Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #44  
Παλιά 22-07-17, 13:23
cHrIsToS8 Ο χρήστης cHrIsToS8 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-08-2013
Μηνύματα: 367
Προεπιλογή ΥΠΟΥΛΟ ΛΑΜΟΓΙΟ

Νομίζω ότι ο τίτλος σου ταιριάζει γάντι AVATARGR-1.
Δεν ζητάς διευκρινήσεις δεν γίνεται να ζητάς απλά διευκρινήσεις όπως λες εκτος αν υπάρχει νευρολογικό ή ψυχιατρικο πρόβλημα το οποίο θα σε δικαιολογεί μεν, αλλά από την άλλη δεν είμαι υποχρεωμένος να το γνωρίζω, αντιθέτος είναι δικιά σου υποχρέωση να ενημερώνεις.
Το αναφέρω αυτό, και ταυτόχρονα δίνω εξηγήσεις για τους χαρακτηρισμούς που σου έχω προσάψει και σε αυτό και στο προηγούμενο μηνυμα μιας και δεν αναίρεσες τίποτα θεωρώντας ότι όλα καλά τα έπραξες και απλά ζητάς εξηγήσεις.
Όχι AVATARGR-1.
Στο μήνυμα 39 αυτού του νήματος κάνεις αντιγραφή επικόλληση του τμήματος που σε ενδιαφέρει και ρωτάς αν κανω υποθέσεις!
Αυτό σημαίνει ότι απομονώνεις τα μηνύματα κατά το δοκούν ώστε να δημιουργήσεις τις εντυπώσεις που εσύ θέλεις.
ΑΚΡΙΒΩΣ από κάτω από αυτά που αντεγραψες στο μηνυμα μου, στο ιδιο μηνυμα αναφερώ
και όλο το μήνυμα μου, το 37 ειναι αυτό

Παράθεση:
Υπήρξε ένας μεγάλος στοχαστής του καιρού του. Τίποτα δεν τον ικανοποιούσε. Βρισκόταν σε συνεχή αναζήτηση. Εργαζόταν ακατάπαυστα, μέρα και νύχτα, γράφοντας και ξαναγράφοντας, μεταφράζοντας, μελετώντας. Για μεγάλα διαστήματα απομονωνόταν για να εργαστεί -συχνά στο Άγιον Όρος, που το επισκέφθηκε για πρώτη φορά το 1914 με τον Άγγελο Σικελιανό όταν ονειρεύονταν να δημιουργήσουν μια καινούργια θρησκεία, σ' ένα αγρόκτημα στην Τσεχοσλοβακία, στην Πομπηία ή την Αίγινα, όπου απέκτησε για πρώτη φορά μια σταθερή κατοικία. Πίστευε πάντα πως «μια από τις πιο νόμιμες χαρές του ανθρώπου είναι να μοχτάει και να βλέπει πως ο μόχτος του φέρνει καρπό».

από εδώ
http://tektonismos.blogspot.gr/2010/...g-post_28.html
οπότε είναι σαφές στον μέσο, λογικό, ανθρωπο ότι αυτά που γράφω δενείναι υποθέσεις δικές μου αλλά αντιγραφή από συγκεκριμένη πηγή που την παραθέτω κιόλας.
Μπορεί η συγκεκριμένη πηγή να κάνει υποθέσεις δεν ξέρω, αλλά σίγουρα εγω δεν κάνω, αυτο που έκανα είναι παραθεση.
Θα μπορούσαμε να υποθέσουμε ότι η συγκεκριμένη σελίδα κάνει αυθαίρετες υποθέσεις και λέει πράγματα που δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα, όσο αφορα τον Καζαντζακη, αλλά δεν επέλεξα τυχαία αυτήν την σελίδα, που όπως αναφέρεις και εσυ ο Καζαντζάκης ήταν τέκτονας, οπότε δεν υπάρχει λόγος να λενε πράγματα που δεν ισχύουν,
και έβαλα το συγκεκριμένο χωρίο γιατί το θέμα είναι ο Καζαντζάκης και η Εκκλησία, με τη Εκκλησία να την θωρούμε ως θρησκεία, ο Καζντζακης ήθελε να φτιάξει μια καινουρια θρησκεία, ε, κολάει και θα μπορούσε να αποτελέσει αφορμή για συζήτηση.

Σου απαντάω στην ερώτηση σου για το αν αυτά είναι υποθέσεις, αμέσως μετα από το δικό σου μήνυμα και συγκεκριμένα με το μήνυμα 40 που γράφω

Παράθεση:
Η πηγή της δήλωσης αναφέρεται στο μηνυμα μου
ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ;

στο αμέσως επομενο μήνυμα δηλαδή στο 41; (δεν απέχουν τα μηνύμα 2-3 σελίδες για να υπάρχει η δικαιολογία ότι δεν το είδες ή δεν το θυμάσαι) αναφέρεις
Παράθεση:
Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλε cHrIsToS8 μάλλον εννοείς την ιστοσελίδα που παραθέτεις....
http://tektonismos.blogspot.gr/2014/...post_3765.html

Τώρα εκεί που αναφέρει Σικελιανό ,Τσεχοσλοβακία ,Πομπηία ,Αίγινα ;;;;;
ΜΑΛΛΟΝ;;;;;;; (και αυτό το μάλλον ίσως δείχνει την υπαρξη προβλήματος σου)
Τι μάλλον, είμαι σαφης,έχω ανεβάσει τον σύνδεσμο, εσύ όμως είσαι ύπουλο λαμόγιο, γιατί δεν αντιγράφεις τον σύνδεσμο που παρέθεσα, αλλά ΒΑΖΕΙΣ ΑΛΛΟΝ και συγκεκριμένα από την ίδια σελίδα (του τεκτονικου κινήματος) που παρέθεσα και εγώ αλλά ΑΛΛΟ ποστ (στα αγγλικα post) και συγκεκριμένα ο δικός μου συνδεσμος
και ο δικός σου, ΟΧΙ σαν δικό σου, αλλά σαν εγω αυτόν να παρέθεσα
η διαφορά εντοπίζεται στο ότι το δικό μαφορά το post28 ενω το δικό σου το post3765
Και η ερώτηση είναι απλή και πραγματικά, αφού σου έδωσα και το χρόνο να αναιρέσεις, και δεν το έκανες, στα πλαίσια της απαίτησης.

ΓΙΑΤΙ;
__________________
... ἕως τοῦ θανάτου ἀγώνισαι περὶ τῆς ἀληθείας...
Απάντηση με παράθεση