Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #303  
Παλιά 05-06-10, 00:50
Το avatar του χρήστη bahamut
bahamut Ο χρήστης bahamut δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Μηνύματα: 234
Προεπιλογή

οταν λεω επιβληθηκε θελω να πω οτι τα παιδια σημερα μεγαλωνουν μεσα σε μια θρησκεια την οποια ουσιαστικα δεν επιλεγουν...αν ειχες γεννηθει στην τουρκια πχ θα ησουν ισλαμιστης...επισης οταν διαβασα τη βιβλο
πρωτον σοκαριστηκα (κυριολεκτικα) απο τη βαρβαροτητα της παλαιας διαθηκης και κατα δευτερον μου εκανε εντυπωση το οτι οι 4 ευαγγελιστες περιεγραφαν με αλλο τροπο τα ιδια γεγονοτα.σχετικα με το ιπταμενο μακαρονοτερας νομιζα οτι θα καταλαβαινατε για τι πραγμα μιλουσα
http://en.wikipedia.org/wiki/Flying_Spaghetti_Monster
η θρησκεια ειναι θεμα επιλογης για καποιον που ξερει τι λενε οι αλλες θρησκειες...αλλιως τι επιλεγεις?ειναι σαν λες οτι το αγαπημενο σου φαγητο ειναι τα μακαρονια χωρις να εχεις δοκιμασει καποιο αλλο φαγητο στη ζωη σου.(οκ υπεραπλουστευμενο και γενικο το παραδειγμα αλλα καταλαβαινεις το συλλογισμο μου)
επισης τελειως διευκρινιστικα δεν εχω κανενα μα κανενα προβλημα με τους χριστιανους...κανενα ομως...το λεω αυτο γιατι παλιοτερα στο κατηχητικο μας ειχαν δημιουργησει μια λογικη ''μακρια απο μη χριστιανους,θα σας παρασυρουν απο το δρομο σας κτλ''
__________________
The blood in my veins is cursed. It's best for the world if i disappear, now and forever

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bahamut : 05-06-10 στις 00:51
Απάντηση με παράθεση