Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #107  
Παλιά 10-02-08, 17:14
Το avatar του χρήστη melian
melian Ο χρήστης melian δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 26-01-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 920
Προεπιλογή

Τάκη αφού επέλεξες δημόσια να με κατηγορήσεις για μη αντικειμενικότητα θα πρέπει να σου απαντήσω και δημόσια λόγω της συντονιστικής μου θέσης. Το να διαφωνείς με τους υπόλοιπους χρήστες είναι θεμιτό και σε αυτό δε θα βρεις κανέναν αντίθετο. Επειδή όμως έχω παρακολουθήσει τα posts σου σε αυτό και στα υπόλοιπα θέματα που συμμετέχεις, έχω βγάλει και εγώ κάποια συμπεράσματα. Το βασικό είναι ότι η θέση σου και οι απόψεις σου από μόνες τους δεν είναι απαραίτητα προκλητικές. Αυτό που ενοχλεί τους υπόλοιπους χρήστες και τους προκαλεί να σου απαντούν ειρωνικά είναι ότι είσαι απόλυτος και δεν αφήνεις περιθώρια σε κάποια άλλη άποψη να ακουστεί. Ακόμα και αυτό όμως θα ήταν θεμιτό αν δε το έκανες με τον τρόπο που το κάνεις. Είναι τυχαίο που οι περισσότερες από τις συζητήσεις στις οποίες συμμετέχεις καταλήγουν σε αυτό το σημείο όπως και αυτή πιο πανω;
Γι΄αυτό και σου ζήτησα πριν αλλά και άλλες φορές να προσέξεις τον τρόπο σου, όχι τα όσα πιστεύεις. Ελπίζω να έγινα κατανοητή. Αν όμως έχεις οποιαδήποτε ένσταση επικοινώνησε μαζί μου μέσω π.μ.

Θα ήθελα να επιστήσω τη προσοχή και στα υπόλοιπα μέλη ώστε να αποφύγουν την ειρωνεία ακόμα και όταν νιώθουν ότι προκαλούνται και να βοηθήσουν ώστε να συνεχιστεί ο διάλογος στα επιτρεπτά και πολιτισμένα όρια.
__________________
Μέλος της ομάδας Gateway
Υπεύθυνη ανανεώσεων της Fantasy Gate


"Μη διδάσκεις τίποτα, αφού έχεις ακόμα να μάθεις τα πάντα." - Fernando Pessoa

-------------------------------------

WordsToCount

FantasyGate
Απάντηση με παράθεση