Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #52  
Παλιά 02-05-10, 11:10
Το avatar του χρήστη Vasilis1818
Vasilis1818 Ο χρήστης Vasilis1818 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-05-2010
Μηνύματα: 263
Προεπιλογή

Trithemius το προβλημα ειναι οτι δεν εχω τον χρονο να διαβασω ολο το φορουμ τοσες σελιδες... διαβασω 1-2 πραγματακια να καταλαβω στο περιπου τι γινεται..

Ναι δεν θα διαφωνησω μαζι σου... Δεν ειμαι διαβασμενος με το τι ακριβως γινεται συμφωνα με αυτο το θεμα... εδω απλος ειπα την γνωμη μου... δεν λεω οτι δεν κανω λαθος... απλος την γνωμη μου ειπα που ισως να ειναι λανθσμενη.

Δεν ειναι το οτι ειμαι φανατικος! Και θα σου απαντησω σε κατι που απαντησες εσυ σε μενα πριν:

Παράθεση:
Πάλι αυτοαναιρείσαι. Πριν έλεγες πως δεν ξέρεις αν καλώς ή κακώς είναι αποδεκτά μόνον τα χριστιανικά σύμβολα σε δημοσίους χώρους και μετά λες πως είναι λάθος το να τα στερήσουν από τόσα εκατομμύρια κόσμου, άρα καλώς υπάρχουν εκεί... Επίσης έχει αναφερθεί πάλι άπειρες φορές ότι τα πραγματικά ποσοστά των εν Ελλάδι χριστιανών είναι τελικά εντυπωσιακά λιγότερα απ' όσα αναφέρονται με τόση ευκολία. Πάρε λοιπόν το αρχικό νούμερο των εκατομμυρίων, αφαίρεσε αυτούς που δηλώνουν χριστιανοί επειδή απλά θέλουν να είναι με τη μάζα κι όχι δακτυλοδεικτούμενοι, αφαίρεσε αυτούς που δηλώνουν χριστιανοί τυπολατρικά κι επειδή έτσι το βρήκαν παραδοσιακά από τους γονείς τους (άρα αν ζούσαν πχ στην Ινδία θα ήταν ινδουϊστές), αφαίρεσε εκείνους που δηλώνουν στρατιώτες του Ιησού αλλά πηγαίνουν να εκκλησιαστούν 2 φορές τον χρόνο, αφαίρεσε εκείνους που διάγουν βίο αντιδιαμετρικά διαφορετικό από τα χριστιανικά ιδεώδη, αφαίρεσε αυτούς που δεν έχουν ιδέα του τι πιστεύουν και απλώς τρέφουν μία βολική τυπολατρεία και αφού κάνεις το άθροισμα, θα αποκτήσεις την πραγματική στατιστική αποτύπωση των εν Ελλάδι χριστιανών. Ξαφνικά εξαφανίζονται τα εντυπωσιακά νούμερα των εκατομμυρίων, έτσι δεν είναι;

Στο εκατομμυρια κοσμου εννοω φυσικα τους ελληνες...
Θα σου πο το εξης:
Σε αυτο που λες παραπανω πραγματι συμφωνω μαζι σου... ολη το βλεπουμε καθημερινα φανταζομαι... ποιοι ειναι πραγματικοι ορθοδοξοι χριστιανοι? 1.000.000 συνολικα?? μπ@ πολλα θα λεω.... Δεν διαφωνω σε αυτο, συμφωνω απολυτα μαζι σου.


αυτος που λες εδω ομως:
Παράθεση:
αφαίρεσε αυτούς που δηλώνουν χριστιανοί τυπολατρικά κι επειδή έτσι το βρήκαν παραδοσιακά από τους γονείς τους (άρα αν ζούσαν πχ στην Ινδία θα ήταν ινδουϊστές)
Ειναι σαν να μου λες να αφαιρεσω και μενα, και σενα και ολους τους χριστιανους επειδη το βρηκαμε παραδοσιακα... Δεν ειναι ετσι... γιατι ολοι οι ανθρωποι που γεννηθηκαν μια ζωη παραδοσιακα δεν το βρησκουν??
οποτε δεν ισχυει αυτο που λες...

Παρολα αυτα πιστευω οτι ειμαστε τυχερη χωρια διοτι η θρησκεια μας ειναι αληθινη... ελπιζω να το δουν ολοι αλλα δεν το νομιζω
Απάντηση με παράθεση