Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #130  
Παλιά 10-04-09, 12:56
Το avatar του χρήστη Spiros
Spiros Ο χρήστης Spiros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-06-2008
Μηνύματα: 83
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Knight_Of_Creation
Είσαι χριστιανός ; Καλά κάνεις... Αναγνώρισε όμως τα εγκληματα της θρησκείας σου . Διότι το έγκλημα ακόμα συνεχίζεται θεωρώντας οτιδήποτε μη χριστιανικό ως αιρετικό, ειδωλολατρικό και μη αληθινό.
Για άλλη μια φορά γίνετε το κλασσικό λάθος. ΆΛΛΟ Η ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΆΛΛΟ ΤΟ ΙΕΡΑΤΕΙΟ ΤΗΣ.
Η Χριστιανική Θρησκεία δεν έκανε κανένα έγκλημα. Κάποιοι από το Ιερατείο και οι αυλικοί τους στο όνομα της Χριστιανικής Θρησκείας έκαναν ότι έκαναν. Μην κατηγορείς τον Χριστό ή τον πιστό για τις πράξεις των «ανθρώπων» που είχαν την εξουσία. Και όπως ξέρεις πολύ καλά (σύμφωνα με τα λεγόμενά σου) δεν είναι ο λαός που εκλέγει το εκάστοτε Ιερατείο.
Και ΝΑΙ, οτιδήποτε μη χριστιανικό είναι αιρετικό, ειδωλολατρικό και μη αληθινό. Πολύ σωστή η τοποθέτηση του no slave. Ζητάς να αμφισβητήσω το πιστεύω μου γιατί; Για τις πράξεις του Ιερατείου; Άλλος διαπράττει έγκλημα και άλλος θα ζητήσει συγνώμη και θα πληρώσει γι αυτό; Μα σύμφωνα με την ίδια την Εκκλησία τα άτομα αυτά έχουν αποκοπεί από το σώμα της.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Knight_Of_Creation
Εγώ έμαθα να κοιτάω τον Ήλιο στα μάτια και να μην υποδουλώνομαι σε "τυπικά" και σε "Νόμους" κανενός θεανθρώπου.
Χαίρομαι για σένα γιατί έφτασες σε ένα επίπεδο που πολλοί θα ήθελαν να είναι. Δυστυχώς εγώ και πολλοί ακόμα προσπαθούμε. Πιστεύω ότι ο Δημιουργός Τριαδικός Θεός είναι η Αλήθεια και αυτόν προσπαθώ να κατανοήσω. Ελπίζω να μην κάνω λάθος.
__________________
They bring you down to their level and they beat you with experience.
Απάντηση με παράθεση