Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Θρησκειολογία –Μυθολογίες

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Θέλετε να βγάλουν τα θρησκετικά μας Σύμβολα απο τα Δημόσια Κτήρια ?
ΟΧΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΒΓΑΛΟΥΝ 18 34,62%
ΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΟΥΝ 27 51,92%
ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ 7 13,46%
Ψήφισαν: 52. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 02-05-10, 20:55
Το avatar του χρήστη Trithemius
Trithemius Ο χρήστης Trithemius δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2007
Περιοχή: v.a.l.i.s.
Μηνύματα: 1.299
Προεπιλογή

Φίλε AVATARGR αναφέρεις:

Παράθεση:
το να διαφωνείς δικαιωμά σου αλλά είτε σου αρέσει είτε
όχι ειμαστε μια χώρα χριστιανική...
Μα το θέμα δεν είναι τι μου αρέσει αλλά ποιό είναι το δίκαιο και τι καλύπτεται συνταγματικά. Ακόμα δεν έχει γίνει αυτό κατανοητό???

Παράθεση:
Γιατί καταδικάζεις αυτούς που ακόμαι να να πιστεύουν οχι συνειδητά αλλά
επιλογη ψυχής (για όλες τις θρησκείες αναφέρομαι) με ποιό δικαίωμα τους
αφαιρείς την επιλογή αυτήν ??????
Οι ίδιοι αφαιρούν από τους εαυτούς τους αυτό το δικαίωμα γιατί σκέφτονται μόνον ιδιοτελώς κι όχι με βάση (και) τα δικαιώματα των άλλων. Δηλαδή οι αλλόθρησκοι ή οι άθρησκοι δεν κάνουν επιλογές ψυχής? Γιατί λοιπόν τους αρνείστε τα δικαιώματά τους???

Ξαναθυμίζω πως η θέση μου σχετικά με την απουσία των συμβόλων δεν έχει να κάνει με κάποια "έχθρα" απέναντι σε αυτά αλλά με ένα ζήτημα καθαρά τεχνικό. Πρόκειται για την έλλειψη χώρου στα κτήρια, καθώς ένα δημόσιο κτήριο είναι αδύνατο να στεγάσει έστω ένα (1) σύμβολο από όλες τις θρησκείες. Επομένως αφού δεν χωράνε όλα, τότε δεν βάζουμε κανένα. Γιατί δεν μπορώ να γίνω κατανοητός????

Παράθεση:
Μην ξεχνάς πως ακόμα και οι προταγωνιστές της Ελληνικής Επανάστασης
ορκιζόντουσαν σε Χριστιανικά σύμβολα...
Τότε γιατί λείπουν από τα δημόσια κτήρια ο κανόνας και ο διαβήτης? Γνωρίζεις καλά πως οι πρωτεργάτες της επανάστασης του '21 ήταν Τέκτονες...

Παράθεση:
Μην ξεχνάς πως ακόμα και επι Τουρκοκρατίας είχαν σε Ελληνικά
καταστήματα σε Ισνάφια θρησκευτικά χριστιανικά σύμβολα...
Αυτό δεν μου λέει τίποτα για το θέμα μας. Άλλωστε ήταν γνωστό το τότε αλισβερίσι Τούρκων και εκπροσώπων της εκκλησίας...
__________________
... Spes mea in mens mentis est ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Trithemius : 02-05-10 στις 20:55
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 03-05-10, 00:29
Το avatar του χρήστη no slave
no slave Ο χρήστης no slave δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 700
Προεπιλογή

