Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 16-05-12, 16:21
Το avatar του χρήστη SAM_502
SAM_502 Ο χρήστης SAM_502 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Περιοχή: Β Προαστεια
Μηνύματα: 762
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτην την στιγμη που γραφω ο ηχος ακουγεται εντονα....παντως ο ηχος συνεχιζει ακομα...
Και μπορει να ειναι οτιδηποτε εκτος αυτου που νομιζεις.

http://www.bookofresearch.com/myster...-the-world.htm

http://www.youtube.com/watch?feature...v=XDFNM86I2-U#!


Ειναι 2012 υποτιθεται ο κοσμος θα τελειωσει,θα βγουν τα νεφελιμ,ο λιακοπουλος θα σταματησει να πουλαει βιβλια, και ακουγονται αυτοι οι θορυβοι.Κατι που ξεκινησε στο youtube σα πλακα συνεχιστηκε απο αλλους.

Ασ σκεφτομαστε λιγο λογικα,ακουγονται θορυβοι παντου και τα μηντια κανουν τη παπια.

Ξεχασα,και τα μηντια ειναι στο κολπο...
__________________
Απουσία αποδείξεων δε σημαίνει και απόδειξη απουσίας
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 16-05-12, 16:37
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SAM_502 Εμφάνιση μηνυμάτων
Και μπορει να ειναι οτιδηποτε εκτος αυτου που νομιζεις.

σαν τι μπορει δηλ. να πιστευω οτι ειναι?

γιατι αυτον τον ηχο δεν ειναι η πρωτη φορα που τον ακουω, τον ειχα ξανακουσει πριν απο χρονια ενα πρωινο, κ σημερα η δευτερη!!! ευτυχως τον κατεγραψα...κατεβαζω διαφορα τωρα μπας κ παιξει το βιντεακι κ θα το ανεβασω...αλλα εξηγηση δεν εχω βρει...δηλ. εσυ τι υποστηριζεις οτι ειναι?
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 16-05-12, 16:45
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

δυστυχως δεν μου το ανεβαζει...

βοηθεια καποιος?
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 17-05-12, 08:41
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

τελικα το ανεβασα στο you tube!!!

http://youtu.be/VffTib5fNes

δειτε το εδω


λοιπον, εχω καποιες παρατηρησεις να κανω...

1ον, απο τα δεκα ατομα που ρωτησα, το ακουσαν οι 3, την ιδια ωρα ακριβως που το ακουσα κ εγω

2ον, βρισκοντουσαν ολοι στο μενιδι, αν κ σε περιοχες πολυ απομακρυνσμενες μεταξυ τους, οποτε ο ηχος δεν ηταν τοπικο φαινομενο...της γειτονιας μου δηλ..

3ον, οσοι το ακουσαν ηταν ηλικιας κατω των 40

4ον σε οσους επαιξα τον βιντεο, το ακουσαν ολοι, εκτος απο αυτους (βαζω ενα τυχαιο οριο τωρα, μπορει να μην ισχυει) απο οσους ηταν πανω απο 50!!
οι μεγαλυτεροι σε ηλικια δεν ακουνε τιποτα εκτος απο τον αερα κ τα πουλακια!! που σημαινει οτι καποιου ειδους υπερηχος ηταν!!

κ 5ον το συζητησα με τον αντρα μου κ μου ειπε οτι μπορει να ειναι βιομηχανικος θορυβος...
δηλ, αποηχος απο τις συσκευες κ τα εργοστασια που μεταδιδεται στην ατμοσφαιρα...

τι λετε κ εσεις?
__________________
be no good, be real

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη demi : 17-05-12 στις 08:49
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 18-05-12, 12:57
Το avatar του χρήστη strathlaths
strathlaths Ο χρήστης strathlaths δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-02-2012
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων
τελικα το ανεβασα στο you tube!!!

http://youtu.be/VffTib5fNes

δειτε το εδω


λοιπον, εχω καποιες παρατηρησεις να κανω...

