Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 23-06-05, 13:30
Το avatar του χρήστη Vril
Vril Ο χρήστης Vril δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-06-2005
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή

Κάπου είπες "είχε".

Κάπως έτσι είναι τα πράγματα...

Πάντως, εγώ μένω σε αυτό που είπα και ξαναεπαναλαμβάνω, ισχύει οτι είπα για τους κανόνες λειτουργίας του εδώ φόρουμ.

Μην ξεκινάς λοιπόν με το "κακή μέρα σας" τις προσβολές σε προσωπικό επίπεδο.

Χαίρομαι που διαβάζεις, παρατηρείς, γιατί και μόνο που το διάβασα μου έφτιαξε τη μέρα. Και ας μην ήταν δικό μου το πόστ, παίρνει άριστα.

Παρόλα αυτά, εγώ ποτέ μου δεν αναφέρθηκα στην Ομάδα σας, αλλα στην Παραμυθέας. Κάθε ομοιότητα με υπαρκτά πρόσωπα είναι τελείως ....
( Όπως λένε και σε κάθε χολυγουντιανή υπερπαραγωγή. )
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 23-06-05, 14:17
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Beetlejuice, κατανοώ απόλυτα την οργή σου και, για να μην λέω και μεγάλα λόγια, ίσως κι εγώ να είχα την ίδια εάν ήμουν μέλος είτε της gateway είτε της Πυθέας.

Βλέποντας όμως τα γεγονότα με πιο ουδέτερο μάτι, πιστεύω πως είναι μια ευκαιρία να ξεκαθαρίσουν κάποια πράγματα και να δοθούν οι απαραίτητες εκατέρωθεν εξηγήσεις. Δε σου κρύβω ότι περίμενα αντίδραση σας στο forum του esoterica κι απογοητεύτηκα όταν αυτή δεν υπήρξε, όχι γιατί είμαι "κατίνα", ευτυχώς δεν έχω πέσει εκεί, αλλά γιατί είναι που είναι από μόνος του ο χώρος του Παράξενου "περίεργος", ε, ας μη σφαζόμαστε και μεταξύ μας.

Η αντίδραση κάποιων όπως ο Vril έχει να κάνει, κατά τη γνώμη μου πάντα, με το γεγονός ότι σε ένα σύντομο χρονικό διάστημα υπήρξαν καταγγελίες για κλοπή πνευματικής εργασίας από κάποιους συντάκτες του εν λόγω περιοδικού (ίσως και να μη θυμάμαι καλά, αν κάνω λάθος συγγνώμη), κι αυτό σε συνδιασμό με τις διάφορες "μούφες" του χώρου που έχουν στόχο την τσέπη μας, όξυνε τα πράγματα.

Κλείνοντας, να πω ότι εγώ καλωσορίζω τον Vril, πιστεύω ότι ο σκεπτικισμός που παρουσιάζει στις απόψεις του θα βοηθήσει και περιμένω την άποψή του για το θέμα που δημιουργήθηκε.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 23-06-05, 14:46
Το avatar του χρήστη Vril
Vril Ο χρήστης Vril δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-06-2005
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή

Φοβάμαι οτι θα αναλωθούμε άδικα στο τι είχε γίνει και το θέμα δεν είναι ακριβώς αυτό.

Όσο αφορά την εμφάνιση του ίδιου του συγραφέα, μόνο με τη φωτογραφία και τα λεγόμενά του, δεν νομίζω οτι θέλει πράγματι έναν διάλογο. Και σε τί άλλοστε ?
Έγραψε ένα άρθρο, έγραψε μετά οτι δεν αποτελεί έρευνα αλλα αποτύπωση εντυπώσεων, εγώ όπως και κάποιοι άλλοι είπαν ότι το άρθρο έχει κάποιες φοβερές ανακρίβειες και η αντίδραση των παραγόντων ήταν να μας διαγράψουν.

Από κεί και μετά ακολούθησε ένας πόλεμος χαρακωμάτων -όπως ακριβώς γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις. Ο καθένας "πέταξε μέσα" ότι είχε...