φιλε τριθεμιους
Παράθεση:
Αντίθετα, χρειάζεται θάρρος ο χριστιανός να κατανοήσει, να αποδεχτεί και να πράξει αναλόγως απέναντι στο γεγονώς ότι γύρω του κυκλοφορούν και μη χριστιανοί...
αυτο δεν ειναι απαντηση στα γραφομενα μου αλλα υπεκφυγη.
Παράθεση:
Πράγματι βολική αυτή η προσέγγιση αλλά φίλε μου η λογική δεν είναι προϊόν στατιστικής. Ας μην προσεγγίζουμε τις αξίες όπως μας βολεύει..
προσωπικα δεν με βολευει τιποτα και με αφηνουν παντελως αδιαφορο τα χριστιανικα συμβολα.συμμετεχω στο συγκεκριμενο νημα διοτι θεωρω πως με καποιες απαντησεις θιγεται η δημοκρατια και δεν διακρινω πουθενα θρησκευτικο περιεχομενο.
το δημοψηφισμα αγαπητε ειναι θεμα στατιστικης και μονο,οπως αλλωστε και η καθε δημοκρατικη αποφαση.
παρ'ολα αυτα δεν θεωρω το δημοκρατικο πολιτευμα πανακεια.ειναι ομως οτι καλυτερο υπαρχει σε σχεση με τα υπολοιπα.
Παράθεση:
Νομίζω έχω δώσει πολλές φορές τον ορισμό του πραγματικού πιστού και σαφώς δεν έχει σχέση με την τυπολατρεία. Παραμένουν όμως ένα μικρό ποσοστό εν μέσω δηλωμένων χριστιανών...
γνωριζω οτι διακρινεις τον πραγματικο πιστο,ομως παλι υπεκφευγεις και εκμεταλευεσαι την ευκαιρια να θιξεις το μεσο "προβατο".δεν μπορω παρα να συμφωνησω μαζι σου ως προς την "ποιοτητα" του ποιμνιου,ομως για μια ακομη φορα να σου θυμισω οτι η ποσοτητα ειναι η δημοκρατικη οδος.γενικοτερα ολες οι αναφορες μου εχουν να κανουν με τον λανθασμενο τροπο που χρησιμοποιησες αφαιρετικη λογικη.
Παράθεση:
Συμφωνώ. Άλλωστε το να αλλάξει δρόμο ίσως συνιστά και αποχώρηση από τον χριστιανισμό...
αν λοιπον και εφοσον αλλαξει δρομο απομακρυνοντας εαυτον απο τον χριστιανισμο,τοτε θα εχεις καθε δικαιωμα να αφαιρεις.μεχρι τοτε ομως,κακως πραττεις.
Παράθεση:
Είπαμε, πράγματι η κατάσταση για μερικούς βολεύει πολύ.
σιγουρα καποιοι πραγματικα βολευονται.τι σχεση ομως μπορει να εχει αυτο με την αφαιρετικη λογικη που χρησιμοποιεις?μην ξεχνας οτι το αρχικο σου σχολιο εγινε με σκοπο να αποδειξεις οτι οι χριστιανοι δεν ειναι δα και τοσοι πολλοι οσο λεγεται και οχι να υποδειξεις την ποιοτητα του πιστου.
Παράθεση:
τα όσα παραθέτεις ως αποδεικτικά στοιχεία μίας χριστιανικής χώρας αποτελούν στοιχεία μίας ανθρωπιστικά-κοινωνικά παραπέουσας χώρας που επιπρόσθετα φέρει και τον χριστιανισμό ως χαρακτηριστικό της...
τα οσα παραθετω ως αποδεικτικα στοιχεια μιας χριστιανικης χωρας ειναι αδιαμφισβητα αποδεικτικα στοιχεια,οποτε υποχρεουσαι να αναιρεσεις το προηγουμενο σχολιο σου (περι μη χριστιανικης χωρας).
το αν η χωρα παραπεει ειναι ενα εντελως διαφορετικο θεμα,που μαλλον θα επρεπε να συζητιεται σε ενα πολιτικο φορουμ και οχι σε αυτο του μεταφυσικου (εκτος αν δουμε το θεμα απο τη σκοπια της συνωμοσιας).
Παράθεση:
Μα το θέμα δεν είναι τι μου αρέσει αλλά ποιό είναι το δίκαιο και τι καλύπτεται συνταγματικά. Ακόμα δεν έχει γίνει αυτό κατανοητό???
το συνταγμα βασιζεται στο πολιτευμα το οποιο τυγχανει να ειναι δημοκρατικο.εφοσον ο λαος δεν εχει κοινη αποψη περι του θεματος,τοτε θα πρεπει αναγκαστικα να εφαρμοστει η αρχη της πλειοψηφιας,διαφορετικα μιλαμε για αντισυνταγματικες αποφασεις.αυτο αραγε γιατι δεν μπορει να γινει κατανοητο???
Παράθεση:
Οι ίδιοι αφαιρούν από τους εαυτούς τους αυτό το δικαίωμα γιατί σκέφτονται μόνον ιδιοτελώς κι όχι με βάση (και) τα δικαιώματα των άλλων. Δηλαδή οι αλλόθρησκοι ή οι άθρησκοι δεν κάνουν επιλογές ψυχής? Γιατί λοιπόν τους αρνείστε τα δικαιώματά τους???
κανεις δεν αρνειται δικαιωματα κανενος.σκεψου ομως να δημιουργουσαμε ενα θρησκευμα που να λεγοταν πριαπισμος εχοντας για συμβολα φαλλους και τσιτσιολινες και παραλληλα να διεκδικουσαμε την εμφανιση τους σε δημοσια κτηρια.ε λοιπον,αν το ηθελε η πλειοψηφια τοτε γιατι οχι!!
Παράθεση:
Επομένως αφού δεν χωράνε όλα, τότε δεν βάζουμε κανένα. Γιατί δεν μπορώ να γίνω κατανοητός????
γιατι λεμε οτι ισως η πλειοψηφια να τα θελει τα χριστιανικα συμβολα στα δημοσια κτηρια.αμα τα θελει,πως εσυ λες να μη βαλουμε κανενα?λογικα και δημοκρατικα σου μιλαω...
__________________
Αλλαι μεν βουλαί ανθρώπων,
άλλα δε Θεός κελεύει.
Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 03-05-10, 15:40
Το avatar του χρήστη the_black_planet
the_black_planet Ο χρήστης the_black_planet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-06-2005
Περιοχή: Καλαματα
Μηνύματα: 1.066
Προεπιλογή

