Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Η κοινότητα του Μεταφυσικού > Στέκι αναζήτησης

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 11-08-08, 10:12
Το avatar του χρήστη c.r
c.r Ο χρήστης c.r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-04-2008
Μηνύματα: 355
Προεπιλογή

Συγχαρητήρια στους φίλους μας για την προσπάθεια να μας δώσουν με άμεσο τρόπο το τί είδαν και το τί ένιωσαν σε αυτή τους την Κυριακάτικη απόδραση.

Προσωπικά έμεινα εντυπωσιασμένος από την παρουσίαση, ενώ κάποιες φωτογραφίες μου μετέφεραν την αίσθηση που και οι ίδιοι τονίσατε.


Μια ερώτηση: Αυτές οι στοές του εργοστασίου, ήταν στην ουσία ο χώρος του υπογείου, σωστά; Ήταν όλες σε ένα επίπεδο, ή υπήρχε κλιμάκωση;
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 11-08-08, 10:40
Το avatar του χρήστη skio
skio Ο χρήστης skio δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-12-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 117
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από c.r
Μια ερώτηση: Αυτές οι στοές του εργοστασίου, ήταν στην ουσία ο χώρος του υπογείου, σωστά; Ήταν όλες σε ένα επίπεδο, ή υπήρχε κλιμάκωση;
Τα κελάρια ήταν εξ'ολοκλήρου υπόγεια, και η πρόσβαση προς αυτά γίνονταν από σκάλες που έβγαζαν στο περίβολο και όχι μέσα στο κτήριο. Βρίσκονταν όλα στο ίδιο επίπεδο και ήταν χωρισμένα σε 2-3 τομείς που δεν επικοινωνούσαν μεταξύ τους. Σε ένα από αυτά υπήρχε και κάποιο μικρό πατάρι που βρίσκοταν στο επίπεδο του ισογείου, δεν επικοινωνούσε όμως άμεσα με κανένα χώρο του ισογείου, ούτε και τον περίβολο, ενώ ήταν και αυτό σκοτεινό και με την ίδια χρήση με τα κελάρια.

Επίσης, η μεγάλη σκοτεινή αίθουσα που φαίνεται στις φωτόγραφίες είχε ύψος δύο ορόφων αλλά δεν είχε πατάρια. Φωτιζόταν μόνο από μια τρύπα για την διακίνηση των βαρελιών σε μια γωνία και διέθετε και μια σκάλα προς το ισόγειο, η οποία όμως ήταν σφραγισμένη με μπετονένια πλάκα. Δεν γνωρίζουμε που οδηγούσε
__________________
Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 11-08-08, 14:52
Το avatar του χρήστη schooligan
schooligan Ο χρήστης schooligan δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-02-2006
Περιοχή: Stin Xwra tou Pote
Μηνύματα: 549
Προεπιλογή

Πραγματικα λυπηθηκα που δεν μπορεσα να παρεβρεθω και εγω σε αυτην την ομολογουμενος ενδιαφερουσα περιπετεια, αλλα επαγγελματικοι λογοι δεν μου το επετρεψαν

Γιαννη Πραγματικα ενα μπραβο για την πολυ ομορφη παρουσιαση που εκανες..με εκανες και εμενα να ταξιδεψω και να νιωσω λες και περιπλανιομουν και εγω μαζι σας σε αυτο το μερος..

