Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Τι πρόβλημα έχει το forum; (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=9019)

Robespierre 09-03-19 20:27

......................

Robespierre 09-03-19 20:28

Καθόλου να σκάσεις. Αλλα καταλαβαινεις οτι προκειται να συμβουν δυο τινα:


1. Η κατασταση αυτη θα μεινει forever οποτε δεν εχει νοημα να συνεχιζεις να γραφεις

2. Καποια στιγμη, καποιου θα του ρθει και θα ερθει να το φτιαξει. Θα κανει ενα reset και θα χαθουν ολα οσα εχεις γραψει απο καποια στιγμη και μετα


Οσο για τις κοκορομαχιες και τις αντεγκλησεις που εχουν γραφτει, οταν δεν υπαρχει ενεργος διαχειριση σε καποιο φορουμ, αυτα συμβαινουν. Αλιμονο τωρα, να εννοουμε οτι φταινε οι χρηστες και για αυτο. Εδω αφηναν 2-3 τρολ και αλωνιζαν για μηνες...

SAM_502 09-03-19 20:36

Δε βαριέσαι,είναι και ένας απο τους λόγους που δε πολυγράφω,την ερευνα μου κάνω εκτός φόρουμ και ομάδων,και απλά εδώ κάνω και κάνα ψευτοθεματάκι που και που.Θα έπρεπε να γίνεται ανταλλαγή στοιχείων κλπ αλλα το μόνο που γίνεται είναι ονειρα στης προσωπικες εμπειριες ακολουθουμενες απο επιθεσεις των υπολοιπων,οχι οτι δεν αξιζουν αυτα που τραβανε οταν 9 στα 10 θεματα ειναι για τα πανηγυρια

ilias1990 13-03-19 18:04

Το χειρότερο απ'ολα είναι η απαράδεκτη στάση της διαχείρησης. Καθόμαστε -όσοι εναπομείναντες- και αναρωτιόμαστε τι παίζει τόσο καιρό και δεν βγαίνει ένας να ενημερώσει. Στην τελική, ένα 'Θα το κλείσουμε ρε, δρόμο κι εσείς'.

Όπως και να'χει, το φόρουμ βαδίζει προς την τελική του ερήμωση και θεωρώ πραγματικά άχρηστη τη συμμετοχή υπό αυτές τις συνθήκες

SAM_502 15-03-19 12:30

Νομίζω ταιριάζει εδώ




κλίκ

AVATARGR-1 15-03-19 15:00

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Δυστυχώς ούτε ο beetlejuice μπορεί να μπεί στο ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ και αυτός είναι
ο λόγος που δεν έχει μπει μέσα...

Θα μεταφερθεί το σίτε σε άλλον σέρβερ και θα τσεκάρουν το φόρουμ και θα
προσπαθήσουν να το φτιάξουν....


Απλά ας αναμένουμε....

Ευχαριστώ.

ilias1990 17-06-19 19:17

LΗ φάση πλέον στο μεταφυσικό είναι πραγματικά cringe, θυμίζει ταινία επιστημονικής φαντασίας, όπου ένας ταξιδιώτης μένει από βενζίνη και κάνει στάση στην πιο κοντινή πόλη. Αφού μάταια ψάχνει για βενζινάδικο, αρχίζει να παρατηρεί ότι δεν υπάρχει ψυχή ζώσα στους δρόμους και μετά από μια σύντομη έρευνα ανακαλύπτει ότι και τα σπίτια είναι ακατοίκητα.

Έντρομος πια, έχοντας συνειδητοποιήσει πως έχει βρεθεί σε μια πόλη "φάντασμα" ακούει απ'το βάθος μια φωνή , να αναπαράγει ειδήσεις από αμφιλεγόμενης εγκυρότητας sites. Προσεγγίζοντας επιφυλακτικά την προέλευση της φωνής, βρίσκει έναν τύπο και αρχίζουν τη συζήτηση.

Μετά από σύντομες διευκρινίσεις, αντιλαμβάνεται ότι ο κύριος αυτός δεν συνειδητοποιεί την κατάσταση που βρίσκεται η πόλη, δεν καταλαβαίνει πως απέμεινε μόνος και του προτείνει στον ταξιδιώτη (με κάπως παρακλητικό τόνο στη φωνή του) να κάτσει μαζί τους για να συζητήσουν.