Φίλε μου no slave δεν είναι να σχολίασες το τελευταίο ποστ μου που ήταν απάντηση πάνω σε δικό σου:
http://www.metafysiko.gr/forum/showp...3&postcount=45

Στο αναφέρω επειδή υποθέτω πως σου διέφυγε(αλλιώς να υποθέσω ότι συμφωνείς;)
__________________
Chaos is my life - Exploited
Απάντηση με παράθεση
  #64  
Παλιά 03-05-10, 15:58
Το avatar του χρήστη the_black_planet
the_black_planet Ο χρήστης the_black_planet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-06-2005
Περιοχή: Καλαματα
Μηνύματα: 1.066
Προεπιλογή

Να προσθέσω και κάτι άλλο που θεωρώ σημαντικό,πάνω στην καθόλα σεβαστή για εμένα άποψη του φίλου AVATARGR ότι δηλαδή με τόσα προβλήματα που έχουμε σήμερα και όπου απειλείται η ίδια η ελευθερία μας και η επιβίωση μας τα θρησκευτικά σύμβολα μας μάραναν;;;Φίλε μου ειλικρινά με εκφράζει 100% η άποψη σου αυτή,πραγματικά στις σημερινές συνθήκες που ζούμε όλοι μας,σε μια πραγματική δικτατορία που τα δικαιώματα μας έχουν συρρικνωθεί σε βαθμό που μας φαινόταν αδύνατος πριν μόλις μερικούς μήνες,το τελευταία πράγμα που με ενδιαφέρει προσωπικά είναι αυτό,έχω πολύ σοβαρά προβλήματα να αντιμετωπίσω στην καθημερινότητα μου.Από την άλλη όμως αντικειμενικά,δεν είναι ποτέ κακή συγκηρία για να κάνεις κάτι σωστό!Θα σου αναφέρω ένα περιστατικό από την ταινία "Γη και Ελευθερία" του Κεν Λοντς.Μια ομάδα ανταρτών στον Ισπανικό εμφύλιο έχει μόλις διώξει τους φασίστες από ένα χωριό και κάνουν συνέλευση για το πώς θα δράσουν στη συνέχεια.Μια γυναίκα προτείνει να γίνει κολλεκτιβοποίηση της γης γιατί υπάρχει μεγάλη ανάγκη από τρόφιμα στον λαϊκό στρατό.Υπάρχουν αντιδράσεις από άτομα που διαθέτουν μια περιουσία και αρνούνται να την μοιράσουν στο σύνολο.Ακόμα και κάποιοι αντάρτες θεωρούν ότι ναι μεν αυτό είναι σωστό αλλά δεν είναι η κατάλληλη στιγμή για να γίνει κάτι τέτοιο γιατί ο πόλεμος είναι σε πολύ κρίσιμο σημείο και έτσι πρέπει αφ'ενός να μην δημιουργούνται διχόνοιες στην ομάδα ενώ από την άλλη είναι καλό να πηγαίνουν και λίγο με τα νερά των μεγάλων δυνάμεων μέχρι να κερδίσουν τον πόλεμο γιατί οι μεγάλες δυνάμεις είναι καπιταλιστικές και δεν πρόκειται να τους βοηθήσουν αλλιώς.Πολλοί φάνηκαν να συμφωνούν με αυτή την άποψη μέχρι που πήρε τον λόγο ένας αντάρτης και είπε ότι ο πόλεμος θα χαθεί στην ουσία με μια τέτοια απόφαση.Γιατί δεν έχει κανένα νόημα να κερδίσεις τον πόλεμο και να διώξεις το φασιστικό καθεστώς αν προηγουμένως δεν έχεις απορρίψει 100% τις δομές του.Αυτό θα έχει σαν αποτέλεσμα όσο διατηρείς το μικρόβιο του φασισμού και του καπιταλισμού στην κοινωνία να σε ξαναπειλήσει αργά ή γρήγορα.Γι'αυτό λοιπόν πιστεύω ότι είναι πολύ σημαντικό να αποκοπούμε όσο το δυνατόν περισσότερο από τις δομές ενός χρεωκοπημένου καθεστώτος που μόνο πόνο και αδικία δημιουργεί!(ξέρω ότι πολύ θα διαφωνήσουν και ίσως εξοργιστούν από την άποψη μου αυτή και δεν τους κακολογώ,απλά δεν έχω τώρα χρόνο να την αναλύσω περισσότερο,περιμένω τα σχόλια σας και θα θα σας απαντήσω πάνω σε αυτά).Φιλικά
__________________
Chaos is my life - Exploited
Απάντηση με παράθεση
  #65  
Παλιά 03-05-10, 18:15
Το avatar του χρήστη Trithemius
Trithemius Ο χρήστης Trithemius δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2007
Περιοχή: v.a.l.i.s.
Μηνύματα: 1.299
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από the_black_planet Εμφάνιση μηνυμάτων
Να προσθέσω και κάτι άλλο που θεωρώ σημαντικό,πάνω στην καθόλα σεβαστή για εμένα άποψη του φίλου AVATARGR ότι δηλαδή με τόσα προβλήματα που έχουμε σήμερα και όπου απειλείται η ίδια η ελευθερία μας και η επιβίωση μας τα θρησκευτικά σύμβολα μας μάραναν;;;Φίλε μου ειλικρινά με εκφράζει 100% η άποψη σου αυτή,πραγματικά στις σημερινές συνθήκες που ζούμε όλοι μας,σε μια πραγματική δικτατορία που τα δικαιώματα μας έχουν συρρικνωθεί σε βαθμό που μας φαινόταν αδύνατος πριν μόλις μερικούς μήνες,το τελευταία πράγμα που με ενδιαφέρει προσωπικά είναι αυτό,έχω πολύ σοβαρά προβλήματα να αντιμετωπίσω στην καθημερινότητα μου.Από την άλλη όμως αντικειμενικά,δεν είναι ποτέ κακή συγκηρία για να κάνεις κάτι σωστό!
Αφού λοιπόν το θέμα των συμβόλων το θεωρείτε εξόχως επουσιώδες, γιατί κόπτεστε για την παραμονή των στα δημόσια κτήρια; Αφού το όλο ζήτημα κρίνετε πως είναι άνευ σημασίας μπροστά σε τόσα άλλα, προς τι ο αγώνας για να παραμείνουν τα σύμβολα στη θέση τους με παράλληλη απαγόρευση ανάρτησης των συμβόλων άλλων θρησκειών???