1ον, απο τα δεκα ατομα που ρωτησα, το ακουσαν οι 3, την ιδια ωρα ακριβως που το ακουσα κ εγω

2ον, βρισκοντουσαν ολοι στο μενιδι, αν κ σε περιοχες πολυ απομακρυνσμενες μεταξυ τους, οποτε ο ηχος δεν ηταν τοπικο φαινομενο...της γειτονιας μου δηλ..

3ον, οσοι το ακουσαν ηταν ηλικιας κατω των 40

4ον σε οσους επαιξα τον βιντεο, το ακουσαν ολοι, εκτος απο αυτους (βαζω ενα τυχαιο οριο τωρα, μπορει να μην ισχυει) απο οσους ηταν πανω απο 50!!
οι μεγαλυτεροι σε ηλικια δεν ακουνε τιποτα εκτος απο τον αερα κ τα πουλακια!! που σημαινει οτι καποιου ειδους υπερηχος ηταν!!

κ 5ον το συζητησα με τον αντρα μου κ μου ειπε οτι μπορει να ειναι βιομηχανικος θορυβος...
δηλ, αποηχος απο τις συσκευες κ τα εργοστασια που μεταδιδεται στην ατμοσφαιρα...

τι λετε κ εσεις?
Ήθελα καιρό να απαντήσω πάνω σε αυτό το θέμα, διότι άκουσα σε διάφορα βίντεο αυτούς τους ήχους και με εντυπωσίασαν, βέβαια γνωρίζω παρά πολλά στα ηχητικά θέματα διότι κατασκεύαζα ενισχυτές και πομπούς για διάφορες χρήσεις.
Ως συνήθως γνωρίζουμε ότι οι ανοιχτές περιοχές και αραιοκατοικημένες σαν το Μενίδι που μένεις , έχουν εύκολη πρόσβαση στο να ακούγονται ηχητικές λεπτομέρειες λόγο επειδή μπορούν να δημιουργήσουν ηχητική αντανάκλαση ως προς όλο το εύρος ζώνης.
Παραλείποντας αυτή την λεπτομέρεια που είναι εξίσου σημαντική , θα πάμε στην περίπτωση που ανέφερες ότι το άκουσαν ηλικίες κάτω των 40 ετών, αυτό συμβαίνει θεωρητικά ότι πλέον από μια ηλικία και μετά το οριακό ακουστικό εύρος τον ανθρώπων αλλοιώνετε, άρα θεωρητικά πάντα εδώ μιλάμε ότι ακούσατε ήχους εντός ορίων του ακουστικού εύρους. Πληροφοριακά το θεωρητικό ακουστικό εύρος του ανθρώπου είναι από τα 20hz-20khz η 19hz-19khz άρα μέσα σε αυτό το φάσμα μπορούμε να ακούσουμε ήχους, περαιτέρω αυτού δεν ακούμε τίποτα. Τα 20hz είναι χαμηλή συχνότητα και τα 20khz είναι υψηλή συχνότητα, το ποιο πιθανό οι ήχοι που ακούσατε και αυτούς που άκουσα στο youtube, να είναι σχετικοί και στο ίδιο εύρος ζώνης και κυμαίνονται περίπου από τα 300hz – 3,3khz η 3.3khz-20khz, όπου αν είναι στα 20khz καταλαβαίνουμε ότι είναι οριακά στο ακουστικό μας φάσμα, αυτά τα σήματα που είναι υψήσυχνα γνωρίζουμε ότι είναι ημιτονοειδή σήματα με αρμονική ταλάντωση χ(t)=A.cos(Ωt+θ),
Και επειδή Ω=2πf , xa(t)=A.cos(2πFt+θ) έχουμε περιοδικό με βασική περίοδο Tp=1/F.
Με αυτόν τον τύπο μπορούμε να καταλάβουμε ότι τα σήματα αυτά μπορούν να κάνουν εκπομπή από οπουδήποτε διότι από ότι ξέρουμε όλοι οι πομποί ΑΜ ,
Amplitude modulation δηλ διαμόρφωση κατά πλάτος δούλευαν σε khz όπως τα παλιά ραδιόφωνα, και στους πομπούς του δεύτερου παγκόσμιου πόλεμου όπου μόνο με μια μεγάλη κεραία μπορείς να στείλεις σήματα σε όλο τον κόσμο από οποιοδήποτε μέρος, λόγο διότι τα ημιτονοειδή σήματα έχουν την ικανότητα να αντανακλούνται στην ιονόσφαιρα, και σε οποιοδήποτε κτίριο η βουνό αλλάζοντας την τροχιά τους, έχοντας βέβαια την δυνατότητα να μεταφέρουν ήχους η θορύβους.
Κατά με πιστεύω ότι το ποιο πιθανό σενάριο για αυτούς τους ήχους είναι να εκπέμπονται από συστήματα με μεγάλες κεραίες όπως είναι το σύστημα haarp στη Αλάσκα, αλλά και σε αλλά μέρη που σίγουρα έχουν πάρει αυτή την τεχνολογία για πονηρούς σκοπούς πάντα η ενός σχεδίου παγκόσμιας διακυβέρνησης.