Φτάνουμε τώρα σε ένα σημείο, αρκετούς μήνες μπροστά, και εμφανίζεται μπροστά μου μια φάτσα, και μου λέει "μάχαιρα έδωσες, μάχαιρα θα λάβεις" και αν θες θα έρθω και εκεί να συναντηθούμε και επευθείας. Για να κάνουμε τι ? Ξιφομαχία ή αυτό με τα πιστολέτα ?

Προφανώς και άλλοι διαπίστωσαν στο άρθρο κάποιες υπερβολές, δεν θα ήμουν ο μόνος ! Ο όποιος τις διαπίστωσε, σίγουρα έπραξε με τον δικό του τρόπο. Όταν επεσήμανα τις αρχικές μου παρατηρήσεις, το αποτέλεσμα ήταν να διαγραφώ και με συνοδεία κάποιων προσβολών. Από κεί και πέρα, τι περίμενες να γίνει "παληκάρι απ την Κέρκυρα" ? Ας μη μας διαγράφατε !

Κάπου διάβασα μετά για το καραβάκι και τα τέρατα. Κάπου το χρησιμοποίησα και εγώ μετά. (τα τέρατα). Όπως βλέπετε, κάθε input δίνει και από ένα output. Άν δε σταματήσει κάπου, θα περιστρέφεται αέναα σαν δίνη... !

Η αλήθεια είναι αγαπητέ Βασίλη, οτι κάπου μέσα σου το ξέρεις γιατί γίνεται αυτός ο ντόρος. Και κάπου το ήξερες οτι έτσι θα κατέληγε. Δεν θέλω να επεκταθώ παραπέρα, γιατί και εγώ σκέφτηκα (ναι, μπορώ !) και έμαθα κάποια πράγματα, και κατέληξα, οτι το πραγματικό ζητούμενο είναι ποιός θα μπορέσει να λύσει το "πρόβλημα" πιο έξυπνα !

Για αυτό λοιπόν δεν θα έρθω στο "ραντεβού", ακριβώς επειδή δεν έχω όρεξη να συμμετέχω σε οποιοαδήποτε μονομαχία.
Πρέπει πρώτα να αποβάλλεις την υπερβολή που σε χαρακτηρίζει, για να δείς κάποια πράγματα πιο καθαρά.

Σχετικά με το πόστ σου Beetle, είπες οτι υπήρχε στη σελίδα μου ένα λίνκ που έλεγε το τάδε, ενώ τώρα δεν υπάρχει. Καταρχήν αυτό δείχνει οτι γνωρίζεις τη σελίδα μου και την παρακολουθείς (και γι αυτό σε είπα έξυπνο και όχι για να σε χλευάσω).

Πρόσεξε όμως τώρα κάποιες μικρές λεπτομέρεις με μεγάλη σημασία.

Ήμουν μέλος στο φόρουμ σας ΠΡΙΝ γίνει το επισόδειο με το άρθρο, μια μέρα ΜΕΤΑ από κάποια συνομιλία μου με κάποια, που μου σύστησε το φόρουμ και την Ομάδα σας -και πολύ πρίν ξεσπάσει αυτή η διαμάχη, εννοείται.
Μετά τη διαγραφή μου, ξαναεγράφτηκα αλλά η εγγραφή απιρρίφτηκε αμέσως.
Μετά απ αυτό, διάβαζα μεν, αλλά ποτέ -μέχρι σήμερα- δεν ξαναγράφτηκα ούτε και με άλλο όνομα !

Είχαμε μια άλλη συνάντηση σε κάποιο νέο φόρουμ, που αμέσως κατάλαβα οτι κάποια ξίφη βγήκαν από τη θήκη και ήθελαν να διασταυρωθούν. Παρόλα αυτά, έδειξα οτι κατα βάθος δεν υπάρχει λόγος. Αποτέλεσμα ήταν να ...

