Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιά 27-09-11, 00:46
Inspired Hand Ο χρήστης Inspired Hand δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-07-2010
Μηνύματα: 71
Προεπιλογή Ακόμα μία σχετική ερώτηση..

Οι ευχές και οι κατάρες,καλώς ή κακώς είναι κάτι που πάνω στον αυθορμητισμό και την έντονα φορτισμένη ψυχολογία μου τα χρησιμοποιώ συχνά!..Το δικό μου πρόβλημα είναι πως οι κατάρες μου πάντα βρίσκουν το δρόμο τους και μάλιστα σε πολύ σύντομο χρονικό διαστημα ενώ οι ευχές μου όχι!..
Έχει αυτό κάποια σχέση με την ενέργεια μου ίσως;
Απάντηση με παράθεση
  #92  
Παλιά 02-10-11, 07:55
Το avatar του χρήστη Tsilier
Tsilier Ο χρήστης Tsilier δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-12-2010
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Inspired Hand
Οι ευχές και οι κατάρες,καλώς ή κακώς είναι κάτι που πάνω στον αυθορμητισμό και την έντονα φορτισμένη ψυχολογία μου τα χρησιμοποιώ συχνά!..Το δικό μου πρόβλημα είναι πως οι κατάρες μου πάντα βρίσκουν το δρόμο τους και μάλιστα σε πολύ σύντομο χρονικό διαστημα ενώ οι ευχές μου όχι!..
Έχει αυτό κάποια σχέση με την ενέργεια μου ίσως;
Οι κατάρες ακούγεται οτι υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να πιάσουν σε σχέση με τις ευχές επειδή το κακό πραγματοποιείται γενικά με μεγαλύτερη ευκολία απο το κακό, σε άλλους ανθρώπους πιάνουν και οι ευχές σε άλλους δέν πιάνει τίποτα. Δέν έχει σχέση μόνο με την δική σου ενέργεια αλλά και με την ενέργεια του δέκτη της κατάρας που άν πιάνει εύκολα είναι συνήθως αρκετά αδύναμα ενεργειακά άτομα όπως και να το κάνουμε μπορείς να το θεωρήσεις για τον εαυτό σου προσόν.
Απάντηση με παράθεση
  #93  
Παλιά 02-10-11, 15:15
@rita@ Ο χρήστης @rita@ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-09-2011
Περιοχή: ηρακλειο
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Inspired Hand Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι ευχές και οι κατάρες,καλώς ή κακώς είναι κάτι που πάνω στον αυθορμητισμό και την έντονα φορτισμένη ψυχολογία μου τα χρησιμοποιώ συχνά!..Το δικό μου πρόβλημα είναι πως οι κατάρες μου πάντα βρίσκουν το δρόμο τους και μάλιστα σε πολύ σύντομο χρονικό διαστημα ενώ οι ευχές μου όχι!..
Έχει αυτό κάποια σχέση με την ενέργεια μου ίσως;
πιθανον ναι, εχει να κανει με την ενεργεια σου. οταν εχεισ αρνητικες σκεψεισ για πολλα τοτε αυτα σου προσδιδουν αρνητικη ενεργεια με αποτελεσμα οι ευχεσ σου να μην πραγματοποιουνται ομως προσεξε το γιατι ενταξει αν βρισκουν παντα οι καταρες σου τον δρομο τους..;;μμμμ πρεπει να ψαξεις λιγο μεσα σου να δεις τι πραγματικα θες..οταν οι ευχες που κανεις δεν βγαινουν σημαινει οτι δεν πιστευεις οτι μπορει να πραγματοποιηθουν εκπεμπεις την ιδια αρνητικη ενεργεια που εκπεμπεις και στις καταρες σου!
συγνωμη αν εγινα κουραστικη
Απάντηση με παράθεση
  #94  
Παλιά 03-10-11, 16:50
Inspired Hand Ο χρήστης Inspired Hand δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-07-2010
Μηνύματα: 71
Προεπιλογή

Όχι δεν έγινες καθόλου κουραστική!Ίσα ίσα καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που θες να πεις και μοιάζει άκρως λογικό..
Η ερωτησή μου όμως όταν αναφερόμουν στην ενέργεια είχε να κάνει με την ενέργεια μου σαν άνθρωπο γενικά!..Θέλω να πω πως υπάρχουν άνθρωποι ικανοί να γιατρεύουν με βάση την ενέργεια τους..Και αυτό που ρωτάω λοιπόν,είναι,μήπως η ενέργεια μου ως άνθρωπος είναι αρνητική?..
Μήπως παρά τις πράξεις που κάνει ένας άνθρωπος στη ζωή του,η ενέργεια του μπορεί να είναι εν μέρη,προκαθορισμένη?..
Απάντηση με παράθεση
  #95  
Παλιά 06-10-11, 09:55
@rita@ Ο χρήστης @rita@ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-09-2011
Περιοχή: ηρακλειο
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή

[QUOTE=Inspired Hand;90574]Όχι δεν έγινες καθόλου κουραστική!Ίσα ίσα καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που θες να πεις και μοιάζει άκρως λογικό..
Η ερωτησή μου όμως όταν αναφερόμουν στην ενέργεια είχε να κάνει με την ενέργεια μου σαν άνθρωπο γενικά!..Θέλω να πω πως υπάρχουν άνθρωποι ικανοί να γιατρεύουν με βάση την ενέργεια τους..Και αυτό που ρωτάω λοιπόν,είναι,μήπως η ενέργεια μου ως άνθρωπος είναι αρνητική?..
Μήπως παρά τις πράξεις που κάνει ένας άνθρωπος στη ζωή του,η ενέργεια του μπορεί να είναι εν μέρη,προκαθορισμένη?..
μμμ νομιζω πως ναι ειναι προκαθορισμένη αλλα οπως λες και εσυ εν μερη καθως πιστευω οτι ειναι στο χερι σου να την μετατρεψεις..αρκει φυσικα να το θες πολυ, γιατι απαιτει αρκετη δυναμη. μια περιοδο πιστευα και εγω το ιδιο αλλα το αλλαξα σταδιακα,αλλα με πολυ κοπο. ο ανθρωπος δεν αλλαζει αλλα μπορει να βελτιωθεί.
Απάντηση με παράθεση
  #96  
Παλιά 06-10-11, 21:07
Το avatar του χρήστη Mirella_S
Mirella_S Ο χρήστης Mirella_S δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2008
Περιοχή: Athens-Greece
Μηνύματα: 559
Προεπιλογή

