Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Θρησκειολογία –Μυθολογίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 01-12-07, 13:33
DTemplerGR Ο χρήστης DTemplerGR δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-11-2007
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή

ΑΥΤΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΣΤΗ ΜΟΥ! ΔΕΧΟΜΑΙ ΟΤΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΖΕΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΑΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΖΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟ , ΑΡΑ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΟΥ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ.
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 01-12-07, 13:49
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

DTemplerGR
Φυσικά και είσαι ελεύθερος να βάζεις στην καρδιά σου και στο μυαλό σου ότι γουστάρεις
εγώ όμως οφείλω να σου πως ότι δεν είσαι καθόλου συνεπής σε αυτά που λες, φάσκεις και αντιφάσκεις
διαρκώς

Λες ας πούμε
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DTemplerGR
ΔΗΛΑΔΗ ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΘΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ Σ’ ΑΥΤΟΝ; ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΞΙΑ. ΤΟ ΕΙΠΕ ΑΛΛΩΣΤΕ: ΤΙ ΖΗΤΑΤΕ ΣΗΜΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΟ; ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΔΕΧΤΗΚΑΝ ΟΥΤΕ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΣΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΡΗΜΟ ΣΤΗ ΓΗ ΤΟΥΣ (ΚΙ ΑΣ ΤΟΥΣ ΤΑΪΖΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΟΤΙΖΕ).
Και μετά λες
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DTemplerGR
ΚΑΝΕΙΣ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ, ΟΥΤΕ ΗΤΑΝ ΝΕΚΡΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΣΤΗΘΗΚΕ.
Δηλαδή, πως είναι δυνατόν να μην σε ενδιαφέρουν οι αποδείξεις για τον ένα και να απορρίπτεις βάση κάποιων
άλλων αποδείξεων - ενδείξεων άλλους θεούς;
Αυτή η διαφορά είναι ικανοποιητική για σένα; Ο ένας είπε ότι είναι θεός ενώ οι άλλοι ξέχασαν να το πουν;
Ο ένας (λένε) πως αναστήθηκε ενώ οι άλλοι ξέχασαν να βάλουν μερικούς αυλοκόλακες να γράψουν και αυτοί πως αναστήθηκαν;

Πως είναι δυνατόν το μυαλό σου να φτάνει ΜΟΝΟ μέχρι ένα σημείο με την πίστη και μετά να επιμένει σε "αποδείξεις" ;

Αυτά όλα δείχνουν επιεικώς "κατευθυνόμενη" πίστη και κατ επέκταση "ολοκληρωτικές" και απαράδεκτες συμπεριφορές.
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 01-12-07, 15:44
DTemplerGR Ο χρήστης DTemplerGR δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-11-2007
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή

« «Έτσι
και ο Ζάμολξις , ο δούλος του Πυθαγόρα, τα ίδια έκανε στους
Σκύθες , αλλά κι ο ίδιος ο Πυθεγόρας στην Ιταλία και ο Ραμ-
ψίνιτος στην Αίγυπτο . Αυτός ο τελευταίος μάλιστα , στον Άδη
που κατέβηκε , όπως λένε , έπαιξε και ζάρια με την Δήμητρα και
επιστρέφοντας έφερε και το δώρο της , ένα χρυσό πετσε-
τάκι . Κι άλλοι : ο Ορφέας στους Οδρύσες , ο Πρωτεσίλαος στη
Θεσσαλία , ο Ηρακλής στο Ταίναρο κι ο Θησέας»

ΚΑΝΕΙΣ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ, ΟΥΤΕ ΗΤΑΝ ΝΕΚΡΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΣΤΗΘΗΚΕ.»

ΑΛΛΟΙΜΟΝΟ ΕΑΝ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΠΟΤΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ . ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΡΝΗΘΗΚΑ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΑΛΛΩΝ ΘΕΩΝ. ΑΠΛΑ ΜΟΝΟ ΕΝΑΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΣΑΝ ΑΛΗΘΙΝΟ , ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΝΕΠΝΕΥΣΕ ΤΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ «ΑΥΛΙΚΩΝ» ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΡΩΜΑΪΚΗΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑΣ. ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΑΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΟΡΘΟΛΟΓΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΕΡΕΥΝΗΘΕΙ. ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΠΙΤΕΛΕΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ( ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΣΕ ΠΕΤΣΕΤΑΚΙΑ) ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΑΣΗΜΑΝΤΗ ΓΙΑ ΟΡΘΟΛΟΓΙΣΤΕΣ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ.
ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΕΝΑΝ Ή ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΌ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΒΑΛΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ.

ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ , Ο ΧΡΙΣΤΟΣ Ή ΤΟ ΙΕΡΑΤΕΙΟ (ΑΥΛΟΙΚΟΙ!) Ή ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ.
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 01-12-07, 18:44
Το avatar του χρήστη leo morpheus
leo morpheus Ο χρήστης leo morpheus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2006
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DTemplerGR
« «Έτσι
και ο Ζάμολξις , ο δούλος του Πυθαγόρα, τα ίδια έκανε στους
Σκύθες , αλλά κι ο ίδιος ο Πυθεγόρας στην Ιταλία και ο Ραμ-
ψίνιτος στην Αίγυπτο . Αυτός ο τελευταίος μάλιστα , στον Άδη
που κατέβηκε , όπως λένε , έπαιξε και ζάρια με την Δήμητρα και
επιστρέφοντας έφερε και το δώρο της , ένα χρυσό πετσε-
τάκι . Κι άλλοι : ο Ορφέας στους Οδρύσες , ο Πρωτεσίλαος στη
Θεσσαλία , ο Ηρακλής στο Ταίναρο κι ο Θησέας»

ΚΑΝΕΙΣ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ, ΟΥΤΕ ΗΤΑΝ ΝΕΚΡΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΣΤΗΘΗΚΕ.»

ΑΛΛΟΙΜΟΝΟ ΕΑΝ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΠΟΤΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ . ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΡΝΗΘΗΚΑ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΑΛΛΩΝ ΘΕΩΝ. ΑΠΛΑ ΜΟΝΟ ΕΝΑΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΣΑΝ ΑΛΗΘΙΝΟ , ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΝΕΠΝΕΥΣΕ ΤΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ «ΑΥΛΙΚΩΝ» ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΡΩΜΑΪΚΗΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑΣ. ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΑΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΟΡΘΟΛΟΓΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΕΡΕΥΝΗΘΕΙ. ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΠΙΤΕΛΕΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ( ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΣΕ ΠΕΤΣΕΤΑΚΙΑ) ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΑΣΗΜΑΝΤΗ ΓΙΑ ΟΡΘΟΛΟΓΙΣΤΕΣ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ.
ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΕΝΑΝ Ή ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΌ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΒΑΛΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ.

ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ , Ο ΧΡΙΣΤΟΣ Ή ΤΟ ΙΕΡΑΤΕΙΟ (ΑΥΛΟΙΚΟΙ!) Ή ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ.


Για αρχή,πιο πολύ ενοχλούν οι αυλικοί όπως τους χαρακτηρισες.

Μετά,η επιλογή και η ελευθερία βούλησης προυπάρχουν του Χριστού και ειναι ξεκαθαρο σε ολες τις αρχαιες θρησκειες,που δεν συναντουμε απαγορευσεις και απειλες...

Το προνομιο της ανθρωποκενρικης θρησκειας δεν το κατεχει μονο ο χριστιανισμος.Το θρησκευτικο συναισθημα ειναι βιωμα,οποτε λογικά,δεν μπορεί να εξηγηθει με τον ορθολογισμό.

Πριν το Χριστό κέρδισαν το θανατο και άλλοι εσταυρωμενοι όπως ο Ορφέας και ο Προμηθεας.Ούτε ο Απολλώνιος ο Τυανευς πέθανε αλλά αναλήφθηκε στους ουρανους.

