Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #119  
Παλιά 07-04-09, 11:28
Το avatar του χρήστη Lestat7
Lestat7 Ο χρήστης Lestat7 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-02-2009
Περιοχή: Τωρα.....
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή

Καλημερα αδερφια,
ο Ιησους ηταν ο μεγαλυτερος δασκαλος επι της γης!Αυτο ειναι το μονο σιγουρο!Πηστευω οτι πρεπει να επικεντροσουμε το ενδιαφερον μας σε κατι που ειπε που μπορει να μας πει τι μπορει να ηταν.Ειπε ''δεν ηρθα να καταργησω,ηρθα να συμπληρωσω'' εννοωντας οτι δεν ηρθε να καταργησει τους αλλους δασκαλους που ηρθαν πριν απο αυτον(π.χ. Μωησης) αλλα να τους συμπληρωσει.Αυτο μας δειχνει οτι ηταν γνωστης των πραγματων στην γη και πολυ απλα ηρθε να δωσει το κατι παραπανω,δεν ηταν μονο ενας δασκαλος αλλα και ενας ικανος να μιλα με τον καθε ενα ασχετα την μορφοση του,αυτο τον εκανε ανοιχτο με τον καθε ενα.Τωρα αν ηταν ιμηθεος δεν μπορουμε να το γνωριζουμε,αλλα μπορουμε να δουμε οτι και πριν τον Ιησου υπηρξαν και αλλοι ιμηθεοι (Ηρακλης) που αν θελουμε να το ''δουμε'' και λιγο ''διαφορετικα'' τοτε μπορουμε να πηστεψουμε οτι ο Ιησους μπορει να ηταν ''εξελιγμενο'' με την εποχη ον ακομα και ως σημερα ειναι πιο εξελιγμενος με βαση τα λεγομενα του.Καποιοι τον εκαναν κανονα,αυτο δεν παει να πει οτι ηταν γιος του θεου γιατι πολυ απλα ηρθε να συμπληρωσει....
__________________
Το μονο που θελω ειναι να βρω το νησι μου....
Εκει θα κανω τις στιγμες ευτυχιας καθημερινοτητα,εκει θα διωξω τα ''θελω'',εκει θα βρω καθε μου ναι και οχι,εκει θα ''ζησω'' καθε μου θανατο,εκει θα αφησω εμενα ελευθερο.Το μονο που θελω ειναι να με βρω.....Το μονο που θελω ρε, ειναι να ζησω καθε μου στιγμη και να μην καταληξω δυο ημερομηνιες με μια παυλα αναμεσα........
Ζηταω πολλα?




Απάντηση με παράθεση