(συνεχίζω σε λίγο)
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 23-06-05, 15:14
Το avatar του χρήστη epimytheas
epimytheas Ο χρήστης epimytheas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-02-2004
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 466
Προεπιλογή

Χμμμ, συνεχίζεις να προσπαθείς να δημιουργήσεις λάθος εντυπώσεις. Και οι προσβολές σου δεν σταματούν εδώ, αλλά έχεις όρεξη να τις μεταφέρεις και αλλού. Αυτό δεν έκανες τόσο καιρό άλλωστε;
Παράθεση:
Έγραψε ένα άρθρο, έγραψε μετά οτι δεν αποτελεί έρευνα αλλα αποτύπωση εντυπώσεων, εγώ όπως και κάποιοι άλλοι είπαν ότι το άρθρο έχει κάποιες φοβερές ανακρίβειες και η αντίδραση των παραγόντων ήταν να μας διαγράψουν.
Ωωωω συγνώμη, νόμιζα πως με λοιδωρούσατε τόσο καιρό. Δεν κατάλαβα πως κάνατε καλόπιστη κριτική.
Παράθεση:
Από κεί και μετά ακολούθησε ένας πόλεμος χαρακωμάτων -όπως ακριβώς γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις. Ο καθένας "πέταξε μέσα" ότι είχε...

Πόλεμος χωρίς την συμμετοχή 2 πλευρών δεν υφίσταται φυσικά. Που σημαίνει πως πετάξατε ακριβώς ότι είχατε κι εσείς μέσα, κι αυτό το "κάτι" ήταν δυσώδες και προσβλητικότατο, αντάξιο της προσωπικότητας που συντηρείτε τόσο καιρό.
Παράθεση:
Φτάνουμε τώρα σε ένα σημείο, αρκετούς μήνες μπροστά, και εμφανίζεται μπροστά μου μια φάτσα, και μου λέει "μάχαιρα έδωσες, μάχαιρα θα λάβεις" και αν θες θα έρθω και εκεί να συναντηθούμε και επευθείας. Για να κάνουμε τι ? Ξιφομαχία ή αυτό με τα πιστολέτα ?

και
Παράθεση:
Όταν επεσήμανα τις αρχικές μου παρατηρήσεις, το αποτέλεσμα ήταν να διαγραφώ και με συνοδεία κάποιων προσβολών. Από κεί και πέρα, τι περίμενες να γίνει "παληκάρι απ την Κέρκυρα" ? Ας μη μας διαγράφατε !

Η ειρωνεία σου σχετικά με το ότι είμαι Κερκυραίος που έγκειται; Έχεις κάτι με τον τόπο καταγωγής μου; Που κολλάει αυτό; Εδώ φυσικά ο καθένας αντιλαμβάνεται τι εννοούσες πριν με τον πόλεμο. Προσβάλλεις όχι εμένα, αλλά και το νησί μου. Είναι αυτό θεμιτό;
Και φυσικά, εσύ ήρθες εδώ και ξεκίνησες την αντιπαράθεση., άρα μην μιλάς για μερικούς μήνες πρίν, αφού τα ποστ σου είναι σημερινά!
Προφανώς προσπαθησες να διαστρεβλώσεις το νόημα όσων έγραψα, όπως έκανες τόσο καιρό τώρα, είναι γνωστή τακτική σου.
Δεν σε καλώ σε μονομαχία, άλλωστε και να ήθελα εγώ, δεν θα μπορούσες εσυ να ανταποκριθείς. Το τι ακριβώς εννοώ όμως, θα το διαπιστώσεις εν καιρώ, όταν προσυπογράψεις με το αληθινό σου όνομα, όπως κάνω κι εγώ.
Στις παραπάνω παραθεσεις φαίνεται ξεκάθαρα το ποιόν σου, εκδικείσαι την (καθ`όλα δικαιολογημένη εν μέσω προσβολών και λοιδωριών εκ μέρους δικής σου και των κολλαούζων σου) διαγραφή σου και δικαιολογείς στο έπακρον τον χαρακτηρισμό που σου απήυθυνα ως κακόβουλο Βριλ.
Τέλος, επιφυλάσσομαι (ξανά) για όλες τις νόμιμες διεκδικήσεις μου που προκύπτουν μέσα από την (δημόσια) προσβολή της προσωπικότητας μου και οσονούπω θα μάθεις την πραγματική αντίδραση μου.
__________________
In circles, in circles we spin, neverending beginning the end...