Αυτά τα λιγα για τωρα.Και ας προσεχουμε τι λεμε πριν απο καθε κραυγη για την θρησκεια που υποστηριζει ο καθενας.
__________________
" WHAT RISES MUST FALL , WHAT HAS FALLEN MAY RISE AGAIN..."
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 01-12-07, 18:44
Το avatar του χρήστη the_black_planet
the_black_planet Ο χρήστης the_black_planet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-06-2005
Περιοχή: Καλαματα
Μηνύματα: 1.066
Προεπιλογή

Παράθεση:
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΡΝΗΘΗΚΑ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΑΛΛΩΝ ΘΕΩΝ. ΑΠΛΑ ΜΟΝΟ ΕΝΑΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΣΑΝ ΑΛΗΘΙΝΟ
Φίλε μου DTemplerGR μήπως έχεις πιεί τίποτα;;;;;;Καταλαβαίνει κανείς τι σημαίνει αυτό;;;;;;

Επίσης αν δεν κάνω λάθος τα κεφαλαία αντιβαίνουν στους κανόνες χρήσης του φόρουμ...
__________________
Chaos is my life - Exploited

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη the_black_planet : 01-12-07 στις 18:45
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 02-12-07, 17:02
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leo morpheus
Πριν το Χριστό κέρδισαν το θανατο και άλλοι εσταυρωμενοι όπως ο Ορφέας και ο Προμηθεας.Ούτε ο Απολλώνιος ο Τυανευς πέθανε αλλά αναλήφθηκε στους ουρανους.
Αλήθεια, μιας και μιλούν ορισμένοι περί αποδείξεων, λογικής και τα τοιαύτα, τι αποδείξεις διαθέτει το μαγαζί πως ο Τυανέας δεν πέθανε αλλά αναλήφθηκε; Τι αποδείξεις διαθέτουμε ότι ο Προμηθέας και υπήρξε και σταυρώθηκε στ΄αλήθεια;
Επειδή πραγματικά δεν γνωρίζω κάτι τέτοιο, θα μπορούσε να με διαφωτίσει κανείς; Και όταν με διαφωτίσει, ίσως να περάσουμε επιτέλους στα Αρχέτυπα των θρησκειών μπας και αποδείξουμε ότι αδίκως πλακωνόσαστε...
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 02-12-07, 17:14
Το avatar του χρήστη the_black_planet
the_black_planet Ο χρήστης the_black_planet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-06-2005
Περιοχή: Καλαματα
Μηνύματα: 1.066
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Mιχάλης
Επειδή πραγματικά δεν γνωρίζω κάτι τέτοιο, θα μπορούσε να με διαφωτίσει κανείς; Και όταν με διαφωτίσει, ίσως να περάσουμε επιτέλους στα Αρχέτυπα των θρησκειών μπας και αποδείξουμε ότι αδίκως πλακωνόσαστε...
Μιχάλη μου εμένα προσωπικά θα με ενδιέφερε πάρα πολύ να διαβάσω τα αποτελέσματα της έρευνας σου πάνω σε αυτό το ζήτημα.Εγώ προσωπικά δεν το έχω ερευνήσει τόσο πολύ,έχω μια γνώση επί του θέματος και διαισθάνομαι την καθολικότητα κάποιων συμβολισμών απλά δεν έχω κάτσει να τα βάλω κάτω για να εξετάσω επιστημονικά ποιό είναι το αίτιο που δημιούργησε αυτές τις καθολικές εικόνες στο συλλογικό ασυνείδητο ολάκερης της ανθρωπότητας.Ούτε έχω διαβάσει αναλυτικά τις απόψεις του Καρλ Γιουνγκ πάνω στο θέμα,που φαντάζομαι ότι πρόκειται για ό,τι πιο έγκυρο κυκλοφορεί σήμερα.Πάντως αν ανοίξεις κάποιο σχετικό θέμα θα προσφέρω ό,τι περισσότερο μπορέσω να είσαι σίγουρος.Δεν νομίζω όμως ότι θα βρεις μεγάλη ανταπόκριση,ίσως να συμμετέχουν άτομα που δεν συμμετέχουν στα παρόντα θέματα της θρησκειολογίας αλλά για τους περισσότερους που συμμετέχουν τώρα πολύ αμφιβάλω...Να είσαι σίγουρος όμως πως έστω και λίγοι να συμμετέχουν στο θέμα,θα είναι πολύ όμορφο γι'αυτούς!
__________________
Chaos is my life - Exploited

