης leo morpheus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2006
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Wizen
Ούτε εγώ δεν πιστεύω πως οι δρυιδες, έκαναν ανθρωποθυσίες.
Αυτή είναι η γνώμη του A. Jones, αλλα εγώ, όπως ο κάθε ένας από εμάς έχει την δίκια του άποψη.
Το ΟΤΟ είναι σατανιστικό τάγμα, όπως και ο Crowley ήταν σατανιστής, και υπεύθυνος, μαζί με την Blavatsky για το New age.
Μην ξεχάσουμε, το βιβλίο που έγραψε ο Crowley, με τους Νομους του θεού aiwaz, που έλεγε:

"Καταπάτησε τους παγανιστές, διάλυσε τους αδύναμους, ο πολεμιστή μου θέλω με την νεκρή τους σάρκα να σε ταΐσω"

Ο Pike, με το γράμμα του, που είναι στο Μουσείο της αγγλίας, έδειξε πολύ καλά που ανήκει και τι σκοπεύουν να κάνουν αυτοί οι κύριοι.
Ίδρυσε και το Κλύ-Klux-Clan αλλα και το KKK, και ήταν και εωσφοριστης.

Οι μασόνοι δεν λατρεύουν τους αρχαίους θεούς, αλλα εκμεταλλεύονται την ενέργεια των συμβόλων και των ονομάτων τους.

Όσον αφορά τον μαγικό πόλεμο με τους Wiccans, αρχινά άμεσος στο δεύτερο κομμάτι του Ντόκου.
Η Γυναικα και ο Γερος είναι αρχιερείς της Wicca.


Τον ειδα τον πολεμο με τους Wicca αλλα μου φανηκε καπως ανοητο αυτο.Πιο πολυ το μαγνητοσκοπησε για να πουλησει και να δειξει μια ''μαγικη'' μαχη.

Οσο για τον Crowley,ειναι απο τους μεγαλυτερους αποκρυφιστες του περασμενου αιωνα.Τι σημαινει εωσφοριστης;Υπαρχει εν τελει ο διαβολος η οχι;

Δεν μπορω να κατηγορησω καποια μορφη μαγειας ως κακη και ας συμπαθω περισσοτερο τη wicca.Τωρα αν χρησιμοποιησε τη μαγεια για κακο σκοπο δεν γνωριζω.

Οπως και να χει το θεμα ειναι ο Τεκτονισμος.Και πστεψε με,ισως να εχουν να ασχοληθουν με σοβαροτερα πραγματα απο επικλησεις δαιμονων.
__________________
" WHAT RISES MUST FALL , WHAT HAS FALLEN MAY RISE AGAIN..."
Απάντηση με παράθεση
  #524  
Παλιά 28-12-07, 16:17
Wizen Ο χρήστης Wizen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-12-2007
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leo morpheus
Τον ειδα τον πολεμο με τους Wicca αλλα μου φανηκε καπως ανοητο αυτο.Πιο πολυ το μαγνητοσκοπησε για να πουλησει και να δειξει μια ''μαγικη'' μαχη.

Οσο για τον Crowley,ειναι απο τους μεγαλυτερους αποκρυφιστες του περασμενου αιωνα.Τι σημαινει εωσφοριστης;Υπαρχει εν τελει ο διαβολος η οχι;

Δεν μπορω να κατηγορησω καποια μορφη μαγειας ως κακη και ας συμπαθω περισσοτερο τη wicca.Τωρα αν χρησιμοποιησε τη μαγεια για κακο σκοπο δεν γνωριζω.

Οπως και να χει το θεμα ειναι ο Τεκτονισμος.Και πστεψε με,ισως να εχουν να ασχοληθουν με σοβαροτερα πραγματα απο επικλησεις δαιμονων.