Ιδρυτικό Μέλος της Κοινότητας Αναζήτησης Ιονίων Νήσων (Κ.Α.Ι.Ν.)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη epimytheas : 23-06-05 στις 15:19
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 23-06-05, 15:19
Το avatar του χρήστη paul
paul Ο χρήστης paul δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-10-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 719
Προεπιλογή

Εξακολουθώ να αναρωτιέμαι όμως (κάτι από το προηγούμενο ποστ, που σε αφορά μα δε το σχολίασες).

Εδώ τι ήρθες να μας πεις τώρα;Ότι κάνουμε λάθος; Ότι οι χαζομάρες που διάβασα εκεί προτού χάσω την υπομονή μου (και λυπηθώ για το επίπεδο) είναι σωστές, δείχνουν κριτική άποψη και επιχειρηματολογία. Ήρθες να ζητήσεις το λόγο; Να ξεκαθαρίσεις τη θέση σου/σας ; Τι θέλεις με τα λόγια σου να δείξεις;

Ίσως αν μας έλεγες το σκοπό σου να αλλάζαμε γνώμη, ειδάλλως, πολύ καλά κάναμε που σε διαγράψαμε, που δε σε ξαναδεχτίκαμε και πολύ καλά θα κάνουμε αν σε ξαναδιαγράψουμε.

Πάντος είναι εμφανές ότι θύχτικε η προσωπικότητά σου όταν σε διαγράψαμε... άλλωστε γιατί να μπεις στο κόπο να λασπολογείς τόσο καιρό εις βάρος κάποιων, μερικών και ειδικά σε μερικούς.

Θέλουμε κριτηκή μα όχι χουλιγκανισμούς, μαγκές και παραφιλολογίες και ... και ... και...


" * για όποιον δεν κατάλαβε, ζητούμε εδώ συγνώμη.
Υποστηρίζουμε την εκδοχή, οτι υπάρχει σε αυτό το σύμπαν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ένας αρχι*****, που ξέρει ΠΟΛΥ καλά, ΤΙ εννούμε.
Ε, λοιπόν, σε αυτόν απευθυνόμαστε..."

Υπογραφή
Τα τέρατα !!!
__________________
Memento Mori
«Θυμηθείτε το θάνατο»
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 23-06-05, 17:51
Το avatar του χρήστη Vril
Vril Ο χρήστης Vril δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-06-2005
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή

Δε νομίζω οτι θα μας βγάλει κάπου αυτή η συζήτηση.

Προσπαθήστε να βγάλετε το φακό που θέλει ότι γράφω να στρέφεται εναντίων σας.

Όσο αυτό με την Κέρκυρα, τη φράση "το παληκάρι απ την Κέρκυρα" την είδα εδώ σε αυτό το πόστ και μου άρεσε, άρα και την έγραψα σε εισαγωγικά.

Ξαναλέω, οτι εγώ δεν έχω αναφερθεί σε Βασίλη Σάιτ αλλά σε κάποιον Παραμυθέα. Αν θέλετε να ασπαστείτε τους χαρακτηρισμούς ή ότι γράφτηκε για τις περιπέτεις της "ομάδας Παραμυθέας και η Κατερινούλα", θα πρέπει πρώτα να αποδείξετε ότι αναφέρομαι σε εσάς ! (και τι άσκοπο, αλήθεια)

Σχετικά με το θέμα που προέκυψε τότε, συνιστώ να ασχοληθούμε όλοι μας με το θέμα του πόστ, δηλ. το ετερόκλητο κολάζ σχετικά με την Πεντέλη, και να σταματήσουμε να ασχολούμαστε με το τί είχε γίνει.