Εδώ δίνω μια σελίδα να δείτε πως είναι το σύστημα haarp http://www.haarp.alaska.edu/.
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 18-05-12, 15:23
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από strathlaths Εμφάνιση μηνυμάτων
Ήθελα καιρό να απαντήσω πάνω σε αυτό το θέμα, διότι άκουσα σε διάφορα βίντεο αυτούς τους ήχους και με εντυπωσίασαν, βέβαια γνωρίζω παρά πολλά στα ηχητικά θέματα διότι κατασκεύαζα ενισχυτές και πομπούς για διάφορες χρήσεις.
Ως συνήθως γνωρίζουμε ότι οι ανοιχτές περιοχές και αραιοκατοικημένες σαν το Μενίδι που μένεις , έχουν εύκολη πρόσβαση στο να ακούγονται ηχητικές λεπτομέρειες λόγο επειδή μπορούν να δημιουργήσουν ηχητική αντανάκλαση ως προς όλο το εύρος ζώνης.
Παραλείποντας αυτή την λεπτομέρεια που είναι εξίσου σημαντική , θα πάμε στην περίπτωση που ανέφερες ότι το άκουσαν ηλικίες κάτω των 40 ετών, αυτό συμβαίνει θεωρητικά ότι πλέον από μια ηλικία και μετά το οριακό ακουστικό εύρος τον ανθρώπων αλλοιώνετε, άρα θεωρητικά πάντα εδώ μιλάμε ότι ακούσατε ήχους εντός ορίων του ακουστικού εύρους. Πληροφοριακά το θεωρητικό ακουστικό εύρος του ανθρώπου είναι από τα 20hz-20khz η 19hz-19khz άρα μέσα σε αυτό το φάσμα μπορούμε να ακούσουμε ήχους, περαιτέρω αυτού δεν ακούμε τίποτα. Τα 20hz είναι χαμηλή συχνότητα και τα 20khz είναι υψηλή συχνότητα, το ποιο πιθανό οι ήχοι που ακούσατε και αυτούς που άκουσα στο youtube, να είναι σχετικοί και στο ίδιο εύρος ζώνης και κυμαίνονται περίπου από τα 300hz – 3,3khz η 3.3khz-20khz, όπου αν είναι στα 20khz καταλαβαίνουμε ότι είναι οριακά στο ακουστικό μας φάσμα, αυτά τα σήματα που είναι υψήσυχνα γνωρίζουμε ότι είναι ημιτονοειδή σήματα με αρμονική ταλάντωση χ(t)=A.cos(Ωt+θ),
Και επειδή Ω=2πf , xa(t)=A.cos(2πFt+θ) έχουμε περιοδικό με βασική περίοδο Tp=1/F.
Με αυτόν τον τύπο μπορούμε να καταλάβουμε ότι τα σήματα αυτά μπορούν να κάνουν εκπομπή από οπουδήποτε διότι από ότι ξέρουμε όλοι οι πομποί ΑΜ ,
Amplitude modulation δηλ διαμόρφωση κατά πλάτος δούλευαν σε khz όπως τα παλιά ραδιόφωνα, και στους πομπούς του δεύτερου παγκόσμιου πόλεμου όπου μόνο με μια μεγάλη κεραία μπορείς να στείλεις σήματα σε όλο τον κόσμο από οποιοδήποτε μέρος, λόγο διότι τα ημιτονοειδή σήματα έχουν την ικανότητα να αντανακλούνται στην ιονόσφαιρα, και σε οποιοδήποτε κτίριο η βουνό αλλάζοντας την τροχιά τους, έχοντας βέβαια την δυνατότητα να μεταφέρουν ήχους η θορύβους.
Κατά με πιστεύω ότι το ποιο πιθανό σενάριο για αυτούς τους ήχους είναι να εκπέμπονται από συστήματα με μεγάλες κεραίες όπως είναι το σύστημα haarp στη Αλάσκα, αλλά και σε αλλά μέρη που σίγουρα έχουν πάρει αυτή την τεχνολογία για πονηρούς σκοπούς πάντα η ενός σχεδίου παγκόσμιας διακυβέρνησης.
Εδώ δίνω μια σελίδα να δείτε πως είναι το σύστημα haarp http://www.haarp.alaska.edu/.
λοιπον, αυτην τη στιγμη που μιλαω, ακουγεται παλι, αλλα πιο χαμηλα, δεν νομιζω οτι μπορει να το πιασει το βιντεο, αλλα το εχω ουτως η αλλως,οποτε δεν το τραβαω ξανα... (παλι μεσημερι...)

