Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιά 14-09-16, 12:04
nireas Ο χρήστης nireas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-09-2016
Μηνύματα: 41
Προεπιλογή

Στην ΑΡΧΗ της συναυλίας αυτού του ΠΑΡΑΞΕΝΟΥ concept όσοι ήταν παρατηρητικοί εμφανίζεται το ΝΕΦΕΛΩΜΑ της ΚΛΕΨΥΔΡΑΣ καθόλου τυχαίο μιας και είναι μία ΥΠΕΡΥΘΡΗ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΗ ! Στο συγκεκριμένο movement https://youtu.be/E6SfwvQjer8 που σας παραθέτω ΥΠΟΝΟΕΙΤΑΙ διαμέσου των κρυφών στίχων ότι αυτό που έρχεται είναι στην ουσία κάτι ΤΕΧΝΗΤΟ (!!!) ένα ΑΡΜΑ και μάλιστα ΝΥΧΤ'ΑΡΡΗΤΟ δηλαδή κάτι που θα εμφανιστεί στο ΣΚΟΤΑΔΙ ΔΕΝ φαίνεται ώστε να μπορέσει να το δει κάποιος και να ΙΣΧΥΡΙΣΤΕΙ ότι το είδε να έρχεται !! Και πως μπορεί να δει κάποιος στο ΣΚΟΤΑΔΙ; Μα μόνο ΥΠΕΡΥΘΡΑ !!! ΣΑΦΗ λοιπόν ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΟ ότι αυτό που έρχεται για να το δει κάποιος θα μπορέσει μόνο ... ΥΠΕΡΥΘΡΑ !!! Σας θυμίζει κάτι τώρα το ΥΠΕΡΥΘΡΟ τηλεσκόπιο IRAS της NASA ;

Εδώ η 1η δημοσίευση ανακάλυψης στην WASHINGTON POST (τότε δεν γνώριζαν τι ακριβώς είναι αυτό το αντικείμενο) που έγινε μέσω του IRAS !

Όσο για την σεναριολογία ταυτόχρονα για την επιστροφή των ANUNAKI, μέσα στην ΜΥΘΩΔΙΑ υπονοείται ότι αυτοί δεν ήταν τίποτα άλλο από τους ... ΑΡΧΑΙΟΥΣ ΘΕΟΥΣ των ΕΛΛΗΝΩΝ τους οποίους τους ξέρουμε στο σχολείο ως... ωραία ... ΠΑΡΑΜΥΘΑΚΙΑ !!

Και για να μην σας τρομάζω, ΥΠΑΡΧΕΙ ένα ΜΥΣΤΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ μόνο για τους ΕΛΛΗΝΕΣ μέσα στο παραπάνω movement της συναυλίας ... και λέει μεταφρασμένο :

ΚΑΝΕΙΣ ΕΛΛΗΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΦΟΒΗΘΕΙ ΕΑΝ ΤΗΝ ΔΕΙ !

Δηλαδή για κάποιο λόγο ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΟΛΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΓΗ και τουλάχιστον εμείς οι ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ θα χρειαστεί να φοβηθούμε τίποτα ! Μην με ρωτάτε πως θα γίνει αυτό ... εγώ απλά σας μετέφερα το ΜΗΝΥΜΑ !!!

Επειδή θα γίνουν ΑΝΕΙΠΩΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ οι ΕΛΛΗΝΕΣ θα πρέπει να δείξουν ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ και σε καμιά περίπτωση να μην νομίσουν ότι ήρθε το ΤΕΛΟΣ !!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nireas : 14-09-16 στις 12:40
Απάντηση με παράθεση
  #72  
Παλιά 14-09-16, 12:20
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nireas Εμφάνιση μηνυμάτων
Στην ΑΡΧΗ της συναυλίας αυτού του ΠΑΡΑΞΕΝΟΥ concept όσοι ήταν παρατηρητικοί εμφανίζεται το ΝΕΦΕΛΩΜΑ της ΚΛΕΨΥΔΡΑΣ καθόλου τυχαίο μιας και είναι μία ΥΠΕΡΥΘΡΗ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΗ ! Στο συγκεκριμένο movement https://youtu.be/E6SfwvQjer8 που σας παραθέτω ΥΠΟΝΟΕΙΤΑΙ διαμέσου των κρυφών στίχων ότι αυτό που έρχεται είναι στην ουσία κάτι ΤΕΧΝΗΤΟ (!!!) ένα ΑΡΜΑ και μάλιστα ΝΥΧΤ'ΑΡΡΗΤΟ δηλαδή κάτι που θα εμφανιστεί στο ΣΚΟΤΑΔΙ ΔΕΝ φαίνεται ώστε να μπορέσει να το δει κάποιος και να ΙΣΧΥΡΙΣΤΕΙ ότι το είδε να έρχεται !! Και πως μπορεί να δει κάποιος στο ΣΚΟΤΑΔΙ; Μα μόνο ΥΠΕΡΥΘΡΑ !!! ΣΑΦΗ λοιπόν ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΟ ότι αυτό που έρχεται για να το δει κάποιος θα μπορέσει μόνο ... ΥΠΕΡΥΘΡΑ !!! Σας θυμίζει κάτι τώρα το ΥΠΕΡΥΘΡΟ τηλεσκόπιο IRAS της NASA ;