Στο κάτω κάτω, εγώ μπήκα αρχικά εδώ, ακριβώς για να συμπληρώσω κάποια στοιχεία σχετικά με το κολάζ, που για να είμαι ειλικρινής, αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να θυμηθώ, γιατί απασχολούμαι παλι και ακόμα με πράγματα που λίγο νόημα έχουν...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vril : 23-06-05 στις 17:57
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 23-06-05, 20:34
G-pan Ο χρήστης G-pan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-07-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 129
Προεπιλογή

Μπορεί κάποιος χριστιανός (ή μη!) να μας παραθέσει ΕΔΩ όλο το κείμενο όπως δημοσιεύτηκε στο περιοδικό?
(επικεφαλίδα - κυρίως άρθρο - εξώφυλλο)
Προτού πάρω θέση θα ήθελα να έχω μπροστά μου όλα τα κομμάτια του παζλ και πιθανόν και άλλοι πολλοί μαζί μου!

Αν βέβαια σας ενδιαφέρει μια αντικειμενική προσέγγιση...
__________________
"Κι οποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σαν λουκουμάς!" Νίκος Ρίζος στην ταινία "Της κακομοίρας"
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 23-06-05, 20:40
Το avatar του χρήστη galadriel
galadriel Ο χρήστης galadriel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2004
Μηνύματα: 213
Προεπιλογή

Ελα μου ? ( που λένε και οι πατρινοί...)
είναι αστείρευτη η τρέλλα μου ! (που λέει κι ο Ρουβάς...)

γιατί αγαπητέ βριλ, ενώ μπορείς να διαβάζεις τα υπονοούμενα στα λόγια των άλλων και να τα θεωρείς ως δεδομένα δεν κάνεις το ίδιο και με τα δικά σου ?

χρησιμοποιείς για παράδειγμα την λέξη Παραμυθέας, που ναι όλοι καταλαβαίνουμε πως όοοοχι δεν έχει καμμία μα καμμίααα σχέση με την λέξη Επιμυθέας...

το να βγάλεις τον άλλο τρελλό σε μια τέτοια περίπτωση, που απλώς φαντάζεται ότι αναφέρεις σ'αυτόν αν μη τι άλλο δεν είναι δίκαιο για τον εαυτό σου, αλλά ούτε και για τις προθέσεις σου ...

βέβαια, τώρα θα μου πεις, πως ο δρόμος για την κόλαση είναι στρωμένος καλές προθέσεις...

μερικά ποστ παραπέρα , εξηγήσαμε πως μια λέξη κάνει όλη την διαφορά...

εμπρός! περιμένω στο π και φ να δείξουμε πως σημασία έχει η Πεντέλη ... και όχι σαν ετερόκλητο κολάζ... αλλά σαν ολοκληρωμένη εικόνα...

Galadriel
__________________
Πολλές φορές το Φως
είναι πιο απειλητικό
από το σκοτάδι...
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 23-06-05, 22:31
Το avatar του χρήστη Voel
Voel Ο χρήστης Voel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2004
Περιοχή: Queensland, Australia
Μηνύματα: 1.008
Προεπιλογή

Επειδη πολλα εχουν ειπωθει και καπου αναφερονται και δικα μου γραφομενα θα ηθελα να ξεκαθαρισω καποια πραγματα, αρχικα οσον αφορα τα δικα μου γραφομενα, και στη συνεχεια να εκφερω και τη γνωμη μου οσον αφορα την ολη κατασταση.

-Οσον αφορα το "Παλικαρι απο την Κερκυρα"

Σε καμμια περιπτωση δεν ειπωθηκε η φραση αυτη με κακο τροπο. Δεν θυμωμουνα το ψευδονημο του εν λογω χρηστη και θυμομενος μονο τον τοπο καταγωγης του, απο παλαιοτερη συζητηση μας χρησιμοποιησα αυτην τη φραση. Φιλε Βριλ, εαν διεκρινες εσυ καποιο σαρκασμο σε αυτην μου την εκφραση, λυπαμαι αλλα εισαι λαθος.

