Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #68  
Παλιά 24-12-07, 22:27
Το avatar του χρήστη ELPINIKI
ELPINIKI Ο χρήστης ELPINIKI δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-09-2007
Μηνύματα: 776
Προεπιλογή

καλε μου 5οος Αγγελος...

ποσο χαρηκα πραγματικα που διαβασα μια απαντηση σαν τη δικη σου...μερες που ειναι...

υπαρχουν ανθρωποι και ανθρωποι και φυσικα ο καθενας ειναι ελευθερος να πιστεψει σε οτι θελει και με τον τροπο που θελει...

ξερεις τι γινεται στη περιπτωση του Ιησου ομως? πρεπει να εισαι αρκετα τυχερος για να μπορεσεις να δεις πραγματικα τι πρεσβευει το Ονομα Του και το Εργο Του...γιατι ολα τα εχουν "πειραξει"... οι μεγαλοι....

μου εχει συμβει πολλες φορες να διαβασω λογια που και καλα ο Χριστος εχει πει και μεσα μου να λεω "με την καμια δεν παιζει να εχει πει κατι τετοιο Αυτος..." απλα ενα χερακι δικο μας εχει κανει τη ζημια...

Καλα Χριστουγεννα...
Με Υγεια...
ολα τα παραπανω ειναι προσωπικη μου αποψη και δεν χρειαζεται να αναζητω συνεχεια αποδειξεις και ενδειξεις για τον Ιδιο....εμενα μου φτανει που ηρθε στη γη και ειπε δυο πραγματακια...απο εκει και περα και οικογενεια να ειχε (οπως ακουγεται απο ιστορικα κειμενα) εμενα δεν θα αλλαζε η πιστη μου προς το προσωπο Του...δεν θα τον αγαπουσα λιγοτερο.

τελος για εμενα δεν υπαρχει λογος να εκνευριζομαι για αυτα που ακουγονται και γραφονται για Αυτον...αλλωστε ο Ιδιος δεν τα ειχε προφητευσει χροοονια πιο πριν?

Καλα Χριστουγεννα να εχουμε...
Απάντηση με παράθεση