Είναι ακροδεξιός, προτεστάντης, και απορρίπτει και τους Wiccans και τους μασόνους.
Εμενα δεν με ενδιαφέρει όμως η πιστη του, αλλα αυτά που μου δείχνει.
Αυτές η μαγικές μάχες είναι συνηθισμένες, ειδικά στην αμερική.
Συμμετέχω και εγώ σε αυτές, και ξέρω πολύ καλά, για τον Σατανιστή Crowley, που πούλησε την ίδια του την χωρα, για τους γερμανούς.
Που έπραξε μαύρη μαγεία εναντίον της αγγλίας, αλλα που νικήθηκε από την ομάδα των Wiccans τότε στην αγγλία, που έπραξαν μαγεία εναντίον του Crowley και της γερμανίας, αλλα έχασαν πολλοί ιεραρχείς την ζωή τους από υπερκόπωση.
Και ας έλεγε μετά ο Crowley, πως ήταν στην ομάδα μαζί, που προστάτεψε την αγγλία.
Είναι ιστορικά βεβαιωμένο πως ΔΕΝ ανηκε σε αυτήν την ομάδα.

Όσον αφορά τους Τέκτονες, οι ίδιοι δεν κρύβουν ποιοι είναι, και λόγο δεν έχουν, ως άρχοντες του κόσμου.
Και οι φρατερνιτας σατουρνι, και το OHA (με το οποιο είχα σχέση), και το ΟΤΟ καλούν δαιμόνια όπως τον κασμιηλ.

Αλλα δεν παραξενεύει, αφού η ίδια η Blavatsky έλεγε πως ο Lucifer είναι το φως, η ελπίδα, η υψιστη θεότητα και η τελειότητα.
Απάντηση με παράθεση
  #525  
Παλιά 28-12-07, 18:10
Το avatar του χρήστη alet
alet Ο χρήστης alet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-10-2006
Μηνύματα: 237
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ξέχασα κάτι, να ρωτήσω τον Χατζή ή όποιον άλλο ξέρει στα σίγουρα όμως αν αφού οι τέκτονες δεν έχουν να κρύψουν κάτι και είναι όλα διαυγή και καθαρά αυτά που κάνουν και όλα έχουν σχέση με την φιλανθρωπία μπορούν να αποχωρήσουν από τα τεκτονικά τάγματα ότι ώρα θέλουν, όποιο αξίωμα και αν κατέχουν?
1) Δεν έχουν όλα σχέση με την φιλανθρωπία.
2) Ναι ανά πάσα στιγμή. Αλλιώς δεν θα υπήρχαν περισσότεροι από 20.000 τέκτονες στην Ελλάδα την δεκαετία του '70 και 8.000 την δεκαετία του '90. Τι πιστεύεις δηλαδή ότι τους σκότωσαν και έκρυψαν τα πτώματα στα υπόγεια της Αχαρνών ;

Παράθεση:
Οπως και να χει το θεμα ειναι ο Τεκτονισμος.Και πστεψε με,ισως να εχουν να ασχοληθουν με σοβαροτερα πραγματα απο επικλησεις δαιμονων.
ΑΠΟΛΥΤΩΣ

Παράθεση:
Καταρχάς πιστεύω πως οποιαδήποτε τεκτονική στοά όπως και αν λέγεται είναι παρακλάδι του σιωνισμού και χωρίς πιθανώς να το ξέρουν και οι ίδιοι.
Αυτο μπορεί να μου το εξηγήσει κάποιος ; Το διαβάζω συχνά και δεν μπορώ να το καταλάβω...
To ερώτημα μου είναι το εξής (συγνώμη εκ των προτέρων για το μέγεθος):
Πως είναι δυνατόν οι τέκτονες που συμμετέχουν ενεργά στον τεκτονισμό να μην γνωρίζουν, καταλαβαίνουν ή έστω αντιλαμβάνονται κάτι που συμβαίνει εντός του τεκτονικού χώρου και ο οποιοσδήποτε εκτός αυτού, που δεν έχει καμία προσωπική άποψη αλλά ενημερώνεται μόνο από βιβλία ή post στο internet χωρίς να έχει την δυνατότητα να γνωρίζει αν λένε αλήθειες ή ανοησίες, γνωρίζει ;

