Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #103  
Παλιά 09-02-08, 18:58
Το avatar του χρήστη Τάκης Παπαδόπουλος
Τάκης Παπαδόπουλος Ο χρήστης Τάκης Παπαδόπουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-01-2008
Περιοχή: Locarno Swizzera
Μηνύματα: 704
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bernie Rico Jr
Α ωραία, τα ίδια πάνω κάτω λένε και άλλες 50 θρησκείες, σώνει και ντε έχουμε αντιγραφές...? δεν πρόκειται να σου εξήγησω αναλυτικά μιας και είσαι απίστευτα κολλημένος αν και μόνο τυφλός δεν μπορεί να δει τις διαφορές μεταξύ χριστιανισμού και στωικών πχ. Και ποιό κείμενο είδες και κατάλαβες ότι δεν είσαι προσβλητικός? Είσαι απίστευτα προσβλητικός όταν λες τον άλλον δογματικό, θρησκόληπτο όταν δεν ξέρεις καν αν είμαι χριστιανός. Μας είπες ότι είναι αντιγραφή, οκ σε καταλάβαμε. Είδες πως αντέδρασες μόλις υποννόησα ότι είναι μπούρδες αυτά που πιστεύεις εσύ? Και αν αυτό το thread είναι για ανταλλαγή ιδεών και γνωμών είσαι ο πλέον ακατάλληλος να συμμετέχεις μιας και θέλεις να επιβάλεις τη γνώμη σου και όχι απλώς να την πεις. Προφανώς εσύ είσαι ο δογματικός και ο φανατισμένος και δεν δέχεσαι άλλη γνώμη. Από εδώ και πέρα λοιπόν αν θες, λέγε την γνώμη σου χωρίς να θεωρείς τους διαφορετικούς από εσένα βλαμμένους.ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΤΑΚΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ ΣΕ ΛΕΝΕ, ΟΧΙ ΓΙΩΡΓΟ....

Ακόμη ένα δείγμα φανατισμού και παρωπιδιασμού.
Στο υπό κρίσιν κείμενό μου, σε προκάλεσα να μου πεις πού ήμουν προσβλητικός.
Ή δεν καταλαβαίνεις τι διαβάζεις, ή δεν θέλεις να καταλάβεις.
Σε προκαλώ και πάλι, να μου παραθέσεις από το κείμενο που έκρινες, έστω και ΜΙΑ φράση προσβλητική, για να δούμε ποιός πρέπει να είναι τελικά ο αποδέκτης των χαρακτηρισμών σου.
Μάθε όμως λίγο καλύτερα ελληνικά για να εκφράζεσαι σαφέστερα ή για να κατανοείς τι διαβάζεις, διότι δεν έγραψα τι "πιστεύω" εγώ. αλλά τι είπαν άλλοι και πότε.
Αν δεν συμφωνείς, παράθεσε ένα μόνον απόσπασμα από αυτά που "μετέφερα" από την Ελληνική γραμματεία και να μας πεις ότι δεν είναι έτσι, αναφέροντας και τον λόγο.
Ή ελλείψει επιχειρηματολογίας θα με ξαναστολίσεις;
Βλέπεις, εγώ δεν το κάνω διότι είπα ότι με φανατισμένα άτομα είναι άσκοπο να προσπαθείς να κάνεις διάλογο.
Κάνεις δε τα πάντα, για να με πείσεις πως είσαι ένα από αυτά.
Η ευθύνη δική σου.
Αυτού του είδους η λυσσαλέα αντίδραση του Δόγματος ενάντια στην Γνώση και την Ιστορία είχε σαν αποτέλεσμα τεράστια και μαζικά εγκλήματα ανά τους αιώνες από τους δογματικούς... Τι να κάνουμε...
__________________
Takispapa
Στον Ωκεανό της ανθρώπινης βλακείας, επιπλέουν ακόμη σκάφη με ΣΤΕΓΝΟΥΣ επιβάτες...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τάκης Παπαδόπουλος : 09-02-08 στις 19:03
Απάντηση με παράθεση