φιλε στρατηλατη, το εχω δει το haarp κ την σελιδα του, μαλιστα ειναι κ active αυτες τις μερες, κ φυσικα το εχω στα υποψιν ως πιθανη ερμηνεια για τους ηχους

αυτα που λες ταιριαζουν παραπολυ με αυτα που υποστηριζω κ εγω, οτι οι πιο πολλοι ηχοι που εχουν ανεβασει στο διαδικτυο κ ακουγονται σαν τρομπετες κ τα λοιπα, δεν ειναι γνησιοι, κ οτι ο αληθινος ηχος που ακουγεται ειναι αυτος που ταιριαζει πιο πολυ σε ενα μονοτονο ιιιιιιιιιιιιιιι, πως να το περιγραψω, σαν διαπασων που δονειτε...(οπως ακουγεται στο βιντεο που ανεβασα)

μαλιστα εγω το φαινομενο το ειχα πρωτο ακουσει πριν γινει ο ντορος φετος...

απλα φετος ειναι πιο συχνο

αρα πρωτον, οντως κατι υπαρχει, αλλα τι ειναι αυτο?

κ εκει θελω να σε ρωτησω, η θεωρια του αντρα μου, οτι μπορει να ειναι βιομηχανικος θορυβος, δηλ, συσκευες που δονουνται απο καποιο εργοστασιο πχ...η ακομα κ οι καθημερινης χρησης συσκευες (βλεπε ψυγειο, τηλεοραση, ραδιοφωνα, κεραιες υψηλης τασης...)και αντανακλανε στην ατμοσφαιρα σε καποια hertz κ απλα τα πιανει το ανθρωπινο αυτι, ισχυει? κ γιατι ξεκιναει ξαφνικα κ σταματαει το ιδιο ξαφνικα?