Παράθεση:
Ο Pike, με το γράμμα του, που είναι στο Μουσείο της αγγλίας, έδειξε πολύ καλά που ανήκει και τι σκοπεύουν να κάνουν αυτοί οι κύριοι.
Ίδρυσε και το Κλύ-Klux-Clan αλλα και το KKK, και ήταν και εωσφοριστης.
1) Υπάρχει η Ku Klux Klan και όχι Κλύ-Klux-Clan, της οποίας τα αρχικά είναι ΚΚΚ
2) Ιδρυτικό μέλος (μαζί με πολλούς άλλους) της ΚΚΚ ήταν ο Forrest, στρατιωτικός και τέκτονας (στρατιωτικος και τέκτονας ήταν και ο Pike)
3) Η μοναδική αναφορά που συνέδεε στο Pike με την ΚΚΚ έγινε το 1924 (περισσότερο από 30 χρόνια μετά τον θάνατο του) στο βιβλίο Authentic History κάποιας κας Davis, ίσως σκόπιμα επειδή το όνομα Forrest ήταν άγνωστο και δεν 'πούλαγε', ίσως από άγνοια γιατί μπορεί να μην ήξερε άλλο στρατιωτικό και τέκτονα.
Από τότε έχει αρχίσει αυτή η ιστορία με τον Pike και την ΚΚΚ

Πέραν αυτού όμως (το έχω ξαναγράψει σε αυτό το forum),
Ο Πάικ όπως και διάφοροι άλλοι τέκτονες που έχουν γράψει βιβλία εξέφραζαν την δική τους άποψη και κανενός άλλου. Ο τεκτονισμός δεν πρεσβεύει τίποτα. Ο κάθε τέκτονας προσωπικά πρεσβεύει αυτό που επιθυμεί.

Παράθεση:
Όσον αφορά τους Τέκτονες, οι ίδιοι δεν κρύβουν ποιοι είναι, και λόγο δεν έχουν, ως άρχοντες του κόσμου.
Και οι φρατερνιτας σατουρνι, και το OHA (με το οποιο είχα σχέση), και το ΟΤΟ καλούν δαιμόνια όπως τον κασμιηλ.

Αλλα δεν παραξενεύει, αφού η ίδια η Blavatsky έλεγε πως ο Lucifer είναι το φως, η ελπίδα, η υψιστη θεότητα και η τελειότητα.
Πάλι μάλλον λόγω περιορισμένης αντιληπτικής ικανότητας.... το 'χασα...
Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ;
__________________
Cogito ergo sum
Απάντηση με παράθεση
  #526  
Παλιά 28-12-07, 21:28
Το avatar του χρήστη leo morpheus
leo morpheus Ο χρήστης leo morpheus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2006
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Wizen
Είναι ακροδεξιός, προτεστάντης, και απορρίπτει και τους Wiccans και τους μασόνους.
Εμενα δεν με ενδιαφέρει όμως η πιστη του, αλλα αυτά που μου δείχνει.
Αυτές η μαγικές μάχες είναι συνηθισμένες, ειδικά στην αμερική.
Συμμετέχω και εγώ σε αυτές, και ξέρω πολύ καλά, για τον Σατανιστή Crowley, που πούλησε την ίδια του την χωρα, για τους γερμανούς.
Που έπραξε μαύρη μαγεία εναντίον της αγγλίας, αλλα που νικήθηκε από την ομάδα των Wiccans τότε στην αγγλία, που έπραξαν μαγεία εναντίον του Crowley και της γερμανίας, αλλα έχασαν πολλοί ιεραρχείς την ζωή τους από υπερκόπωση.
Και ας έλεγε μετά ο Crowley, πως ήταν στην ομάδα μαζί, που προστάτεψε την αγγλία.
Είναι ιστορικά βεβαιωμένο πως ΔΕΝ ανηκε σε αυτήν την ομάδα.

Όσον αφορά τους Τέκτονες, οι ίδιοι δεν κρύβουν ποιοι είναι, και λόγο δεν έχουν, ως άρχοντες του κόσμου.
Και οι φρατερνιτας σατουρνι, και το OHA (με το οποιο είχα σχέση), και το ΟΤΟ καλούν δαιμόνια όπως τον κασμιηλ.

Αλλα δεν παραξενεύει, αφού η ίδια η Blavatsky έλεγε πως ο Lucifer είναι το φως, η ελπίδα, η υψιστη θεότητα και η τελειότητα.