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη the_black_planet : 02-12-07 στις 17:15
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 02-12-07, 18:55
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Αγαπητέ μου Πλανήτη ...δεν έχω γλαύκας να τις κομίσω στην Αθήνα. Λέω το αυτονόητο σε όποιον έχει μελετήσει τα θέματα αυτά, ότι οι θρησκείες έχουν πολλά κοινά σημεία, θεμελιωμένα επάνω σε Αρχέτυπα. Όσο πιο γρήγορα διαπιστώσουν οι θρησκείες ότι τους ενώνουν πολλά και αν αφήσουν στην άκρη τα συμφέροντα και τους εγωισμούς, θα βιώσουμε καλύτερα εκείνο το μια, καθολικη εκκλησια.
Φυσικά, κάτι τέτοιο είναι ουτοπικό και δεν περιμένω ότι θα συμβεί, δεδομένου ότι παντού και πάντα και με κάθε τρόπο, η οποιαδήποτε θρησκεία ήταν φορέας πολιτικής και εξουσίας, ιδιότητα από την οποία κανείς δεν θέλει να απαλλαγεί.
Για όποιον όμως ενδιαφέρεται από μόνος του να ψάξει μερικά πράγματα, είμαι σίγουρος πως θα εντοπίσει τις ομοιότητες και θα αρχίσει να σκέφτεται με καθολικότερο τρόπο.
Θα σου θυμίσω τη ρήση της Dion Fortune, ότι δηλαδή η πραγματική δεισιδαιμονία είναι να παραμένεις προσκολλημένος στα τυπικά και στα σύμβολα μιας περασμένης εποχής, έχοντας ξεχάσει την ουσία τους...
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 02-12-07, 23:36
DTemplerGR Ο χρήστης DTemplerGR δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-11-2007
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΡΝΗΘΗΚΑ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΑΛΛΩΝ ΘΕΩΝ. ΑΠΛΑ ΜΟΝΟ ΕΝΑΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΣΑΝ ΑΛΗΘΙΝΟ

Ίσως έπρεπε να το βάλω σε εισαγωγικά. Εννοώ τους θεούς των εθνών στους οποίους οι άνθρωποι πιστεύουν και θυσιάζουν. Με αυτή μου την φράση δέχομαι το δικαίωμα του καθενός μας να πιστεύει όπου και όπως θέλει. Δείχνω όμως τον Χριστό σαν τον μόνο αληθινό

Θα μπορούσες όμως να μου δείξεις ποιες άλλες θρησκείες είναι τόσο ανθρωποκεντρικές ώστε να θέλουν να ανεβάσουν τον άνθρωπο στο θεό και να τον κάνουν έναν με αυτόν; Αυτό ο χριστιανισμός το πετυχαίνει με τον θεάνθρωπο Χριστό και όχι με τον θεό ή τον άνθρωπο Χριστό.
Αλλά όλα αυτά έχουν αξία μόνο για τον χριστιανό, αποδεικνύονται μόνο μέσα στην Αγία Γραφή που μόνο ο χριστιανός αποδέχεται στο σύνολό της. . Έξω από αυτά είναι μάταιο να ψάχνεις αποδείξεις . Εκτός Αγίας Γραφής είναι όλα παράλογα. Όμως μερικοί δέχονται ευκολότερα την κοκκινοσκουφίτσα παρά έναν αληθινό Θεό που έγινε άνθρωπος ώστε όλοι οι άνθρωποι να μπορούν να γίνουν σαν κι αυτόν.
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 03-12-07, 00:37
Το avatar του χρήστη the_black_planet
the_black_planet Ο χρήστης the_black_planet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-06-2005
Περιοχή: Καλαματα
Μηνύματα: 1.066
Προεπιλογή

Φίλε μου DTemplerGR με συγχωρείς γι'αυτό που θα πω αλλά αυτό μας έλειπε κι όλας,να μην δέχεσαι το δικαίωμα του άλλου να πιστεύει όπου θέλει!Κάποια πράγματα πιστεύω ότι είναι αυτονόητα στους συμμετέχοντες στο παρόν φόρουμ...Αλλά από αυτά που λες δείχνεις ότι δεν γνωρίζεις άλλες θρησκείες,γι'αυτό καλύτερα να μην είσαι απόλυτος όσον αφορά το αν υπάρχουν άλλοι Θεοί και άλλοι δίοδοι επικοινωνίας με το θείο...
__________________
Chaos is my life - Exploited
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:04.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.