Εδώ η 1η δημοσίευση ανακάλυψης στην WASHIGHTON POST (τότε δεν γνώριζαν τι ακριβώς είναι αυτό το αντικείμενο) που έγινε μέσω του IRAS !
Όπα,στο 0:02 οι μπαγκέτες του ντράμερ μοιάζουν με μάτια στην άκρη,άρα είναι ξεκάθαρο ότι ΜΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝΕ.

Πώς μπορεί να καταλήξει κάποιος σε σενάρια συνομωσιολογίας από μια συναυλία που έγινε σε συνεργασία με την NASA για να μεταδοθεί στον άρη?Φυσικά και θα είχε θέμα με τα άστρα και αφού ο συνθέτης είναι έλληνας(και το μεγαλύτερο μέρος των άστρων,πλανητών κτλπ έχουν ελληνικά όνόματα) είναι λογικό να έχει μέσα και στοιχεία ελληνικής μυθολογίας.

Τέλος,το υπέρυθρο τηλεσκόπιο φτιάχτηκε για να ανιχνεύει γενικά υπέρυθρη ακτινοβολία,όχι για να δουν πότε θα καταστραφεί ο κόσμος.
Απάντηση με παράθεση
  #73  
Παλιά 14-09-16, 12:37
nireas Ο χρήστης nireas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-09-2016
Μηνύματα: 41
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Johnkokk Εμφάνιση μηνυμάτων
Όπα,στο 0:02 οι μπαγκέτες του ντράμερ μοιάζουν με μάτια στην άκρη,άρα είναι ξεκάθαρο ότι ΜΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝΕ.

Πώς μπορεί να καταλήξει κάποιος σε σενάρια συνομωσιολογίας από μια συναυλία που έγινε σε συνεργασία με την NASA για να μεταδοθεί στον άρη?Φυσικά και θα είχε θέμα με τα άστρα και αφού ο συνθέτης είναι έλληνας(και το μεγαλύτερο μέρος των άστρων,πλανητών κτλπ έχουν ελληνικά όνόματα) είναι λογικό να έχει μέσα και στοιχεία ελληνικής μυθολογίας.

Τέλος,το υπέρυθρο τηλεσκόπιο φτιάχτηκε για να ανιχνεύει γενικά υπέρυθρη ακτινοβολία,όχι για να δουν πότε θα καταστραφεί ο κόσμος.
Δεν σε παρεξηγώ, έχω συνηθίσει αυτούς που πιστεύουν ότι κατέβηκε η NASA εδώ κάτω για να κάνει μία απλή και πολύ ΠΑΡΑΞΕΝΗ συναυλία γεμάτη ΣΑΦΗ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΑ διαμέσου των κρυφών στίχων που ποτέ της ΔΕΝ ΠΑΡΑΔΕΧΤΗΚΕ ότι υπάρχουν, και που βρέθηκαν 2-3 που μετά από κάποια χρόνια ΑΝΕΛΥΣΑΝ και ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΚΑΝ τους ήχους της συναυλίας και βρήκαν με ακρίβεια τους στίχους στα ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ και εν συνεχεία τους ΕΡΜΗΝΕΥΣΑΝ βγάζοντας ΝΟΗΜΑΤΑ !!!!

Εγώ αυτό το βρίσκω ΑΚΡΩΣ ΑΠΙΘΑΝΟ να συμβεί από απλούς ερασιτέχνες συνωμοσιολόγους...εκτός ... εάν είναι ΑΝΘΡΩΠΟΙ από το στενό ίσως περιβάλλον του ΒΑΓΓΕΛΗ ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ που γνωρίζουν τι έπεται να συμβεί και τα μεταδίδουν ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΑ για αυτούς τους ΕΛΑΧΙΣΤΟΥΣ που η ΑΝΤΙΛΗΨΗ τους θα καταλάβει ότι κάποιος ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΣ ΛΟΓΟΣ υπήρξε για να το κάνει αυτό η ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ των ΗΝΩΜΕΝΩΝ ΠΟΛΙΤΕΙΩΝ !