Aπο τις λιγοστες μου γνωσεις και απο ενα προηγουμενου τευχους αφιερωμα του περιοδικου mystery,εμαθα πως ο Crowley,πηρε μερος σε τελετουργια εναντιον του Χιτλερ...Τωρα περι προδοσιας της Μ.Βρετανιας δεν γνωριζω...

Συγχωρεσε τον σκεπτικισμο μου αλλα δεν νομιζω πως μαχες σατανιστων-wiccans εκριναν τον πολεμο και την ασφαλεια της Αγγλιας.Στην τελικη το ''Do no harm...'' που πηγε;Γιατι η τελετη ηταν για κακο,με σκοπο το χτυπημα του ναζισμου(με την εννοια πως καποιοι θα παθαιναν κακο.Η wicca δεν διαχωριζει ποιοι ειναι καλοι και ποιοι κακοι,απλα λεει μην τη χρησιμοποιησεις με σκοπο να βλαψεις...).Εκτος αν και ηταν αμυνα...

Αλλα και παλι να σε ρωτησω,τι μας ενδιαφερουν οι θρησκευτικες πεποιθησεις των Μασονων;Επιδιωκουμε τη θρησκευτικη ανεξαρτησια η οχι;Εσυ σαν wiccan που εισαι θα επρεπε να εκτιμας το αγαθο αυτο παρα πολυ γιατι ξερω τι λεει ο κοσμος οταν δηλωνεις οτι εισαι wiccan...Ξερω τι εγινε με τους Δρυιδες στο Στοουνχετζ με την αστυνομια...

Τωρα,αν η Blavatsky πιστευε πως ο Lucifer ειναι το φως(ετυμολογικα αυτο ειναι)προβλημα της.Δεν ασπαζομαι καμια θεωρια της αλλα ας μην κρινουμε λογω διαφορας θρησκευτικων πεποιθησεων.Δηλαδη πιστευεις οτι και δαιμονες να καλουν θα γινει κατι;Δεν νομιζω...Ας παραμεινουμε στο θεμα του Τεκτονισμου και αν θελεις να συζητησουμε περι wicca και αλλων μαγικων συστηματων η θρησκειων ανοιξε αλλο topic...

Φιλικα παντα.
__________________
" WHAT RISES MUST FALL , WHAT HAS FALLEN MAY RISE AGAIN..."
Απάντηση με παράθεση
  #527  
Παλιά 28-12-07, 21:55
Wizen Ο χρήστης Wizen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-12-2007
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leo morpheus
Aπο τις λιγοστες μου γνωσεις και απο ενα προηγουμενου τευχους αφιερωμα του περιοδικου mystery,εμαθα πως ο Crowley,πηρε μερος σε τελετουργια εναντιον του Χιτλερ...Τωρα περι προδοσιας της Μ.Βρετανιας δεν γνωριζω...

Συγχωρεσε τον σκεπτικισμο μου αλλα δεν νομιζω πως μαχες σατανιστων-wiccans εκριναν τον πολεμο και την ασφαλεια της Αγγλιας.Στην τελικη το ''Do no harm...'' που πηγε;Γιατι η τελετη ηταν για κακο,με σκοπο το χτυπημα του ναζισμου(με την εννοια πως καποιοι θα παθαιναν κακο.Η wicca δεν διαχωριζει ποιοι ειναι καλοι και ποιοι κακοι,απλα λεει μην τη χρησιμοποιησεις με σκοπο να βλαψεις...).Εκτος αν και ηταν αμυνα...

Αλλα και παλι να σε ρωτησω,τι μας ενδιαφερουν οι θρησκευτικες πεποιθησεις των Μασονων;Επιδιωκουμε τη θρησκευτικη ανεξαρτησια η οχι;Εσυ σαν wiccan που εισαι θα επρεπε να εκτιμας το αγαθο αυτο παρα πολυ γιατι ξερω τι λεει ο κοσμος οταν δηλωνεις οτι εισαι wiccan...Ξερω τι εγινε με τους Δρυιδες στο Στοουνχετζ με την αστυνομια...