Πραγματικα παρουσιαζει ενδιαφερον το μερος, και το κυριοτερο..μπορει η τοποθεσια να αποπνεει κατι ...ωστε να τραβηξει σατανιστες εκει και να κανουν τελετες στον συγκεκριμενο χωρο? (γιατι υπαρχουν πολλα αλλα μερη εαν ηθελαν μερος)...
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 11-08-08, 17:04
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Φίλε Στέφανε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Στην περιοχή της Αττικής γενικά υπάρχουν πάρα πολλά εγκαταλειμμένα κτίρια. Δεν νομίζω ότι πριν απο τα γεγονότα που συνέβησαν το συγκεκριμένο κτίριο είχε κάτι το διαφορετικό απο ότι τα υπόλοιπα.
Απλά πιστεύω ότι ήταν θέμα συγκυριών. Οι δράστες ήταν κάτοικοι της περιοχής και γνώριζαν καλά το μέρος αυτό. Ήξεραν ότι τις νύχτες ή και ημέρα ακόμα πολύ δύσκολα θα τους ενοχλούσε κάποιος εκεί μέσα. Εμείς το μόνο που παρατηρήσαμε απο πλευράς δραστηριότητας είναι ότι κάποιους απο τους χώρους που βρίσκονται στο ισόγειο τους χρησιμοποιεί ο δήμος για διάφορα έργα που προετοιμάζει. Στους υπόγειους όμως χώρους δεν υπάρχει καμία καινούρια δραστηριότητα. Προφανώς η μόνη δραστηριότητα έχει να κάνει με ανθρώπους του ιδίου στυλ που ασχολούνται με τέτοια πράγματα.
Ακόμα κι ένας ναρκομανής που θα ήθελε να χτυπήσει ένεση δεν θα είχε λόγο να κατέβει κάτω. Υπάρχουν τεράστιοι χώροι γι αυτό στην επιφάνεια...
Εγω πιστεύω χωρίς βέβαια να μπορώ να πάρω και όρκο γι αυτό, ότι η φόρτιση του χώρου έγινε κατόπιν του κλεισίματός του απο την δραστηριότητα αυτών των ομάδων. Δεν θα μου έκανε καθόλου εντύπωση αν μάθαινα ότι διάφορες περίεργες σέκτες χρησιμοποιούν τον χώρο ακόμα και σήμερα παρότι έχει γίνει.
Μήπως πρόκειται η αστυνομία να κάτσει παρακολουθεί τον χώρο κάθε μέρα και ώρα; Μόνο αν υπήρχε καταγγελία συγκεκριμένη και μπούκαραν την στιγμή που κάποιοι θα ήταν εκεί. Σκέψου ότι εμείς μπήκαμε μέσα ανενόχλητοι μέρα μεσημέρι και γύρω γύρω δεν υπάρχει κίνηση πέραν του μπροστινού δρόμου, οπότε κανείς δεν πρόκειται να παρατηρήσει κάποια κίνηση...
Αυτά προς το παρόν. Αν υπάρξουν και άλλες απορίες ευχαρίστως να απαντήσω αν μπορώ...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 11-08-08, 17:29
Το avatar του χρήστη ΔΗΜΗΤΡΗΣ 53
ΔΗΜΗΤΡΗΣ 53 Ο χρήστης ΔΗΜΗΤΡΗΣ 53 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-02-2008
Περιοχή: ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΓΗ
Μηνύματα: 39
Προεπιλογή

Πρώτα απ΄όλα συγχαρητήρια για το θάρρος της παρέας να περιπλανηθεί στούς χώρους αυτούς.
Θα ήθελα να σταθώ στην τελευταία φωτογραφία της εξόδου.
Κυριολεκτικά μιλάει στήν ψυχή και αποφορτίζει από την ένταση που έχει δημιουργηθεί με τήν καταπληκτική διήγηση και την παράθεση των προηγούμενων φωτογραφιών.
Θα μου επέτρεπες Γιάννη να της δώσω μία λεζαντα έτσι όπως μου ήρθε στο μυαλό μόλις την πρωτοείδα.
ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟ ΦΩΣ...ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΖΩΗ
Να είστε όλοι καλά
__________________
ΑΝ ΔΕΝ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΘΑ ΤΟΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ (ΑΝΝΙΒΑΣ)
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 11-08-08, 17:54
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ κύριε Δημήτρη για τα καλά σας λόγια. Στόχος της παρέας αυτής είναι να προσεγγίσουμε κάποιους χώρους και να δώσουμε φωτογραφικό υλικό ώστε όλοι οι ενδιαφερόμενοι φίλοι να έχουν μια εικόνα απο πρώτο χέρι για κάποια πράγματα. Ένας άλλος στόχος επίσης είναι να διαλύσουμε όλη αυτήν την νεομυθολογία που κυκλοφορεί ανεξέλεγκτα και επιβιώνει και μόνο απο το γεγονός ότι κανείς σχεδόν δεν μπαίνει στον κόπο να προσεγγίσει απο μονος του κάποιους χώρους και να έχει την πληροφορία απο πρώτο χέρι. Επειδή έχω περιπλανηθεί στους χώρους αυτούς (του μεταφυσικού και του εσωτερισμού) απο πολλά χρόνια πριν έχουν δει κι έχουν δει τα μάτια μου. Όπως ίσως είδατε σε ένα άλλο θέμα όπου γράφτηκε μια ανακρίβεια με την μεγαλύτερη ευκολία αμέσως έκανα πρόταση για επιτόπου έρευνα.

