Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Ομάδα Gateway > Νέα της Ομάδας

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-05-08, 02:26
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Red face Προσωρινό αντίο από τον Beetle...

Οταν πριν απο 2,5 περιπου χρονια ανοιγα το thread αποχαιρετισμου προς τον Παυλο, γνωριζα πως καποια στιγμη θα ρχοταν και η δικη μου η σειρα να υπηρετησω τη μαμα πατριδα... Αυτη η στιγμη φαινεται πως εφτασε και η αντιστροφη μετρηση εχει ηδη ξεκινησει, αρχης γενομενης απο την προσεχη Δευτερα, οποτε και αναχωρω απο την πρωτευουσα κατευθυνομενος στην ιδιαιτερη πατριδα μου για λιγα 24ωρα, απο οπου και θα αναχωρησω για να παρουσιαστω στον τοπο που εχω κληθει απο την στρατολογια.

Αν και με πολλους απο εσας δεθηκα (ακομη) περισσοτερο μεσα απο τις δραστηριοτητες του Μεταφυσικου Στεκιου, για εμενα (σαν μελος της ομαδας των ανθρωπων που εστησε την προσπαθεια αυτη), ανακοπτεται εστω και προσωρινα, μια "ξεφρενη" πορεια 6 ετων. Απο την ιδρυση δηλαδη της Gateway Team.

Το να κανω εναν απολογισμο της πορειας ολων αυτων των ετων μιλωντας για τους φιλους, τις εμπειριες, τις γνωσεις και τα αγαπημενα προσωπα που "κερδισα" μεσω της ενασχολησης μου με την Ελληνικη Κοινοτητα του Μεταφυσικου, ειναι πιστευω περιττο. Απο τη μια σκεφτομαι πως ολα εκεινα που θα ηθελα να γραψω θα μπορουσαν να γεμισουν σελιδες ολοκληρες, απο την αλλη παλι σκεφτομαι πως δεν ηρθε και η ... "καταστροφη", αφου εκτος απο το οτι δεν σκοπευω να χαθω εντελως κατα τη διαρκεια των 12 αυτων μηνων, αμεσως μετα θα ειμαι και παλι πισω στις επαλξεις.

Ειμαι πεπεισμενος οτι στους μηνες που ερχονται η Κοινοτητα θα συνεχισει να γιγαντωνεται με τους ιδιους ή και μεγαλυτερους ρυθμους απο οσο γινεται αυτη τη στιγμη. Και μιλω φυσικα για το παραγομενο συγγραφικο εργο σε ολες τις ιστοσελιδες που εχουμε αναπτυξει, μα και τις εξωδιαδικτυακες δραστηριοτητες στις οποιες και αρκετοι απο εμας συμμετεχουμε καθε τοσο. Και αυτο γιατι η ιδια της η δομη (που εχει να κανει με την ομαδικη δουλεια και την εξωστρεφεια που τη διακρινει) και το ανεξαρτητο προφιλ της (δηλαδη οσες κινησεις σχεδιαζονται πραγματοποιουνται με γνωμονα την προοδο της Κοινοτητας και μονον) δεν αφηνουν περιθωρια για διαφορετικη εξελιξη.
Επισης ευχομαι η παρεα των ανθρωπων του φορουμ να συνεχιζει να μεγαλωνει, οι συζητησεις να διατηρηθουν σε καλο επιπεδο και με τη βοηθεια των παλαιοτερων μελων, οι συντονιστες να συνεχισουν να προστατευουν την ηλεκτρονικη αγορα μας.

Ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους εσας που στηριζετε την προσπαθεια αυτη και ενα ιδιαιτερο ευχαριστω σε ολους εκεινους τους αληθινους (ξερουν αυτοι!) ανθρωπους που ηρθαν, εμειναν και θα μεινουν για παντα στην καρδια μου!

Θα ειμαι εδω γυρω...
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 02-05-08, 02:33
Το avatar του χρήστη schooligan
schooligan Ο χρήστης schooligan δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-02-2006
Περιοχή: Stin Xwra tou Pote
Μηνύματα: 549
Προεπιλογή

Καλή θητεια ρε φιλε.
Ελπιζω να περασεις καλα..και να μην εχεις τπτ καψωνια...
Εδω θα ειμαστε ολοι, και θα προσφερουμε οτι καλυτερο μπορουμε με αγαπη και μερακι οπως αλλωστε κανουμε.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 02-05-08, 02:39
Το avatar του χρήστη xontro_mpizeli
xontro_mpizeli Ο χρήστης xontro_mpizeli δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 22-11-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 949
Προεπιλογή

Καλη θητεία φίλε μου!