-Οσον αφορα το εν λογω αρθρο και την κακοβουλη, κατα την γνωμη μου κριτικη ορισμενων

Και εγω και αλλα μερη του φορουμ, διαβαζοντας το αρθρο του Επιμυθεα ειχαμε εντονωτατες διαφωνιες, τις οποιες και εκφρασαμε μεσα απο το φορουμ. Μπορει ο σκεπτικισμος μας να δυσαρεστησε, η να στεναχωρησε ορισμενους, αλλα σε ΚΑΜΜΙΑ περιπτωση δεν προβηκαμε σε προσβολες, ειρωνιες κτλ. Θα πρεπει επιτελους να καταλαβουν ΟΛΟΙ οτι διαφωνια σχετικα με μια αποψη, οσο εντονη και να ειναι, σε καμμια περιπτωση δεν θα πρεπει να καταληξει σε προσωπικη επιθεση εναντιον αυτου με τον οποιο διαφωνουμε.
Μεγα φαουλ λοιπον των χρηστων που ξεκινησαν τις ειρωνιες και τις προσωπικες επιθεσεις, και μεγα φαουλ των moderators του Esoterica που επετρεψαν να συνεχιστουν.

-Οσον αφορα τις απειλες απο πλευρας του Επιμυθεα

Προσωπικα διαφωνω. Αν και θα ηταν ενδιαφερουσα μια συναντηση την αυγη με ξιφη στο πεδιο της τιμης, η ολη κατασταση ειναι παιδαριωδης. Το σωστο θα ηταν να δοθουν αμοιβαιες εξηγησεις και το ολο θεμα να ληξει καπου εδω. Ηδη εχει τραβηξει πολυ.......

-Οσον αφορα το "Θα σε μισησω" του Σκαθαροζουμη.

Οντως συναντηθηκαμε και προσωπικα διαφωνησα με πολλα απο τα πραγματα που ειπωθηκαν στην συγκεκριμενη συναντηση....με παρα πολλα θα ελεγα. Εαν ο υγιης σκεπτικισμος, και η προσπαθεια για αντικειμενικοτητα και επιστημονικη, ορθολογικη προσεγγιση των πραγματων προκαλει μισος, τοτε τι να πω.....θα πρεπει να το υπομεινω και αυτο. :P

-Οσον αφορα τον νεο χρηστη Βριλ.

Αρχικα θα ηθελα να σε καλοσωρισω στο φορουμ. Η γνωμη οποιουδηποτε ειναι πολυτιμη καθως και η συμβολη του στην αναζητηση. Στο βαθμο που ολα γινονται στα πλαισια της ευπρεπειας (ΠΡΩΤΑ ΑΠ ΟΛΑ) και των κανονων του φορουμ, νομιζω οτι μπορεις να προσφερεις πολλα. Προσωπικα διαφωνω με οποιαδηποτε κινηση για την διαγραφη σου.
__________________
"And you shall know the truth, and the truth shall make you free."
"καὶ γνώσεσθε τὴν ἀλήθειαν καὶ ἡ ἀλήθεια ἐλευθερώσει ὑμᾶς."
John 8:32
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 23-06-05, 22:36
Το avatar του χρήστη Voel
Voel Ο χρήστης Voel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2004
Περιοχή: Queensland, Australia
Μηνύματα: 1.008
Προεπιλογή ...Συνεχεια

Οσον αφορα τωρα την ΓΑΜΗΜΕΝΗ (Σορρυ για το γαλλικο αλλα εχω εκνευριστει) τη σπηλια που τοσο μας εχει διχασει γενικοτερα, προτεινω δυο πραγματα

-Ειτε την αφηνουμε να παει στο διαβολο, μαζι με τους οποιους αυτοκλητους "ειδικους" απ'οπου και αν προερχονται

-Ειτε οργανωνουμε σαν φορουμ πια, και σε συνεργασια με οποιονδηποτε ενδιαφερεται, μια αποστολη οσο πιο αντικειμενικη γινεται, να αποκτησουμε μια ιδια αποψη σχετικα με αυτην στην αποστολη αυτη ο καθενας θα συνεισφερει το δικο του κομματι.
__________________
"And you shall know the truth, and the truth shall make you free."
"καὶ γνώσεσθε τὴν ἀλήθειαν καὶ ἡ ἀλήθεια ἐλευθερώσει ὑμᾶς."
John 8:32
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.