Αν το θέμα είναι επουσιώδες, οποιαδήποτε εξέλιξή του θα είναι επίσης επουσιώδης
__________________
... Spes mea in mens mentis est ...
Απάντηση με παράθεση
  #66  
Παλιά 03-05-10, 19:17
Το avatar του χρήστη no slave
no slave Ο χρήστης no slave δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 700
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από the_black_planet Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου no slave δεν είναι να σχολίασες το τελευταίο ποστ μου που ήταν απάντηση πάνω σε δικό σου:
http://www.metafysiko.gr/forum/showp...3&postcount=45

Στο αναφέρω επειδή υποθέτω πως σου διέφυγε(αλλιώς να υποθέσω ότι συμφωνείς;)
φιλε πλανητη,να με συγχωρεις για το εκπροθεσμο της απαντησης
Παράθεση:
,μπορεί να κάνω λάθος αλλά θα σου εξηγήσω το σκεπτικό μου και θέλω να μου πεις τη γνώμη σου,σκέφτονται λοιπόν ότι από τη στιγμή που έχουμε τη δύναμη της πλειοψηφίας,που είναι μια δύναμη που δεν μπορεί να αψηφίσει κανείς(γι'αυτό και όλοι προσπαθούν να την εκμεταλευτούν) θα κάνουμε αυτό που μας γουστάρει και να πάνε να...όλοι οι υπόλοιποι.
συμφωνω απολυτα σε οσα λες.περιγραφεις με ακριβεια την πραγματικοτητα χωρις ομως να προτεινεις λυση...και ξερεις γιατι?γιατι θα πρεπει να σκεφτεις ενα πολιτευμα τελειοτερο της δημοκρατιας,πραγμα που δεν εχει επιτευχθει απο την εποχη του περικλη.κατα τη γνωμη μου,προτασεις αντισυνταγματικες δεν θα επρεπε καν να συντασσονται,ποσο να εφαρμοζονται.
Παράθεση:
!Θα σου αναφέρω ένα περιστατικό από την ταινία "Γη και Ελευθερία" του Κεν Λοντς.
εισαι πολυ ρομαντικος.
αν με ρωτησεις το αν θα ηθελα να αφαιρεσουμε απο ολους τους πλουσιους μεγαλο μερος της περιουσιας τους και να τη μοιρασουμε στους φτωχους (χωρις να εμβαθυνω σε οικονομικες επιπτωσεις)θα σου απαντησω πως η καρδια μου λεει ναι αλλα η λογικη μου,οχι!
ειναι εντελως φασιστικο (και κομμουνιστικο συναμα) να επιβαλλεις την αφαιρεση της περιουσιας που ο αλλος ενδεχομενως μαζεψε με κοπο και με διανοια,οπως αλλωστε και να του επιβαλλεις να νοιαστει για τον συμπολιτη του.

ξερω οτι πολλοι απο μας νιωθουμε σαν τον ρομπεν των δασων.να θυμισω ομως οτι ο συγκεκριμενος κυριος ηταν παρανομος,ανεξαρτητως καλης προθεσης.
εχετε καταλαβει οτι το προβλημα σας δεν εγκυται στα χριστιανικα συμβολα αλλα στην αρχη της δημοκρατιας?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Trithemius
Αφού το όλο ζήτημα κρίνετε πως είναι άνευ σημασίας μπροστά σε τόσα άλλα, προς τι ο αγώνας για να παραμείνουν τα σύμβολα στη θέση τους με παράλληλη απαγόρευση ανάρτησης των συμβόλων άλλων θρησκειών???
αγαπητε φιλε,
στα δυο+ χρονια που συζηταμε σε αυτο το φορουμ,εχεις αποδειξει οτι δεν σου λειπει η αντιληψη-καθε αλλο μαλιστα.
δεν μπορω παρα να αποδωσω την παραπανω σου προταση σε μια κακη στιγμη,η ενδεχομενως σε μια παραβλεψια.

