Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 20-03-16, 15:31
alkinoos Ο χρήστης alkinoos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2016
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 107
Προεπιλογή

Εισαγωγή από τους Πλειαδείους


Χαιρετισμοί, αγαπητοί φίλοι. Με ιδιαίτερη χαρά γινόμαστε και πάλι μέρος της δικής σας πραγματικότητας και ταξιδεύουμε μαζί σας για λίγο στο δρόμο προς την περιπέτεια και την αυτοανακάλυψη. «Ποιο ταξίδι;» μπορεί να ρωτάτε δικαίως - διότι μπορεί να σας φαίνεται ότι κάνετε συνεχώς κύκλους και ότι η ιδέα μίας μεγάλης περιπέτειας στην ζωή σας είναι ένας απόηχος και ένα μακρινό όνειρο από το καθημερινό δόγμα και αμείλικτα βάρη της ζωής που αντιμετωπίζετε. Παρόλα αυτά, αφήστε μας να σας συντροφεύσουμε για λίγο ως οδηγοί, που θέλουν να σας ψυχαγωγήσουν και να σας ζωντανέψουν, ενώ σας δείχνουμε τα τοπία και τα σύμβολα στην διαδρομή.

Είμαστε εκπληκτικοί στην διήγηση ιστοριών, τουλάχιστον έτσι μας λένε. Και εμείς έχουμε ταξιδέψει σε φαινομεντικά ατέρμονους κύκλους, συνεπώς έχουμε πολλά κοινά. Ο προορισμός μας είναι ίδιος με τον δικό σας, διότι εμείς είμαστε εσείς σε μία άλλη μορφή και έναν άλλον τύπο πραγματικότητας τόσο περιορισμένοι και περιχαρακωμένοι, όσο πιστεύετε ότι είστε εσείς. Τι είδους παράδοξο είναι αυτό; Και ποιοι τελικά είμαστε εμείς που ισχυριζόμαστε ότι είμαστε συγγενείς σας και δικοί σας; Και γιατί επιθυμούμε να ταξιδέψουμε μαζί σας; Sο, αυτά πρέπει να τα απαντήσετε εσείς για τον εαυτό σας.

Λέμε εκπληκτικές ιστορίες και έχουμε ένα υπέροχο, αμίμητο, εξαιρετικό humor, που μας βοηθά να ερμηνεύουμε τις καταστάσεις της ζωής, με όλο τον σεβασμό, όσο καλύτερα μπορούμε. Προσπαθούμε να βγάλουμε νόημα από την ύπαρξη συγκεντρώνοντας πολυδιαστασιακά κομμάτια του παζλ, τα οποία περιλαμβάνουν σε σχήμα και μορφή, ανήκουστες και άγνωστες κοινωνίες. «Πως μπορεί τα κομμάτια ενός παζλ να είναι πολυδιαστασιακά και τι σημαίνει πολυδιαστασιακός;» Μπορούμε να ακούσουμε τις ερωτήσεις σας και σας εγγυόμαστε ότι θα έχετε πολλές περισσότερες πριν ολοκληρωθεί το ταξίδι μας.

Ήρθε η ώρα να σας ρωτήσουμε: μπορούμε να σας συντροφεύσουμε και να εισέλθουμε με πρόσκληση στην δική σας πραγματικότητα; Διότι εμφανιζόμαστε με την δική σας κλήση και την δική σας άδεια ως μέρος της ζωής σας. Ρωτήστε τα βάθη της ύπαρξής σας πριν απαντήσετε. Αναζητήστε εντός σας την απάντηση, διότι το καλεσμά μας στην πραγματικότητά σας ως φίλων και συντρόφων θα φέρει σίγουρα βαθιά αλλαγή στις ζωές σας και ίσως κάποιοι από εσας να είναι αρκετά ευχαριστημένοι όπως είναι τώρα. Ίσως δεν ενδιαφέρεστε πραγματικά για τις πολυδιαστασιακές πραγματικότητες και θεωρείτε ότι αυτές οι ιδέες είναι αόριστες έννοιες και ψήγματα ανυπόστατης φαντασίας, που κομματιάζουν και κατακερματίζουν την λογική, την οποία πληρώσατε τόσο ακριβά για να αποκτήσετε. Εάν είναι έτσι, τότε καλό θα είναι να σταματήσετε τώρα και να βάλετε κατά μέρος την ιστορία μας. Ίσως κάποια άλλη στιγμή, σε κάποιο άλλο μέρος, να συναντηθούμε ξανά. Εάν όμως φουντώσαμε την περιέργειά σας και νιώθετε ότι επιθυμείτε οπωσδήποτε να συνεχίστε, ας γίνει έτσι.

Είναι καλύτερα να αρχίζουμε με την αλήθεια. Για την ακρίβεια -εάν υφίσταται κάτι τέτοιο- είναι καλύτερα επίσης και να τελειώνουμε με την αλήθεια. «Και τι γίνεται με την μέση και την διάρκεια της διαδρομής;» ίσως ρωτήσετε. Λοιπόν, η αλήθεια είναι ουσιαστική καθ' όλη την διάρκεια τους ταξιδιού. Όμως, το συνεχές παράδοξο οπωσδήποτε περιλαμβάνει την προσωπική σας οπτική και άποψη. Θυμηθείτε το αυτό. Είμαστε ταξιδιώτες στον χρόνο. Αυτός είναι ο καλύτερος τρόπος για να μας περιγράψει κάποιος. Αποκαλούμε εαυτούς Πλειαδείους, παρ' όλο που ανταποκρινόμαστε σε πολλά ονόματα και χαρακτήρες. Είμαστε τόσο πραγματικοί, όσο πραγματικοί πιστεύετε ότι είστε εσείς. Όταν σας συναντάμε, συναντάμε τους εαυτούς μας, οι οποίοι βρίσκονται σε ένα τμήμα του χρόνου, χωμένο σε έναν συμπαγή 3Dιάστατο κόσμο, όπως πιστεύετε. Μας γοητεύετε. Ίσως, έως το τέλος των ταξιδιών και των αφηγήσεών μας, να έχετε και εσείς γοητευτεί από τους εαυτούς σας. Τώρα όμως είναι η ώρα για να αρχίσουμε την διήγηση. Συνεπώς, η ιστορία αρχίζει.


...συνεχίζεται
__________________
Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" - Ερμής O Τρισμέγιστος

Εγώ έζησα και πέθανα και άλλες φορές πριν από αυτή τη ζωή και όταν ήμουν πεθαμένος η ψυχή μου λειτουργούσε σαν να ήμουν ζωντανός,ενώ όταν ήμουν ζωντανός η ψυχή μου λειτουργούσε σα να ήμουν πεθαμένος - Πυθαγόρας
Απάντηση με παράθεση