τα λεω απλοικα, αλλα δεν εχω ιδεα απο hertz κτλ...γιαυτο κ σε ρωταω αλλωστε


οπως επισης σε αποσταση περιπου 20 χλμ, υπαρχει το αεροδρομιο του τατοιου, θα μπορουσε ο ηχος να ακουγεται απο κει? ειτε να ειναι απο το πιο απλο, (καποιος αποηχος απο μηχανηματα αεροπλανα κτλ) ειτε απο το πιο συνθετο
(καποια στρατιωτικα πειραματα ισως?)


κ επισης , τι επιπτωσεις μπορει να εχει στον ανθρωπινο οργανισμο ,αυτο το συνεχομενο βουητο?


προχτες εγω πχ, ειχα πονοκεφαλο, τουλαχιστον για δεκα λεπτα ακομα, αφου τελειωσε...

κ την πρωτη φορα που ειχα πρωτοακουσει αυτον ηχο, ηταν ξημερωματα, ξυπνησα απο αυτον , να καταλαβεις, κ αισθανομουνα οτι δονουταν ολο το σωμα μου μαζι με τον ηχο!!!


σημερα που τον ακουω, ειναι απλα ενα ενοχλητικο ιιιιιιιιιι μες στο αυτι μου, το οποιο μπορεις κ να μην του δωσεις σημασια...

ελπιζω να καταλαβεις τι εννοω κ να μην σε μπερδεψα...


ασχετο , αλλα μηπως να παω να καθαρισω τα αυτια μου???
__________________
be no good, be real

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη demi : 18-05-12 στις 15:27
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 18-05-12, 15:48
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

http://www.apocalypsejohn.com/2012/05/video_3998.html

μολις βρηκα αυτο...ειναι μια απο τις εξηγησεις που δινουν κ καποιοι επιστημονες που κυκλοφορουν στο youtube..


θα μπορουσε? spacequakes!!
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 20-05-12, 01:00
Το avatar του χρήστη Vakryle
Vakryle Ο χρήστης Vakryle δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2012
Μηνύματα: 994
Προεπιλογή

Είχε βγει μία εξήγηση, η οποία κατέρριπτε όλα αυτά τα περί συνομωσίας, αλλά έχει περάσει καιρός από τότε και δεν μπορώ να θυμηθώ που το βρήκα...

Μπορεί να είπαν κάποιοι ότι το 2012 θα καταστραφεί ο κόσμος, δεν ξέρω αν θα έρθει ο Nibiru και θα μας πετάξει τα άντερα έξω, ξέρω όμως ότι από οικονομική άποψη (με ότι επεκτάσεις θα έχει αυτό), μέχρι το 2012 και μετά απ' αυτό, θα είναι πολλές οι εξελίξεις.

Το τέλος το ζεις, αλλά δε το έχεις καταλάβει ακόμη!
__________________
"The needs of the many outweigh the needs of the few"
-Mr. Spock, Starfleet's First Officer, 2230 A.D. - 2387 A.D.
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 20-05-12, 17:06
Το avatar του χρήστη strathlaths
strathlaths Ο χρήστης strathlaths δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-02-2012
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων
λοιπον, αυτην τη στιγμη που μιλαω, ακουγεται παλι, αλλα πιο χαμηλα, δεν νομιζω οτι μπορει να το πιασει το βιντεο, αλλα το εχω ουτως η αλλως,οποτε δεν το τραβαω ξανα... (παλι μεσημερι...)