Τωρα,αν η Blavatsky πιστευε πως ο Lucifer ειναι το φως(ετυμολογικα αυτο ειναι)προβλημα της.Δεν ασπαζομαι καμια θεωρια της αλλα ας μην κρινουμε λογω διαφορας θρησκευτικων πεποιθησεων.Δηλαδη πιστευεις οτι και δαιμονες να καλουν θα γινει κατι;Δεν νομιζω...Ας παραμεινουμε στο θεμα του Τεκτονισμου και αν θελεις να συζητησουμε περι wicca και αλλων μαγικων συστηματων η θρησκειων ανοιξε αλλο topic...

Φιλικα παντα.

Το περιοδικό αυτό δεν το ξέρω, αλλα ξέρω πως ο καθηγητής πανεπιστημιου της οξφόρδης, Ronald Hutton, απόδειξε πως ο Crowley, δεν ήταν εκείνη την νύχτα εκεί.
Ακόμη ο Χίτλερ έλαβε, κατά Καρμίν, τα συγχαρητήρια του δασκαλου του, του Crowley στα γενέθλια του.
Το "Harm none" δεν σημαίνει πως δεν επιτρέπεται να προστατέψεις την χωρα σου από Σατανιστές, Προδότες και εναντίον των nazi, γιατί πάνω από όλα, κάνουμε αυτό που είπαμε στον όρκο μας, προστατεύουμε την κάθε ζωή.
Εκτος από αυτό, με την πράξη μαγείας των Wiccans, η Βαλιέντε είπε "Αδέρφια, άλλο μην φοβόσαστε, ο χίτλερ πια θα πέσει..."
Δεν είμαι εναντίον των Μασόνων, αλλα εναντίον τον Bilderberger, clube of Rom, κομιτε 300, ΟΤΟ, φρατερνιτας σατουρνι, Temple of Seth, ισουητών και των μασόνων πάνω από 30°.
Αυτές η ομάδες, που μυημένες σε αυτές, είναι μεγάλοι πολιτικοί, και όλοι μεγάλοι της γης, δοξάζουν τον Μολώχ, το Σατανά και λοιπά, και έχουν σχέδια για τον κόσμο μας, που εκπροσωπεί την θεότητα τους, πράττουν μαύρη μαγεία (που από ότι φάνηκε δεν ξέρεις καν τι μπορεί να δημιουργήσει) εναντίον όλων μας, και θέλουν η μας σκλαβώσουν, και αυτό να μην μας νοιάζει?
Εσένα ίσως να μην σε νοιάζει, αλλα εμμένανε με νοιάζει!

Η Propaganda Due, γρήγορα εξαφανίστηκε από το μυαλό όλον σας, παράξενο...

Αγαπητέ μου, δεν είναι μόνον η Blavatsky, ο Crowley και ο Pike αλλα και πολλοί άλλοι.
Ναι ελευθερια στην θρησκεία, αλλα όχι να αφήσουμε να γίνουμε οι σκλάβοι των μεγάλων.
Αυτό σου το λέω γιατί είχα σχέσεις με το OHA.

Οι Wiccans και Druids, πάθανε και χειρότερα, ειδικά στην αμερική και παθαίνουν κάθε μέρα, αλλα αυτό δεν θα τους εμποδίσει να κάνουν αυτό που κάνουν.
Απάντηση με παράθεση
  #528  
Παλιά 28-12-07, 21:58
Wizen Ο χρήστης Wizen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-12-2007
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Και με νοιάζει αν στα ποτήρια που αγοράζω από το σουπερμάρκετ, έχουν αυτά τα σύμβολα πάνω τους και εγώ σαν βλάκας τα πίνω...