Σε σχέση τώρα με την συγκεκριμένη εξερεύνηση. Είναι γεγονός ότι πολλές φορές ακούμε για χώρους που βαρύνονται με γεγονότα δυσάρεστα και πολλοί άνθρωποι λένε για την αίσθηση που σου προκαλούν αυτοί. Θέλαμε λοιπόν να δούμε αν αυτό έχει βάση. Πήγαμε λοιπόν σε αυτόν τον χώρο που είναι βεβαρυμένος με αποτρόπαιες πράξεις. Αν και κάποιος θα πει ότι ήμασταν προϊδεασμένοι, αν και κάποιος άλλος θα πει ότι μας πείραξαν οι αναθυμιάσεις, εγω απο την προσωπική βιωματική μου εμπειρία σε αυτόν τον χώρο, αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι οτι πράγματι η "ατμόσφαιρα" του χώρου είναι απίστευτα αρνητική. Αυτό δεν είναι κάτι που μεταφέρεται γιατί είναι καθαρά βιωματικό. Όμως για μένα προσωπικά αποτελεί τεκμήριο. Ο χώρος υπάρχει είναι προσβάσιμος και ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα... Όποιος θέλει μπορεί να πάει και να έχει την προσωπική του εκτίμηση...
Και πάλι σας ευχαριστώ πολύ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Απέριττος : 11-08-08 στις 18:00
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 15-08-08, 01:51
eri Ο χρήστης eri δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-06-2007
Μηνύματα: 42
Προεπιλογή

Κατ'αρχήν θα'θελα να σας ευχαριστήσω για την φωτογραφίες. Πριν λίγο καιρό είχα θυμηθεί την υπόθεση της Παλλήνης και έψαχνα στο διαδίκτυο μήπως βρω πληροφορίες για εκείνη τη τρομερή ιστορία. Βασικά, δεν με ενδιεφεραν περεταίρω λεπτομέρειες της τραγικής της κατάληξης (άλλωστε τα τρομολαγνικά ΜΜΕ δεν είχαν αφήσει και τίποτα που να μην το αναμασήσουν 100 φορές), αλλά περισσότερο στοιχεία για το πως ξεκίνησε. Τελικά δεν βρήκα τίποτα ουσιαστικο, οπότε φαντάσου την εκπληξή μου όταν μπαίνοντας σήμερα στο forum έπεσα πάνω σ'αυτό το topic.

