Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #257  
Παλιά 03-05-10, 15:36
Το avatar του χρήστη the_black_planet
the_black_planet Ο χρήστης the_black_planet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-06-2005
Περιοχή: Καλαματα
Μηνύματα: 1.066
Προεπιλογή

Φίλε μου Vasilis1818 εσύ καλά κάνεις και πιστεύεις.Θαύματα έχω ζήσει και πολλά μάλιστα σε πληροφορώ,όπως πιστεύω και σχεδόν όλοι οι άνθρωποι γιατί το θαυμαστό και το ανεξήγητο υπάρχει γύρω μας αναμφισβήτητα.Από την άλλη όμως έχω δει και το κακό να...κάνει θαύματα και ίσως σε μεγαλύτερη συχνότητα.Εσύ καλά κάνεις και πιστεύεις στον Χριστιανικό Θεό και χαίρομαι για σένα.Αλλά όπως σου είπε και ο Τριθέμιος στην πίστη δεν υπάρχουν αποδείξεις.Την αλήθεια,αν υπάρχει όντως μια αλήθεια απέχουμε πολύ ακόμα από το να τη μάθουμε.Και ας μην ξεχνάμε φυσικά ότι ακόμα και αν όντως υποθέσουμε ότι εσύ γνωρίζεις την απόλυτη αλήθεια(κάτι που το θεωρώ αδύνατο για τα όρια της ανθρώπινης διάνοιας,ακόμα και της φωτισμένης και αν θες μπορώ να σου αναλύσω τους λόγους που έχω αυτή την πολύ ισχυρή πεποίθηση) χάρη σε μια πολύ ιδιαίτερη εμπειρία που είχες,τότε νομίζω ότι καταλαβαίνεις πως αυτή σου την γνώση δεν είναι δυνατόν να την μεταλαμπαδεύσεις σε κάποιον χωρίς αυτός να βιώσει την ίδια εμπειρία γιατί πολύ απλά θα κατανοήσει τα λόγια σου εντελώς διαστρευλωμένα,με βάση τις δικές του εμπειρίες.
__________________
Chaos is my life - Exploited

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη the_black_planet : 03-05-10 στις 15:37
Απάντηση με παράθεση