θα σε παρακαλουσα να ριξεις μια ματια στα προηγουμενα ποστ και να μου υποδειξεις το σημειο στο οποιο βασιστικες και διεξηγαγες το καμουφλαρισμενο με ερωτηση συμπερασμα.

δεν ξερω αν ο γραπτος λογος με κανει να φαινομαι σκληρος απεναντι σου,πιστεψε ομως οτι η προθεση μου ειναι μονο φιλικη και τιποτε αλλο,σεβομενος παντα την πολυτιμη προσφορα σου και τους πανεμορφους διαλογους που εχουμε κανει κατα το παρελθον σε τουτο το φορουμ.

φιλικα
__________________
Αλλαι μεν βουλαί ανθρώπων,
άλλα δε Θεός κελεύει.
Απάντηση με παράθεση
  #67  
Παλιά 03-05-10, 19:23
Το avatar του χρήστη Trithemius
Trithemius Ο χρήστης Trithemius δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2007
Περιοχή: v.a.l.i.s.
Μηνύματα: 1.299
Προεπιλογή

Η ερώτησή μου σχετίζεται με την αρχική δήλωση του AVATARGR, την οποία συμμερίζεται και ο φίλος the_black_planet. Πράγματι έχουμε κι άλλα προβλήματα αλλά το να θεωρούμε αυτό το ζήτημα άνευ σημασίας είναι λάθος γιατί έχει πλειοτροπική επίδραση στην κοινωνία...
__________________
... Spes mea in mens mentis est ...
Απάντηση με παράθεση
  #68  
Παλιά 03-05-10, 19:36
Το avatar του χρήστη no slave
no slave Ο χρήστης no slave δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 700
Προεπιλογή

η ερωτηση σου απευθυνεται σε καποιον ο οποιος κατ'εσε ΑΓΩΝΙΖΕΤΑΙ για την παραμονη χριστιανικων συμβολων,οπως επισης και για την απαγορευση ολων των υπολοιπων.

εκτος αν εγω δεν αντιληφθηκα κατι σωστα...
__________________
Αλλαι μεν βουλαί ανθρώπων,
άλλα δε Θεός κελεύει.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη no slave : 03-05-10 στις 19:36
Απάντηση με παράθεση
  #69  
Παλιά 03-05-10, 21:57
Το avatar του χρήστη Trithemius
Trithemius Ο χρήστης Trithemius δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2007
Περιοχή: v.a.l.i.s.
Μηνύματα: 1.299
Προεπιλογή

Δεν είδα πουθενά κάποια προθυμία να ζητείται να υπάρχουν και άλλα σύμβολα άλλων θρησκειών εκτός του χριστιανισμού... Και όταν στηριζόμαστε στην πλειοψηφία για να ισχυροποιήσουμε τη θέση μας και να την ορίσουμε ως φυσικό επακόλουθο και δίκαιο καθεστώς, αυτόματα θέτουμε εκτός κάθε διαφορετική αξίωση...
__________________
... Spes mea in mens mentis est ...
Απάντηση με παράθεση
  #70  
Παλιά 03-05-10, 22:23
Το avatar του χρήστη the_black_planet
the_black_planet Ο χρήστης the_black_planet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-06-2005
Περιοχή: Καλαματα
Μηνύματα: 1.066
Προεπιλογή

Φίλε Τριθέμια κατάλαβες εντελώς λάθος το ποστ μου!Ε όχι και έκανα αγώνα για την διατήρηση των συμβόλων.Ίσως εγώ να μην εκφράστηκα με ακρίβεια,πάντως από το πρώτο μου ποστ στο παρόν θέμα τάχθηκα 100% υπέρ της απομάκρυνσης των συμβόλων από τα δημόσια κτήρια.No slave θα σου απαντήσω μετά αδερφέ,να'σαι καλά!
__________________
Chaos is my life - Exploited
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.