Αν και πιστεύω ότι όλο και κάπως θα βρίσκεις χρόνο ώστε να μπαίνεις στο forum και στα της κοινότητας και θα ενημερώνεσαι!!!!! Προβλέπω να ζητάς χάρη από τον διοικητή σου να έχεις πρόσβαση στο internet, χεχε

Εις το Επανιδείν my friend....

Και φυσικά το metafysiko.gr, η Ομάδα Πυθέας, η Fantasy και το Μεταφυσικό Στέκι δεν θα πάψουν ποτέ να υπάρχουν και να δραστηριοποιούνται στους τομείς τους!!!!


sul sul
__________________
Η Ελλάδα και το εξωτερικό κατακλύζονται από όμορφους και μυστήριους τόπους. Αυτοί συνοδεύονται από μυστήρια που ζητάνε την ανακάλυψή τους...
Βάλτε την φαντασία σας, βγείτε έξω και εξερευνήστε κάθε γωνιά του πλανήτη μας και δείτε τα πράγματα με διαφορετική "ματιά" . . .
Μείνετε, ακόμη, ενημερωμένοι με οτιδήποτε παράξενο συμβαίνει στον πλανήτη μας!
--> Κυκλοφορεί το βιβλίο μου 88 Μύθοι & Αλήθειες (περισσότερες πληροφορίες καθώς και online παραγγελίες εδώ) <--
-
-> ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ: Σεπτέμβριος [αστυνομικό μυθιστόρημα] (εκδόσεις Πηγή). Περισσότερα δείτε εδώ <--
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 02-05-08, 02:41
Fox_Mulder Ο χρήστης Fox_Mulder δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-12-2004
Μηνύματα: 101
Προεπιλογή

Εγώ δε θα πω πολλά, παρά μόνο καλή θητεία και υπομονή! Δώδεκα μήνες είναι, θα περάσουν γρήγορα!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 02-05-08, 03:03
Το avatar του χρήστη Julliet
Julliet Ο χρήστης Julliet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-11-2005
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 305
Προεπιλογή

Και εγώ με τη σειρά μου θα ήθελα να σου ευχηθώ καλή θητεία και γρήγορα να είσαι ξανά κοντά μας, μόλις το καθήκον σου στη μαμά πατρίδα εκπληρωθεί!! Κάθε αρχή και δύσκολη λένε αλλά νομίζω ότι εσύ είσαι σκληρό καρύδι και δε θα...ψαρώσεις!!
Άσε που έχω ακούσει πολλές τρομαχτικές και μεταφυσικές ιστορίες που εξελίσσονται σε στρατόπεδα!! Κάτι μου λέει πως θα έχουμε "ΘΕΜΑ" κατ' αποκλειστικότητα!!!

Είμαι σίγουρη πως το metafysiko.gr, η Ομάδα Πυθέας, η Fantasy και το Μεταφυσικό Στέκι θα συνεχίσουν να πηγαίνουν πολύ καλά με τη βοήθεια όλων μας!!

Εις το Επανιδείν.
__________________
~*Gp*~

«Γιατί άραγε ενώ δεν με καταλαβαίνει κανένας με συμπαθούν όλοι?»
Albert Einstein


"Όσοι ψάχνουν για χρυσό, σκάβουν πολύ και βρίσκουν λίγο" Ηράκλειτος

Το όνειρο μου χάρισε τη ζωή, τωρα δεν μου μένει παρά να χαρίσω στη ζωή το όνειρο.

"Δεν πρόκειται ποτέ να ανακαλύψεις νέους ωκεανούς αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις από τα μάτια σου την ακτή"
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 02-05-08, 03:17
Το avatar του χρήστη Arrakis
Arrakis Ο χρήστης Arrakis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-01-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 134
Προεπιλογή