Πιο φοβισμένος από ποτέ, ο ήρωάς μας κάνει το αποφασιστικό βήμα και φεύγει τρέχοντας , αφήνοντας ήσυχο τον κύριο, ο οποίος μετά από ένα σύντομο δισταγμό, συνεχίζει την μετάδοση ειδήσεων και τις φιλοσοφικές/θρησκευτικές συζητήσεις με όντα που ο κοινός νους αδυνατεί να διακρίνει...

Grigorios o Ellhn 19-06-19 01:05

------
 
Και που ξέρει ο ταξιδιώτης ότι τα σπίτια είναι ακατοίκητα? θα μπορούσε όσο κινείται στην πόλη να είναι στο σταυρονήμα μιας διόπτρας όπλου, όπου μόνο αυτός που χαιδεύει τη σκανδάλη ξέρει την αλήθεια, και οχι ο στόχος...

Πολύ θεατρικό ε? Είμαι χρόνια μέλος εδώ και ακόμα πιστέψτε το βρίσκω θέματα και συζητήσεις που δεν είχα πάρει χαμπάρι, ή είχα ξεχάσει οτι υπήρχαν. Το ότι δεν γράφουμε δε σημαίνει ότι έχουμε φύγει σώνει και καλά. Μακάρι να βελτιωθεί η κατάσταση φυσικά, μπορεί τα φόρουμ γενικά να περνάνε μια φάση παρακμής, αλλά σαν χώροι γνώσης και ανταλλαγής απόψεων έχουν ακόμη περιθώρια να προσφέρουν πιστεύω.

ilias1990 19-06-19 22:05

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Grigorios o Ellhn (Μήνυμα 135889)
Και που ξέρει ο ταξιδιώτης ότι τα σπίτια είναι ακατοίκητα? θα μπορούσε όσο κινείται στην πόλη να είναι στο σταυρονήμα μιας διόπτρας όπλου, όπου μόνο αυτός που χαιδεύει τη σκανδάλη ξέρει την αλήθεια, και οχι ο στόχος...

Πολύ θεατρικό ε? Είμαι χρόνια μέλος εδώ και ακόμα πιστέψτε το βρίσκω θέματα και συζητήσεις που δεν είχα πάρει χαμπάρι, ή είχα ξεχάσει οτι υπήρχαν. Το ότι δεν γράφουμε δε σημαίνει ότι έχουμε φύγει σώνει και καλά. Μακάρι να βελτιωθεί η κατάσταση φυσικά, μπορεί τα φόρουμ γενικά να περνάνε μια φάση παρακμής, αλλά σαν χώροι γνώσης και ανταλλαγής απόψεων έχουν ακόμη περιθώρια να προσφέρουν πιστεύω.

Δεν είναι το θέμα μου η μικρή συμμετοχή, είμαι μέλος σε φόρουμ που έχουν ελάχιστα ενεργά μέλη. Το θέμα μου είναι ότι δεν υπάρχει διαχείρηση και το φόρουμ έχει αφεθεί στην τύχη του. Υπάρχει τεχνικό πρόβλημα εδώ και μήνες για το οποίο κανείς δεν κάνει τίποτα, πρόσωπικά μπορώ να μπω μόνο μέσω firefox , έχει να γραφτεί καινούριο μέλος απ'τον Ιανουάριο ( επειδή δεν μπορεί να γραφτεί κάποιος και να θέλει ) ... Καλά, δεν τα βλέπετε όλα αυτά;

Grigorios o Ellhn 22-06-19 19:52

---
 
Ναι οκ, υπαρκτή όλη αυτή η κακοδαιμονία, αλλά ας κρατήσουμε αυτό που είπε ο Αβαταργκρ και ας κάνουμε λίγη υπομονή. Στο κάτω κάτω εκμεταλλεύσου την ησυχία αυτή για να διαβάσεις παλιά θέματα, ή να ξαναρίξεις μια ακόμα ματιά σε όσα έχεις ήδη δεί.
Οι παλιές οι εποχές που υπήρχαν πραγματικά απίστευτες συζητήσεις είναι δύσκολο να ξανάρθουν, έως απίθανο, αλλά τουλάχιστον κάποια στιγμή πιστεύω θα ξεκολλήσουμε απο τον τωρινό βάλτο ώστε να μπορέσουμε να έχουμε μια ανθρώπινη αλληλεπίδραση.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:24.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.