φιλε στρατηλατη, το εχω δει το haarp κ την σελιδα του, μαλιστα ειναι κ active αυτες τις μερες, κ φυσικα το εχω στα υποψιν ως πιθανη ερμηνεια για τους ηχους

αυτα που λες ταιριαζουν παραπολυ με αυτα που υποστηριζω κ εγω, οτι οι πιο πολλοι ηχοι που εχουν ανεβασει στο διαδικτυο κ ακουγονται σαν τρομπετες κ τα λοιπα, δεν ειναι γνησιοι, κ οτι ο αληθινος ηχος που ακουγεται ειναι αυτος που ταιριαζει πιο πολυ σε ενα μονοτονο ιιιιιιιιιιιιιιι, πως να το περιγραψω, σαν διαπασων που δονειτε...(οπως ακουγεται στο βιντεο που ανεβασα)

μαλιστα εγω το φαινομενο το ειχα πρωτο ακουσει πριν γινει ο ντορος φετος...

απλα φετος ειναι πιο συχνο

αρα πρωτον, οντως κατι υπαρχει, αλλα τι ειναι αυτο?

κ εκει θελω να σε ρωτησω, η θεωρια του αντρα μου, οτι μπορει να ειναι βιομηχανικος θορυβος, δηλ, συσκευες που δονουνται απο καποιο εργοστασιο πχ...η ακομα κ οι καθημερινης χρησης συσκευες (βλεπε ψυγειο, τηλεοραση, ραδιοφωνα, κεραιες υψηλης τασης...)και αντανακλανε στην ατμοσφαιρα σε καποια hertz κ απλα τα πιανει το ανθρωπινο αυτι, ισχυει? κ γιατι ξεκιναει ξαφνικα κ σταματαει το ιδιο ξαφνικα?

τα λεω απλοικα, αλλα δεν εχω ιδεα απο hertz κτλ...γιαυτο κ σε ρωταω αλλωστε


οπως επισης σε αποσταση περιπου 20 χλμ, υπαρχει το αεροδρομιο του τατοιου, θα μπορουσε ο ηχος να ακουγεται απο κει? ειτε να ειναι απο το πιο απλο, (καποιος αποηχος απο μηχανηματα αεροπλανα κτλ) ειτε απο το πιο συνθετο
(καποια στρατιωτικα πειραματα ισως?)


κ επισης , τι επιπτωσεις μπορει να εχει στον ανθρωπινο οργανισμο ,αυτο το συνεχομενο βουητο?


προχτες εγω πχ, ειχα πονοκεφαλο, τουλαχιστον για δεκα λεπτα ακομα, αφου τελειωσε...

κ την πρωτη φορα που ειχα πρωτοακουσει αυτον ηχο, ηταν ξημερωματα, ξυπνησα απο αυτον , να καταλαβεις, κ αισθανομουνα οτι δονουταν ολο το σωμα μου μαζι με τον ηχο!!!


σημερα που τον ακουω, ειναι απλα ενα ενοχλητικο ιιιιιιιιιι μες στο αυτι μου, το οποιο μπορεις κ να μην του δωσεις σημασια...

ελπιζω να καταλαβεις τι εννοω κ να μην σε μπερδεψα...


ασχετο , αλλα μηπως να παω να καθαρισω τα αυτια μου???