Επίσης, ήθελα να σας πω, συγχαρητήρια για το κουράγιο σας να περιπλανηθείτε σε ένα τέτοιο μέρος! Οι φωτογραφίες από το κελάρι μου έδωσαν πολύ άσχημη και σκοτεινή αίσθηση (μπορείς να πεις ότι κι εγω είμαι προϊδεασμένη). Και μόνο η σκέψη ότι τριγυρνούσατε εκεί επί μια-μιση ώρα μ' έκανε να ανατριχιάσω. Είσασταν και μόνο 3 άτομα. Δεν θέλω πάντως ούτε να το σκεφτώ πως θα'ναι το μέρος νύχτα.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 15-08-08, 22:15
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Καλησπέρα Έρι (έχεις και το όνομα της αδελφής μου ). Σε ευχαριστούμε όλοι μας για τα καλά σου λόγια και χαίρομαι που απο την περιπλάνησή μας αυτή καταφέραμε να σου μεταφέρουμε λίγο το κλίμα του χώρου. Άλλωστε αυτός ήταν και ο στόχος μας.
Πραγματικά θα ήθελα κι εγω να συμπληρώσω απο την πλευρά μου ότι είναι περίεργο ότι στο δίκτυο δεν βρίσκεις πια αναφορές ούτε απο τα site των εφημερίδων γι αυτήν την υπόθεση. Αυτό είναι πολύ παράξενο και μάλιστα εγω είχα παρακαλέσει την Ιωάννα να κάνει μια μικρή δικτυακή έρευνα ώστε να γράψουμε λίγα λόγια για το στόρι της υπόθεσης. Δυστυχώς δεν βρήκε κάτι που θα μπορούσε να μας βοηθήσει να κάνουμε μια πιο ολοκληρωμένη παρουσίαση.
Κατά την γνώμη μου αυτό και μόνο το γεγονός είναι παράξενο, γιατί η υπόθεση των σατανιστών ήταν μια υπόθεση μοναδική στα αστυνομικά χρονικά μέχρι εκείνη την στιγμή για την χώρα μας και είχε συνταράξει το πανελλήνιο.
Αν θέλεις την προσωπική μου εκτίμηση εδω διακρίνω μια σπουδή ώστε το θέμα να συγκαλυφθεί και να ξεχαστεί ώς προς τις λεπτομέρειές του γιατί όπως και τότε είχε αποκαλυφθεί η ομάδα που πιάστηκε ήταν απλά παρακλάδι μιας πολυ μεγαλύτερης και με τρανταχτά ονόματα μέσα.
Ποιός λοιπόν θα είχε συμφέρον να κουκουλώσει τα παρακλάδια της ιστορίας; Και πόσο ισχυρή είναι η επιρροή του ώστε να μην μπορεί πια κανείς να βρει εύκολα τα στοιχεία για την υπόθεση; Τα συμπεράσματα δικά σου... Είμαι σίγουρος ότι σε κάποιους δεν άρεσε που υπενθυμίσαμε το θέμα... Και σήμερα μάλιστα κάπου που ήμουν κάποιοι παρακολουθούσαν τις κινήσεις μας. Δεν θέλω να πω ποιός ήταν μαζί μου γιατί μπορεί να μην θέλει. Αυτό σημαίνει ότι σε κάποιους έχουμε κινήσει την προσοχή...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Απέριττος : 15-08-08 στις 22:19
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 19-08-08, 00:50
Το avatar του χρήστη CloudZero
CloudZero Ο χρήστης CloudZero δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-08-2008
Περιοχή: Athens Greece
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή

Μπράβο και από εμένα για την πολύ ενδιαφέρον αυτή εξόρμηση , και για τις φωτογραφίες που μοιραστήκατε μαζί μας. Μεταφέρουν πολύ καθαρά την απόκοσμη ατμόσφαιρα που υπήρχε εκεί μέσα στα κελάρια. Και μόνο με την σκέψη ότι εκεί μέσα έδρασε η ομάδα των σατανιστών, μπρρρρρρρρρρρρρρρρ. Βέβαια πάντα με ελκύουν αυτά τα μέρη και θα ήθελα να το επισκευτώ. Μέρα πάντα
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 19-08-08, 09:10
Το avatar του χρήστη labros
labros Ο χρήστης labros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2004
Περιοχή: Hellas
Μηνύματα: 275
Προεπιλογή

Πολλά συγχαρητήρια και στους 3 σας για την αναλυτική και περιγραφική παρουσίαση που κάνατε στο θέμα.
Οι φωτογραφίες είναι απερίγραπτες και ορισμένες ειδικά σου κόβουν το αίμα σε συνδυασμό με την άσχημη ιστορία του χώρου. Ειδικά στο #4 & #5, θυμίζουν σκηνικό από ταινία τρόμου.

Πάντα τέτοια!!
__________________
Αγάπα τον πλησίον σου, πρόσεχε τον εαυτό σου
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.