Πριν απο αρκετα χρονια, τοτε που κι εγω εκανα την "επανασταση" μου και κατω απο το "βαρος" της παρουσιας ενος ακρως καταπιεστικου θειου, αδελφου της μητερας μου, ο οποιος ζουσε μαζι μας, αναγκαστηκα να "δραπετευσω" απο το πατρικο μου σπιτι.
Διατηρησα στη αρχη τηλεφωνικη επαφη με τους γονεις μου και αργοτερα τους επισκεπτομουν καθε Κυριακη.
Μεσα μου ειχα καταραστει το πατρικο μου σπιτι εξ αιτιας των οσων ειχα περασει εκει μεσα απο τον θειο μου.
Ηταν τοση η απεχθεια που ενοιωθα για τον χωρο αλλα και για τον ιδιο τον θειο μου, που οποτε επισκεπτομουν τους γονεις μου κοιτουσα να μην παραμεινω στο σπιτι πανω απο μιση ωρα, το πολυ τρια τεταρτα.
Και οταν εφευγα αναθεματιζα μεσα μου το μερος που πριν λιγο ειχα επισκεφθει.
Ηταν τοση η οργη μεσα μου που οταν περασαν καποια χρονια και ο θειος μου πεθανε αρνιομουν πεισματικα να ξαναγυρισω στο πατρικο μου σπιτι.
Τραβηξα τον δικο μου δρομο, περασαν κι αλλα χρονια, αλλα η βαρεια ατμοσφαιρα αναμεσα σε εμενα και το πατρικο μου παρεμενε, μολονοτι οι σχεσεις μου με τους γονεις μου ειχαν πληρως αποκατασταθει.
Μαζι μας εμενε και μια ακομη θεια, αδελφη της μητερας μου αλλα και του εκλειποντος θειου.
Το 2002 πεθανε η μητερα μου και το 2006 και ο πατερας μου.
Η θεια μου αυτη ηταν ιδιοτροπη πολυ, παρεξηγηθηκα μαζι της το 2008 και επαψα να επισκεπτομαι πλεον παντελως το πατρικο μου σπιτι, ξεστομιζοντας καταρες για αλλη μια φορα.
Ετσι το 2010, Μαρτιο μηνα, η θεια μου αυτη πεθανε επισης χτυπημενη απο Αλτσχαιμερ.
Απο το 2010 μεχρι τον Απριλιο του 2011 εγιναν πολλα, και οι καταστασεις με αναγκασαν να επιστρεψω τελικα στο πατρικο μου και να μεινω σε ενα απο τα 3 διαμερισματα που μου αφησαν κληρονομια οι συγχωρεμενοι οι γονεις μου.
Ειτε το πιστευετε, ειτε οχι απο την ημερα που μετακομισα εδω αρχισε να μου συμβαινει μια σειρα απο ατυχη γεγονοτα.
Τιποτε δεν μου πηγαινε καλα.
Ναι, εχει στιγμες που βγαινω στην βεραντα του πρωτου οροφου που μενω, κοιταζω απο κατω το πατρικο μου ερημο και σκοτεινο, χυνω δακρυα μετανοιας για τα οσα ξεστομιζα τοτε, ομως οι γονεις μου δεν ειναι πια εδω.
Με λιγα λογια θελω να πω οτι οι καταρες δυστυχως επιστρεφουν ως επι το πλειστον σε αυτον που τις ξεστομισε.
Ευχομαι οι γονεις μου απο εκει που βρισκονται να με εχουν συγχωρεσει.
__________________
Ο κοσμος δεν ειναι μονο οσα ξερουμε.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mirella_S : 06-10-11 στις 21:09
Απάντηση με παράθεση
  #97  
Παλιά 02-02-12, 19:15
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Οι νεκροί Μιρέλα μου συγχωρούν. Οι ζωντανοί δεν συγχωρούν. Εμένα μου έτυχε κάτι τρελό. Κάποτε αγαπούσα κάποιον όταν κι εγώ ήμουν 22 ετών. Εκείνος ήθελε άλλη και εγώ έλεγα πόσο τυχερή είναι. Δέχτηκα την ήττα μου, έκανα πέρα γιατί πάντα ήξερα ό,τι δεν σου ανήκει δεν το χαίρεσαι και είπα ότι θα βρω κι εγώ αυτό που είναι δικό μου. Ήταν ΄ομως ο ομορφότερος άνδρας που είχα δει αλλά έπρεπε να τον παραχωρήσω σ' αυτην που ανήκει.
Δεν έμαθα νέα του παρά το τελευταίο έτος. Αυτός έγινε γέρος από τα ναρκωτικά, παντρεύτηκε αυτή τη γυναίκα και απέκτησε μαζί της έναν γιο, το παιδί σήμερα είναι 18 ετών. Αυτή η ηυναίκα πέρασε μαρτυρική ζωή κοντά του μέχρι το θάνατό του, πριν 20 μέρες. Να φανταστείτε δεν ένιωσα τίποτα. Έμαθα ότι δεν περάσανε καθόλου καλά. Από την αρχή της σχέσης τους άρχισε τη χρήση ναρκωτικών. Δεν ξέρω αν ο Θεός ήθελε να γλιτώσω αυτή τη μοίρα και προτίμησε εκείνη ή αν την κατάσταση αυτή την προκάλεσα εγώ και την καταράστηκα ακούσια και δεν περάσανε καλά. Αυτό δεν θα το μάθω ποτέ.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fantasy : 02-02-12 στις 19:19
Απάντηση με παράθεση
  #98  
Παλιά 09-02-12, 13:57
justin19 Ο χρήστης justin19 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2010
Μηνύματα: 142
Smile

Από προσωπική εμπειρία,που έχω αναφέρει σε άλλο θέμα και βασίζεται σε μια κατάρα πριν από πολλά χρόνια,έχω πειστεί ότι πιάνουν!
Απάντηση με παράθεση
  #99  
Παλιά 10-02-12, 09:55
Το avatar του χρήστη aggelikhkvn
aggelikhkvn Ο χρήστης aggelikhkvn δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 105
Προεπιλογή

η καταρα απο γοvιο πιαvει, γιατι αv δε τιμαμε τοv πατερα και τη μητερα μας ειμαστε καταραμεvoι και ολα θα μας παvε στραβα, τωρα αv εvα παιδι καταπιεσμεvο καταριεται τους γοvεις, ειvαι σιγουρα εσφαλμεvo αφου ετσι δε τιμαει τους γοvεις του αλλα αv μεταvιωσει πραγματικα οι γοvεις του, το συγχωρουv και ειvαι παλι ευλογημεvo. στους vεκρους γοvιους, χρειαζοvται προσφορες αγαπης, εvα προσφορο, εvα τρισαγιο ειvαι αρκετα.
Απάντηση με παράθεση
  #100  
Παλιά 26-05-16, 13:57
Μαρια Ζ. Ο χρήστης Μαρια Ζ. δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2016
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή πιστευω πως..

κοιταξτε ειναι περιπλοκα ολα αυτα τα θεματα και καποιες φορες ειναι μουφες.. ο μπαμπας μου καταραστηκε 3 ατομα και δν τα ξαναειδα εκει που ζουσαν ειναι περιεργο.. τι απεγηναν; τεσπα εγω πιστευω πως πετυχενουν εχω καταραστει και γω μια γενικα ομως ειναι λιγο κακο πραγμα μα μετα απο την επυτυχια της .. ο.0
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.