Καλησπέρα, είδα αυτά που έγραψες και μου ήρθαν διάφορες ιδέες χωρίς αποδείξεις αλλά αρχίζει να ξεδιαλύνετε η εικόνα. Σίγουρα δεν με μπέρδεψες αλλά μου έφερες ιδέες, και βρίσκομε κοντά σε ένα πράγμα μετασχηματιστές υψηλής τάσης.
Όταν είχα ξεκινήσει τις επισκευές στις τηλεόρασης με καθοδικό σωλήνα αυτές για δουλέψουν τα πυροβόλα των χρωμάτων χρειαζόντουσαν υψηλή τάση, όταν πάθαινε βλάβη η ήταν έτοιμη για βλάβη άκουγες έντονα την υψηλή και ήταν εκκωφαντικός θόρυβος υψηλής συχνότητας τις οριζόντιας απόκλισης 15,625 khz.
Αυτόν τον ήχο τον είχα συνηθίσει περνώντας τα χρόνια, είχα τηλεόραση στο σαλόνι του σπιτιού που είχε πρόβλημα αλλά δούλευε ακόμα, έλεγα σε ένα φίλο μου ότι η τηλεόραση στο σαλόνι είναι ανοιχτή, μου έλεγε πως την ακούς εφόσον ο ήχος από τα ηχεία της δεν ακούγεται και είμαστε μακριά από το σπίτι , οταν φτάσαμε στο σαλόνι του σπιτιού ηταν πραγματι ανοιχτη, αυτό γινόταν σε όλες τις τηλεοράσεις που είχαν το πρόβλημα και παντα τις ακουγα απο μακρια.
Αυτό σημαίνει ότι το αυτί μου είχε συνηθίσει αυτό τον ήχο από τις πολλές επισκευές πάνω σε αυτές. Αν υποθέσουμε ότι τα σύρματα της δέη είναι σαν χορδές κιθάρας θα μπορούσαν μέσω αυτόν να περάσουν κάποια μηνύματα υψηλής συχνότητας μέσω ταλάντωσης των χορδών,μην ξεχνάμε ότι μέσω τον καλωδίων ρεύματος έχουν βγει διάφορα συστήματα που μπορούν να περάσουν πληροφορίες όπως πχ το σύστημα lan σε lan μέσω πρίζας για να παίρνεις ιντερνετ χωρίς να θες να περάσεις καλώδιο lan μέσα στο σπίτι.
Θα μου πει κάποιος γιατί είναι εκκωφαντικοί ήχοι και αντι για αυτους δεν ακούμε κάποιο μηνυμα? Εδώ τώρα ερχόμαστε σε θεωρία παγκόσμιου σχεδίου , δηλ ψεκασμοί και υποσυνείδητα μηνύματα τα οποία σίγουρα δεν τα περνάνε μέσω ψεκασμών αλλά με άλλους τρόπους και έχουν κατασκευαστεί έτσι ώστε να μην τα παρατηρούν όλοι, εκτός αυτού είναι έτσι κατασκευασμένα που δεν χρειάζεται να έχουν ομιλίες όπως τα κρυφά μηνύματα στην tv αλλά να έχουν συχνότητα τέτοια που να μπορούν να επηρεάζουν την συγκέντρωση του εγκέφαλου μέχρι να επιφέρουν και υπνωτισμό, σαν παράδειγμα υπάρχουν κάποιοι ήχοι στο youtube οι οποίοι είναι καθαρά για υπνωτισμό και δουλεύουν στα 7-8 hz σε χαμηλή συχνότητα όπου αν τους ακούσεις για πολύ ώρα γίνονται τόσο εκκωφαντικοί ήχοι που βουίζει όλο σου το κεφάλι, αυτή είναι άλλη μια βασική θεωρία που μπορώ να δώσω , τίποτα δεν είναι αθώο η τυχαίο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη strathlaths : 20-05-12 στις 17:54
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 20-05-12, 18:19
Το avatar του χρήστη strathlaths
strathlaths Ο χρήστης strathlaths δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-02-2012
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Θα κάνω μια παρένθεση και θα πω ότι είχα δει ένα βίντεο στο youtube που πάλι κάποιος κατέγραψε παρόμοιους ήχους και εικόνα με το κινητό σε ένα μέρος της Αμερικής ενώ οδηγούσε σε ένα κεντρικό δρόμο με το αμάξι του, αλλά γύρο του υπήρχαν μόνο χωράφια ούτε σπίτια, ούτε αεροδρόμια ούτε εργοστάσια ούτε τίποτα, από ότι έλεγε όλα αυτά ήταν χιλιόμετρα μακριά από αυτόν, το μόνο περίεργο όμως ήταν ότι από τον δρόμο πέρναγαν καλωδια της δέη ,μήπως είχαν σχέση αυτά.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη strathlaths : 20-05-12 στις 18:22
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:40.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.