Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #384  
Παλιά 04-04-11, 00:23
Το avatar του χρήστη no slave
no slave Ο χρήστης no slave δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 700
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa
Είναι σημαντική διότι είναι αποτέλεσμα μια σπάνιας εξελικτικής διαδικασίας μέσα από την οποία
ύλη κατορθώνει να αναβαθμισθεί σε ζωή και να αναπαραχθεί. Δεν χρειάζεται κανένας άλλος εξωτερικός
παρατηρητής, εμείς οι ανθρώπιδοι είμαστε αρκετοί.
η εξελικτικη διαδικασια και ολα οσα αναφερεις ειναι πραγματι αξιοθαυμαστα.η σημαντικοτητα ομως χρειαζεται καποιον αποδεκτη που για καποιο λογο επωφελειται απο τη ζωη. βεβαια αυτος δεν μπορει να ειναι μερος της γνωριμης σε μας ζωης,διοτι τοτε δεν μπορει να ειναι αντικειμενικη η θεωρηση του σημαντικου.κατα τη γνωμη μου,χρειαζεται ενας εξωγενης παραγοντας που θα εχει λογους να θεωρει σημαντικη τη ζωη του ανθρωπου και των ζωων.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa
Πότε καλέ επαναστάτησε εναντίον των Φαρισαίων; Όταν έδειρε τους διάφορους εμποράκους στο Ναό;
ας πουμε οταν συγχωρουσε ατομα μπροστα στα ματια τους και εκεινοι γινονταν εξω φτερνων
η οταν θεραπευε τα σαββατα,πραμα βαρυ για τους ιουδαιους.
αληθεια,ποιοι τον καταδικασαν?οι ρωμαιοι μηπως?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa
Το ποδόλουτρο είναι άλλη φάση, μπορεί να μυρίζανε τα ποδια τους και να μην το καταλαβαίνανε
οι μαθητές, έρημος ιδρώτας κάλτσες δεν είχανε λέμε... είδε και απόειδε και έκανε το λουτρό για
να φάει και να φχαριστηθεί και το φαί του λέμε.
αν ηταν ετσι οπως τα περιγραφεις,εγω οχι μονο το φαι μου δεν θα ετρωγα μετα αλλα θα εβγαζα και το χθεσινο

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa
Βασικά ΔΕΝ μπορεί ένας θεός να γίνει "άνθρωπος" , δε γίνεται αυτό.
Να είναι άνθρωπος και να παριστάνει τον θεό που έγινε άνθρωπος είναι το πιο πιθανό και βολικό
το πιο πιθανο και βολικο δεν ειναι απαραιτητα και το αληθινο.
παντως δεν επρεπε να σχολιασεις με βαση τη λογικη αλλα με βαση τα ιερα κειμενα.αν θυμασαι το αρχικο σου σχολιο ηταν αυτο:
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa
Γιατἰ άμα διαβάσεις τα ιερά κείμενα , καμία σχέση λέμε...
Ούτε κατ ιδέα επαναστάτης ελάχιστα αγωνιστής και ούτε κατά διάνοια ανιδιοτελής
Το αντίθετο θα έλεγα
__________________
Αλλαι μεν βουλαί ανθρώπων,
άλλα δε Θεός κελεύει.
Απάντηση με παράθεση