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άπαν : 14-09-16 στις 12:47 Αιτία: Αφαίρεση υβριστικών εκφράσεων
Απάντηση με παράθεση
  #74  
Παλιά 14-09-16, 12:49
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Σου λέω ότι πρέπει να σταματήσεις λιακόπουλους,χαρδαβέλες και όλο το κακό συναπάντημα.Δεν είπα ποτέ ότι δεν μπορεί να υπάρχει δεύτερος ήλιος,δεν έχει τεκμηριωθεί ακόμη η ύπαρξή του,όλα είναι πιθανότητες αυτή τη στιγμή.

Επίσης,έστω ότι κάποιος πιστεύει ότι υπάρχει δεύτερος ήλιος,τι κερδίζεις αυτή τη στιγμή?Όταν έρθει και καταστρέψει τον πλανήτη θα είναι τεράστια η χαρά σου και θα λες τα λεγα εγώ?Απέναντι σε τέτοιες δυνάμεις της φύσης,είτε το ξέρεις είτε όχι κι εγώ που δεν πανικοβάλλομαι θα πεθάνω,κι εσύ που τα ξέρεις όλα θα πεθάνεις(εκτός αν έχεις μέσο για να πας σε άλλο πλανήτη).Εγώ δεν έχω τέτοιο μέσο,οποτε γιατί να βάλω σκοτούρες στο μυαλό μου?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άπαν : 14-09-16 στις 12:55 Αιτία: Αφαίρεση εκφράσεων
Απάντηση με παράθεση
  #75  
Παλιά 14-09-16, 12:54
nireas Ο χρήστης nireas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-09-2016
Μηνύματα: 41
Προεπιλογή

[QUOTE=Johnkokk;124198 Σου λέω ότι πρέπει να σταματήσεις λιακόπουλους,χαρδαβέλες και όλο το κακό συναπάντημα.Δεν είπα ποτέ ότι δεν μπορεί να υπάρχει δεύτερος ήλιος,δεν έχει τεκμηριωθεί ακόμη η ύπαρξή του,όλα είναι πιθανότητες αυτή τη στιγμή.

Επίσης,έστω ότι κάποιος πιστεύει ότι υπάρχει δεύτερος ήλιος,τι κερδίζεις αυτή τη στιγμή?Όταν έρθει και καταστρέψει τον πλανήτη θα είναι τεράστια η χαρά σου και θα λες τα λεγα εγώ?Απέναντι σε τέτοιες δυνάμεις της φύσης,είτε το ξέρεις είτε όχι κι εγώ που δεν πανικοβάλλομαι θα πεθάνω,κι εσύ που τα ξέρεις όλα θα πεθάνεις(εκτός αν έχεις μέσο για να πας σε άλλο πλανήτη).Εγώ δεν έχω τέτοιο μέσο,οποτε γιατί να βάλω σκοτούρες στο μυαλό μου?
[/QUOTE]

Που βλέπεις κάποια αναφορά στον ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟ; (αν και έχω να σου πω ότι σε αρκετά λέει πράγματα που ισχύουν όπως για το τι συμβαίνει στον ΑΡΗ και τι έχουν βρει κλπ, δεν με βρίσκει όμως σύμφωνο στα περί θρησκείας, ορθοδοξίας κλπ) Τώρα για πια χαρά και κάτι άλλα που γράφεις αν θα χαρώ κλπ...αν θα καταστραφεί ο πλανήτης, σορυ, δεν σε πιάνω...

Εδώ μιλάμε για το αν υπάρχει ή όχι ο NIBIRU/ΕΙΜΑΡΜΕΝΗ/NEMESIS/PLANET X/HERCOLUBUS/WORMWOOD/ISON/TYCHE κλπ βασισμένοι σε όσο το δυνατόν ΣΟΒΑΡΕΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ όπως αυτό που έκανε η NASA - ο καθένας βέβαια μπορεί να δώσει τις δικές του ερμηνείες -

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nireas : 14-09-16 στις 13:13 Αιτία: Αφαιρεση εκφράσεων
Απάντηση με παράθεση
  #76  
Παλιά 14-09-16, 13:01
Το avatar του χρήστη Άπαν
Άπαν Ο χρήστης Άπαν δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 26-09-2003
Περιοχή: Utopia
Μηνύματα: 294
Προεπιλογή

Αγαπητό νέο μέλος Nireas,

παρακαλώ να αποφύγεις την παραμικρή χρήση υβριστικών χαρακτηρισμών στο μέλλον διότι θα απομακρυνθείς από το forum.
Επίσης σε παρακαλώ, να μη χρησιμοποιείς τόσο συχνά ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ διότι στο διαδίκτυο σημαίνει οτι "φωνάζεις" , πέρα από το αντιαισθητικό του πράγματος.