http://bp1.blogger.com/_lC0Y_dCe8vI/...Supermarkt.jpg
Απάντηση με παράθεση
  #529  
Παλιά 28-12-07, 22:42
Το avatar του χρήστη leo morpheus
leo morpheus Ο χρήστης leo morpheus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2006
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Wizen
Το περιοδικό αυτό δεν το ξέρω, αλλα ξέρω πως ο καθηγητής πανεπιστημιου της οξφόρδης, Ronald Hutton, απόδειξε πως ο Crowley, δεν ήταν εκείνη την νύχτα εκεί.
Ακόμη ο Χίτλερ έλαβε, κατά Καρμίν, τα συγχαρητήρια του δασκαλου του, του Crowley στα γενέθλια του.
Το "Harm none" δεν σημαίνει πως δεν επιτρέπεται να προστατέψεις την χωρα σου από Σατανιστές, Προδότες και εναντίον των nazi, γιατί πάνω από όλα, κάνουμε αυτό που είπαμε στον όρκο μας, προστατεύουμε την κάθε ζωή.
Εκτος από αυτό, με την πράξη μαγείας των Wiccans, η Βαλιέντε είπε "Αδέρφια, άλλο μην φοβόσαστε, ο χίτλερ πια θα πέσει..."
Δεν είμαι εναντίον των Μασόνων, αλλα εναντίον τον Bilderberger, clube of Rom, κομιτε 300, ΟΤΟ, φρατερνιτας σατουρνι, Temple of Seth, ισουητών και των μασόνων πάνω από 30°.
Αυτές η ομάδες, που μυημένες σε αυτές, είναι μεγάλοι πολιτικοί, και όλοι μεγάλοι της γης, δοξάζουν τον Μολώχ, το Σατανά και λοιπά, και έχουν σχέδια για τον κόσμο μας, που εκπροσωπεί την θεότητα τους, πράττουν μαύρη μαγεία (που από ότι φάνηκε δεν ξέρεις καν τι μπορεί να δημιουργήσει) εναντίον όλων μας, και θέλουν η μας σκλαβώσουν, και αυτό να μην μας νοιάζει?
Εσένα ίσως να μην σε νοιάζει, αλλα εμμένανε με νοιάζει!

Η Propaganda Due, γρήγορα εξαφανίστηκε από το μυαλό όλον σας, παράξενο...

Αγαπητέ μου, δεν είναι μόνον η Blavatsky, ο Crowley και ο Pike αλλα και πολλοί άλλοι.
Ναι ελευθερια στην θρησκεία, αλλα όχι να αφήσουμε να γίνουμε οι σκλάβοι των μεγάλων.
Αυτό σου το λέω γιατί είχα σχέσεις με το OHA.

Οι Wiccans και Druids, πάθανε και χειρότερα, ειδικά στην αμερική και παθαίνουν κάθε μέρα, αλλα αυτό δεν θα τους εμποδίσει να κάνουν αυτό που κάνουν.

Η διαφορα μας ειναι οτι εσυ μιλας σαν wiccan και γω σαν απλος παρατηρητης,δλδ πιο αντικειμενικα.Δεν με νοιαζει αν κανεις μαχες εναντιον του κακου με αλλους μαζι,αλλο ειναι το θεμα εδω και συ αλλου το πας.

Οσο για τη μαυρη μαγεια που λες οτι δεν γνωριζω,ξερω αρκετα αλλα απλα δεν πιστευω σε αυτη...Πιστευεις στο σατανα λοιπον;Περιεργο...Εγω παλι οχι...Η σκλαβια θα ερθει οχι με μαυρη μαγεια αλλα με καμερες,παγκοσμιες δικτατοριες,τσιπ και τα συναφη.
Εκτος και αν μας σωσει η Παραδοση του Φεγγαριου...

Σκλαβος δεν μπορεις να γινεις αν δεν το θελεις.Αν πιστευεις οτι πραττεις υπερ του Καλου ασκωντας μαγικο πολεμο στους ''μεγαλους'' τοτε συνεχισε.Ασε τους ηλιθιους να κανουν πορειες,να τρωνε ξυλο,να φιμωνονται οι ιδεες τους,να αφυπνιζουν τον κοσμο μεσω των γραπτων τους.Καμια λεσχη Μπιλντερμπεργκ δεν μπορει να κανει τιποτα αν ο κοσμος δεν το θελει.Το θεμα ειναι να ξυπνησει ο κοσμος.Αν αυτο γινει με τελετες ας ειναι...