Μηνά μου, τι να πω… η μεταξύ μας επικοινωνία ήταν καθημερινή αν όχι ηλεκτρονικά, σίγουρα τουλάχιστον με το τηλέφωνο. Ε τώρα αυτό θα μου λείψει! Εσύ όμως δεν μπορεί να λείψεις από το site, γιατί είσαι ένας από τους βασικούς πυλώνες του, και πηγή ζωής του. Είμαι βέβαιος πως στις σκοπιές και στις αγγαρείες, το μυαλό σου θα ταξιδεύει στο μεταφυσικό, τους ανθρώπους του και τις περιπέτειες μας. Το ίδιο και εμείς θα βρισκόμαστε κοντά σου. Να είσαι σίγουρος λοιπόν πως στην νέα αυτή περίοδο της ζωής σου, κανείς μας δεν πρόκειται να σε ξεχάσει. Το ηλεκτρονικό σου γραμματοκιβώτιο θα γεμίσει ασφυκτικά και πάλι με μηνύματα, και στο τηλέφωνο σου θα ακούς διαρκώς τις φωνές μας. Οκ… μπορεί να σε πειράζουμε για το νέο πράσινο look σου και για το γκαζον-like κούρεμα σου, αλλά και αυτό είναι μέσα στο πρόγραμμα :-)
Αν θέλεις μια συμβουλή: ο χρόνος είναι μια ψευδαίσθηση του νου, συνεπώς η στιγμή της απόλυσης απέχει από το σήμερα μόλις ένα βλεφάρισμα! Πίστεψε με, it’s a kind of magic…
Άντε ρε, καλή ευκολία, καλός πολίτης και περιμένουμε μεταφυσική ενημέρωση αυτή την φορά… μέσα από το σύστημα!
__________________
Επισκεφτείτε τον προσωπικό ιστότοπο του Γιώργου Ιωαννίδη: www.apophenia.gr
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 02-05-08, 04:09
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Έτσι είναι το σύστημα κάποια στιγμή το υπηρετούμε, άλλοι πιο πολύ άλλοι πιο λίγο. 12 μήνες είναι λίγοι; Όχι, δεν είναι, σίγουρα είναι λιγότεροι από τους 18 αλλά δεν είναι λίγοι. Βασικά το θέμα πως τους περνάς και το πώς τα περνάς είναι κάτι σχετικό. Απλά μετά από έναν χρόνο, αυτό που στην αρχή φαίνεται πολύ, ξαφνικά λες… πέρασε και έχει περάσει. Καλή θητεία…
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 02-05-08, 10:31
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλημέρα σας.

Φίλε μου ΜΗΝΑ και αυτους τους 12 μήνες θα είσαι κοντά μας....
Καλή θητεία λοιπόν....
Ο χρόνος νερό είναι και περνά μέσα απο τα δακτυλά μας χωρίς να το
καταλάβουμε....

Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 02-05-08, 11:18
Το avatar του χρήστη tsilof
tsilof Ο χρήστης tsilof δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2005
Περιοχή: Κάτω από το βουνό των Θεών
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή

Καλή θητεία Μηνά και να προσέχεις...
Τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο, μιας και ένας χρόνος είναι θα περάσει

Ενα-δύο, εν-δυο, εν-δυο, ένα....
__________________
Quid tibi opus est, ut sis bonus? Velle!


blog:
mantri


blog:
adioristos


radio station
dRadio


Τα καλύτερα έρχονται ! ! !
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 02-05-08, 11:23
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Καλημέρα και από εμένα. Κανείς δεν χάνεται αν δεν θέλει να χαθεί. Στην πραγματικότητα χρόνος δεν υπάρχει γιατί κατά την γνώμη μου ζούμε ένα αιώνιο τώρα. Καμία σχέση και καμία συναναστροφή δεν πάει χαμένη και πάντα όταν ξαναβρισκόμαστε με παλιούς φίλους και γνωστούς συνεχίζουμε από εκεί που είχαμε σταματήσει. Άρα αγαπητέ Μηνά πιστεύω ότι αυτό το "διάλειμμα" δεν πρόκειται με τίποτε να διαταράξει αυτήν την προσπάθειά σου. Άλλωστε πιστεύω ότι ενδιάμεσα θα σου δοθούν πολλές ευκαιρίες να είσαι κοντά μας είτε με τον ένα είτε με τον άλλον τρόπο.
Με την ευκαιρία θα ήθελα να δηλώσω δημόσια ότι παρόλο που σαν χαρακτήρες είμαστε πολύ διαφορετικοί υπάρχει κάτι που θαυμάζω σε σένα και πρέπει να είναι παράδειγμα προς μίμηση. Πιστεύω ότι είσαι από τους λίγους ανθρώπους που έχω γνωρίσει στην ζωή μου (μιλώ για έλληνες ) οι οποίοι έχουν συγκεκριμένο στόχο, είναι μεθοδικοί και αφιερώνονται με πάθος και προσήλωση σε έναν συγκεκριμένο σκοπό. Νομίζω ότι αυτή είναι η καλύτερη συνταγή για να πετύχει ένας άνθρωπος στον τομέα που τον ενδιαφέρει.
Ο καιρός θα περάσει γρήγορα, είσαι πειθαρχημένος και δεν θα το καταλάβεις καν. Εύχομαι ότι καλύτερο...
Φιλικά Γιάννης Ξανθόπουλος.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.