Δε χρειάζεται να μου απαντήσεις σε κάτι από αυτά που λέω.
Καλή συνέχεια και καλά μυαλά.
__________________
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
Παραγωγός της "Ραδιοφωνικής Αστρικής Πύλης"
Albedo14 web radio , www.albedo14.com
Podcast Αστρικής Πύλης .................. Αρχείο Εκπομπών
Απάντηση με παράθεση
  #77  
Παλιά 14-09-16, 13:05
nireas Ο χρήστης nireas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-09-2016
Μηνύματα: 41
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Άπαν Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλή συνέχεια και καλά μυαλά.
Εάν αυτό είναι ειρωνικό προς εμένα, στο επιστρέφω ! καλά μυαλά λοιπόν στους στενοκέφαλους !

Εάν δεν είναι ειρωνικό, αγνοείς παντελώς τα παραπάνω.
Απάντηση με παράθεση
  #78  
Παλιά 14-09-16, 13:13
Το avatar του χρήστη Άπαν
Άπαν Ο χρήστης Άπαν δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 26-09-2003
Περιοχή: Utopia
Μηνύματα: 294
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nireas Εμφάνιση μηνυμάτων
Εάν αυτό είναι ειρωνικό προς εμένα, στο επιστρέφω ! καλά μυαλά λοιπόν στους στενοκέφαλους !

Εάν δεν είναι ειρωνικό, αγνοείς παντελώς τα παραπάνω.
Επειδή (κάνεις ότι) δεν καταλαβαίνεις,

μόλις γράφτηκες στο forum και άρχισες τα βρισίδια και τους χαρακτηρισμούς.

Αν έχεις κάποια άλλη απορία , παρακαλώ με προσωπικό μήνυμα.

Τα άσχετα τελευταια μηνυματα θα απομακρυνθούν σε λίγο.
__________________
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
Παραγωγός της "Ραδιοφωνικής Αστρικής Πύλης"
Albedo14 web radio , www.albedo14.com
Podcast Αστρικής Πύλης .................. Αρχείο Εκπομπών
Απάντηση με παράθεση
  #79  
Παλιά 14-09-16, 13:17
nireas Ο χρήστης nireas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-09-2016
Μηνύματα: 41
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Άπαν Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή (κάνεις ότι) δεν καταλαβαίνεις,

μόλις γράφτηκες στο forum και άρχισες τα βρισίδια και τους χαρακτηρισμούς.

Αν έχεις κάποια άλλη απορία , παρακαλώ με προσωπικό μήνυμα.

Τα άσχετα τελευταια μηνυματα θα απομακρυνθούν σε λίγο.
Παραθέτω κάποια πράγματα, βγαίνει ένας και πουλάει ειρωνεία σε αυτά που έγραψα, του την επιστρέφω, σύσταση δεν του κάνεις, αλλά κάνεις σε μένα εμπλουτισμένη με ειρωνεία του στυλ "καλά μυαλά", και τέλος μου γράφεις ότι κάνω πως δεν καταλαβαίνω. Εγώ καταλαβαίνω πολύ καλά και απάντησα σε όλα !
Απάντηση με παράθεση
  #80  
Παλιά 14-09-16, 13:35
Το avatar του χρήστη Άπαν
Άπαν Ο χρήστης Άπαν δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 26-09-2003
Περιοχή: Utopia
Μηνύματα: 294
Προεπιλογή

Μήπως είσαι κάποιος γνώριμος από τα παλιά και μπήκες εδώ να πουλήσεις τρελίτσα;

Αποκαλείς ανθρώπους ηλίθιους και καθυστερημένους και μετά κάνεις σα να σε πειράζει η παραίνεση "καλά μυαλά" .

Αρχίζεις και μας αραδιάζεις μια δικιά σου θεωρία και καλά κάνεις.
Τί περιμένεις, χειροκρότημα και χαϊδολογήματα; Προφανώς, θα υπάρξει κάποια ειρωνική , χιουμοριστική απάντηση από ορισμένους.
Έχεις διαβάσει τί γράφεις;

Τέσπα, όσα άσχετα μηνύματα με το κεντρικό θέμα , θα σβηστούν. Το επαναλαμβάνω για να μην έχουμε παρεξηγήσεις.
__________________
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
Παραγωγός της "Ραδιοφωνικής Αστρικής Πύλης"
Albedo14 web radio , www.albedo14.com
Podcast Αστρικής Πύλης .................. Αρχείο Εκπομπών
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.