Υ.Γ.Καποτε ενας wiccan μου ειπε οτι η θρησκεια του δεν εχει δογμα και ειναι ελευθερη...Μαλλον μου εκανε πλακα...
__________________
" WHAT RISES MUST FALL , WHAT HAS FALLEN MAY RISE AGAIN..."
Απάντηση με παράθεση
  #530  
Παλιά 28-12-07, 23:01
Wizen Ο χρήστης Wizen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-12-2007
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leo morpheus
Η διαφορα μας ειναι οτι εσυ μιλας σαν wiccan και γω σαν απλος παρατηρητης,δλδ πιο αντικειμενικα.Δεν με νοιαζει αν κανεις μαχες εναντιον του κακου με αλλους μαζι,αλλο ειναι το θεμα εδω και συ αλλου το πας.

Οσο για τη μαυρη μαγεια που λες οτι δεν γνωριζω,ξερω αρκετα αλλα απλα δεν πιστευω σε αυτη...Πιστευεις στο σατανα λοιπον;Περιεργο...Εγω παλι οχι...Η σκλαβια θα ερθει οχι με μαυρη μαγεια αλλα με καμερες,παγκοσμιες δικτατοριες,τσιπ και τα συναφη.
Εκτος και αν μας σωσει η Παραδοση του Φεγγαριου...

Σκλαβος δεν μπορεις να γινεις αν δεν το θελεις.Αν πιστευεις οτι πραττεις υπερ του Καλου ασκωντας μαγικο πολεμο στους ''μεγαλους'' τοτε συνεχισε.Ασε τους ηλιθιους να κανουν πορειες,να τρωνε ξυλο,να φιμωνονται οι ιδεες τους,να αφυπνιζουν τον κοσμο μεσω των γραπτων τους.Καμια λεσχη Μπιλντερμπεργκ δεν μπορει να κανει τιποτα αν ο κοσμος δεν το θελει.Το θεμα ειναι να ξυπνησει ο κοσμος.Αν αυτο γινει με τελετες ας ειναι...

Υ.Γ.Καποτε ενας wiccan μου ειπε οτι η θρησκεια του δεν εχει δογμα και ειναι ελευθερη...Μαλλον μου εκανε πλακα...

Εσύ που δεν πιστεύεις στην μαγεία, δεν σε νοιάζει, έμεναν, που την ασκώ, με απασχολεί παρα πολύ.
Όχι, δεν πιστεύω εγώ στον σατανά, άλλοι το κάνουν...
Πίσω από τις κάμερες, τα τσιπ (που τα "ευλογεί" ένας ακόλουθος του Church of Satan) και την σκλαβιά, είναι ακριβώς αυτά τα άτομα, που βάζουν τα σύμβολα τους πάνω στα ποτήρια μας.

Η παράδοση του φεγγαριού

Σκλάβος δηλαδή δεν θα γίνεις, πιστεύεις πως θα σε ρωτήσουν, αν το θέλεις η όχι...

Ρωτα την Μάγισσα Starhawk, που μάχεται σε Witchwar, και έχει φάει από αστυνόμους το ξύλο. όπου και να γίνει κάτι, όπως το G8 στην γένουα, αυτή είναι παρόν, και παλεύει, με βιβλία, διαμαρτυρία και μαγεία.
Και εγώ παλεύω όσο πιο πολύ μπορώ, και ξέρω πως αυτά που κάνω θα έχουν αποτέλεσμα.
Δεν είναι πως θέλω να δημιουργήσω εχθρούς, η να δημιουργήσω ενέργειες κατά μιας αρμονικής ζωής, αλλα είναι σημαντικό να παλεύεις για τα ιδανικά και τα πιστεύω σου...Για την ανθρωπότητα.

http://bp1.blogger.com/_lC0Y_dCe8vI/...arhawk+(1).jpg

http://bp2.blogger.com/_lC0Y_dCe8vI/...est-steven.jpg

Ναι, η Wicca είναι ελεύθερη, αλλα αν είσαι μάγος του Wicca ισχύει για εσένα ο νομος της μαγείας και το δογματισμός μας, που το έχω και ως υπογραφή....
Αλλα η Wicca και όλα αυτά που γραφει, τι σχέση έχουν με την μασονία, αυτό μόνον εσύ το ξέρεις...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Wizen : 28-12-07 στις 23:10
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:28.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.